Aγ.Βασίλης με κατάθλιψη; στο σωστό μέγεθος!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    14

    Aγ.Βασίλης με κατάθλιψη; στο σωστό μέγεθος!!!!

    Πολλές γιορτές στο παρελθόν τις περνούσα στο κρεβάτι , χωρίς ελπίδα για το μέλλον και μέσα στη μιζέρια...φέτος έχω αρχίσει να μελαγχολώ που πλησιάζουν οι γιορτές, αλλά έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι τίποτα δέν θα είναι όπως παλιά...Φέτος θα ζήσω τις γιορτές ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ όσο κι αν χρειαστεί να προσπαθήσω για αυτό...Ευχομαι σε όλους να ξεπεράσουν σιγά ,σιγά τα προβλήματά τους και να βρούν πάλι την ελπίδα...Με την εμπειρία του ανθρώπου που ξέρει πολύ καλά τί θα πεί όλοι να γιορτάζουν και εσύ να είσαι σε ένα κρεβάτι μέσα στην απελπισία, παροτρίνω όλους όσους σκέφτονται να περάσουν τις γιορτές τους με αυτό τον τρόπο να το ξανασκεφτούν...δέν αξίζει ...Δέν χρειάζονται μεγάλα σχέδια για τις γιορτές απλά λίγη αισιοδοξία και να αφήσουμε μία δίοδο στην ελπίδα...
    Ακόμα ,παρά την ηλικία μου ,μου αρέσει πολύ να διαβάζω χριστουγεννιατικα παραμύθια.Σε ένα από αυτά βρήκα αυτήν την εικόνα...θυμήθηκα εμένα μέχρι πέρυσι τις γιορτές....για σκεφτείτε ένα Αγ.Βασίλη με κατάθλιψη στο κρεβάτι.....αίσχος! πόσα παιδάκια θα απογοητεύονταν....μπορει να είμαστε μεγάλοι για να πιστεύουμε στον Αγ.Βασίλη ,αλλά δείτε τον στο κρεβάτι του μελαγχολικό ...δέν σας αρέσει έτσι δέν είναι;Μήν το κάνετε λοιπόν αυτό όυτε σε εσάς ....!!!Να είστε όλοι καλά!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Πολίτης του Σύμπαντος
    Posts
    512
    Αλλοίμονο σε όσους σταμάτησαν να διαβάζουν παραμύθια και τρισαλλοιμονο σε όσους δεν πιστεύουν σε αυτά...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Gatoula χαίρομαι για την αισιοδοξία σου. Σε ακούω πολύ διαφορετική σε σχέση το Σεπτέμβριο.

    Μερικές φορές πρέπει να σπρώχνουμε τον εαυτό μας όταν βλέπουμε ότι βουλιάζει. Είναι πολύ δύσκολο, το έχω περάσει κι εγώ, αλλά όχι ακατόρθωτο...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    127
    Ωχ,τί θα κάνει ο κακόμοιρος ʼγιος Βασίλης,που δεν έχει καθόλου καλή διάθεση και δε μπορεί να διαβάσει τα γράμματα των παιδιών και να εκπλήρώσει τις επιθυμίες τους; Όχι,δε θα αφήσει τη μελαγχολία του να τον κυριεύσει και με περίσσια χαρά θα κάνει με κέφι αυτό,που του αρέσει πολύ...
    Gatoula,σε ευχαρίστούμε για το αισιόδοξο μήνυμά σου! Θα τα ξαναπούμε.. Φιλάκια

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    13
    Καλές γιορτές σε όλους με χαρά και ευτυχία! Γιορτές σημαίνουν:

    1)Ξεχνώ τα πάντα

    2)Δε διαβάζω

    3)Γίνομαι Έλληνας με τον έννοια ότι πάω έξω και τα σπάω

    4)Κάνω νέες γνωριμίες αν μου κάτσει.
    έχω μπει στο νόημα,ε;;;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2
    ΖΩΗ ΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕ ΠΛΗΓΩΝΕΙΣ...ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΣΕ ΞΑΝΑΚΕΡΔΙΣΩ...
    ΤΑ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΟΛΑ...ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΟΝΟ ΠΟΝΟΣ.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    10

    pros angel

    oi ageloi einai omorfoi
    kai akoma kai an niwthoun pono padou yparxei kai xara!

    pws ta oneirevesai afta ta xristougenna?

    koitakse mesa sou.. sth kardia sou, sth psyxh sou, yparxei ena kommati sou pou thelei thn eftyxia
    open up your eyes.. koitakse thn omorfa gyrw sou.. yparxei.. alitheia
    kai mesa sou yparxei! ola tha pane kala..
    arkei na to pistepseis!

    p.s. den yparxei pio teleio pragma apo ta paramythia.. sou dinoun ebnefsh kai panw apo ola aisiodoksia !
    finally.. its christmas & ola einai fwteina

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2
    It is said that in death all things become clear.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    10

    pros angel

    ti sou symvainei? theleis na mas peis?

  10. #10
    Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    68

    oi aggeloi einai dunatoi

    the show must go on
    inside my heart is breaking
    my make-up maybe flaking
    but my smile still stays on..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •