Μπερδεμένη με την σχέση μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236

    Μπερδεμένη με την σχέση μου

    Καλησπέρα,

    Έχω ενα πρόβλημα που ειναι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα..Έχω μια σχέση εδω και 9 μήνες. Είμαστε πολύ αγαπημένοι, μου έχει φερθεί άψογα και γενικά ταιριάζουμε πολύ σαν χαρακτήρες και περνάμε πολυ καλά σε όλα εκτος απο..το σεξ! Στην αρχη δεν ειχα δωσει τοση βαση και πιστευα οτι μπορει να βελτιωθεί (?). Περάσαμε μαζί όλην την καραντίνα όπου ουσιαστικά συγκατοικούσαμε. Ένιωθα πολύ ωραία που ήμουν μαζί του και μέσω της κοινής καθημερινότητας δεθήκαμε ακόμα παραπάνω. Πλεον όμως πιάνω συχνά τον εαυτό μου να σκέφτεται άλλα άτομα σεξουαλικά.. Ήταν κατι που φοβόμουν ότι θα συνέβαινε από την αρχή της σχέσης, αλλά σε όλα τα αλλα μ αρεσει παρα πολυ. Ειναι τέλειος ανθρωπος, πολύ κουλ, αστείος, με ηρεμεί σε πολλά θέματα . Οπότε με τίποτα δεν μπορούσα και δεν ήθελα να χωρίσω. Κάποιες φορες έβλεπα στον ύπνο μου οτι του ελεγα να χωρίσουμε και μετα ένιωθα απαίσια μέσα στο όνειρο.. Προχθές βλέπω στον ύπνο μου ένα άλλο όνειρο, ότι κάνω κατι με εναν πρωήν μου. Ηταν απίστευτα ζωντανό και όταν ξύπνησα τρόμαξα γιατι ηταν λες και το είχα ζήσει. Αυτός ο πρώην μου στη αρχη της καραντίνας μου ειχε στείλει μήνυμα.. Και με ειχε βαλει σε περίεργες σκέψεις. Δεν ξέρω νιώθω ασχημα. Έχω μπει μέχρι και σε πειρασμό να ξανακάνω κατι με τον πρώην μου , αλλα να μη χωρίσω από τη σχέση μου. Μπορεί να ακούγεται τέρμα κακο, κι εγω θα έκραζα όποιον μου έλεγε αυτο παλιά.. Απλώς δεν ξέρω τι να κάνω γιατί είναι πολύ άσχημο κάποιος να σε ικανοποιεί σε όλα εκτός από το σεξουαλικό.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Oταν λες πρόβλημα στο σεξ τι εννοείς δηλαδη?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Γνώμη μου είναι ότι αγάπη και κατανόηση μπορεί να έχεις κι από τον παπά της ενορίας, τη θεία σου τη Φωτούλα ή τον μπαρμπα-Γιώργη από απέναντι. Αυτό δεν σημαίνει ότι σου κάνουν για σχέση. Σε άλλους ανθρώπους μετράνε πιο πολύ τα υπόλοιπα και λιγότερο το σεξουαλικό, σε άλλους πιο πολύ το σεξουαλικό και λιγότερο τα υπόλοιπα, για όλους όμως το σεξουαλικό μετράει σε μία σχέση. Αν δεν υπάρχει το σεξουαλικό, δεν υπάρχει σχέση.
    Ήδη το βλέπεις και η ίδια ότι δεν την παλεύεις, για αυτό και οι σκέψεις με τον πρώην και τα όνειρα κι όλα αυτά. Κι είστε μόλις 9 μήνες μαζί. Αργότερα δηλαδή τι θα κάνεις;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Καλησπέρα,

    Έχω ενα πρόβλημα που ειναι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα..Έχω μια σχέση εδω και 9 μήνες. Είμαστε πολύ αγαπημένοι, μου έχει φερθεί άψογα και γενικά ταιριάζουμε πολύ σαν χαρακτήρες και περνάμε πολυ καλά σε όλα εκτος απο..το σεξ! Στην αρχη δεν ειχα δωσει τοση βαση και πιστευα οτι μπορει να βελτιωθεί (?). Περάσαμε μαζί όλην την καραντίνα όπου ουσιαστικά συγκατοικούσαμε. Ένιωθα πολύ ωραία που ήμουν μαζί του και μέσω της κοινής καθημερινότητας δεθήκαμε ακόμα παραπάνω. Πλεον όμως πιάνω συχνά τον εαυτό μου να σκέφτεται άλλα άτομα σεξουαλικά.. Ήταν κατι που φοβόμουν ότι θα συνέβαινε από την αρχή της σχέσης, αλλά σε όλα τα αλλα μ αρεσει παρα πολυ. Ειναι τέλειος ανθρωπος, πολύ κουλ, αστείος, με ηρεμεί σε πολλά θέματα . Οπότε με τίποτα δεν μπορούσα και δεν ήθελα να χωρίσω. Κάποιες φορες έβλεπα στον ύπνο μου οτι του ελεγα να χωρίσουμε και μετα ένιωθα απαίσια μέσα στο όνειρο.. Προχθές βλέπω στον ύπνο μου ένα άλλο όνειρο, ότι κάνω κατι με εναν πρωήν μου. Ηταν απίστευτα ζωντανό και όταν ξύπνησα τρόμαξα γιατι ηταν λες και το είχα ζήσει. Αυτός ο πρώην μου στη αρχη της καραντίνας μου ειχε στείλει μήνυμα.. Και με ειχε βαλει σε περίεργες σκέψεις. Δεν ξέρω νιώθω ασχημα. Έχω μπει μέχρι και σε πειρασμό να ξανακάνω κατι με τον πρώην μου , αλλα να μη χωρίσω από τη σχέση μου. Μπορεί να ακούγεται τέρμα κακο, κι εγω θα έκραζα όποιον μου έλεγε αυτο παλιά.. Απλώς δεν ξέρω τι να κάνω γιατί είναι πολύ άσχημο κάποιος να σε ικανοποιεί σε όλα εκτός από το σεξουαλικό.
    Καλημερα!

    Για εσενα τι εχει περισσοτερη σημασια οταν βρισκεσαι σε μια ερωτικη σχεση ?
    Νομιζω αυτο που διαχωριζει την ερωτικη μας σχεση απο μια φιλικη ειναι ο ερωτας -το σεξ .Αν δεν υπαρχει μεσα σε αυτη ποιος ο λογος να λεγαται ερωτικη ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Όταν είσαι μαζί με κάποιον, για μένα σημαίνει πως είσαι μαζί του στα εύκολα και στα δύσκολα.
    Εσύ είσαι σε μια κατάσταση " Should I stay or should I go"
    Το αγόρι σου γνωρίζει τι σε προβληματίζει;
    Γνωρίζει πως σεξουαλικά δεν ικανοποιείσαι;
    Και εάν όχι, γιατί;
    Δεν νομίζω πως αυτά τα θέματα πρέπει να τα επωμίζεται ο ένας.
    Πέφτουν στο κοιο τραπεζι για να δεις και ο άλλος πως το αντιμετωπίζει.
    Έτσι δίνεις ευκαιρία στον άλλον πραγματική, γιατί αγαπημένοι δεν μπορείτε να είστε εάν δεν μοιράζεστε βασικούς προβληματισμούς.
    Δεν εννοώ να του πεις φαντασιώσεις με πρωην κλπ. Εννοείται πως όχι
    Αλλά όχι και να μην του πεις τίποτα.

    Αναφορικά με το σεξουαλικό τώρα.
    Εχεις βρει τι σε χαλάει.
    Είναι ανατομικό το θέμα, ή ο τρόπος του δεν σου ταιριάζει;
    Tο σεξ μαθαίνεται, και μπορείς να φτάσεις σε διάφορα επίπεδα, μαθαίνοντας πράγματα για την ανατομία του σώματος.
    Υπάρχει μεγάλη δυνατότητα εξέλιξης (χωρίς να σημαίνει πως το σεξ που κάνει ένας άνθρωπος που δεν γνωρίζει και δεν εχει παρακολουθησει εμινάρια, θα είναι κακό).
    Απλά είναι ένας τομέας που σίγουρα καλλιεργείται.
    Εσύ μπορείς να προσδορίσεις τι θα ήθελες διαφορετικό;
    Last edited by Art_Phil; 09-06-2021 at 17:15.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Καλησπέρα,

    Έχω ενα πρόβλημα που ειναι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα..Έχω μια σχέση εδω και 9 μήνες. Είμαστε πολύ αγαπημένοι, μου έχει φερθεί άψογα και γενικά ταιριάζουμε πολύ σαν χαρακτήρες και περνάμε πολυ καλά σε όλα εκτος απο..το σεξ! Στην αρχη δεν ειχα δωσει τοση βαση και πιστευα οτι μπορει να βελτιωθεί (?). Περάσαμε μαζί όλην την καραντίνα όπου ουσιαστικά συγκατοικούσαμε. Ένιωθα πολύ ωραία που ήμουν μαζί του και μέσω της κοινής καθημερινότητας δεθήκαμε ακόμα παραπάνω. Πλεον όμως πιάνω συχνά τον εαυτό μου να σκέφτεται άλλα άτομα σεξουαλικά.. Ήταν κατι που φοβόμουν ότι θα συνέβαινε από την αρχή της σχέσης, αλλά σε όλα τα αλλα μ αρεσει παρα πολυ. Ειναι τέλειος ανθρωπος, πολύ κουλ, αστείος, με ηρεμεί σε πολλά θέματα . Οπότε με τίποτα δεν μπορούσα και δεν ήθελα να χωρίσω. Κάποιες φορες έβλεπα στον ύπνο μου οτι του ελεγα να χωρίσουμε και μετα ένιωθα απαίσια μέσα στο όνειρο.. Προχθές βλέπω στον ύπνο μου ένα άλλο όνειρο, ότι κάνω κατι με εναν πρωήν μου. Ηταν απίστευτα ζωντανό και όταν ξύπνησα τρόμαξα γιατι ηταν λες και το είχα ζήσει. Αυτός ο πρώην μου στη αρχη της καραντίνας μου ειχε στείλει μήνυμα.. Και με ειχε βαλει σε περίεργες σκέψεις. Δεν ξέρω νιώθω ασχημα. Έχω μπει μέχρι και σε πειρασμό να ξανακάνω κατι με τον πρώην μου , αλλα να μη χωρίσω από τη σχέση μου. Μπορεί να ακούγεται τέρμα κακο, κι εγω θα έκραζα όποιον μου έλεγε αυτο παλιά.. Απλώς δεν ξέρω τι να κάνω γιατί είναι πολύ άσχημο κάποιος να σε ικανοποιεί σε όλα εκτός από το σεξουαλικό.

    καλημερα.
    το προβλημα στο σεξ το εχετε επειδη δεν σου ταιριαζει ο τροπος του, ή επειδη δεν μπορεις να τον δεις σεξουαλικα;
    οταν 2 ατομα ειναι ενεργα σεξουαλικα (διοτι υπαρχουν και καποιοι λιγοι που δεν ενδιαφερονται για σεξ), για ποιον λογο κανουν μια σχεση χωρις σεξ;;;;
    μια σχεση χωρις σεξ, δεν ειναι ερωτικη σχεση. ειναι μια απλη ανθρωπινη- φιλικη σχεση. ερωτικη παντως, δεν ειναι.
    δεν κανετε σεξ;; κανετε αλλα δεν σε ικανοποιει; εκεινον τον ικανοποιει, απ οτι βλεπεις κι απ οτι λεει;;; η ειστε κι οι δυο ανικανοποιητοι;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα!

    Για εσενα τι εχει περισσοτερη σημασια οταν βρισκεσαι σε μια ερωτικη σχεση ?
    Νομιζω αυτο που διαχωριζει την ερωτικη μας σχεση απο μια φιλικη ειναι ο ερωτας -το σεξ .Αν δεν υπαρχει μεσα σε αυτη ποιος ο λογος να λεγαται ερωτικη ?
    Νομίζω όλα είναι σημαντικά. Γιατι αν με κάποιον τα βρίσκετε μονο στο ερωτικό και σε όλα τα άλλα καμία επικοινωνία..ουτε τοτε γινεται σχέση..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Γνώμη μου είναι ότι αγάπη και κατανόηση μπορεί να έχεις κι από τον παπά της ενορίας, τη θεία σου τη Φωτούλα ή τον μπαρμπα-Γιώργη από απέναντι. Αυτό δεν σημαίνει ότι σου κάνουν για σχέση. Σε άλλους ανθρώπους μετράνε πιο πολύ τα υπόλοιπα και λιγότερο το σεξουαλικό, σε άλλους πιο πολύ το σεξουαλικό και λιγότερο τα υπόλοιπα, για όλους όμως το σεξουαλικό μετράει σε μία σχέση. Αν δεν υπάρχει το σεξουαλικό, δεν υπάρχει σχέση.
    Ήδη το βλέπεις και η ίδια ότι δεν την παλεύεις, για αυτό και οι σκέψεις με τον πρώην και τα όνειρα κι όλα αυτά. Κι είστε μόλις 9 μήνες μαζί. Αργότερα δηλαδή τι θα κάνεις;
    Ε ντάξει δεν μπορω να τον εξισώσω και με τον παπα της ενορίας . :P Δεν ειναι οτι δεν με ελκυει καθόλου. Απλως στην καραντίνα ίσως παραγνωριστήκαμε κι ολας με την έννοια ότι αποκτήσαμε υπερβολική οικειότητα οπότε το σεξ έγινε χειρότερο. Αν και ούτε στην αρχή είχα ενθουσιαστεί ..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Oταν λες πρόβλημα στο σεξ τι εννοείς δηλαδη?
    Δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο θέμα. Ίσως πολλά μικρά μαζεμένα. Απλώς δεν νιώθω να το ευχαριστιέμαι. Σαν να το κάνω μηχανικά πλεον. Δεν υπάρχει κάτι δηλαδή που να με ενθουσιάζει

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Όταν είσαι μαζί με κάποιον, για μένα σημαίνει πως είσαι μαζί του στα εύκολα και στα δύσκολα.
    Εσύ είσαι σε μια κατάσταση " Should I stay or should I go"
    Το αγόρι σου γνωρίζει τι σε προβληματίζει;
    Γνωρίζει πως σεξουαλικά δεν ικανοποιείσαι;
    Και εάν όχι, γιατί;
    Δεν νομίζω πως αυτά τα θέματα πρέπει να τα επωμίζεται ο ένας.
    Πέφτουν στο κοιο τραπεζι για να δεις και ο άλλος πως το αντιμετωπίζει.
    Έτσι δίνεις ευκαιρία στον άλλον πραγματική, γιατί αγαπημένοι δεν μπορείτε να είστε εάν δεν μοιράζεστε βασικούς προβληματισμούς.
    Δεν εννοώ να του πεις φαντασιώσεις με πρωην κλπ. Εννοείται πως όχι
    Αλλά όχι και να μην του πεις τίποτα.

    Αναφορικά με το σεξουαλικό τώρα.
    Εχεις βρει τι σε χαλάει.
    Είναι ανατομικό το θέμα, ή ο τρόπος του δεν σου ταιριάζει;
    Tο σεξ μαθαίνεται, και μπορείς να φτάσεις σε διάφορα επίπεδα, μαθαίνοντας πράγματα για την ανατομία του σώματος.
    Υπάρχει μεγάλη δυνατότητα εξέλιξης (χωρίς να σημαίνει πως το σεξ που κάνει ένας άνθρωπος που δεν γνωρίζει και δεν εχει παρακολουθησει εμινάρια, θα είναι κακό).
    Απλά είναι ένας τομέας που σίγουρα καλλιεργείται.
    Εσύ μπορείς να προσδορίσεις τι θα ήθελες διαφορετικό;
    Νομίζω καταλαβαίνει ότι δεν το ευχαριστιέμαι. Απλώς κάποιες φορές το ξεκινάω εγώ γιατι απλά μου ρχεται ορεξη, αλλα στην πράξη δε μ αρέσει. Τι να του πω όμως? Ότι βαριέμαι? Στην αρχή έλεγα κάποια πράγματα που θα ήθελα διαφορετικά, αλλα εν τέλει φαίνεται σαν μην υπάρχει τόση χημεια. Μπορεί να φταίει και το ανατομικό σε ένα βαθμό, αλλα είναι και η συνολική συμπεριφορά ή μπορει να παιζει ρολο και η εμφάνιση.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    το προβλημα στο σεξ το εχετε επειδη δεν σου ταιριαζει ο τροπος του, ή επειδη δεν μπορεις να τον δεις σεξουαλικα;
    οταν 2 ατομα ειναι ενεργα σεξουαλικα (διοτι υπαρχουν και καποιοι λιγοι που δεν ενδιαφερονται για σεξ), για ποιον λογο κανουν μια σχεση χωρις σεξ;;;;
    μια σχεση χωρις σεξ, δεν ειναι ερωτικη σχεση. ειναι μια απλη ανθρωπινη- φιλικη σχεση. ερωτικη παντως, δεν ειναι.
    δεν κανετε σεξ;; κανετε αλλα δεν σε ικανοποιει; εκεινον τον ικανοποιει, απ οτι βλεπεις κι απ οτι λεει;;; η ειστε κι οι δυο ανικανοποιητοι;
    Κάνουμε αρκετά συχνά. Αυτος ικανοποιείται. Βέβαια ξενερώνει σε ένα βαθμό που εγω δεν ικανοποιούμαι. Αλλά δεν φαίνεται να τον προβληματίζει σε σημείο να χωρίσουμε πχ.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Γνώμη μου, και μπορεί να κάνω λάθος φυσικά,
    αλλά νομίζω πως όταν κάνεις σεξ με τον ίδιο άνθρωπο για πολύ καιρό, είναι λογικό κάποια στιγμή και να βαρεθείς
    (βέβαια δεν ειναι αυτή η περιπτωσή σου, εφόσον από την αρχή λες πως δεν σε κερδισε σε αυτό το κομμάτι).
    Αυτό που σώζει όμως τη σχεση και το σεξ θεωρώ πως είναι ο εγκέφαλος, δηλαδή το εγκεφαλικό παιχνίδι.
    Με το εγκεφαλικό παιχνίδι, μπορεί να συνεχίζει να είναι ωραίο το σεξ και μετά από χρόνια.
    Έτσι πιστεύω τουλάχιστον.
    Επίσης, μπορείς να είσαι με έναν άνθρωπο 9 μήνες ή και παραπάνω και να έχετε οικειότητα γενικά, αλλά δεν σημαίνει πως έχετε ανοιχτεί σεξουαλικά.
    Δηλαδή να μιλάτε άνετα για τις φαντασιώσεις σας, να παίζετε και να βάζετε και αυτές στο παιχνίδι..
    Να δοκιμάζετε νέα πράγματα μαζί.

    Όμως, αν είσαι σίγουρη πως ανατομικά αλλά και σαν άνθρωποι δεν έχετε χημεία στο σεξ, εγώ το ακούω.
    Γιατί, όντως, υπάρχει πάντα καλλιεργεια και δυνατότητα εξέλιξης, αλλά πάντα υπάρχει και το απλό, "θέλουμε άλλα πράγματα και δεν ταιριάζουμε".
    Φυσικά υπάρχει και αυτό.
    Και εκεί, το παίρνεις απόφαση ότι δεν ταιριάζετε.
    Δεν μπορείς να επενδύσεις σε έναν άνθρωπο που δεν σε καλύπτει σε κάτι τόσο βασικό, όσο κι αν το θέλεις.
    Γιατί το ανικανοποιητο μέσα σου θα ζει , κκαι θα ξεσπά σε φαντασιώσεις και επιθυμίες για κάποιον άλλον.

    Εγώ στη θέση σου πάντως αυτό το κομμάτι θα δουλευα αυτό τον καιρό μαζί του, να δω εάν βγαίνει ή όχι..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο θέμα. Ίσως πολλά μικρά μαζεμένα. Απλώς δεν νιώθω να το ευχαριστιέμαι. Σαν να το κάνω μηχανικά πλεον. Δεν υπάρχει κάτι δηλαδή που να με ενθουσιάζει
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Νομίζω καταλαβαίνει ότι δεν το ευχαριστιέμαι. Απλώς κάποιες φορές το ξεκινάω εγώ γιατι απλά μου ρχεται ορεξη, αλλα στην πράξη δε μ αρέσει. Τι να του πω όμως? Ότι βαριέμαι? Στην αρχή έλεγα κάποια πράγματα που θα ήθελα διαφορετικά, αλλα εν τέλει φαίνεται σαν μην υπάρχει τόση χημεια. Μπορεί να φταίει και το ανατομικό σε ένα βαθμό, αλλα είναι και η συνολική συμπεριφορά ή μπορει να παιζει ρολο και η εμφάνιση.
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Κάνουμε αρκετά συχνά. Αυτος ικανοποιείται. Βέβαια ξενερώνει σε ένα βαθμό που εγω δεν ικανοποιούμαι. Αλλά δεν φαίνεται να τον προβληματίζει σε σημείο να χωρίσουμε πχ.
    δηλαδη, ποιο "ανατομικο" να φταιει;
    η γνωμη μου ειναι οτι αυτο που λεμε "χημεια", δλδ το να μην σε εξιταρει ο αλλος, και μαλιστα εξ αρχης, να μην σου ταιριαζει το σεξ που κανετε, ειναι κατι που δεν διορθωνεται...
    απο αλλα θεματα σου, ειδα οτι εχεις θεμα να μεινεις χωρις γκομενο.
    πρεπει να ξεκαθαρισεις αν οντως τον θελεις, η μενεις μαζι του γιατι δεν ε χεις καποιον που να σου αρεσει πραγματικα.
    αλοιμονο αν καθεσαι σε μια σχεση ανικανοποιητη, για να μην μεινεις μονη...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Νομίζω όλα είναι σημαντικά. Γιατι αν με κάποιον τα βρίσκετε μονο στο ερωτικό και σε όλα τα άλλα καμία επικοινωνία..ουτε τοτε γινεται σχέση..
    Καλημέρα !
    Τα πάντα είναι σημαντικά σε μια σχέση .Από το πιο μικρό μέχρι το πιο μεγάλο για να μπορέσει να κρατηθεί και να εξελιχθεί .
    Να ξέρεις όμως ότι στην ερωτική μας σχέση το άλφα και το ωμέγα είναι η σεξουαλική μας επικοινωνία και ικανοποίηση .
    Δίχως αυτή όσο καλός και να είναι ο άλλος δεν πρόκειται να αντέξει όλο αυτό σε βάθος χρόνου .

    Ειναι ζήτημα χρόνου αυτό που έχεις στο μυαλό σου ήδη από τώρα με τον πρώην σου, να γίνει πράξη .
    Και αν όχι με τον πρώην ίσως με κάποιον που θα βρεθεί στον δρόμο σου και θα σου ξυπνήσει την βασική επιθυμία ενός ανθρώπου για να νοιώθει πραγματικά ολοκληρωμένος .

    Μην το προσπερνάς όλο αυτό έτσι και μην το πιέζεις να βγει .
    Αυτή την χημεία είτε την έχεις από την αρχή και με το πέρασμα των χρόνων την εμπλουτίσεις και δεν βαλτωνεις ποτέ,όσα χρόνια και να περάσουν , ή απλά δεν την έχεις .
    Δεν μπορεί όλοι οι άνθρωποι να ταιριάζουμε σε αυτό .

    Κάνε κάτι ,δούλεψε το γιατί σε αντιλαμβάνεται ήδη ο σύντροφός σου .
    Δεν θέλει πολύ να ξενερώσει και αυτός ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Ναι η αλήθεια ειναι πως πλέον δεν παει αλλο..Εγω δεν μπορώ να το ευχαριστηθω καθόλου. Παρ ολα αυτά ειναι πολυ περίπλοκα τα πράγματα. Ουσιαστικα τις περισσότερες μερες μενουμε μαζι, αυτός ουτε καν του περνάει από το μυαλο οτι μπορεί να θελω να χωρίσουμε. Βρηκα δουλεια κοντα στο σπιτι του και με φιλοξενεί. Επίσης ακομα νιωθω πράγματα γι αυτον, νιωθω αγαπη, και δεν νομίζω πως κι εγω αν χωρίζαμε θα ήμουν πιο χαρούμενη. Αλλα το ερωτικό πραγματικα πλεον δεν λειτουργει. Εκανα και κατι εν τελει με τον πρωην μου ..Κακο απο τη μια, απο την αλλη με βοηθησε να καταλαβω οτι οντως δεν τον θελω τοσο ερωτικά αυτον που ειμαστε μαζί τωρα. Νιωθω υποκρίτρια, αλλα ταυτόχρονα λογω της κατάστασης δυσκολευομαι να του μιλησω καθαρα..Θα πρεπει να φύγω απο τη δουλεια και να τους αφησω ξεκρεμαστους απο τη μια μερα στην αλλη ή να του μιλήσω και μετα για αρκετές μέρες να μενω μαζι του σε ενα παρα πολυ αβολο κλιμα . Γενικα δεν ξέρω πώς να το χειριστώ. Και ουτε θελω να πω χωριζουμε. Μου φαίνεται.πολυ περιεργο. Θα ήθελα να του πω οτι νιωθω περίεργα και να κρατήσουμε καποιον καιρο μια αποσταση..που δεν γίνεται αυτή τη στιγμη

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μπερδεμένη
    By Χωρις Ονομα in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 11-03-2017, 05:31
  2. Μπερδεμένη σχέση!
    By natasa306 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 61
    Last Post: 07-06-2015, 01:06
  3. Μπερδεμενη....
    By natasa1987 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 02-03-2014, 07:05
  4. μπερδεμένη...
    By soph in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 25-01-2013, 19:42
  5. Μπερδεμενη..
    By fusiologia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2007, 21:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •