Μπερδεμένη με την σχέση μου - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Παντως περα απο το θέμα της μοναξιάς που πιστεύω κάπως θα το αντιμετώπιζα, με δουλεια, με πολλες δραστηριότητες, με το να πρήζω φιλους να βρεθούμε..Με στεναχωρει κιολας που το αγόρι μου ειναι πολυς καλος χαρακτηρας, μ αρεσει σαν προσωπικότητα, με κανει να γελαω, ειναι κουλ, κοινωνικος κλπ Και γι αυτο τα εφτιαξα κιόλας μαζι του. Δηλαδή αν πω οτι χωρίζω, θα χασω εναν πολυ καλο ανθρωπο απο την ζωή μου..

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν είναι θέμα κορεκτίλας, είναι θέμα του τι είναι καλό για εσένα. Αλλά και για τους υπόλοιπους. Είναι καλή για εσένα αυτή η μπερδεμένη κατάσταση; Δεν νομίζω. Όχι επιπόλαια και βραχυπρόθεσμα, μεσοπρόθεσμα και μακρυπρόθεσμα εννοώ. Είναι καλή για το αγόρι σου; Όχι. Είναι για τον πρώην; Επίσης όχι.

    Αν θες να σου αναλύσω το γιατί όχι, το κάνω, αλλά νομίζω και μόνη σου το καταλαβαίνεις.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Εχεις σκεφτει οτι δεν μπορεις να απολαυσεις το σεξ με το τωρινο σου αγορι επειδη δεν εισαι ενθουσιασμενη μαζι του και ισως μπορει να καταπιεζεις τον εαυτο σου ωστε να νοιωσει πραγματα τα οποια δεν σου βγαινουν μονο και μονο επειδη φοβασαι τη μοναξια ? πρεπει να δουλεψεις λιγακι με τον εαυτο σου και γενικα να συνειδητοποιησεις οτι ακομα εισαι αρκετα μικρη ωστε να βρισκεσαι σε καταστασεις οπου δεν σου προσφερουν τιποτα σημαντικο . Με τον πρωην σου αμα μπορεις να τον αντιμετωπιζεις αποκλειστικα ως sex buddy τοτε κανε καμια αρπαχτη , αφου φυσικα ξεκαθαρισεις με το αγορι σου τελικα τι θα κανεις και αν θα χωρισεις , ομως εχω την εντυπωση πως εισαι κολλημενη μαζι του (με τον πρωην) οποτε θα ειναι δυσκολο εως αδυνατον να μην πεσεις με τα μουτρα παλι μεσα στο προβλημα . Οποτε και το καλυτερο που εχω να σου προτεινω ειναι να χωρισεις και με τους δυο . Η απλα να στειλεις τον πρωην και να απομακρυνθεις απο το αγορι σου ωστε να δεις πως θα αισθανθεις χωρις εκεινον στη ζωη σου . Οσο για τη μοναξια ? μην τη φοβασαι . Ισως τελικα να ειναι και η καλυτερη παρεα μας οταν δεν εχουμε κατι καλυτερο να βαλουμε διπλα μας . Κανε νεες φιλιες και προσεγγισε καινουργια ατομα και φιλες οπου δεν θα ειναι δεσμευμενες . Νεα εισαι κοριτσι μου , μην φοβασαι .

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Εχετε δικιο.. Η αληθεια ειναι οτι τωρα δεν θελω να κανω τιποτα με το αγορι μου σεξουαλικό. Βασικα και να κάνω, απλα σκεφτομαι τον πρώην μου.. Μου φαινεται αδιανοητο να χωρίσουμε, αλλα απο την αλλη το σεξ ειναι σημαντικό οπως και να το κανουμε ..Ομως τι να του πω? Δεν εχω δικαιολογια.. Αν του πω οτι δεν έχουμε καλη σεξουαλική χημεια θα μου πει τωρα το θυμηθηκες? Μετα απο εναν χρονο? Μου ειναι αδύνατον να το δικαιολογήσω οτι θέλω να χωρίσουμε, χωρίς να αναφερθώ στο οτι υπάρχει αλλος, που ομως δεν πρόκειται να το κανω. Αν του πω ότι μου εχει φυγει η διαθεση για σεξ πιστεύετε ειναι καλη εξήγηση? Που κι αυτο θα τον πληγώσει πιστεύω..
    Επισης νιωθω ασχημα κι απέναντι στους δικούς του. Γιατί πήγαινα πολυ συχνα σπιτι τους, επειδή μένει μαζι τους..
    Και πριν κανα διβδομαδο ολα καλα..Ξαφνικα κανω σεξ με τον πρώην μου και θέλω να χωρίσω. Πώς θα δικαιολογήσω αυτην την ξαφνικη αλλαγη γνωμης??
    Last edited by rainbow96; 14-11-2021 at 11:52.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Είναι δυνατόν να μη το έχει καταλάβει ότι έχεις ξενερώσει; Εγώ πιστεύω ότι είτε το παραδέχεται είτε όχι, το ξέρει ότι κάτι δεν πάει καλά.
    Πες του κάτι τύπου "νοιώθω τελευταία ότι αρχίζει και μου φεύγει η επιθυμία, τα πάμε καλά σε όλα τα άλλα, όμως έχει χαθεί εδώ και καιρό η ερωτική σπίθα αναμεσά μας, δεν το βλέπεις κι εσύ; "

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    43
    Καλησπέρα κορίτσι μου, διάβασα όλα τα σχόλια για το θέμα που σε απασχολεί. Είμαι ίδια ηλικία μαζί σου και περνάω πάνω κάτω παρόμοια ιστορία. Έχω μια σχέση με έναν που αγαπιόμαστε παρά πολύ πλέον, με κάνει να γελάω, κάνουμε ταξίδια εμείς, Αράζουμε παρέα, απλά έχουμε ένα πρόβλημα. Δεν αισθάνομαι καθόλου να θέλω να τον φιλήσω,να του παραδοθώ,να κάνω έρωτα μαζί του. Όταν με φιλάει δεν νιώθω σπίθα,δεν με ενθουσιάζει καθόλου και δεν αισθάνομαι θαυμασμό για εκείνον. Η αγάπη υπάρχει,τον εκτιμάω παρά πολύ,είμαι ακόμα μαζί του 3χρ τώρα με αυτό το κενο που βέβαια δημιουργήθηκε τον τελευταίο 1,5 χρόνο περισσότερο. Σαν να μην υπάρχει χημεία ρε παιδί μ.Εγω δεν τον απάτησα ποτε γιατί πίστευα ότι θα γέμιζα τον εαυτό μ με τύψεις αλλά και η έντονη ερωτική έλλειψη και το ερωτικο παιχνίδι που τόσο πολύ μ έλειψε μ δημιούργησε άγχος και ανησυχίες.άρχισα να έχω περισσότερα νεύρα και να αντιμετωπίζω καταστάσεις με πεσιμισμό. Ενώ κάποτε ήμουν ο πιο αισιόδοξος άνθρωπος που υπήρχε,ήμουν αθλήτρια και έβγαινα συνέχεια. Δυστυχώς κ εγω δεν έχω φίλες,πολλές παντρεύτηκαν και αρκετές χαθήκαμε.Δεν βγαίνω συχνά και έχω έλλειψη από παρέες. Ο φίλος μ όμως γενικά με στηρίζει σε παρά πολλά για αυτό και έμεινα μαζί τ. Με στεναχωρεί όμως το γεγονός ότι εμμέσως πλην σαφώς κάνω κακό στον εαυτό μ.δημιουργώ κακιά ψυχολογία στον εαυτό μ κ ενα αδιέξοδο που έπεσα μέσα εγω.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Μπερδεμένη
    By Χωρις Ονομα in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 11-03-2017, 05:31
  2. Μπερδεμένη σχέση!
    By natasa306 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 61
    Last Post: 07-06-2015, 01:06
  3. Μπερδεμενη....
    By natasa1987 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 02-03-2014, 07:05
  4. μπερδεμένη...
    By soph in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 25-01-2013, 19:42
  5. Μπερδεμενη..
    By fusiologia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2007, 21:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •