Λοιπον, κάποτε έκανα υποσχέσεις στον Θεό/Θεούς ότι δεν θα κάνω της τελετουργίες της ΙΨΔ, για να εξαναγκασω τον εαυτο μου να μην κανει τις τελετουργιες.


Ενα βραδυ, η ΙΨΔ ενω ημουν μερικα μετρα εξω απο το σπιτι, άρχισε να μου λεει να γυρισω σπιτι για να παρω χαρτοπετσετες για να τις χρησιμοποιησω για μια καθαριστικη τελετουργια.


Ετσι, ζητησα απο Θεό/Θεούς να με καταραστουν αν γυρνουσα σπιτι για χαρτοπετσετες, μονο που δεν θυμαμαι ποια ακριβως ηταν τα λογια μου.

Υποτιθεται οτι η υποσχεση ηταν για εκεινη την συγκεκριμενη στιγμη/τελετουργια και για αυτο οσο ελεεγα τα λογια, εικονοποιουσα συγκεκριμενη διαδρομη επιστροφης στο σπιτι (απο το σημειο που στεκομουν εκεινο το βραδυ) και κατι συγκεκριμενες χαρτοπετσετες που ειχα στην κουζινα τοτε.


Μετα από λίγα δευτερολεπτα, ακυρωσα την υποσχεση. Δεν ηθελα εξ αρχης να πω αυτα τα λογια, απλα λογω πιεσης και αγχους προσπαθουσα να εξαναγκασω τον εαυτο μου ΝΑ ΜΗΝ κανει την τελετουργια.

Τωρα, 5 χρονια μετα, μετακομισα σε νεο σπιτι, σε αλλη περιοχη. Επειδη δεν θυμαμαι ακριβως τα λογια, ανησυχω μηπως εκανα την υποσχεση να μετρησει για οτιδηποτε σχετιζεται με επιστροφη στο σπιτι και χαρτοπετσετες.


Πχ, χθες αρχισα να ανησυχω με την εξης υποθεση "και αν στον υπνο μου ξυπνησα και υπνοβατησα και υπηρξε κατι σχετικο με χαρτοπετσετες?"