ζαναξ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50

Thread: ζαναξ

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    εγω παιρνω ολανζαπινη ζυπρεξα 10mg και 1mg ζαναξ οπως σου ειπα... το ζαναξ το παιρνω 5 χρονια .. ενω το αντιψυχωσικο το παιρνω 9 χρονια...
    Επαιρνες και εσυ αντιψυχωσικο?
    Επαιρνα.minitran που εχουν μεσα αντιψυχωτικο αλλα εγω δεν εχω ψυχωσεις
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #17
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Επαιρνα.minitran που εχουν μεσα αντιψυχωτικο αλλα εγω δεν εχω ψυχωσεις
    μακαρι να τα κοψω και εγω μια μερα... ειναι μονος μου καημος! να εχω την ενεργεια που ειχα...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    μακαρι να τα κοψω και εγω μια μερα... ειναι μονος μου καημος! να εχω την ενεργεια που ειχα...
    Γιατί δε συζητας με τον ψυχίατρο για διακοπή;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #19
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Γιατί δε συζητας για τον ψυχίατρο για διακοπή;
    απλα με προβληματιζει το οτι θα ταλαιπωρουμε και δεν θα μπορω να κοιμηθω μετα...
    και απο την αλλη τα παιρνω πολλα χρονια... νιωθω τον εγκεφαλο μου να εχει "καει"... που θα οδηγησει ολο αυτο?...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    απλα με προβληματιζει το οτι θα ταλαιπωρουμε και δεν θα μπορω να κοιμηθω μετα...
    και απο την αλλη τα παιρνω πολλα χρονια... νιωθω τον εγκεφαλο μου να εχει "καει"... που θα οδηγησει ολο αυτο?...
    Συζητησε για διακοπή.Για τον υπνο φανταζομαι θα υπάρχουν και αλλοι τρόποι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #21
    hlias1988
    Guest
    Εχω κανει αποπειρες να τα κοψω μονος μου αλλα δεν ειναι σωστο... θα το κανω με γιατρο...
    απλα νιωθω οτι ειμαι πολυ στα χαλια μου και ο λογος ειναι οτι τα φαρμακα το προκαλουν αυτο....

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Εχω κανει αποπειρες να τα κοψω μονος μου αλλα δεν ειναι σωστο... θα το κανω με γιατρο...
    απλα νιωθω οτι ειμαι πολυ στα χαλια μου και ο λογος ειναι οτι τα φαρμακα το προκαλουν αυτο....
    Δε ξερω τι εννοείς με τα χάλια.Εγω ημουν πολυ καλα απλα δεν ειχα καθολου μνημη
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #23
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Δε ξερω τι εννοείς με τα χάλια.Εγω ημουν πολυ καλα απλα δεν ειχα καθολου μνημη
    Ρε ειμαι μαστουρης με τα φαρμακα ουτε και εγω εχω μνημη και οσο περναει ο καιρος χειροτερευει η μνημη...
    Εννοω χαλια με τα φαρμακα πως να το πω "κενος" νιωθω κενος δεν εχω συναισθηματα ορεξη για ζωη κτλ

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Ρε ειμαι μαστουρης με τα φαρμακα ουτε και εγω εχω μνημη και οσο περναει ο καιρος χειροτερευει η μνημη...
    Εννοω χαλια με τα φαρμακα πως να το πω "κενος" νιωθω κενος δεν εχω συναισθηματα ορεξη για ζωη κτλ
    Α εγώ εχω τρελη όρεξη θελω να είμαι συνέχεια εξω.Συζητησε με τον γιατρο για διακοπή
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    319
    Ηλία κι εγώ χρησιμοποιώ xanax σχεδόν κάθε μέρα...τι να κάνουμε αφού είναι αρρωστημένη η κοινωνία και μας γεμίζει άγχος με την καθημερινότητα της και τα στερεότυπα πού μας περνάει.
    Στο κάτω κάτω γιατρός μας τα γράφει δεν τα περνούμε παράνομα.
    Για αυτό αφού δεν μπορούμε να το αποφύγουμε ας απολαύσουμε τουλάχιστον τη "μαστουρα" που μας παρέχουν...
    Μιας και διάβασα ότι ακούς μέταλ , μόλις χαλαρωσεις απο xanax βάλε σε ακουστικα ξαπλωμένος με σβηστά φώτα κανένα planet caravan να ακουσεις ή sweet leaf (Sabbath και τα 2) γενικά ταξιδιαρικα τραγούδια. Συμπληρώνει τη χαλάρωση και δρα συνθεραπευτικα , σε μένα με βοηθάει πάρα πολύ για τον ύπνο...και σε ταξιδεύει

  11. #26
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by kriti28 View Post
    Ηλία κι εγώ χρησιμοποιώ xanax σχεδόν κάθε μέρα...τι να κάνουμε αφού είναι αρρωστημένη η κοινωνία και μας γεμίζει άγχος με την καθημερινότητα της και τα στερεότυπα πού μας περνάει.
    Στο κάτω κάτω γιατρός μας τα γράφει δεν τα περνούμε παράνομα.
    Για αυτό αφού δεν μπορούμε να το αποφύγουμε ας απολαύσουμε τουλάχιστον τη "μαστουρα" που μας παρέχουν...
    Μιας και διάβασα ότι ακούς μέταλ , μόλις χαλαρωσεις απο xanax βάλε σε ακουστικα ξαπλωμένος με σβηστά φώτα κανένα planet caravan να ακουσεις ή sweet leaf (Sabbath και τα 2) γενικά ταξιδιαρικα τραγούδια. Συμπληρώνει τη χαλάρωση και δρα συνθεραπευτικα , σε μένα με βοηθάει πάρα πολύ για τον ύπνο...και σε ταξιδεύει
    Τι ωραια που τα λες! πρεπει να ζησουμε με αυτα θα ζησουμε!
    Θελω να προσεχω την συνολικοτερη υγεια μου... διαβαζω οτι η μακροχρονια ληψη ζαναξ προκαλει απωλεια μνημης και επαθα εγκεφαλικο τεσπα!
    Εαν κανεις και αλλα πραγματα και δουλευεις το νου καπως η κατασταση ισσοροπει!

    Μονο μεταλ ακουω! και ταξιδιαρικα! εχω μαστερ σε αυτο! Απο μουσικη εχω να σου προτεινω πολλα! απο Dark Ambient (gothic Vampiric music) μεχρι κελτικα! (Loreena Mckennitt ) εαν την ξερεις! η κοπελα ειναι φωναρα και δεν ξερω και εγω τι αλλο τι! Καλη συνεχεια!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Stedon αντί Xanax αυτό παίρνω εγώ και με τα λεγόμενα τις ψυχιάτρου που πήγαινα δεν σου προκαλεί εξάρτηση όπως το xanax μπορείς να το κόψεις εάν δεν χρειάζεται άλλο να το παίρνεις, εάν θέλετε ρωτήστε τον γιατρό σας δεν έχετε να χάσετε τίποτα!!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    319
    Ηλία ψαξε και τις παρενέργειες του μακροχρόνιου άγχους ,αυπνιας , της κατάθλιψης , της ψυχωσης σχιζοφρένειας και σύγκρινε με τις παρενέργειες των φαρμάκων...

    Εμένα το θέμα μου είναι αϋπνία και κατάθλιψη κυρίως , την αϋπνία την έχω ζήσει καλά και όχι απώλεια μόνο μνήμης φέρνει αλλά και κάθετη πτώση νοητικών ικανοτήτων...

    Loreena mckennit την ξέρω και μου αρεσει , gothic black metal δεν ακούω , είμαι πιο πολύ στο rock και ψυχεδέλεια

    Αντρέα για αλλαγη βενζο το σκέφτομαι αλλά ο γιατρός μου έχει πει ότι το xanax έχει και αντικαταθλιπτικές ιδιωτητες.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by kriti28 View Post
    Ηλία ψαξε και τις παρενέργειες του μακροχρόνιου άγχους ,αυπνιας , της κατάθλιψης , της ψυχωσης σχιζοφρένειας και σύγκρινε με τις παρενέργειες των φαρμάκων...

    Εμένα το θέμα μου είναι αϋπνία και κατάθλιψη κυρίως , την αϋπνία την έχω ζήσει καλά και όχι απώλεια μόνο μνήμης φέρνει αλλά και κάθετη πτώση νοητικών ικανοτήτων...

    Loreena mckennit την ξέρω και μου αρεσει , gothic black metal δεν ακούω , είμαι πιο πολύ στο rock και ψυχεδέλεια

    Αντρέα για αλλαγη βενζο το σκέφτομαι αλλά ο γιατρός μου έχει πει ότι το xanax έχει και αντικαταθλιπτικές ιδιωτητες.
    Ο γιατρός ξέρει καλύτερα!! Εγώ ακούω ελαφρό λαϊκά, μαρεσουν η μπαλάντες!!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Επαιρνα.minitran που εχουν μεσα αντιψυχωτικο αλλα εγω δεν εχω ψυχωσεις

    δεν ειναι αναγκη ναχεις ψυχωσειε , το ζαναξ , με δυσκολια κοβεται, με σεροκουελ, η καποιο αντιψυχωτικο .....εγω με αυτο το κοβω , αλλα επαιρνα τεραστιες δοσεις χαρη στους εγκληματιες γιατρους πυο μου γαραφαν 9-10 μερα , και οταν καθιερωθηκε η συμταγη ΑΜΚΑ τον 6 /19 εν ολιγοις μου , κοφτο το λαιμο σου , και καντα 3mg , εγκληματιες γιατροι, που τοσο μας εκτιματε , το 50αρικο ειναι το δια ταυτα .........αει σικτηρ, εμπλεξα χωρις να το θελω .......εγκληματιες

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ζαναξ
    By hlias1988 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 9
    Last Post: 13-05-2021, 21:25
  2. ζαναξ..
    By hlias1988 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 7
    Last Post: 16-01-2021, 08:04
  3. Ζαναξ 0.25
    By cyrax in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 28
    Last Post: 15-12-2020, 18:23
  4. Ζαναξ και κορτιζονη
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 24-12-2019, 22:05
  5. ζαναξ
    By 66psy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 39
    Last Post: 14-01-2015, 12:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •