Αυτός είναι ο πραγματικός λόγος που το τέρας σκότωσε την Καρολάιν - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 222
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Quote Originally Posted by Geo88 View Post
    Θεωρώ ότι ακόμα δεν έχουμε μάθει τίποτα. Ένας άνθρωπος που υποκρίνεται τόσο τέλεια ενάμισι μήνα αποκλειεται να μην κρύβει κάτι άλλο. Επίσης θεωρώ ότι το είχε μελετημένο και ότι δεν ξέσπασε τα νευρα του στην ατυχη κοπέλα απλά...
    Η διαίσθησή σου νομίζω σωστά μαντεύει
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Η μονη σημασια πλεον του γεγονοτος ειναι ποσα χρονια φυλακη θα φαει, εαν θεωρησουν οτι ηταν προμελετημενο. Κατα τα αλλα οτι πουν τα δελτια τυπου. Ηταν αγαπημενοι και μπηκαν απανθρωποι διαρηκτες τοτε ισχυει αυτο. Τα στοιχεια της αστυνομιας εδειξαν αδιασειστα κατι αλλο. Το τι σκεψεις εκανε για παραδειγμα το τελευταιο μηνα, δεν θα τις μαθει κανεις οσοι ειδικοι και να βγουν, περαν ισως για να ευχαριστησουν την κοινη γνωμη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Άκουσα ότι είναι μίνιμουμ 16 χρόνια και μάξιμουμ 25
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι, ειμαι ασχετος περι της νομοθεσιας. Ορισμενοι ανθρωποι πρεπει να απομονωνονται απο το κοινωνικο συνολο για να μην βλαψουν αλλους περαιτερω. Δεν με νοιαζει καθ'αυτου η τιμωρια αυτων των ανθρωπων οσο το να μην κανουν περαιτερω ζημια, αν και οταν βλεπεις φρικιαστικα εγκληματα οργιζεσαι, μονο που η οργη δεν ειναι ενα συναισθημα που κρατα πολυ. Δεν με νοιαζει για αυτον τον ανθρωπο και φυσικα δεν θα ηθελα να πεσω κατα λαθος πανω του.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Του αξίζει ο αρχαίος Σπαρτιάτικος, Καιάδας!

    Μέχρι τότε είναι παραδομένος στις Ερινύες (ενοχές) που κατατρώγουν το μυαλό με τύψεις
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και να πνιγει για να μην καταναλωνει οξυγονο και πορους δεν θα με ενοιαζε, αν και ειμαι κατα της θανατικης ποινης. Τεσπα τι να κανουμε, μερικοι περασαν σχεδον ολη τη ζωη τους για να καταφερουν να γινουν ζωα και επιβλαβεις για τους αλλους. Μπορει και να αλλαξει μυαλα, δεν ειναι ολα ασπρο - μαυρο, ποσως με ενδιαφερει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    34
    Στο μεταξύ ακόμα δεν έχουμε μάθει γιατί την καθάρισε. Όλο θεωρίες και πράσινα άλογα.
    Ο καθένας γύρω μας μεταφέρει τις σκέψεις του μέσω της δολοφονίας.

    Το γιατί την σκότωσε δεν βλέπω πουθενά ενώ ξέρουμε μόνο ότι την σκότωσε.
    Τα υπόλοιπα είναι προπαγανδισμοί.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    Quote Originally Posted by Geo88 View Post
    Θεωρώ ότι ακόμα δεν έχουμε μάθει τίποτα. Ένας άνθρωπος που υποκρίνεται τόσο τέλεια ενάμισι μήνα αποκλειεται να μην κρύβει κάτι άλλο. Επίσης θεωρώ ότι το είχε μελετημένο και ότι δεν ξέσπασε τα νευρα του στην ατυχη κοπέλα απλά...
    σιγουρα, πραματα...
    ειμαι σιγουρη οτι ο τυπος ειχε κρυφη ζωη και νομιζε οτι οι μικρες ειναι και χαζες και θα καθεται να τον καμαρωνει. οταν ειπε οτι θα φυγει, την σκοτωσε.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Όσο οι δικαστές δεν είναι ανεξάρτητοι, αυτά θα γίνονται..
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,192
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Marilou μου η ενσυναίσθηση προϋποθέτει ψυχή τεράστια, να χωρά όλον τον κόσμο, έστω κι αν είναι έναν τη φορά.

    Κανείς άνθρωπος θνητός εκτός του Θεανθρώπου Ιησού της Ναζαρέτ, μπορεί να χωρέσει στη ψυχή του μόνο Αγάπη!

    Προς το παρόν!
    Λαθος καλε μου ,η ενσυναισθηση χρειαζεται καλλιέργεια ακομα και σε μια μικρη ψυχη .
    Οσο καλλιεργεις κατι τοσο αυτο μεγαλωνει και δεν εμφανιζεται απο μονο του ή να περιμενουμε απο τον Θεο να μας δειξει τα αυτονοητα ..

    Αυτο ειτε το μαθαινεις απο την οικογενεια σου ,γινεται στοιχειο του χαρακτηρα σου και της προσωπικοτητας σου και τα μεταδιδεις και εσυ με την σειρα σου στα παιδια σου ή δεν μπαινεις καθολου σε αυτα τα χωραφια γιατι ποτε δεν φροντισε κανενας να στα δειξει ....

    Δυστηχως δειγματα μας λενε οτι λιγοι γονεις μπηκαν και συνεχιζουν ακομα να μπαινουν σε αυτη την διαδικασια ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,192
    Quote Originally Posted by Geo88 View Post
    Θεωρώ ότι ακόμα δεν έχουμε μάθει τίποτα. Ένας άνθρωπος που υποκρίνεται τόσο τέλεια ενάμισι μήνα αποκλειεται να μην κρύβει κάτι άλλο. Επίσης θεωρώ ότι το είχε μελετημένο και ότι δεν ξέσπασε τα νευρα του στην ατυχη κοπέλα απλά...
    Πολλα κρυβονται που ειναι γνωστα πλεον για την ζωη των πιλοτων στην Ελλαδα ..
    Ποιος ζει με τους μισθους που εχουν πλεον και δεν ειναι χωμενοι στις χοντρες δουλειες που λεμε ωστε να εχει αυτος ολα αυτα που ειχε τοσα χρονια ?

    Κατσε και να δεις τι θα σκασει ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,192
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Η μονη σημασια πλεον του γεγονοτος ειναι ποσα χρονια φυλακη θα φαει, εαν θεωρησουν οτι ηταν προμελετημενο. Κατα τα αλλα οτι πουν τα δελτια τυπου. Ηταν αγαπημενοι και μπηκαν απανθρωποι διαρηκτες τοτε ισχυει αυτο. Τα στοιχεια της αστυνομιας εδειξαν αδιασειστα κατι αλλο. Το τι σκεψεις εκανε για παραδειγμα το τελευταιο μηνα, δεν θα τις μαθει κανεις οσοι ειδικοι και να βγουν, περαν ισως για να ευχαριστησουν την κοινη γνωμη.
    Δεν νομιζω ρε συ keep απο εδω και περα να εχει σημασια ποσα χρονια θα φαει .
    Σημασια απο εδω και περα εχει μια ακομα ζωουλα που φροντισε ο συγκεκριμενος να καταστρεψει πριν καν ακομα ξεκινησει ...

    Αλλωστε οι φυλακες εχουν ενα πολυ σκληρο και αγραφο νομο για τους παιδεραστες, που πλεον του εχει φορεθει και αυτη η ταμπελα και θα καλοπερασει οπου και να παει ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δεν νομιζω ρε συ keep απο εδω και περα να εχει σημασια ποσα χρονια θα φαει .
    Σημασια απο εδω και περα εχει μια ακομα ζωουλα που φροντισε ο συγκεκριμενος να καταστρεψει πριν καν ακομα ξεκινησει ...

    Αλλωστε οι φυλακες εχουν ενα πολυ σκληρο και αγραφο νομο για τους παιδεραστες, που πλεον του εχει φορεθει και αυτη η ταμπελα και θα καλοπερασει οπου και να παει ...
    Η απαντηση μου ηταν σε ενα ποστ που λεει οτι κρυβονται πολλα ακομα στην υποθεση, και δηλωνω με τα λογια μου ποσο μικρη σημασια εχει κατι τετοιο γιατι περαν των αποδεικτικων στοιχειων, για να ευχαριστηθει η κοινη γνωμη θα ακουστουν πολλα, οπως ακουγονταν για το ποσο αγαπημενοι ηταν πρωτα. Για το παιδι και τις παραπλευρες απωλειες εγραψα πιο πανω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Οτι και να πούμε τωρα εφυγε ενας νεος ανθρωπος...Κριμα για την κοπελα,και κριμα και για το μωράκι που δε θα γνωρισει τη μανουλα του
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Διαβαζω σε ενα αλλο τεχνολογικο φορουμ που παρακολουθω και εχουν και καποιο νημα για την επικαιροτητα οτι η τηλεοραση και ειδικα ο Σκαι γινονται ιδιαιτερα εμετικη. Βλεπω και σε ενα ειδησεογραφικο σαιτ οτι διαβαζουν και αποσπασματα απο κατι σαν ημερολογιο που ειχε η κοπελλα. Προσωπικα δεν βλεπω τηλεοραση και δεν θελω να ενημερωνομαι πλεον για αυτο το θεμα, γιατι προβλεπω να φτανει σε υψηλα επιπεδα παραπληροφορησης. Δεν θα το γλυτωσουμε μαλλον, μιας και ηδη γραφω αυτο το μηνυμα απο τα σχολια και μονο που διαβασα και ειδα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Η Αόρατη Τιμωρία: O Λόγος Που Ανησυχώ Και Ο Λόγος (ισως) Που Δεν Παω Σε Ιατρό
    By Elrudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 24-12-2020, 11:06
  2. Εθισμος στο βιαγκρα: ειναι πραγματικος
    By Ορέστης in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 26-03-2018, 09:17
  3. χαμενος δεν ειναι αυτος που χανει αλλα αυτος που τα παραταει...
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 20-05-2013, 23:28
  4. Ποιος είναι ο λόγος που γράφετε εδώ;
    By Instant in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 36
    Last Post: 15-12-2011, 17:58
  5. Replies: 10
    Last Post: 28-09-2010, 17:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •