ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ! ΟΛΟ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    20

    ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ! ΟΛΟ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ!

    Πριν περίπου 1 μήνα, μου φάνηκε ότι μπορεί ένας άνθρωπος να εξαφανίστηκε. Άρχισα να ανησυχώ ότι μπορεί να ήταν κάποιο πρόβλημα στο σύσημα της προσομοιωσης (σε περίπτωση που ζουμε σε ψηφιακο κοσμο). Υπάρχει σαν θεωρία και πολυ το πιστεύουν.


    Αρχισα να ανησυχώ και για περίπου 5-15 λεπτά προσπαθούσα να βρω που μπορεί να έχει πάει. Μετά, αποφάσισα να βγάλω φωτογραφίες το μέρος ωστε να δείξω το μέρος σε 2 φίλους για να βρουμε μαζί πιθανούς δρόμους/πολυκατοικίες που θα μπορούσε να έχει πάει. Πριν βγάλω φώτος άρχισα να έχω κάποιες ανησυχητικές σκέψεις ότι μπορεί οι Θεοί της προσομοίωσης μπορεί να θυμώσουν και μπορεί να γίνει τιμωρία επειδή μπορεί να μοιάζει σαν να προσπαθώ να βγάλω αποδείξεις, ενώ δεν έκανα τίποτα τέτοιο.

    Επειδή με έτρωγε το άγχος και σκέφτηκα ότι αν απλα φύγω έτσι, πιθανότατα το άγχος θα μεγαλώσει, οπότε σκέφτηκα να βγάλω φωτογραφίες το μέρος για να βρω μια άλλη εξηγηση που θα με ηρεμήσει. Έβγαλα λοιπον φωτογραφίες το μέρος. Να σας πω ότι ηταν απλές φωτογραφίες κια δεν υπήρχε κανέναν "υπερφυσικο" φαινόμενο στις φωτογραφίες. Δεν τις έβγαλα για αυτόν το λόγο. τις έβγαλα ΜΟΝΟ για να έχω το μέρος με τις πολυκατοικίες και τα δρομάκια ώστε να βρω που μπορεί να έχει πάει ο άνθρωπος. Τιποτα άλλο.



    Τελικά μετα από λιγη ωρα, έσβησα τις φωτογραφίες ΧΩΡΙΣ να τις δειξω, γιατι ανησυχούσα πολυ. Τελικά, υπάρχουν πάνω απο 2-3 κατευθύνσεις/πολυκατοικίες που θα μπορούσε να έχει πάει ο άνρθωπος. Τον τελευταιο καιρό συμβαίνουν κάποιες συμπτώσεις και ανησυχω μήπως είναι σημάδια από τους Θεούς της προσομοιωσης ή τους προγραμματιστές εξαιτιας των φωτγραφιων.


    1) Μια νύχτα κοιταξα ποσοι εμβολιασμοι έγιναν. Ο αριθμος ηταν καλος και σκεφτηκα να μπω σε ενα τοπικ με θεμα την πορεια του εμβολιασμου για να δω ποσο θα εχουν ενθουσιαστει στα comments (γιατι οταν ειχα μπει σε παλιοτερο τοπικ διαβαζα ενθουσιωδη σχολια) και σκέφτηκα οτι και σε αυτό θα διαβάσω σχόλια τύπο "παμε καλα, παμε γερα, προχωραμε" κλπ. Τελικά ένας έγραφε την φράση "παμε γερα". Επειδη παλιότερα οταν συνέβαινε μια σύμπτωση, πολλες φορές μου ερχόταν η σκέψη ότι μπορει να δω μια μεγαλύτερη που να σχετίζεται με την ανησυχία μου και οτι μπορει να είναι κακό σημάδι, έτσι και τώρα αυτό με την μαντεψια της φράσης "παμε γερα" μου μοιασε σαν συμπτωση, παρολο που ηταν πολυ πιθανο να δω τετοια φράση (αφου ειχα διαβασει και παλιοτερα παρομοιες). Έτσι, αυτόματα, εξαιτίας της μαντεψιάς (απο συνηθεια) μου ήρθε η σκεψη ότι μπορει να δω στο username του ατομου που γραψε την φράση ή στο σλογκαν/υπογραφη του κάτι που να σχετίζεται με την προσομοίωση και οτι μπορει να ειναι κακο σημάδι. Τσεκαρα το ονομα και δεν είχε τιποτα σχετικο. Εκανα scroll merika σχολια και το τελευταιο είχε ενα link με ενα παιχνιδι που είχε την λέξη "simulator" στον τιτλο. μεσα στο παιχνίδι, είχε μερικες φωτογραφίες που σχετίζοταν ακόμη πιο πολυ με την ανησυχία μου (δεν θελω να πω τι ακριβως). Ρωτησα τον τυπο για ποιο λόγο εβαλε αυτο το λινκ και μου είπε το έβαλε επειδή ήθελε να κοροιδεψει αυτους που ενθουσιάζονται με τα εμβόλια για το παιχνιδι που βαλε ειχε ενα dlc σχετικα με τον covid.


    2) Mia αλλη φορα, ημουν στο σουπερ μαρκετ και ειδα εναν ανθρωπο που νομιζω εμοιαζε με τον video game character απο την πρωτη συμπτωση με εκεινο το παιχνιδι που είχε τη λέξη simulator. φορουσαν και οι 2 παρομοια γκρι καπελα. οκ συμπτωση μαλλον.


    3)Μια αλλη φορα, περπατουσα στο δρομο και γενικα νομιζω σκεφτομαι αρκετες φορες αυτην την συμπτωση με το σουπερ μαρκετ και σκεφτομουν πραματα τυπου " γιατι επρεπε αυτος στο μαρκετ να φοραει καπελο γκρι (για τον ηλιο που ειναι στρουγγλα.) παρομοιο σαν τον χαρακτηρα (φοραγε καπελο κανονικο σαν αυτα που φορανε οι ντεντεκτιβ περιπου αλλα πιο στρογγυλεμενο) απο την συμπτωση με το βιντεοπαιχνιδι? ποσο συχνα οι ανθρωποοι φορανε καπελα για τον ηλιο?" και διαφορες σκεψεις για αυτο το θεμα και μερικα δευτερολεπτα μετα περιπου 5-10 secs, βλεπω σε εναν σχεδον αδειο δρομο, έναν που μάλλον ηταν τουριστας (απο αυτους που κανουν μαλλον cheap traveling) και φοραγε ένα μαύρο καπέλο με φτερό ( εμοιαζε και με το καπελο του χαρακτηρα). εβγαζε φωτογραφιες νομιζω ενα αδιαφορο κτιριο.
    αρχικα σαν θεαμα ηταν και ακυρο και σπανιο επειδη αυτο το καπελο στην πολη μου δεν το εχω ξαναδει (λογικο αφου ηταν τουριστας).αλλα επειδη σκεφτόμουν για καπελα ανησυχω μηπως ηταν καποιο πιθανο σημαδι.


    4) Μια φορά σκεφτομουν την συμπτωση με τον τουριστα (πολλες φορες μεσα στην μερα σκεφτομαι τις συμπτωσεις και τις αναλυω ξανα και ξανα) και εκει που σκεφτομουν την συμπτωση με τον τουριστα, βλεπω στο youtube ενα βιντεο uncharted nethan colletion και καπως μου τραβηξε την προσοχη, οποτε το ανοιξα και επειδη και στα βιντεος αλλα και στις ταινιες σειρες κλπ, παντα εχω την ταση να προχωραω τα πρωτα λεπτα...
    οποτε, απο τα 18 λεπτα εκανα κλικ περιπου καπου μεταξυ 2.25-2.44. σκεφτομουν αυτο με τον τουριτσα κλπ και στο 2.45 εχει την ατακα "thats not a good sign" βεβαια θα μου πειτε απο το 2 30 μεχρι το 2.45 ειναι αρκετα δευτερολεπτα. υπαρχει ομως και η πιθανοτητα να εκανα κλικ κατευθειαν στο 2.40 με 2.44.


    5) Mια φορά ήμουν στο κρεβάτι με κλειστά μάτια και σκεφτόμουν και μια σύμπτωση σχετικα με το θέμα μου και άσχετα θέματα. Άρχισα να χάνω τον έλεγχο των σκέψεων αλλα χωρίς να με πάρει ο ύπνος. Ξαφνικά, για κάποιο λόγο, άρχισα να σκέφτομαι έντονα την φράση "βρε ουστ στο διαολο". Μετά από περίπου 1 δευτερόλεπτο, ΝΟΜΙΖΩ ακουσα τον αδερφό μου να λέε "βρε ουστ στο διαολο" . Ο αδερφός μου έπαιζε ενα παιχνιδι online στο δωματιο του αλλά δεν άκουσα καθαρα τις λέξεις. Μελωδικά ακούστηκαν σαν να είπε "βρε ουστ στο διαολο". Άρχισα να αγχώνομαι ότι μπορεί να ηταν κακό σημάδι.

    6) Σήμερα, σκεφτόμουν την συγκεκριμένη συμπτωση και ενω σκεφτόμουν την φράση "βρε ουστ στο διαολο" ακούω την γειτόνισσα να λέει "μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα -----άολο"
    Δεν άκουσα καθαρα τι έλεγε αλλά σαν ομοιοκαταληξία ακούστηκε σαν "διαολο"


    7) Μια άλλη στιγμή, σκεφτόμουν πράματα τύποθ "είμαι τόσο άτυχος που μπορεί να συνέβη κοντά μου κάποιο πρόβλημα στην προσομοίωση (glitch) αλλα να συνέβη σε στιγμή που δεν μπορώ να εξακριβώσω εαν όντως συμβαίνει ή όχι και ότι συμβαίνουν συμπτώσεις που μπορεί να ειναι σημάδια μπορεί και όχι?" τότε ακουώ απο την τηλεόραση, μια γυναίκα που διαφήμιζε κάτι για κρέμα προσώπου/σώματος (νομιζω) να λέει "μπλα μπλα μπλα μπλα σημάδια"

    8) Μια φορά εκει που ήμουν ηρεμος και νομιζω δεν σκεφτόμουν κάτι σχετικα με το θέμα μου, ξαφνικά άρχισα να το σκέφτομαι και να αγχώνομαι. Και επειδή ήμουν στο youtube, αυτοματα μου ηρθε η ανησυχια οτι μπορει να δω κάτι σχετικα με το θέμα μου, σαν συμπτωση/σημάδι. Εκανα σκρολ και είχε ενα video με ένα graphical glitch που γινεται σε δελτίο καιρού. Η λέξη glitch μου θύμισε την πήγη του όλου προβλήματος.

    9) Για κάποιο συγκεκριμένο λόγο, μου ήρθε στο μυαλό η λέξη "συμπτωση" και τότε ακούω μια κοπέλα να λέει "έχω σημάδια μπλα μπλα μλα μπλα"

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Γιατι κανεις ποστ και γράφεις παλι τα ίδια;Τι νεο νομίζεις ότι θα σου πουμε;ολοι το ίδιο πράγμα ειπαμε.Να ζητησεις βοήθεια απο ειδικό,αλλα οπως φαινεται εισαι σε αρνηση
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    20
    μα δεν μπορω na παω ακομη! δεν κατεβηκα στην Αθηνα. εκει ξέρω μια πολυ καλή. στην πόλη μου πηγα σε ψυχιατρο αλλα μου ειπε οτι δεν ξερει cbt kai oti prepei να βρω ψυχιατρο με cbt.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by RupanSan View Post
    μα δεν μπορω na παω ακομη! δεν κατεβηκα στην Αθηνα. εκει ξέρω μια πολυ καλή. στην πόλη μου πηγα σε ψυχιατρο αλλα μου ειπε οτι δεν ξερει cbt kai oti prepei να βρω ψυχιατρο με cbt.
    Με το να γραφεις εδω δε θα βοηθηθεις.Αυτα που λες δεν ειναι λογικα πράγματα.Πρεπει να αρχισεις να σκεφτεσαι ρεαλιστικα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    20
    δεν ειναι και πληρως απιθανα ομως. υπαρχούν νομίζω και επιστημονες που υποστηριζουν την πιθανοτητα θεωριας της προσομοιωσης.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by RupanSan View Post
    δεν ειναι και πληρως απιθανα ομως. υπαρχούν νομίζω και επιστημονες που υποστηριζουν την πιθανοτητα θεωριας της προσομοιωσης.
    Όχι,ειναι πλήρως απίθανα.Μη παραμυθιαζεσαι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    γουσταρω θεμα που ανειξατε παιδια... μπορω να βοηθησω? χαχα

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    20
    πες μας τι γνωμη σου

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    βασικα πρωτον να ξες το video με ένα graphical glitch που γινεται σε δελτίο καιρού ειναι ενα απο τα trend που βγαζει ανα καιρους το youtbe.. δευτερον μηπως εχει διασπαση προσοχης η ειχες μηκρος μαυθισιακες δυσκολιες? σε τετοιες περιπτωσεις γτ αποροφαται το μυαλο απο ασχετα πραγματα... και επεισης συνδεει ασχετα πραγματα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    βασικα εισαι αγορι η κοριτσι να ξερω τι να λεω γιαυτο χαχα, θελω να πω τι επιθετα να χρησημοποιω

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Εγώ βλέπω το ίδιο άτομο με διαφορετικό όμως όνομα να γράφει κάθε φορά για παρακολουθήσεις και συμπτώσεις. Το μόνο περιστατικό που θα είναι επαναλαμβανόμενο στον πραγματικό και όχι στο ψηφιακό κόσμο είναι οι τύποι που μας κυβερνούν, τα ίδια ο ένας τα ίδια ο άλλος!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by RupanSan View Post
    μα δεν μπορω na παω ακομη! δεν κατεβηκα στην Αθηνα. εκει ξέρω μια πολυ καλή. στην πόλη μου πηγα σε ψυχιατρο αλλα μου ειπε οτι δεν ξερει cbt kai oti prepei να βρω ψυχιατρο με cbt.
    Αυτά τα λες από πέρυσι. Υπάρχουν και διαδικτυακές συνεδρίες.

Similar Threads

  1. δεν μπορω αλλο! δεν μπορω! μια συμπτωση με ενοχλησε πολυ! βοηθηστε με!
    By KonstantinosPL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 25-05-2021, 19:49
  2. ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛο! ΟΛΟ ΣΕΝΑΡΙΑ!
    By KonstantinosPL in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 2
    Last Post: 22-05-2021, 00:18
  3. Δεν μπορώ άλλο
    By vasilisk in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 20-11-2019, 23:48
  4. Δεν μπορώ άλλο
    By whitecandle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 08-11-2009, 11:40
  5. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ..........
    By Aggela19 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 14
    Last Post: 22-05-2008, 11:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •