Μαλλον η ειμαι αντικοινωνικος η βαρετος η απλα δεν την παλευω με αλλους ανθρωπους....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    Μαλλον η ειμαι αντικοινωνικος η βαρετος η απλα δεν την παλευω με αλλους ανθρωπους....

    Μαλλον η ειμαι αντικοινωνικος η βαρετος η απλα δεν την παλευω με αλλους ανθρωπους....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αναλογως τους ανθρωπους, τα ενδιαφεροντα σου, την ηλικια σου κλπ.
    Οσο μεγαλωνουμε δεν γινονται σχεσεις τοσο ευκολα.
    Εγω σε καφενειο που μιλανε για ποδοσφαιρο, ποιος εστησε τον αγωνα, για πουλημενους διαιτητες και βλεπουν μπαλα στην τηλεοραση, απλα περισσευω. Ηδη τα ενδιαφεροντα μου ειναι πολυ νιτσε και μιλαω σπανια για αυτα, αλλα υπαρχουν πραγματα για μενα εξαιρετικα βαρετα και ανουσια. Τι να ανοιγοκλεινω το στομα μου για πλακα, πνιγοντας χασμουρητα και λεγοντας οτι ναναι?
    Τεσπα αντικοινωνικος ειναι αυτος που ειναι επιβλαβης στην κοινωνια. Ακοινωνητος αυτος που απεχει απο την κοινωνια. Μπορει να ειναι εσωστρεφης και να μην ειναι ακοινωνητος ή απλα να μην εχει παρεες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Αναλογως τους ανθρωπους, τα ενδιαφεροντα σου, την ηλικια σου κλπ.
    Οσο μεγαλωνουμε δεν γινονται σχεσεις τοσο ευκολα.
    Εγω σε καφενειο που μιλανε για ποδοσφαιρο, ποιος εστησε τον αγωνα, για πουλημενους διαιτητες και βλεπουν μπαλα στην τηλεοραση, απλα περισσευω. Ηδη τα ενδιαφεροντα μου ειναι πολυ νιτσε και μιλαω σπανια για αυτα, αλλα υπαρχουν πραγματα για μενα εξαιρετικα βαρετα και ανουσια. Τι να ανοιγοκλεινω το στομα μου για πλακα, πνιγοντας χασμουρητα και λεγοντας οτι ναναι?
    Τεσπα αντικοινωνικος ειναι αυτος που ειναι επιβλαβης στην κοινωνια. Ακοινωνητος αυτος που απεχει απο την κοινωνια. Μπορει να ειναι εσωστρεφης και να μην ειναι ακοινωνητος ή απλα να μην εχει παρεες.
    Ευχαριστω πολυ! κατατοπιστηκη η απαντηση σου!

    και εγω του τυπου να ειμαι καφενειο και να μιλαω για μπαλα η για θεματα κοτσομπολια αλλων δεν μπορω

  4. #4
    hlias1988
    Guest
    Τεσπα ολο τα προβληματα μου σκεφτομαι...
    δεν εχω παρεες και εαν εχω ειναι του τυπου οτι νανε... δεν θελω οτι νανε.. προτιμω μονος μου...θελω ποιοτητα...
    με βλεπουν καθε μερα στην καφετερια μονο μου και προσπαθω να μπω στην θεση τους τι σκεφτοντε για μενα και δεν μπορω....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Πολλές φορές εγκλωβιζόμαστε σε κάποια κουτάκια και απέχουμε από τα πάντα. Δεν ξέρω αν αυτό ισχύει στην περίπτωση σου, μπορεί α ισχύει σε κάποιο βαθμό, αλλά εφόσον βρίσκεσαι στην πλήρη απομόνωση αυτή τη στιγμή, μπορείς να δοκιμάσεις για το παρόν να δώσεις ευκαιρίες για συναναστροφή σε άτομα που πιθανώς φαίνεται να σου ταιριάζουν λίγο πιο πολύ από τους άλλους. Και να δώσεις ευκαιρίες.
    Δεν χάνεις κάτι. Εξασκείς μάλιστα και τις κοινωνικές σου δεξιότητες.
    Συνήθως όταν ψάχνουμε κάτι δεν το βρίσκουμε με την απόλυτη αποχή. Χρειάζεται να εμπλακούμε στη ζωή για να δούμε στην πράξη τι μας αρέσει και τι όχι, να εξασκήσουμε τις δεξιότητες μας και να ανοίξουμε τον κύκλο μας όταν πρόκειται για γνωριμίες.
    Δεν γίνεται να σου έρθει αυτό που αναζητάς εξ ουρανού και δεν γίνεται να ξέρεις ακριβώς τι θέλεις αν πρώτα δεν βουτήξεις.
    Καταλαβαίνω ότι εχεις κάποιες εμπειρίες από άτομα που δεν σε καλύπτουν, ή από άτομα που δεν σου δώσαν την ευκαιρία να σε γνωρίσουν παραπάνω. Ολοι μας.
    Ομως η διαφορά βρίσκεται στο τι στάση κρατά ο καθένας απέναντι στη δυσκολία ή την αποτυχία.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Θες να μας πεις κάποια πράγματα για σενα και τι θα ήθελες να αλλάξει;

  7. #7
    hlias1988
    Guest
    Κοιταχτε! ειμαι βολεμενος με την κακη εννοια η με την καλη.
    περναω και καλα περναω και ασχημα. ολοι μας. το να βαλω στην διαδικασια τον ευατο μου να κανει κοινωνικα πειραματα ωστε να γνωρισω κοσμο και να συναναστραφω να μιλησω για διαφορα θεματα, δεν το κανω.
    Ζω σε μια μικρη κοινωνια, ολοι με ξερουν. πλεον ειμαι 33 χρονων. δεν ηταν τα πραγματα οπως ηταν στην εφηβια.
    Αλλοι στην θεση μου εχουν παιδια και οικογενεια.

    Αυτο που εχω καταλαβει ειναι να βρουμε ενα τροπο να εκτονωνουμε την ενεργεια μας. Εαν στο μελλον μου προκυψει η αναγκη να εξασκησω της κοινωνικες μου δεξιοτητες θα το κανω. αλλα δεν ειναι τις παρουσης.

    Απο τοτε που ξεκινησα τα ψυχοφαρμακα αλλαξαν πολλα στην ζωη μου.
    Απο φιλιες κτλ. αλλαξε προς το καλυτερο οσον αφορα την διαθεση μου, αλλα κοινωνικα με ισοπεδωσε. ολοι ξερουν εδω κατω τι καπνο καβαλαει ο καθενας.

    τεσπα αυτη ειναι η ιστορια μου. μπορειτε να ανατρεξετε και σε αλλα ποστ μου να καταλαβετε τι ανθρωπος ειμαι!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Καλύτερα σέ βλέπω Ηλία ήδη κάνεις βήματα θετικά!
    (Σύμφωνα Με αυτά που βλέπω ότι γράφεις)
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Κοιταχτε! ειμαι βολεμενος με την κακη εννοια η με την καλη.
    περναω και καλα περναω και ασχημα. ολοι μας. το να βαλω στην διαδικασια τον ευατο μου να κανει κοινωνικα πειραματα ωστε να γνωρισω κοσμο και να συναναστραφω να μιλησω για διαφορα θεματα, δεν το κανω.
    Ζω σε μια μικρη κοινωνια, ολοι με ξερουν. πλεον ειμαι 33 χρονων. δεν ηταν τα πραγματα οπως ηταν στην εφηβια.
    Αλλοι στην θεση μου εχουν παιδια και οικογενεια.

    Αυτο που εχω καταλαβει ειναι να βρουμε ενα τροπο να εκτονωνουμε την ενεργεια μας. Εαν στο μελλον μου προκυψει η αναγκη να εξασκησω της κοινωνικες μου δεξιοτητες θα το κανω. αλλα δεν ειναι τις παρουσης.

    Απο τοτε που ξεκινησα τα ψυχοφαρμακα αλλαξαν πολλα στην ζωη μου.
    Απο φιλιες κτλ. αλλαξε προς το καλυτερο οσον αφορα την διαθεση μου, αλλα κοινωνικα με ισοπεδωσε. ολοι ξερουν εδω κατω τι καπνο καβαλαει ο καθενας.

    τεσπα αυτη ειναι η ιστορια μου. μπορειτε να ανατρεξετε και σε αλλα ποστ μου να καταλαβετε τι ανθρωπος ειμαι!
    Καί εγώ δυσκολεύομαι Με τίς παρέες... Δηλαδή έχω οκ 1-2καλες φίλες. Από κεί και πέρα τίποτα.

    Η καραντινα τόσο καιρό μας έχεις κλείσει μέσα, όλα γίνονταν εξ αποστάσεως, οι κλειστοί μείνανε εκεί που ήταν.

    Πώς αποκτάμε φίλους καί γινόμαστε λίγο πιο κοινωνικοί καί βγαίνουμε πρός τά έξω, δεν ξέρω...

    Ούτε στη δουλειά που έκανα τά προηγούμενα χρόνια δεν απέκτησα φιλίες, ούτε σέ κάποια καλλιτεχνικά χόμπι που είχα.

    Σχετικά Με τους φίλους του καφενείου... είχα καί εγώ κάτι φίλες τού καφέ μία περίοδο... καί αισθανομουν πολύ χάλια... Γιατί δεν ήταν πραγματικές φίλες δεν Με υπολόγιζαν δεν υπήρχαν συναισθήματα.... Ευτυχώς απομακρυνθηκαμε[emoji1]

  9. #9
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Καλύτερα σέ βλέπω Ηλία ήδη κάνεις βήματα θετικά!
    (Σύμφωνα Με αυτά που βλέπω ότι γράφεις)
    Καί εγώ δυσκολεύομαι Με τίς παρέες... Δηλαδή έχω οκ 1-2καλες φίλες. Από κεί και πέρα τίποτα.

    Η καραντινα τόσο καιρό μας έχεις κλείσει μέσα, όλα γίνονταν εξ αποστάσεως, οι κλειστοί μείνανε εκεί που ήταν.

    Πώς αποκτάμε φίλους καί γινόμαστε λίγο πιο κοινωνικοί καί βγαίνουμε πρός τά έξω, δεν ξέρω...

    Ούτε στη δουλειά που έκανα τά προηγούμενα χρόνια δεν απέκτησα φιλίες, ούτε σέ κάποια καλλιτεχνικά χόμπι που είχα.

    Σχετικά Με τους φίλους του καφενείου... είχα καί εγώ κάτι φίλες τού καφέ μία περίοδο... καί αισθανομουν πολύ χάλια... Γιατί δεν ήταν πραγματικές φίλες δεν Με υπολόγιζαν δεν υπήρχαν συναισθήματα.... Ευτυχώς απομακρυνθηκαμε[emoji1]
    Γεια σου ρε κοπελια!!!!!!!
    Τα ξεσπασματα θυμου που εχω δεν τα εχω μονο εδω τα εχω και στην οικογενεια και με οτι συναναστρεφομαι... ειναι γενικο το κακο....
    Ειναι θεμα χαρακτηρα? ειναι θεμα οτι δεν ανεχομαι και πολλους κανονες και εναντιωνομαι με οποιον προσπαθει να μου πει τι να κανω κτλ .. δεν ξερω...

    Απλα δεν μου αρεσει η υποκρισια... Εχω καποιες πεποιθησεις και δεν μπορει να μου τις αλλαξει κανεις.. και εδω στο φορουμ και εξω στην ζωη.

    Αυτα απο εμενα!

  10. #10
    hlias1988
    Guest
    Ετσι και αλλιως να το δουμε και διαφορετικα το θεμα, ο Ψυχιατρος εβγαλε διαγνωση οτι εχω επιθετικη συμπεριφορα λογω οτι παιρνω ηρεμιστικα παρα πολυ καιρο, και αυτα να φανταστεις τα χορηγουν για λιγους μηνες...

    τεσπα..
    ειμαι σε προγραμμα μειωσης και διακοπης ηρεμιστικων με τον ψυχιατρο...

Similar Threads

  1. Ειμαι ενας βαρετος ανθρωπος
    By Ορέστης in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 03-01-2020, 23:54
  2. Ειμαι απο τους ανθρωπους...
    By Mauroslosk in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 12-05-2017, 03:43
  3. Μαλλον ειμαι χαζη..
    By crazyelena in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 17-03-2015, 03:48
  4. Ειμαι χειροτερα απ ολους.Ειμαι τελειωμενη απλα
    By maria921 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 13:18
  5. ΙΨΔ και οι σχεσεις με τους αλλους ανθρωπους
    By korman709 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 23-09-2011, 22:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •