Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
Έχω κάνει 6 χρόνια ατομική ψυχοθεραπεία. Όποτε ήρθε η ώρα για την ομάδα.
Θα συμφωνήσω μαζί σου για τα χρήματα. Απλά δεν έχω εικόνα για το ποσο κοστίζει η συνεδρία σε μια ομάδα.
Οπότε και δεν μπορώ να αξιολογήσω αν ήταν πολλά η λίγα τα χρήματα που μου είπαν.
Αν έχει κάποιος εμπειρία ας τη μοιραστεί...
Kαλημερα!

Αν εξαιρεσουμε το ποσο τον 80,00 ευρω για την αρχικη με τον " ηγετη " της ομαδας ,οχι δεν ειναι πολλα τα χρηματα και πραγματικα αξιζουν .
Θα παρεις παρα πολλα και αυτο που θα δεις περαν ολων των αλλων ειναι πως μπορουν να συνυπάρχουν ατομα μεσα σε μια ομαδα με διαφορετικες αποψεις ,οι οποιοι ομως σεβονται απολυτα τον συνομιλητή τους και ο λόγος τους ειναι ¨επενδυμενος " με τετοιο τροπο που σε κανει να σκεφτεσαι αν οντως εσυ εισαι λαθος σε καποια πραγματα .
Δεν υπαρχει το στοιχειο της υπεροψιας και του εγωισμου και αν ακομα υπαρχει αρχικά ,ειναι καθαρα στο θεμα του αρχηγου να του δωσει να καταλαβει πως με αυτο τον τροπο δεν μπορει να ενσωματωθει στην εκαστοτε ομαδα .

Ενα να προσεξεις μονο ,κατα ποσο ο ανθρωπος -ηγετης -αρχηγος και οπως αλλιως θελει να λεγεται αυτος που θα δημιουργησει την ομαδα ειναι ο καταλληλος .
Στο λεω γιατι πλεον πολλοι με ενα απλο χαρτι απο σεμιναρια και οτιδηποτε αλλο ξεφυτρωνουν και το κανουν!