Απόρριψη από την κολλητή μου - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 69
  1. #31
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by iakovos23 View Post
    οντος ενταξει... αν ειναι αυτη η απογραφη ειστε λιγο-λιγοι ... ξερω καμια φορα σε μικρα συνολα νιωθεις ευκολα οτι μπορει να σε δειστραβα ενα μεγαλο μερος με το παρμικρο.. εκει θες να καταληξεις?
    Νομιζω στραβα με εχουν δει.. αλλα δεν δινω σημασια...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    καλα κανεις... γτ και να ερθουν να σου πουνε καμια μαλακια αμεσος να ξερεις αυτοι χανουν το δικιο τους...

  3. #33
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by iakovos23 View Post
    καλα κανεις... γτ και να ερθουν να σου πουνε καμια μαλακια αμεσος να ξερεις αυτοι χανουν το δικιο τους...
    πολλες φορες νιωθω οτι με κοτσομπολευουν, με κοροιδευουν πισω απο την πλατη μου... εκεινη την στιγμη με πειραζει πολυ.. αλλα μετα το ξεπερναω...
    Μερικοι μου μιλανε πολυ καλα και με κανει να απορω μερικες φορες... λεω ξερουν κατι για μενα?
    Ε δεν θελω να με θεωρουν και αναπηρο...
    δεν ξερω μαλλον μονος μου δημιουργω το προβλημα...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,131
    Για κάποιες μέρες στη βδομάδα (όχι όλες) όλο και κάποιος φίλος θα είναι διαθέσιμος για βόλτα!
    Να ξέρεις πάντως ότι, αν ψάχνεις φίλους, η λύση ίσως είναι μετακόμιση σε μεγαλύτερη πόλη και να αρχίσεις δραστηριότητες με άλλο κόσμο, είτε σε ομάδα ποδοσφαίρου 5χ5, στο τοπικό γήπεδο μπάσκετ, σύλλογο τένις, πινγκ πονγκ ή σκακιού, μια σχολή, μια δουλειά, ή έστω μια ομάδα ψυχολογικής υποστήριξης...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    ναι ειναι θεμα ανοιγματος και αλαγης των παραστασεων

  6. #36
    hlias1988
    Guest
    Οταν ζουσα Πατρα για ενα διαστημα 4 χρονων πηγα γιατι σπουδαζε η αδερφη μου και για αλλαγη πηγα και εγω και τελιωσα νυχτερινο λυκειο...
    Βρηκα μια ομαδα ανθρωπων φιλοσοφικου χαρακτηρα που εκαναν κατι σαν διαλεξεις...μου αρεσε ειχα γνωρισει κοσμο ειχε ενδιαφερον η ζωη..
    αναγκαστικα γυρισα πισω στο χωριο... εκει ειναι που επεσα ψυχολογικα... δεν ειχα και εχω τιποτα να κανω περα βολτες με το μηχανακι μου για κανεναν καφε εξω... σπιτι αραγμα τσιγαρο.. αντε να πιω και μερικες φορες αλκοολ. μου αρεσει η μουσικη πολυ με ταξιδευει... η μεταλ μουσικη..και οχι μονο..
    τεσπα...
    τωρα τρεχω σε ψυχιατρους....
    η ανεργεια γενικως εντεινει πολλα ψυχολογικα προβληματα και βασανα! ολοι κατι κανουν .. εσυ τιποτα...
    Μεσα απο το φορουμ ανακαλυψα οτι υπαρχουν πολλοι σαν και μενα και μου δινει θαρρος να βλεπω ποιο αισιοδοξα την ζωη..

  7. #37
    hlias1988
    Guest
    Πως λεγαμε στο στρατο "δεν την παλευω αλλο" καπως ετσι ειναι και τωρα... τα ιδια και τα ιδια καθε μερα..

  8. #38
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Έχω μία λίγο διαφορετική άποψη από τους περισσότερους εδώ και πιο κοντά στης Remedy. Έχεις κι εσύ τα δίκια σου, έχει κι εκείνη τα δικά της, δεν είναι μαύρο ή άσπρο. Προσωπικά δεν θεωρώ φιλία να μείνει κάποιος και να παίζει το ρόλο του οσιομάρτυρα αν δεν μπορεί να σηκώσει τα βάρη του άλλου και να βουλιάζει κι ο ίδιος, ούτε απαραίτητο να μένεις κοντά στον άλλον χωρίς να το νοιώθεις χάρην των παλιών "καλών" καιρών.
    Δεν πιστεύω η κοπέλα να είναι τόσο αναίσθητη όσο την περιγράφετε. Ίσως πραγματικά να τρόμαξε και να αισθανόταν ότι δεν μπορούσε να βοηθήσει και να φοβόταν μη πει και κάτι λάθος όταν προέτρεπε τη Νεφέλη να μιλάει με ειδικό. Επίσης από κάποιο σημείο και μετά ίσως να κατάλαβε (και με τη βοηθεια του ψυχολόγου της) ότι μπορεί να μην το έδειχνε, αλλά να προβληματιζόταν και να σκεφτόταν πολύ το θέμα της Νεφέλης και να είχε αποκτήσει προβλήματα στη δική της ψυχολογία και καθημερινότητα. Μπορεί να ήθελε αλλά να μη μπορούσε και μετά πλέον και να μην ήθελε και να μην μπορούσε να σου σταθεί Νεφέλη. Καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι, όμως άλλο το ένα, άλλο το άλλο.
    Δεν θεωρώ πως είναι άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Είναι το ίδιο πράγμα.
    Και εννοείται πως δεν μπορούσε να μου σταθεί (αυτό συζητάμε) και έκανε επίσης πολύ ξεκάθαρο ότι δεν θέλει πια να έχει επαφές μαζί μου. Αυτό είναι και το θέμα που ξεκίνησα άλλωστε. Φυσικά και είναι δικαίωμα της να μη θέλει και να μην μπορεί να σταθεί απέναντι σε μια φιλια.
    Το ερώτημα είναι βέβαια ,όπως το έθεσαν και οι υπόλοιποι, αν οντως υπήρχε φιλια και κατά ποσο θεωρείται κάποιος φίλος όταν δεν μπορεί να σε ακούσει. Και τώρα δεν μιλάω για την περίοδο που ήμουν χάλια αλλά για όλα τα προηγούμενα χρόνια.
    Δυστυχώς δεν έβλεπα ότι ήταν πάντα το επίκεντρο της συζήτησης μας τα δικά της θέματα, ότι συζητούσαμε κατά κύριο λόγο αυτά και μόνο εκείνη είχε το μονοπώλιο να μην είναι καλά. Δυστυχώς μέσα σε όλο αυτό εγώ έχασα τις ισορροπίες, δεν αντιλαμβανόμουν τι γινόταν στο όνομα της πολύχρονης «φιλίας» μας με αποτέλεσμα όταν τη χρειάστηκα πραγματικά, να μην μπορεί να είναι εκει.
    Όλο αυτό είναι πολύ οδυνηρό για μένα....
    Θεωρώ επίσης καταλυτικό τον ρόλο του ψυχολόγου της σε όσο αυτό. Επι 3 ώρες στην συνάντηση μας μιλούσε μόνο γι αυτό. Οι ατάκες της θα μπορούσαν να είναι αποσπάσματα από τις συνεδριες της.
    Είδα εξάρτηση από τον ειδικο σε μεγάλο βαθμό. Αυτό βέβαια δεν με αφορά άμεσα αλλά πιστεύω έχει παίξει καθοριστικό ρόλο στη σχέση μεταξύ μας...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    ξερω πλεον και ολλος ο κοσμος επελανε αλλα και οι καταστασεςι ειναι ασυμφοριτες... το καλο ειναι οτι οι καταστασεις μπορουνε ισως να δικαιολογισουν

  10. #40
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Για κάποιες μέρες στη βδομάδα (όχι όλες) όλο και κάποιος φίλος θα είναι διαθέσιμος για βόλτα!
    Να ξέρεις πάντως ότι, αν ψάχνεις φίλους, η λύση ίσως είναι μετακόμιση σε μεγαλύτερη πόλη και να αρχίσεις δραστηριότητες με άλλο κόσμο, είτε σε ομάδα ποδοσφαίρου 5χ5, στο τοπικό γήπεδο μπάσκετ, σύλλογο τένις, πινγκ πονγκ ή σκακιού, μια σχολή, μια δουλειά, ή έστω μια ομάδα ψυχολογικής υποστήριξης...
    Ειμαι καθε μερα σκουντουφλης! πηγαινω για καφε λεω μια καλημερα με τον καφετζη, και κανεναν αλλον γνωστο!
    Δεν μπορω να παω σε μια παρεα οι οποιοι δεν μου μιλανε καν και να ανοιχτω να κανω παρεα... νιωθω επαιτης! εχω συμβιβαστει με την κατασταση δυστηχως.. ειμαι μονος.. παει και τελειωσε... τωρα αν μπορω να κανω κατι να ειμαι καλυτερα δεκτο!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    νεφελι εσενα τι σε απασχολει?

  12. #42
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by iakovos23 View Post
    ξερω πλεον και ολλος ο κοσμος επελανε αλλα και οι καταστασεςι ειναι ασυμφοριτες... το καλο ειναι οτι οι καταστασεις μπορουνε ισως να δικαιολογισουν
    τι εννοεις δεν καταλαβα τι λες....! ξανα πες το με απλα λογια!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    ποσο εισαι? αν επιτρεπεται να ξερω αν μπορω να εκφερω αποψη γιαυτο

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    οτι και οκοσμος ειναι ασχημα αλλα και οι καταστασεις στον κοσμο ειναι σχημες και αυτο παιζει ρολο... δλδ και εμεις να ημασταν οπως ειμαστε ενω ολλα γυρο ηταν παραδεισενια τοτε και εμεις θαμασταν παλι λιγο αλλιος

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Θα πω τη γνωμη μου και μπορεί να μην αρεσει.Η φίλη σου πολυ σκληρός ανθρωπος αλλα ειχε δίκιο.Για να σηκωσεις τα προβλήματα του αλλου, οποία και αν είναι αυτά, θα πρέπει να εισαι πρώτα εσύ καλα με τον εαυτό σου και να εισαι δυνατός.Δεν ειναι ολοι οι άνθρωποι ετσι.Αν έκανε το ίδιο ο κολλητος μου, θα με στεναχώρουσε παρα πολυ αλλα καποια στιγμή θα τον καταλαβαινα.Οι άνθρωποι διπλα μας δεν ειναι δεδομένοι όσα χρόνια και αν τους ξέρουμε.Η δική σου περίπτωση ήταν πολύ δυσκολη λογω των αυτοκτονικων τάσεων και ισως κουράστηκε απο ολο αυτο.Οταν σου φυγει η πικρια σου ισως τα καταλάβεις
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Προβλήματα με τη κολλητή μου..
    By demy in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 9
    Last Post: 27-11-2019, 10:39
  2. Προβλήματα με την κολλητη μου
    By lullaby_ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 23
    Last Post: 15-12-2016, 15:29
  3. Η κολλητή μου
    By Anonymous :/ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 16-05-2014, 18:06
  4. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 16:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •