Artane
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: Artane

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526

    Artane

    Καλησπέρα φίλοι και φίλες. Εδώ και περίπου καμία εβδομάδα αρχήσα να παίρνω αρτανε τον 5mg έχει και 2mg, αλλά θέλω να σας πω αυτό που έπαθα εχθές έφαγα 2 κομμάτια του 5mg μαζί με χόρτο και το subotex που δίνουν στον οκανα, μόλις έφαγα τα χάπια και βγήκα μπαλκόνι να καπνίσω το χασις γόνατατησα δεν μπορούσα να σηκωθώ, είχα και παραισθήσεις, έβλεπα άτομα που δεν υπήρχαν κοκουσα σε ένα σημείο πόση ώρα απλά να το κοιτάω έβλεπα άτομα στο δωμάτιο που δε υπήρχαν πήγα να κάψω το κρεβάτι κατά λάθος από τις ντάγκλες μου έπεσε το τσιγάρο αλλά πάλι καλά που έπεσε το τασάκι γιατί το άκουσε η μητέρα και με έσωσε θα είχα πάρει φωτιά ολόκληρος.. Τόσο δυνατά είναι αυτά τα χάπια ρε παιδιά? Ένιωθα στην αρχή πολύ καλά με αυτοπεποίθηση αλλά μετά από λίγο είχα τρελές παραισθήσεις και την άλλη μέρα που ξύπνησα παραπατουσα ακόμα ζαλιζόμουν.. Έχει δοκιμάσει κανείς να μου πει τι παίζει με αυτό το χάπι? Παλιά ήθελε συνταγή γιατί είχε 2 κόκκινες γραμμές τώρα είναι νόμιμο δεν θέλει συνταγή. Πάντως δεν θα το ξανά δοκιμάσω σε κάνει παρανοϊκό μιλούσα μόνος απαντούσα στην τηλεόραση νόμιζα μαζί μιλούσαμε, θέλω την γνώμη σας αν έχετε δοκιμάσει και αν είναι εθιστικό, Οπιος γνωρίζει και έχει δοκιμάσει παρακαλώ να μου πει περισσότερα ευχαριστώ!
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Να είστε καλά για την απάντηση, τι έγινε κανένας δεν έχει δοκιμάσει? Παλιά τα έδιναν με συνταγή αλλά τώρα είναι νόμιμα και, το παίρνεις από το φαρμακείο. Τελικά αγόρασα ένα κουτί έχει μέσα 25 χάπια μέχρι τώρα έκανα τα 5 και έχω ξεφεύγει..
    Απλά αν είναι εθιστικό θέλω να μάθω!
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Η ερώτηση είναι γιατί τα παίρνεις όλα αυτά; Τί δηλαδή περιμένεις να γίνει όταν φέρεσαι έτσι στον εαυτό σου;
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Η ερώτηση είναι γιατί τα παίρνεις όλα αυτά; Τί δηλαδή περιμένεις να γίνει όταν φέρεσαι έτσι στον εαυτό σου;
    Το αρνταν είναι το χάπι του θανάτου λένε, σε μικρές δόσεις σου δίνει ευφορία και σε μεγάλες δώσεις χάνεις τον έλεγχο και έχεις παραισθησεις, εγώ τα πήρα για να δοκιμάσω αλλά βλέπω ότι κολλάω.
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Ναι, να τα δοκιμάσεις αλλά τί έψαχνες και πήρες φάρμακα; Το χάπι του θανάτου σημαίνει ότι δεν είσαι ευχαριστημένη από τη ζωή και ποθείς σύντομα να αποβιώσεις!
    Αν συμβαίνει αυτό, την έχεις πατήσει!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Όταν λέμε θανάτου εννοούμε ότι από την πολλή ποσότητα να κάνεις ότι να ναι, αλλά για τον λόγο που τα πήρα δεν είμαι σίγουρος.. Να αυτοκτονήσω πάντως δεν σκέφτομαι.
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

Similar Threads

  1. Εθισμος σε Artane
    By Zodiac in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 21-11-2012, 23:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •