Αυτός είναι ο πραγματικός λόγος που το τέρας σκότωσε την Καρολάιν - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 15 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 222
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    χαχαχα εφαγα και τάπες;;;
    φαντασιώσου κι άλλα νικολακη, ο, τι μπορει ο καθένας.
    ε, ναι, ετσι υπολογιζω!!
    τελος παντων ειναι αργα συνεχιζουμε αυριο εαν δεν εχω φαει κανα μπαν.............
    χα χα!!

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Οχι δεν με κουρασες, εξαλλου και το δικο μου ηταν σεντονι.

    Κατανοητά όλα αυτά που αναφέρεις. Θα πρεπει να δεχτείς ομως πως η πλειοψηφία αυτών αφορούν ακριβώς το γεγονός πως είσαι γκει κ τον δικό σου φόβο να μην φανεί αυτό προς τα έξω κι όχι το γεγονός πως είσαι άντρας. Η δυσκολία που βιωνείς δηλαδή - και είναι όντως υπαρκτή- έχει να κάνει με τον σεξουαλικό σου προσανατολισμό κι όχι με το φύλο σου.
    Ένας στρειτ αντρας πόσες από αυτες τις δυσκολίες θα βίωνε; Πόσες διακρίσεις βιώνει εξαιτίας του φύλου του; Ακόμα και το γεγονός ότι ο καθηγητής προτιμούσε πάντα να δίνει σημασία τις κοπέλες κτλ που αναφέρεις...ξερεις πόσο αηδιαστικό, υποτιμητικό και προσβλητικό μπορεί να είναι για μια κοπέλα να ξέρει ότι ο άλλος την γυροφέρνει εεπιδή είναι γυναίκα και να μην μπορεί να κάνει τίποτα γιαυτό; Ξέρεις σε πόσες από αυτές μπορεί να την είχε πέσει; σε πόσες μπορεί να είχε βάλει χέρι; στο λεοφωρείο μπαίνουμε κ πρέπει να τσεκάρουμε τον χώρο γύρω μας πριν σταθούμε μη τυχόν και έρθει ο μαλακας και τριφτεί πάνω μας ή μας πιάσει τον κώλο!!! αυτά είναι καθημερινότητα για μια γυναίκα. Δεν είναι περιστατικά που μπορεί να συμβούν κάποτε. Είναι καθημερινότητα. Δεν μπορείτε να το διανοηθείτε αυτό γιατί δεν το ζείτε.
    Θα μπορούσα να τα περάσω και αν ήμουν χοντρός, ή "σπασικλάκι" ή οτιδήποτε. Επίσης αν κάποιος άντρας ήταν πιο μικρόσωμος ενδεχομένως και πάλι. Σίγουρα μια γυναίκα κινδυνεύει περισσότερο το βράδυ αλλά και σε πολλούς άντρες έχουν επιτεθεί.

    Με τον καθηγητή σου είπα έχεις ξεκάθαρα δίκιο. Αλλά επηρεάζει και τους άντρες γιατί είχα χαμηλότερη ποιότητα εκπαίδευσης. Όπως και ένας αργοπορημένες κοπέλες τις έβαζε στο μάθημα, αγόρια όχι.

    Πάντως θεωρώ πολύ δύσκολο να έχεις κοπέλα αν είσαι άντρας. Το συζήταγα με κάποιον και έλεγα τουλάχιστον δεν τραβάω αυτά που τραβάνε οι
    str8. Αυτό που νιώθω είναι ότι σαν σχετικά νέος άντρας που είμαι βρίσκω πιο δύσκολα δουλειά γιατί όλο βλέπω αγγελίες για "κοπέλες" και ότι η κοινωνία με αντιμετωπίζει σαν αλητάκι. Επίσης κάτι ακόμα, ξέρεις πόσο δύσκολο είναι ένας άντρας να εκφράσει τα συναισθήματά του; Γιατί η κοινωνία τους θέλει "άντρες". Για να μην πω τι ρατσισμό βιώνω ως γκει που στην τελική και εμείς άντρες είμαστε γιατί μόνο για έτερο λεμε;
    Εσένα πως θα σου φαινόταν να φοβάσαι να πιάσεις το χέρι του αγοριού σου σε δημόσιο χώρο και να τον φιλήσεις; Να μην έχεις φωτο που να στε μαζί σε σοσιαλ όπως τόσα ζευγάρια; Να βγαίνετε ως φίλοι; Να φοβάσαι να τον γνωρίσεις σε γονείς; Να πας διακοπές και να λες μήπως να πάρουμε 2 μονά μην μας κοιτάνε με μισό μάτι; Να σου λένε ότι στο στρατό τους ********* τους έχουν για πουτάνες ή τους βασανίζουν; Να σε λένε ανώμαλο και να σε συγκρίνουν με παιδεραστές; Να θεωρούν ότι επειδή είσαι γκει έχεις AIDS; Να μην έχεις θάρρος να φλερτάρεις έξω; Να απαγορεύεται να αιμοδοτήσεις επειδή η νομοθεσία σε θεωρεί σε βάζει στο ίδιο επίπεδο με ιερόδουλες και χρήστες; Να κινδυνεύει η σωματική σου ακεραιότητα από πατέρα και αδέρφια; Να αναγκάζεσαι (κυρίως παλαιότερα) να πηδάς μια γυναίκα ενώ δεν θες καν να την αγγίξεις επειδή η κοινωνία λίγο λίγο σε στραγγάλιζε; Η θρησκεία να σου λέει ότι θα βράζεις στην κόλαση και εκπρόσωποί της να λένε ότι πρέπει να σε φτύνουν; Να μην δείχνετε καν φιλί σήμερα στην τηλεόραση μεταξύ αντρών γιατί είναι σοκ; Να σου λένε να έχεις αγόρι αλλά να μην το ξέρουμε;

    γιατί στην πραγματικότητα στην κοινωνία δεν υπάρχει δίπολο άντρες και γυναίκες. Υπάρχουν γκει, ετερο και γυναίκες (οι λεσβίες είναι πολύ λιγότερες φαίνεται από στατιστικές και σε σχέση μετους γκει πολύ πιο ασφαλείς).
    οπότε σκέψου και εμείς τι τραβάμε. Τις περισσότερες φορές απλά είναι "άσχετο" σου λέει λέμε για άντρες και γυναίκες και λες κάτσε ρεφίλε και εγ΄-ώ τι είμαι δηλαδή; σόρυ για τομικρό ξέσπασμα

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,192
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    αυτο μου ξεφυγε...
    εχω εγω γραψει ποτε οτι οι γυναικες ειναι κατωτερες απο τους αντρες;
    ως προς τι δηλαδη να ειναι κατωτερες; απο τον αντρα και που ;;
    ασε που με θεωρεις υποψηφιο δολοφονο,
    απο το μυαλο σου τα βγαζεις αυτα!!
    Μια βόλτα στο ιστορικό σου θα πείσει και τον πιο δύσπιστο ....

    Η λύση είναι μία και στην έχω πει καιρό αλλά τίποτα .
    Γυναίκα επείγοντος Νικολάκη γιατί πραγματικα και η χείρα με τα πέντε ορφανά πρέπει να σε έχει εγκαταλείψει προ καιρού και όλο αυτό έχει κάνει το μυαλό σου πολύ επικυνδινο ώρες ώρες ...

    Άντε καλημέρα !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Σίγουρα μια γυναίκα κινδυνεύει περισσότερο το βράδυ αλλά και σε πολλούς άντρες έχουν επιτεθεί.
    οχι δεν ισχυει αυτο.
    ενας αντρας παντα κινδυνευει πολυ περισσοτερο απο μια γυναικα απο πραξεις βιας. οι στατιστικες το λενε αυτο οχι εγω.
    για να καταλαβεις, στις 100 ανθρωποκτονιες οι 70 ειναι αντρες θυματα οι 30 γυναικες θυματα

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μια βόλτα στο ιστορικό σου θα πείσει και τον πιο δύσπιστο ....

    Η λύση είναι μία και στην έχω πει καιρό αλλά τίποτα .
    Γυναίκα επείγοντος Νικολάκη γιατί πραγματικα και η χείρα με τα πέντε ορφανά πρέπει να σε έχει εγκαταλείψει προ καιρού και όλο αυτό έχει κάνει το μυαλό σου πολύ επικυνδινο ώρες ώρες ...

    Άντε καλημέρα !
    α χαχα!!
    πλακα πλακα τις τελευταιες 2 εβδομαδες το δεξι χερι μου στα δαχτυλα με εγκατελειψε μαλλον επαθε υπερκοπωση και εχω πολυ λιγη δυναμη.
    πηγα στον γιατρο με εξετασε με κατι σφυρακια κτλ μου λεει εαν δεν περασει σε 1 εβδομαδα εχεις θεμα με το νευρο στον καρπο η στον αγκωνα. απο οτι διαβασα φτιαχνει ευκολα με μικροεπεμβαση χωρις πολλες πολλες επιπλοκες

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    οχι δεν ισχυει αυτο.
    ενας αντρας παντα κινδυνευει πολυ περισσοτερο απο μια γυναικα απο πραξεις βιας. οι στατιστικες το λενε αυτο οχι εγω.
    για να καταλαβεις, στις 100 ανθρωποκτονιες οι 70 ειναι αντρες θυματα οι 30 γυναικες θυματα
    με την ΜΙΚΡΗ διαφορα, οτι ΚΑΙ οι ανδρες, απο ανδρες σκοτωνονται, οχι απο γυναικες... μιλαμε για πλειοψηφια, μην μας πεις οτι εχεις εναν θειο που τον σκοτωσε η θεια σου...
    Last edited by Remedy; 11-08-2021 at 11:30.

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    οχι δεν ισχυει αυτο.
    ενας αντρας παντα κινδυνευει πολυ περισσοτερο απο μια γυναικα απο πραξεις βιας. οι στατιστικες το λενε αυτο οχι εγω.
    για να καταλαβεις, στις 100 ανθρωποκτονιες οι 70 ειναι αντρες θυματα οι 30 γυναικες θυματα
    Αυτό ισχύει για άλλους λόγους. Έναν άντρα κυρίως να τον κλέψουν ή ξεκαθάρισμα λογαριασμών. Τη γυναίκα να την "πειράξουν" η να τη βιάσουν. Εγώ αν δω έναν νταγλαρά να με ακολουθεί δε θα σκεφτώ ότι θέλει να με πηδήξει αλλά να με κλέψει

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Θα μπορούσα να τα περάσω και αν ήμουν χοντρός, ή "σπασικλάκι" ή οτιδήποτε. Επίσης αν κάποιος άντρας ήταν πιο μικρόσωμος ενδεχομένως και πάλι. Σίγουρα μια γυναίκα κινδυνεύει περισσότερο το βράδυ αλλά και σε πολλούς άντρες έχουν επιτεθεί.

    Με τον καθηγητή σου είπα έχεις ξεκάθαρα δίκιο. Αλλά επηρεάζει και τους άντρες γιατί είχα χαμηλότερη ποιότητα εκπαίδευσης. Όπως και ένας αργοπορημένες κοπέλες τις έβαζε στο μάθημα, αγόρια όχι.

    Πάντως θεωρώ πολύ δύσκολο να έχεις κοπέλα αν είσαι άντρας. Το συζήταγα με κάποιον και έλεγα τουλάχιστον δεν τραβάω αυτά που τραβάνε οι
    str8. Αυτό που νιώθω είναι ότι σαν σχετικά νέος άντρας που είμαι βρίσκω πιο δύσκολα δουλειά γιατί όλο βλέπω αγγελίες για "κοπέλες" και ότι η κοινωνία με αντιμετωπίζει σαν αλητάκι. Επίσης κάτι ακόμα, ξέρεις πόσο δύσκολο είναι ένας άντρας να εκφράσει τα συναισθήματά του; Γιατί η κοινωνία τους θέλει "άντρες". Για να μην πω τι ρατσισμό βιώνω ως γκει που στην τελική και εμείς άντρες είμαστε γιατί μόνο για έτερο λεμε;
    Εσένα πως θα σου φαινόταν να φοβάσαι να πιάσεις το χέρι του αγοριού σου σε δημόσιο χώρο και να τον φιλήσεις; Να μην έχεις φωτο που να στε μαζί σε σοσιαλ όπως τόσα ζευγάρια; Να βγαίνετε ως φίλοι; Να φοβάσαι να τον γνωρίσεις σε γονείς; Να πας διακοπές και να λες μήπως να πάρουμε 2 μονά μην μας κοιτάνε με μισό μάτι; Να σου λένε ότι στο στρατό τους ********* τους έχουν για πουτάνες ή τους βασανίζουν; Να σε λένε ανώμαλο και να σε συγκρίνουν με παιδεραστές; Να θεωρούν ότι επειδή είσαι γκει έχεις AIDS; Να μην έχεις θάρρος να φλερτάρεις έξω; Να απαγορεύεται να αιμοδοτήσεις επειδή η νομοθεσία σε θεωρεί σε βάζει στο ίδιο επίπεδο με ιερόδουλες και χρήστες; Να κινδυνεύει η σωματική σου ακεραιότητα από πατέρα και αδέρφια; Να αναγκάζεσαι (κυρίως παλαιότερα) να πηδάς μια γυναίκα ενώ δεν θες καν να την αγγίξεις επειδή η κοινωνία λίγο λίγο σε στραγγάλιζε; Η θρησκεία να σου λέει ότι θα βράζεις στην κόλαση και εκπρόσωποί της να λένε ότι πρέπει να σε φτύνουν; Να μην δείχνετε καν φιλί σήμερα στην τηλεόραση μεταξύ αντρών γιατί είναι σοκ; Να σου λένε να έχεις αγόρι αλλά να μην το ξέρουμε;

    γιατί στην πραγματικότητα στην κοινωνία δεν υπάρχει δίπολο άντρες και γυναίκες. Υπάρχουν γκει, ετερο και γυναίκες (οι λεσβίες είναι πολύ λιγότερες φαίνεται από στατιστικές και σε σχέση μετους γκει πολύ πιο ασφαλείς).
    οπότε σκέψου και εμείς τι τραβάμε. Τις περισσότερες φορές απλά είναι "άσχετο" σου λέει λέμε για άντρες και γυναίκες και λες κάτσε ρεφίλε και εγ΄-ώ τι είμαι δηλαδή; σόρυ για τομικρό ξέσπασμα
    ναι, αλλα ανδρες τους εχουν επιτεθει, οχι γυναικες...
    αυτο λεμε. οτι οι ανδρες ειναι που ασκουν και αναπαραγουν την βια..

    ειχες χαμηλοτερη ποιοτητα εκπαιδευσης, λογω του φαλλοκρατισμου του καθηγητη σου. ποιος ειπε οτι τα κακα της πατριαρχιας και του φαλλοκρατισμου στρεφονται μονο εναντιον των γυναικων;;; οχι. και οι ανδρες ζουν καποιες δυσαρεστες επιπτωσεις. ΚΑΠΟΙΕΣ. προς το παρον φαινεται οτι δεν τους ειναι αρκετες για να αφησουν τα προνομια τους και να προχωρησουν σε πραγματικη ισοτητα, ομως. οποτε, ε, εχουν καποια απονερα κι αυτοι οι καημενοι...

    μα, και ο σεξισμος και η ομοφοβια, αποτελεσματα της πατριαρχιας, ειναι. οι "ανδρες" μισουν τους ομοφυλοφιλους ανδρες (ενω τις γυναικες οχι ιδιαιτερα) γιατι θεωρουν οτι εξευτελιζουν το φυλο τους!!!
    ασχετως αν πολλοι απο αυτους ειναι κρυπτομοφυλοφιλοι!! αυτοι ειναι και οι μεγαλυτεροι κυνηγοι των γκει..
    επομενως, ολα τα δεινα του περνατε οι ομοφυλοφιλοι, σε αυτο οφειλονται. αν η αρρενωποτητα, ο ανδρισμος, δεν ηταν τετοια μεγαλη αξια στα ματια του φαλλοκρατη, δεν θα μισουσε ουτε θα κυνηγουσε τους ομοφυλοφιλους...

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Αυτό ισχύει για άλλους λόγους. Έναν άντρα κυρίως να τον κλέψουν ή ξεκαθάρισμα λογαριασμών. Τη γυναίκα να την "πειράξουν" η να τη βιάσουν. Εγώ αν δω έναν νταγλαρά να με ακολουθεί δε θα σκεφτώ ότι θέλει να με πηδήξει αλλά να με κλέψει
    δεν μας νοιαζουν οι λογοι. αυτο που μας νοιαζει, ειναι οτι και τον ανδρα, ΑΝΔΡΑΣ ΘΑ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΕΙ.

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ναι, αλλα ανδρες τους εχουν επιτεθει, οχι γυναικες...
    αυτο λεμε. οτι οι ανδρες ειναι που ασκουν και αναπαραγουν την βια..

    ειχες χαμηλοτερη ποιοτητα εκπαιδευσης, λογω του φαλλοκρατισμου του καθηγητη σου. ποιος ειπε οτι τα κακα της πατριαρχιας και του φαλλοκρατισμου στρεφονται μονο εναντιον των γυναικων;;; οχι. και οι ανδρες ζουν καποιες δυσαρεστες επιπτωσεις. ΚΑΠΟΙΕΣ. προς το παρον φαινεται οτι δεν τους ειναι αρκετες για να αφησουν τα προνομια τους και να προχωρησουν σε πραγματικη ισοτητα, ομως. οποτε, ε, εχουν καποια απονερα κι αυτοι οι καημενοι...

    μα, και ο σεξισμος και η ομοφοβια, αποτελεσματα της πατριαρχιας, ειναι. οι "ανδρες" μισουν τους ομοφυλοφιλους ανδρες (ενω τις γυναικες οχι ιδιατερα) γιατι θεωρουν οτι εξευτελιζουν το φυλο τους!!!
    ασχετως αν πολλοι απο αυτους ειναι κρυπτομοφυλοφιλοι!! αυτοι ειναι οι εμγαλυτερη κυνηγοι των γκει..
    επομενως ολα τα δεινα του περνατε οι ομοφυλοφιλοι, σε αυτο οφειλονται. αν η αρρενωποτητα, ο ανδρισμος, δεν ηταν τετοια μεγαλη αξια στα ματια του φαλλοκρατη, δεν θα μισουσε ουτε θα κυνηγουσε τους ομοφυλοφιλους...
    Σίγουρα πολλές φορές οι άντρες είναι αυτοί που ξεκινούν ομοφοβικά επεισόδια παρόλα αυτά και γυναίκες μπλέκονται σημαντικά. Ομοφοβική επίθεση πιο έντονα από γυναίκα μου έχει μείνει που έχω δεθχεί. Σε ένα φαστ φουντ που ήμασταν μόνοι μας στον οροφο στο κεντρο και δίνω μια πατάτα στο στόμα στον δικό μου και μας είδε.

    Το να νιώθεις άντρας είναι σημαντικό για έναν άντρα. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για τη γυναίκα για να το δώσω για παράδειγμα. Δεν μαρέσει να σκέφτομαι ότι όλους τους άντρες ως φαλλοκράτες. Θεωρώ και η συνεισφορά των γυναικών είναι μεγάλη. Και ο "φοβος" του να να ή να μην είναι κάποιος άντρας πηγάζει από την κοινωνία και εν μέρει και από τις γυναίκες. Δες από σχόλια για θητεία στο φβ σε διάφορα άρθρα τι λένε από κάτω γυναίκες (και άντρες προφανώς). Και κάτι άλλο που θα θελα να θίξω είναι ότι θεωρώ οι άντρες έχουν έναν φόβο να εξερευνήσουν στο σεξ και πχ η ερωτική ζώνη του προστάτη μένει ανεξερεύννητη γιατί υπάρχει το στερεότυπο ότι αυτό το κάνουν μόνο οι γκει ή ότι θα γίνουν γκει ή ότι σε κάθε περίπτωση κάτι κακό θα γίνει. Και για να φοβούνται να κάνουν τέτοια με την κοπέλα τους πολλές φορές νιώθουν ανασφάλεια ότι θα τους κοροϊδέψει. Για μενα η πηγή των περισσότερων είνναι ότι οι άντρες δεν έχουν το "δικαίωμα" να εκφραστούν όπως θέλουν. Μεταξύ τους ρίχνουν φάπες σαν ένδειξη συμπάθειας/αγάπης, οι λέξεις μεταξύ φίλων είναι πιο επιθετικές, τους παίρεις αίμα ζαλίζονται και δεν λένε τίποτα γτ αμα ζαλιστούν δε θα νναι αρκετά άντρας, έχει αρχίσει να ακούγεται από γυναίκες το beta male, οι περισσότεροι άστεγοι και μόνοι ηλικιωμένοι είναι άντρες, οι άντρες πεθαίνουν νωρίτερα, τον άντρα θα στείλεις να βρει τον κλέφτη. Γενικά στη νοοτροπία ο άντρας είναι ο αναλώσιμος.

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Σίγουρα πολλές φορές οι άντρες είναι αυτοί που ξεκινούν ομοφοβικά επεισόδια παρόλα αυτά και γυναίκες μπλέκονται σημαντικά. Ομοφοβική επίθεση πιο έντονα από γυναίκα μου έχει μείνει που έχω δεθχεί. Σε ένα φαστ φουντ που ήμασταν μόνοι μας στον οροφο στο κεντρο και δίνω μια πατάτα στο στόμα στον δικό μου και μας είδε.

    Το να νιώθεις άντρας είναι σημαντικό για έναν άντρα. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για τη γυναίκα για να το δώσω για παράδειγμα. Δεν μαρέσει να σκέφτομαι ότι όλους τους άντρες ως φαλλοκράτες. Θεωρώ και η συνεισφορά των γυναικών είναι μεγάλη. Και ο "φοβος" του να να ή να μην είναι κάποιος άντρας πηγάζει από την κοινωνία και εν μέρει και από τις γυναίκες. Δες από σχόλια για θητεία στο φβ σε διάφορα άρθρα τι λένε από κάτω γυναίκες (και άντρες προφανώς). Και κάτι άλλο που θα θελα να θίξω είναι ότι θεωρώ οι άντρες έχουν έναν φόβο να εξερευνήσουν στο σεξ και πχ η ερωτική ζώνη του προστάτη μένει ανεξερεύννητη γιατί υπάρχει το στερεότυπο ότι αυτό το κάνουν μόνο οι γκει ή ότι θα γίνουν γκει ή ότι σε κάθε περίπτωση κάτι κακό θα γίνει. Και για να φοβούνται να κάνουν τέτοια με την κοπέλα τους πολλές φορές νιώθουν ανασφάλεια ότι θα τους κοροϊδέψει. Για μενα η πηγή των περισσότερων είνναι ότι οι άντρες δεν έχουν το "δικαίωμα" να εκφραστούν όπως θέλουν. Μεταξύ τους ρίχνουν φάπες σαν ένδειξη συμπάθειας/αγάπης, οι λέξεις μεταξύ φίλων είναι πιο επιθετικές, τους παίρεις αίμα ζαλίζονται και δεν λένε τίποτα γτ αμα ζαλιστούν δε θα νναι αρκετά άντρας, έχει αρχίσει να ακούγεται από γυναίκες το beta male, οι περισσότεροι άστεγοι και μόνοι ηλικιωμένοι είναι άντρες, οι άντρες πεθαίνουν νωρίτερα, τον άντρα θα στείλεις να βρει τον κλέφτη. Γενικά στη νοοτροπία ο άντρας είναι ο αναλώσιμος.
    το εχουμε πει, οτι ΣΑΦΩΣ, ιδεολογικα και απο αποψη διαπαιδαγωγησης, πολλες , ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ γυναικες εχουν κρυφο η φανερο μισογυνισμο, και αναπαραγουν τα πατριαρχικα προτυπα μεγαλωνοντας παιδια (οχι μονο αγορια).
    ΤΗΝ ΒΙΑ ΟΜΩΣ, ΤΗΝ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΒΙΑ, ΤΗΝ ΑΣΚΟΥΝ ΑΝΔΡΕΣ.
    ναι, φυσικα, αν μια γυναικα ειναι ομοφοβικη η ρατσιστρια, μπορει να κανει ασχημα σχολια. δεν θα σε μαχαιρωσει επειδη εισαι γκει, ομως.
    τους ανδρες, γυναικες τους μεγαλωνουν. αν τους λενε οτι δεν πρεπει να κλαινε και να γελανε για να μην γινουν αδερφες, αν τους λενε οτι πρεπει να γαμανε και να δερνουν για να γινουν ανδρες, ενω οι αδερφες τους πρεπει να κοιτανε χαμηλα και να μην κανουν σεξ, αυτες ειναι που τους μεγαλωνουν σαν μισογυνηδες και φαλλοκρατες.
    τωρα , περι βαρειων εργασιων και αναλωσιμων, απευθυνσου στην πατριαρχια, διοτι εννοειται οτι μεχρι να γινεις Α MALE, η κι αν δεν γινεις ποτε, θα εισαι το δουλακι του συστηματος..

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    479
    Εντωμεταξυ έχει ξεφύγει τελείως τό θέμα.
    Τό έχετε πάει στο γιατί περισσότεροι άντρες κάνουν πατίνι
    Καί στα ομοφοβικά επεισόδια.


    Ενώ εδώ λέμε για τίς γυναίκες που όταν είναι νά δολοφονηθούν αυτό γίνεται κυρίως από σύζυγο ή πρώην σύζυγο ..

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Εντωμεταξυ έχει ξεφύγει τελείως τό θέμα.
    Τό έχετε πάει στο γιατί περισσότεροι άντρες κάνουν πατίνι
    Καί στα ομοφοβικά επεισόδια.


    Ενώ εδώ λέμε για τίς γυναίκες που όταν είναι νά δολοφονηθούν αυτό γίνεται κυρίως από σύζυγο ή πρώην σύζυγο ..
    η απο μελλοντικο συζυγο, η απο επιδοξο συζυγο, η κι απο καποιον περαστικο γιατι ετσι την ειδε...
    ο λογος καλη μου, ειναι οτι αυτα που αναφερουμε και οι γυναικοκτονιες εχουν κοινο παρανομαστη.
    την ΠΑΤΡΙΑΡΧΙΑ+ ΜΙΣΟΓΥΝΙΣΜΟ+ ΦΑΛΛΟΚΡΑΤΙΑ.

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Εντωμεταξυ έχει ξεφύγει τελείως τό θέμα.
    Τό έχετε πάει στο γιατί περισσότεροι άντρες κάνουν πατίνι
    Καί στα ομοφοβικά επεισόδια.


    Ενώ εδώ λέμε για τίς γυναίκες που όταν είναι νά δολοφονηθούν αυτό γίνεται κυρίως από σύζυγο ή πρώην σύζυγο ..
    Ναι είπαμε 2 κουβέντες και για ομοφοβία. Όταν καίγεται το σπίτι του γείτονα αν δεν βοηθήσεις θα καεί και το δικό σου. Όλα είναι κρίκος μιας αλυσίδας στην κοινωνία. Περί πατινιού δεν διάβασε κάτι. Απλά θεωρώ ότι για να λύσεις ένα πρόβλημα πρέπει να το καταλάβεις. Και δεν νομίζω το σκεπτικό ότι όλοι οι άντρες είναι γουρούνια βοηθάει στη λύση.

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    479
    Δεν λέμε το είναι όλοι γουρούνια σαφώς!

Page 11 of 15 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Η Αόρατη Τιμωρία: O Λόγος Που Ανησυχώ Και Ο Λόγος (ισως) Που Δεν Παω Σε Ιατρό
    By Elrudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 24-12-2020, 11:06
  2. Εθισμος στο βιαγκρα: ειναι πραγματικος
    By Ορέστης in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 26-03-2018, 09:17
  3. χαμενος δεν ειναι αυτος που χανει αλλα αυτος που τα παραταει...
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 20-05-2013, 23:28
  4. Ποιος είναι ο λόγος που γράφετε εδώ;
    By Instant in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 36
    Last Post: 15-12-2011, 17:58
  5. Replies: 10
    Last Post: 28-09-2010, 17:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •