Αυτός είναι ο πραγματικός λόγος που το τέρας σκότωσε την Καρολάιν - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415
Results 211 to 222 of 222
  1. #211
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Ερώτηση (αν θέλετε απαντάτε προφανώς). Οι κοπέλες εδώ που γράφερε έχετε σύντροφο και αν ναι, ποια η γνώμη του για όλα αυτά;
    Noctis μιας και που τοσες ωρες δεν απαντησαν, θα σου πω οτι δεν υπαρχει φεμινισμος στο σεξ
    ολες η φενιμιστριες στο κρεββατι κανουν οτι τους υπαγορευυσε η φυση οπως ολες οι υπολοιπες γυναικες και πολυ σωστα κανουν αλλιμονο αν καναν αλλιως.
    ετσι οπως καταλαβαινεις η σχεση τους δειχνει απλα
    κατανοηση............
    και καλα κανει.

  2. #212
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    Noctis μιας και που τοσες ωρες δεν απαντησαν, θα σου πω οτι δεν υπαρχει φεμινισμος στο σεξ
    ολες η φενιμιστριες στο κρεββατι κανουν οτι τους υπαγορευυσε η φυση οπως ολες οι υπολοιπες γυναικες και πολυ σωστα κανουν αλλιμονο αν καναν αλλιως.
    ετσι οπως καταλαβαινεις η σχεση τους δειχνει απλα
    κατανοηση............
    και καλα κανει.
    χαχα.. κοίτα στο σεξ μπορούν να γίνουν πολλά, αλλά προκειμένου να ικανοποιηθούν και οι 2 ο ένας κάνει διείσδυση και ο άλλος τη δέχεται. Υπάρχει τρόπος με βοήθημα η γυναίκα να είναι ενεργητική αλλά αυτή δε θα νιώθει τίποτα. Υπάρχουν άντρες που το θέλουν και ντρέπονται να το πουν (αν και εμένα μου φαίνεται μια μαλακία και μισή).

    Επίσης υπάρχει και το power bottom στους γκει (που θα ισχυει και στις γυναίκες) όπου ο παθητικός έχει τον έλεγχο.

    για μενα όταν δύο άνθρωποι βρίσκονται στο κρεβάτι φεύγουν από τον υπόλοιπο κόσμο. Δεν έχει σημασία ούτε η πολιτική ούτε η κοινωνική πεποίθηση και θέση. Είναι δύο κορμία που βιώνουν την ένωση.

  3. #213
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    1. Συνεχίζω να μη σε πιανω εδώ. Μα ΟΛΟΙ οι άνθρωποι έχουμε συγκεκριμένες πεποιθησεις, αξίες , πιστευω κτλ κ οι απόψεις μας είναι απόρροια αυτών!!!

    2. Βρε μαριλου θα με τρελάνεις? Εσυ υποστηριξες λίγα ποστ πιο πισω ότι είναι ψυχικά ασθενής. Με αυτή τη λογική, που το ξέρεις? Είσαι ψυχίατρος κ τον εξετασες? Αυτό ακριβώς σου ειπα οτι δεν είμαστε ψυχίατροι για να το κρίνουμε. Κι αφου επεμεινες σου συνέχισα ότι ακόμα κ οσοι ψυχίατροι μίλησαν ( προφανως παλι δε μπορουν να κάνουν διάγνωση αλλά κάποιον με κάτι τόσο βαρυ που να φτάσει σε φόνο ε κάπως θα τον έβλεπαν. Έχουμε πχ ανάλογες περιπτωσεις εγκλημάτων στο παρελθον που φαίνονταν ότι μιλάμε για μη υγιή ψυχικά άτομα κ χωρίς να εξεταστούν) απέκλεισαν το ενδεχόμενο της ψυχ. νόσου. Κι ακόμα περισσοτερο .... Ουτε καν ο ίδιος ο δικηγόρος του δε τόλμησε να το πει αυτό. Λες αμα ήταν ψυχικα ασθενής να μην ήθελε να το χρησιμοποιήσει ως ελαφρυντικό;

    3. Κ παλι δεν κατάλαβα. ... Διαφωνείς με τον όρο γυναικτονια γιατί τον θεωρείς μόδα της εποχής ή συμφωνείς όπως φάνηκε αφου τον χρησιμοποίησες και η ίδια;;
    1)Μα αυτό λέω ,ότι όλοι έχουμε κάποιες συγκεκριμένες πεποιθήσεις και αξίες !
    Πως μπορώ εγώ να καταρρίψω τις δικές μου και να υιοθετήσω άλλες ώστε να είμαι σύμφωνη μαζί τους ?
    Ειδικά αν δεν τις υποστηρίζω γιατί τα δικά μου βιώματα δεν με ανάγκασαν να στραφω προς αυτές ώστε να βρω διεξόδους στα θέματα μου ...
    Ένα περισσότερο όταν δεν υπάρχουν επίσημες απόψεις από ανθρώπους -επιστημονες που να της τεκμηριώνουν .

    2)Βε Ελισάβετ βλέπεις πουθενά να αναιρω αυτά που λέω ?
    Τζάμπα τρελενεσαι και αυτό δηλώνει την αποκλειστική άποψη σου σε αυτό το θέμα δεδομένου ότι στην προκειμένη φάση έχουμε απόψεις που βασίζονται σε Χ απόψεις αγνώστων ανθρώπων που υποστηρίζουν ότι είναι μόνο θέμα γυναικοκτονιας και όχι συμβολή και κάποιου άλλου παράγοντα .
    Οπότε ?
    Γιατί εγώ να μην υιοθετήσω την δική μου άποψη που βασίζεται σε αυτό που λέω ?
    Ότι είναι αποτελεσμα συνδιασμού και των δυο αυτών παραγόντων ?
    Όταν θα βγουν επίσημα οι απόψεις των ψυχολόγων και των εγκληματολογων τότε ναι σίγουρα θα μπορούμε να μιλάμε και να χαρακτηρίσουμε πλέον το εν λόγο θέμα .


    3)Όχι δεν διαφωνώ με τον όρο ,ίσα ίσα ..
    Διαφωνώ όμως με αυτή την μόδα της εποχής ώστε να εκφράζονται ακραίες φεμινιστικες ή πατριαρχικές απόψεις ,παρακαπτωντας έτσι πολύ βασικά στοιχεία από βιώματα των ανθρώπων .
    Πάντα συμβαίνει αυτό σε όποιο περιστατικό και να εκδηλώνεται .
    Βρίσκουν πάτημα οι ακραιοι χαρακτήρες να διατυπώνουν απόψεις και πάντα εν θερμό ώστε να μην δίνεται περιθώριο και σε μια άλλη να ακουστεί και να ληφθεί υπόψην στο βαθμό που της αναλογεί.

    Πάντα μιλάμε για την απλή κοινή γνώμη το ξεκαθαρίζω γιατί πλέον σε αυτή την κατηγορία ανήκουμε και κάνουμε συζητήσεις και με βάση τις προσωπικές γνώσεις του καθενός μας ,οποίες είναι αυτές !

    Καλημέρα !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #214
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Ερώτηση (αν θέλετε απαντάτε προφανώς). Οι κοπέλες εδώ που γράφερε έχετε σύντροφο και αν ναι, ποια η γνώμη του για όλα αυτά;
    Φυσικά και έχουμε όλες όσες απαντάμε και έχουμε πλέον καθαρά προσωπικές απόψεις και όχι φανταστικές ή εικονικές όπως του Νίκου που μονίμως απαντάει βάση θεωριών...
    Άλλωστε ψυχική υγεία χωρίς αυτό δεν υπάρχει και τα αποτελέσματα τις απουσίας του είναι εμφανή από αυτούς που το ακολουθούν αναγκαστικά, εφόσον δεν έχουν άλλη επιλογή ή την θέληση να αλλάξουν λιγάκι τον ευατο τους ώστε να αποκτήσουν κάτι που το επιθυμούν πάρα πολύ και είναι δεδομένη η έλλειψη τους όσο και αν δεν το παραδέχονται ...

    Η άποψη μας καθαρά σε τι ?
    Μπορείς να κάνεις πιο συγκεκριμένα την ερώτηση σου γιατί ρίχτηκαν και πολλά θέματα στο τραπέζι.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #215
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Καλημερα

    Ναι δεν γίνεται διάλογος έτσι γιατί φυσικά και αναιρείς αυτό που έχεις πει λίγα ποστ πιο πίσω

    Quote Originally Posted by Marilou View Post

    Είναι καθαρά ψυχολογικοί οι παράγοντες όλου αυτού και αποδεικνύεται και από την μετέπειτα αντίδραση του ...
    Αυτό έγραφες στο αρχικό σου ποστ με το οποιο διαφώνησα και τώρα λες κάτι εντελώς διαφορετικό.

    Δεν γίνεται να είναι και καθαρα ψυχολογικοί οι παράγοντες και ταυτόχρονα να το λέω και γυναικοκτονία που εξ ορισμού σημαίνει ότι οφείλεται στην πατριαρχία και να θεωρώ τον όρο μόδα της εποχής και να τον χρησιμοποιώ και να υσποτηρίζω πως μόνο οι ψυχίατροι ξέρουν που θα τον εξετάσουν και και και.... όλα ταυτόχρονα δεν γίνεται διότι καταλαβαίνεις οτι είναι πλήρως αντιφατικά μεταξύ τους.

    Ή γυναικοκτονία θα είναι και δεν θα μιλάμε για ψυχικά ασθενή άνθρωπο και θα ξέρουμε πως οφείλεται στην πατριαρχία η πράξη του ή θα μιλάμε για ένα έγκλημα που έγινε από ένα ψυχικά ασθενή και καμιά δουλειά δεν έχει η πατριαρχία σε αυτό.

    Αποκλειστική άποψη δεν ξέρω τι θες να πεις, αν εννοείς ξεκάθαρη και σαφής απόψη, ναι ξεκάθαρη και σαφή άποψη έχω και αυτή είναι πως μιιλάμε για γυναικοκτονία χωρίς αστερίσκους κ χωρίς ελαφρυντικά στους θύτες ,όπως εκατοντάδες άλλες στην χώρα μας και αλλού.

    Επίσης διάλογος ενηλίκων δεν μπορεί να γίνει με μομφές περί άκραιων απόψεων όταν αυτές δεν πέφτουν στπ τραπέζι της συζήτησης παρά στέκονται πάντα στο πεδίο των μομφών

  6. #216
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Φυσικά και έχουμε όλες όσες απαντάμε και έχουμε πλέον καθαρά προσωπικές απόψεις και όχι φανταστικές ή εικονικές όπως του Νίκου που μονίμως απαντάει βάση θεωριών...
    Άλλωστε ψυχική υγεία χωρίς αυτό δεν υπάρχει και τα αποτελέσματα τις απουσίας του είναι εμφανή από αυτούς που το ακολουθούν αναγκαστικά, εφόσον δεν έχουν άλλη επιλογή ή την θέληση να αλλάξουν λιγάκι τον ευατο τους ώστε να αποκτήσουν κάτι που το επιθυμούν πάρα πολύ και είναι δεδομένη η έλλειψη τους όσο και αν δεν το παραδέχονται ...

    Η άποψη μας καθαρά σε τι ?
    Μπορείς να κάνεις πιο συγκεκριμένα την ερώτηση σου γιατί ρίχτηκαν και πολλά θέματα στο τραπέζι.
    Ψυχική υγεία χωρίς τι δεν υπάρχει
    Σχετικά με τις απόψεις του για την πατριαρχία, αν το δέχεται ή αν τον νοιάζει.

  7. #217
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Ερώτηση (αν θέλετε απαντάτε προφανώς). Οι κοπέλες εδώ που γράφερε έχετε σύντροφο και αν ναι, ποια η γνώμη του για όλα αυτά;
    Noctis εδώ χτυπήσαμε κουτάκι που λέει ότι όσες μιλούν για πατριαρχία κτλ κτλ είναι κάτι μοναχικές απογοητευμένες και ξεχασμένες απ τον κόσμο γυναίκες που κάνουν παρέα μόνο με τις γάτες τους; Και το άλλο που λέει ότι όσοι είναι άντρες αποκλείεται να έχουν τέτοιες απόψεις κι αν το κάνουν θα ναι μόνο υποκριτικά για να χουν μια γυναίκα;

    Πολύ φοβάμαι πως δεν ισχύουν τα κουτάκια πουχεις στο νου σου. Και συντρόφους έχουμε και προφανώς για να μαστε μαζί τους έχουν τις ίδιες απόψεις με τις δικές μας. Με φαντάζεσαι πχ εμενα να είμαι με κάποιον που εγώ πρωτη θα θεωρούσα φαλλοκράτη ή μισογύνη;;; προφανώς όχι... ευτυχώς υπάρχουν πολλοί άντρες εκεί έξω που ούτε κομπλεξικοί είναι ούτε μισογύνιδες , ούτε ισαποστάκιδες.

    Κι επειδή σε είδα να το αναφέρεις κάπου, δεν είναι οι σχέσεις των γκει μόνο που δεν βασίζονται στα χρήματα και στην θέση κάποιου, ούτε περνάνε δύσκολα οι άντρες μαζί μας επειδή είμαστε γυναίκες.

  8. #218
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Noctis εδώ χτυπήσαμε κουτάκι που λέει ότι όσες μιλούν για πατριαρχία κτλ κτλ είναι κάτι μοναχικές απογοητευμένες και ξεχασμένες απ τον κόσμο γυναίκες που κάνουν παρέα μόνο με τις γάτες τους; Και το άλλο που λέει ότι όσοι είναι άντρες αποκλείεται να έχουν τέτοιες απόψεις κι αν το κάνουν θα ναι μόνο υποκριτικά για να χουν μια γυναίκα;

    Πολύ φοβάμαι πως δεν ισχύουν τα κουτάκια πουχεις στο νου σου. Και συντρόφους έχουμε και προφανώς για να μαστε μαζί τους έχουν τις ίδιες απόψεις με τις δικές μας. Με φαντάζεσαι πχ εμενα να είμαι με κάποιον που εγώ πρωτη θα θεωρούσα φαλλοκράτη ή μισογύνη;;; προφανώς όχι... ευτυχώς υπάρχουν πολλοί άντρες εκεί έξω που ούτε κομπλεξικοί είναι ούτε μισογύνιδες , ούτε ισαποστάκιδες.

    Κι επειδή σε είδα να το αναφέρεις κάπου, δεν είναι οι σχέσεις των γκει μόνο που δεν βασίζονται στα χρήματα και στην θέση κάποιου, ούτε περνάνε δύσκολα οι άντρες μαζί μας επειδή είμαστε γυναίκες.
    Δεν είπα εγώ κάτι τέτοιο, ούτε νομίζω ότι έχω φανεί τέτοιος. Εξάλλου εσύ περιγράφεις το στερότυπο της γεροντοκόρης ανεξαρτήτως πατριαρχικών πεποιθήσεων. Οπότε μάλλον εσύ τα χεις στο νου σου όχι εγώ.

    Για τον σύντροφο πολλά μπορεί να ισχύουν. Πχ ένα γνωστό μου ζευγάρι, ο άντρας είναι ένας παπάρας φαλλοκράτης που μισεί και όλο τον κόσμο (γκει, μη χριστιανούς, μετανάστες, γυναίκες όχι με αυτή τη σειρά υποχρεωτικά) και τα έχει με μια συμπαθέστατη γυναίκα που έχει δική της επιχείρηση (γιατρός είναι), οδηγεί και γενικά είναι ανεξάρτητη όπως το βλέπω εγώ απέξω. Και είναι οξύμωρο αλλά υπαρκτό. Οπότε για αυτό ρώτησα.

    Δεν είπα ότι οι άντρες περνάνε δύσκολα εξαιτίας των γυναικώνν, είπα ότι πολλές φορές και οι γυναίκες ευθύνονται. Τώρα για το χρήμα δεν ξέρω. Πάντως επειδή ξέρω πολλές ευκατάστατες γυναίκες ποτέ δεν είδα καμία να τα φτιάχνει με κάποιον οικονομικά κατώτερο, το αντίθετο όμως είναι πολύ πιο συχνό.

  9. #219
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Δεν είπα εγώ κάτι τέτοιο, ούτε νομίζω ότι έχω φανεί τέτοιος. Εξάλλου εσύ περιγράφεις το στερότυπο της γεροντοκόρης ανεξαρτήτως πατριαρχικών πεποιθήσεων. Οπότε μάλλον εσύ τα χεις στο νου σου όχι εγώ.

    Για τον σύντροφο πολλά μπορεί να ισχύουν. Πχ ένα γνωστό μου ζευγάρι, ο άντρας είναι ένας παπάρας φαλλοκράτης που μισεί και όλο τον κόσμο (γκει, μη χριστιανούς, μετανάστες, γυναίκες όχι με αυτή τη σειρά υποχρεωτικά) και τα έχει με μια συμπαθέστατη γυναίκα που έχει δική της επιχείρηση (γιατρός είναι), οδηγεί και γενικά είναι ανεξάρτητη όπως το βλέπω εγώ απέξω. Και είναι οξύμωρο αλλά υπαρκτό. Οπότε για αυτό ρώτησα.

    Δεν είπα ότι οι άντρες περνάνε δύσκολα εξαιτίας των γυναικώνν, είπα ότι πολλές φορές και οι γυναίκες ευθύνονται. Τώρα για το χρήμα δεν ξέρω. Πάντως επειδή ξέρω πολλές ευκατάστατες γυναίκες ποτέ δεν είδα καμία να τα φτιάχνει με κάποιον οικονομικά κατώτερο, το αντίθετο όμως είναι πολύ πιο συχνό.
    Δεν είπα ότι το είπες εσύ, απλά είναι ένα συνηθισμένο στερεότυπο αυτό της γεροντοκόρης με τις γατες (στο ανέφερε κ ο νικολακης καπου νομιζω) κ ο τρόπος που έθεσες την ερώτηση μου πήγε το μυαλό μου εκεί.

    Ναι δεν μου φαίνεται οξύμωρο το παράδειγμα που αναφέρεις, αυτό έλεγα κ σε άλλο ποστ, δυστυχώς είναι πολλές οι γυναίκες που και μορφωμένες είναι και οικονομικά ανεξάρτητες και με καλή κοινωνική θέση αλλά παρόλα αυτά στις εγγυτερες σχεσεις τους αν μπορούσαμε να δουμε πιο μέσα θα βλέπαμε ότι είναι βαθιά καταπιεσμένες και κακοποιημένες πολλές φορές. Η μόρφωση και η οικονομική ανεξαρτησία βεβαίως βοηθάει, αλλά όχι πάντα. Γιαυτό λέμε ότι το σύστημα της πατριαρχίας και ο τρόπος που χει μεγαλώσει και έχει γαλουχηθεί μέσα σε αυτό μια γυναίκα τείνει να είναι τελικά ανεξάρτητο της όποιας θέσης αποκτήσει αργότερα στην ζωή της. Έτσι μπορεί να βλέπεις φαινομενικά ανεξάρτητες γυναίκες, με σπουδές, με καλή δουλειά οι οποίες γυρνάνε στο σπίτι τους και ανέχονται τα κέρατα του άντρα τους ή την υποτίμηση του ή ακόμα και την βία προκειμένου να μην χαλάσουν αυτή την έξωθεν καλή εικόνα.
    Οπότε ναι, κάτω από αυτό το πρίσμα, εύλογη η απορία σου.... απλά αν ανηκα σε αυτή την κατηγορία βρε συ νοκτις....ξερω γω....δεν θα τα γραφα και δημόσια εδώ μάλλον τόσο ανοιχτά και ξεκάθαρα που μπορεί να τα δει ο οποιοσδήποτε (και ο συντροφος μου), μάλλον θα το παιζα πιο χαλαρά το θέμα μη γυρίσω σπίτι και φάω και κανένα χέρι ξύλο

  10. #220
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Καλημερα

    Ναι δεν γίνεται διάλογος έτσι γιατί φυσικά και αναιρείς αυτό που έχεις πει λίγα ποστ πιο πίσω



    Αυτό έγραφες στο αρχικό σου ποστ με το οποιο διαφώνησα και τώρα λες κάτι εντελώς διαφορετικό.

    Δεν γίνεται να είναι και καθαρα ψυχολογικοί οι παράγοντες και ταυτόχρονα να το λέω και γυναικοκτονία που εξ ορισμού σημαίνει ότι οφείλεται στην πατριαρχία και να θεωρώ τον όρο μόδα της εποχής και να τον χρησιμοποιώ και να υσποτηρίζω πως μόνο οι ψυχίατροι ξέρουν που θα τον εξετάσουν και και και.... όλα ταυτόχρονα δεν γίνεται διότι καταλαβαίνεις οτι είναι πλήρως αντιφατικά μεταξύ τους.

    Ή γυναικοκτονία θα είναι και δεν θα μιλάμε για ψυχικά ασθενή άνθρωπο και θα ξέρουμε πως οφείλεται στην πατριαρχία η πράξη του ή θα μιλάμε για ένα έγκλημα που έγινε από ένα ψυχικά ασθενή και καμιά δουλειά δεν έχει η πατριαρχία σε αυτό.

    Αποκλειστική άποψη δεν ξέρω τι θες να πεις, αν εννοείς ξεκάθαρη και σαφής απόψη, ναι ξεκάθαρη και σαφή άποψη έχω και αυτή είναι πως μιιλάμε για γυναικοκτονία χωρίς αστερίσκους κ χωρίς ελαφρυντικά στους θύτες ,όπως εκατοντάδες άλλες στην χώρα μας και αλλού.

    Επίσης διάλογος ενηλίκων δεν μπορεί να γίνει με μομφές περί άκραιων απόψεων όταν αυτές δεν πέφτουν στπ τραπέζι της συζήτησης παρά στέκονται πάντα στο πεδίο των μομφών
    Βρε Ελισάβετ τι δεν καταλαβαίνεις ..
    Δεν αναιρω τίποτα ..
    Βάση της δική μου καθαρά άποψης είναι ΚΑΙ ψυχολογικά το θέμα και βάση της δικής σου άποψης είναι μόνο θέμα γυναικοκτονιας.

    Επειδή ακριβώς γυναικοκτονια χαρακτηρίστηκε και η περίπτωση της κοπέλας που δολοφονήθηκε από τον συζηγο της μέσα στο πατρικό της επειδή ειίχε γίνει γνωστό ότι ήταν ψυχικά ασθενείς γι αυτό ανοίγει συζήτηση .
    Εσύ είσαι απόλυτη εγώ δεν είμαι δεδομένου αυτού του γεγονότος ..

    Ούτε η δική σου άποψη είναι τεκμηριωμένη ούτε η δική μου ...
    Ο λόγος αυτός που λέμε ότι δεν είμαστε εμείς ψυχολόγοι οπότε υποθέτουμε και φυσικά αυτός ο άνθρωπος δεν έχει ελεγχθεί ουσιαστικά από ψυχολόγο γιατί αυτό δεν διαπιστώνεται ΜΟΝΟ σε μια συνεδρία μαζί του άντε δύο το πολύ ..
    Μπορεί να είναι βαθύτερα τα αίτια και να χρειάζεται άλλου είδους δουλειά για να ανακαλυφθούν ...

    Δεν αναιρω ΤΙΠΟΤΑ ..
    Εσύ είσαι απόλυτη και δεν δέχεσαι δύο τους μαζί και εκεί ξεκινάει όλο αυτή η ιστορία ..
    Οπότε δες λιγάκι και την δική σου άποψη ...

    Η άποψη μου καθαρά η προσωπική είναι ότι παίζουν και ψυχολογικά θέματα και δεν υπάρχει λόγος ούτε να με πείσεις για το αντίθετο γιατί δεν είσαι ειδικός αλλά ούτε εγώ φυσικά να σε πείσω για τον ίδιο λόγο ..

    Απλά τα πράγματα ,είναι ΚΑΙ αυτο ..που μπερδεύεσαι δεν έχω καταλάβει τόσα ποστ και δεν πάει η κουβέντα λίγο παρακάτω ..

    Απόλυτη δεν είμαι ,αφήνω πάντα περιθώριο λάθους αλλά αυτό θα φανεί μόνο από τους ειδικούς και για τις δυο μας ...
    Μέχρι το δικαστήριο νομίζω που θα αποκαλυφθούν πολλά και που λόγο αυτού απαγορεύονται να αποκαλυφθούν όλα ..


    Τώρα για ποιος μομφες μιλάς δεν καταλαβαίνω και να σου πω αν είναι να πάει εκεί η συζήτηση δεν μπορώ άλλο ..
    Ειλικρινά δεν έχω καμία όρεξη και διάθεση για τέτοια ..
    Είμαι απόλυτα ξεκάθαρη ως προς τις ακραίες απόψεις που εκφράζουν οι φεμινίστριες οι οι υποστηριχτές της πατριαρχίας..

    Πραγματικά Ελισάβετ τι διάλογος να γίνει όταν παντού βλέπουμε δράκους επειδή δεν συμφωνούν κάποιο μαζί μας ?
    Ξεκάθαρη είμαι εδώ και καιρό εδώ μέσα ..

    Ειμάι αντίθετη των ανθρώπων που παρουσιάζουν ακραίες απόψεις γιατί πολύ καλά ούτε φεμινίστρια υπήρξα ποτέ και ούτε πρόκειται να υπάρξω .
    Είμαι γυναίκα ξέρω τα δικαιώματα μου και μέχρι εκεί .
    Όπως και ξέρω και εκτιμώ το ίδιο ακριβως και τους ΑΝΤΡΕΣ ...
    Δεν έχω κανένα λόγο να υποτιμώ ούτε αξίες άλλων ανθρώπων που καθαρά για τους δικούς τους λόγους είναι αντίθετοι ούτε να τους προσβαλω γιατί δεν εσυμφ νουν με τις δικές μου ...

    Αν ανήκεις λοιπόν σε κάποια ακραία φεμινιστική πλευρά ευχαριστώ αλλά δεν επιθυμώ κανένα διαλογο γιατί ουσιαστικά δεν υπάρχει λόγος αφού με αφήνει παντελώς αδιάφορη αυτό το κομμάτι όπως φαντάζομαι για εσένα και το δικό μου ..

    Άλλο αναπτύσσω ένα θέμα ,εκθέτω πολλές πλευρές και δεν είναι απόλυτη και άλλο προσπαθώ να επιβαλω μόνο την δική μου και υποτιμώτον άλλων που στην τελική δεν ξέρουμε και αν έψει τα στοιχειώδες για να μιλά για κάτι τέτοιο ..

    Οπότε καλή μου ούτε μομφές ούτε αναιρω ουτε τιποτα από όλα αυτά που αναφέρεις σε κάθε ποστ !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #221
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Ε μομφή είναι όταν αναφέρεις σε κάθε σου σχόλιο"άκραιες φεμινιστικές απόψεις" και δεν γίνεσαι συγκεκριμένη να πεις εδω το τάδε που γράφτηκε εγω΄διαφωνώ γιατί το βρίσκω ακραίο. απλά το αφήνεις να αιωρείται ως μομφή ότι ακούγονται σε αυτό το νήμα ακραίες φεμινιστικές απόψεις άρα ....εννοείς εμενα???? γιατί εγώ και η ρεμ γράψαμε για πατριαρχία κτλ, την ρεμ είπες δεν την διάβαζεις, άρα σε μένα πήγαινε το "ακραίες"?

    Κ προσπαθώ να κάνω διάλογο για νσ σου δώσω την ευκαιρία να πεις τι εννοείς ακριβώς και να γίνεις πιο ξεκάθαρη αλλά δεν το κάνεις αλλά αρχίζεις κι αναιρείς αυτά που χεις πει παραπάνω.

    Γιατί αναιρεις βρε συ μαριλου όταν λες πρωτα με σιγουριά και με απόλυτο τρόπο ότι "είναι καθαρα ψυχολογικοί οι λόγοι" και μετά από ένα σωρό απαντήσεις κτλ κτλ λες τελικά "α πιστεύω πως είναι και γυναικοκτονία και ψυχολογικοί λόγοι"

    Εντωμεταξύ μοιάζει λίγο και σαν διάλογος παιδιών δημοτικού όλο αυτό όπως καταλαβαίνεις....

  12. #222
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post

    Απόλυτη δεν είμαι ,αφήνω πάντα περιθώριο λάθους αλλά αυτό θα φανεί μόνο από τους ειδικούς και για τις δυο μας ...
    Ποιους ειδικούς;;;;; Αυτό σου λέω και σου ξαναλέω σε τόσα ποστ και δεν λες να καταλαβεις!!! δεν τίθεται θέμα ειδικών γιατί ο ίδιος ο κατηγορούμενος και οι δικηγόροι του δεν ζήτησαν ειδικούς!!!! Ούτε καν ο ίδιος , που θα το θελε ως υπερασπιστική γραμμη, δεν τόλμησε να μιλήσει για ψυχική πάθηση!!!
    Μόνο από σένα το άκουσα και μάλιστα με σιγουριά ότι είναι ΚΑΘΑΡΑ ψυχολογικοί οι λόγοι. Κάνεις άλλος δεν το ισχυρίστηκε , ούτε καν ο ίδιος!

Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415

Similar Threads

  1. Η Αόρατη Τιμωρία: O Λόγος Που Ανησυχώ Και Ο Λόγος (ισως) Που Δεν Παω Σε Ιατρό
    By Elrudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 24-12-2020, 11:06
  2. Εθισμος στο βιαγκρα: ειναι πραγματικος
    By Ορέστης in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 26-03-2018, 09:17
  3. χαμενος δεν ειναι αυτος που χανει αλλα αυτος που τα παραταει...
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 20-05-2013, 23:28
  4. Ποιος είναι ο λόγος που γράφετε εδώ;
    By Instant in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 36
    Last Post: 15-12-2011, 17:58
  5. Replies: 10
    Last Post: 28-09-2010, 17:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •