150 σφυγμοί σε ανέβασμα σκάλας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Σήμερα στις σκάλες οι παλμοι έδειξαν 165!!! Και μετά από ένα λεπτό 59!!!!
    Όπως σου είπα ήδη δεν είναι αξιόπιστα αυτά τα Ρολόγια στην κίνηση. Καλύτερα σταμάτα και μέτρα τους με ενα οξυμετρο επιτόπου, περισσότερο ακριβές θα είναι.

    Αν υποθέσουμε πως δεν ήταν λάθος μέτρηση να μιλήσεις με το γιατρό σου να βάλεις ένα χολτερ, γιατι η αυξομείωση μπορεί να σημαίνει αρρυθμία. Αλλά μην βασίζεται σε μέτρηση ρολογιού, ακόμα κ τα apple watch στους κραδασμούς και στην κίνηση βγάζουν ο,τι να 'ναι.

    Είχες κάποιο σύμπτωμα εκείνη την ωρα ;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Κανένα εκτός του ότι οκ αισθανόμουν την καρδια μου να χτυπα δυνατά αφου κουβαλούσα και ένα μπακπακ και μια τσάντα. Αλλά ρε γαμωτο 165 και μετά 59? Τι φάση? Στον καρδιολογο παντως όλα καλά τα βρήκε αλλα θα βαλω χολτερ και θα κάνω και ένα κοπώσεως για να είμαστε σίγουροι. Όταν δεν το θυμάμαι είμαι μια χαρά. Όταν το σκέφτομαι παλι αγχώνομαι

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    185
    Βγαλε το κοριτσι μου απο πανω σου. Το ειχα και εγω και το εκρυψα σε ενα συρταρι! Τρελαινομουν οποτε το εβλεπα! Σαν και εσενα παθαινα! Εβγαινα σκαλα 120, μολις σταματουσα 55!! Ηλιθια πραγματα!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Ρε λια μου έγραψε 165! Και μετά από ένα λεπτό 59.ειναι να τρελαίνεσαι. Εντάξει το ξερω οτι χτυπούσε η καρδιά μου δυνατά αλλά 165? Δηλαδή αμα πω θα τρέξω τι θα παει?

  5. #20
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Ρε λια μου έγραψε 165! Και μετά από ένα λεπτό 59.ειναι να τρελαίνεσαι. Εντάξει το ξερω οτι χτυπούσε η καρδιά μου δυνατά αλλά 165? Δηλαδή αμα πω θα τρέξω τι θα παει?
    Κάνοντας ελλειπτικό πέρσι το καλοκαίρι είχα κει γω αυτό το ρολόι και ξαφνικά μου έβγαλε αλάρμ 191!!!! Δεν αισθάνθηκα κάτι ... αλλά τα πάγωσα ολόκληρη από τον πανικό και σταμάτησα την άσκηση μου χάλασε την διάθεση όλο το καλοκαιρι ! Πήγα στον καρδιολόγο όλα καλά εκτός από μια ταχυκαρδία γιατί ήμουν μέσα στο άγχος. Άκουσα ευτυχώς την συμβουλή μιας κοπέλας εδώ μέσα που δεν θυμάμαι τώρα , και το έβγαλα, από τότε έχω κάπως ηρεμήσει . Βέβαια έχω ένα οξύμετρο για να σιγουρεύομαι αλλά μέχρι εκεί , βγαλτο και εσυ όπως εμείς για να δεις εάν έχεις διαφορά ...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Το έβγαλα ήδη. Δεν μπορώ να αγχώνομαι άλλο. Ίσως φταίει ο χαμηλός μου σίδηρος. Θα δείξουν οι εξετάσεις. Σας ευχαριστω ολους για τις απαντήσεις σας.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    185
    Μπραβο σου που το εβγαλες! Θα δεις ποσο θα ηρεμησεις! Ελλη πραγματικα σε ολα τα θρεντς που βλεπω αυτα που γραφεις, θελω να σε κανω μια μεγαλη αγκαλια. Νιωθω τις ανησυχιες σου. Χρειαζεται να πιστεψεις περισσοτερο στον εαυτο σου και στο οτι παρολα οσα σου συμβαινουν εσυ εισαι μαχητρια. Πιστεψε σε εσενα. Σε κανω μια μακρινη διαδικτυακη αγκαλια κοριτσι μου!!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Σε ευχαριστώ τόσο πολυ!! Και εγω κάνω εσένα και θα τα καταφέρουμε θα δεις. Εχω βρει μεγάλη παρηγορια εδώ με όλους σας. Η αλήθεια είναι πως ηρέμησα αλλά ρε γαμωτο να παλι εχω έκτακτες με το που ξαπλωσα από την αριστερή μεριά. Στα ξαφνικά είχε μέρες να με πιασει έτσι έκτακτη θέσης. Τις εχω χωρίσει και τα ονόματα χαχα. Τώρα θα δω εχω κανονίσει τη Δευτέρα χολτερ και κοπώσεως. Δεν έχω ξανακάνει τίποτα από τα δυο. Ελπίζω να πανε ολα καλα γιατί λίγο άγχος εννοείται το έχω. Και μου έρχεται και περιοδος. Ελπίζω να μην υπάρχει θέμα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    185
    Πωωω! Σιγουρα αν σου ερθει περιοδος θα δειξει πολλες! Μου το ειπε χθες ο Καρδιολογος! Οι ορμονες επηρεαζουν πολυ!! Καλα κανεις ομως και θα κανεις χολτερ!!! Αντε να δουμε τι θα σου πουν!!! Ο Θεος μαζι σου!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ανέβασμα φωτογραφιών και βίντεο
    By Driver in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 3
    Last Post: 07-01-2012, 09:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •