μοναξιά...... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    πολλα ατομα στην μεχρι τωρα ζωη μου με εχουν κρηνει ως αχρηστο η τεμπελη... που δεν υσχυει γιατι συνεχεια κανω πραγματα η προσπαθω οταν δεν νιωθω καλα και επεισης εχω ενα ψυχικο βαρος και μια ασχημη μοιρα απο μια ζωη που οσο μπορω τα ισιροπω... και ξερω οτι μεσα απο την φυση μου (και λογο της επαρχιακης μου ρατσας χαχ) ειχα παντα ρεντα και δυναμηκοτητα... οποτε μενει να συνεχισω να προσπαθω οσο μπορω

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    δεν ξερουν την κατασταση καθενος και ομως ξερουν να μηλανε... στοις μερες μας αυτο κανουν ολλοι μονο κρηνουν και μηλανε... αλλα καμια φορα μετανιωνα που διαπληκτιζωμουνα

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Location
    Αθήνα, Ελλάδα
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Εγώ το έχω κάνει άπειρες φορές και σκασίλα μου αν φαίνεται παράξενο, άσε που τα τελευταία χρόνια ναι, βλέπω συχνά πολλούς να κάθονται μόνοι τους έξω.
    Έχεις γνωρίσει κόσμο με αυτό τον τρόπο? Σε μπαρ το καταλαβαίνω , σε καφετέρια μου φαίνεται παράξενο..

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Location
    Αθήνα, Ελλάδα
    Posts
    9
    Ο λόγος που έγραψα αυτό το μήνυμα είναι μήπως υπάρχουν άτομα που βιώνουν παρόμοια κατάσταση θέλουν να μιλήσουμε..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εφτιαξα ενα τσατ, οποιος θελει https://xat.com/JustForFunHaveAGoodTime
    Ειναι απλο στη χρηση απλως πατας το λινκ και συζητας με γραπτο κειμενο με καποιον που ειναι online. Θα προσπαθησω να ειμαι εγω online τουλαχιστον ... ελπιζω να μαζευτουμε.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by stuck_in_a_time_loop View Post
    Έχεις γνωρίσει κόσμο με αυτό τον τρόπο? Σε μπαρ το καταλαβαίνω , σε καφετέρια μου φαίνεται παράξενο..
    Ναι, αμέ. Και σε bar και σε καφετέριες. Πριν κάτι χρόνια είχαμε κάνει μία ανάλογη συζήτηση σε ένα θέμα και είχα δώσει κάποια παραδείγματα όπως τα έχω ζήσει εγώ, εδώ ιδίως στο #24 αν θες να δεις:
    https://forum.psychology.gr/threads/...B9%CE%B5%CF%82

  7. #22
    Erin
    Guest
    Quote Originally Posted by stuck_in_a_time_loop View Post
    Είμαι σε άσχημη κατάσταση καθώς βιώνω απίστευτη μοναξιά. Ώρες ώρες σκέφτομαι ότι δεν υπάρχει πιο μοναχικό άτομο από εμένα. Δεν έχω κανένα άλλον πέρα από τους γονείς μου. Κάθομαι όλη μέρα μόνη μου. Σε ένα βαθμό το έχω συνηθίσει. Αλλά και πάλι δεν αντέχεται. Είχα σχέση αρκετό καιρό αλλά χώρισα. Φίλες ουσιαστικά δεν είχα ποτέ απλά μόνο περιστασιακές παρέες. Τα τελευταία χρόνια έχω ξεκόψει και από γνωστούς. Είμαι κλειστή σαν χαρακτήρας και αυτό δεν αρέσει πολύ από ότι έχω καταλάβει. Από μικρή το μόνο που ακούω είναι είσαι πολύ ήσυχη, λίγοι μπήκαν στον κόπο να με γνωρίσουν. Μόλις γνωριστώ ανοίγομαι απλά στην αρχή είμαι φοβική. Ακούω συνέχεια "βγες έξω και κάνε γνωριμίες" μα πως θα γίνει αυτό? Θα βγω μόνη στο δρόμο και θα ψάχνω?! Έχω κλειστεί μέσα και απελπίζομαι.
    Αχ γεια σου συναδέλφισα, αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.
    Πριν λίγο άνοιξα παρόμοιο θέμα.

    Αυτό το πράγμα, πως μου σπάει τα νεύρα...
    Λες και είναι στα ράφια των σούπερ μάρκετ και μας περιμένουν.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By ...a in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 28-09-2014, 02:45
  2. Μοναξιά
    By angelos88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 10-09-2014, 21:59
  3. μοναξια 90%
    By simple in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 25-05-2014, 16:03
  4. Μοναξιά...
    By Teokal in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 06-03-2013, 05:52
  5. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 14:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •