Τα έχω χαμένα. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Μήπως έκανε εκείνη κάτι ή έστω φλερτ, είδε πόσο εύκολα γίνεται και άρχισε να υποψιάζεται δικές σου κινήσεις;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Μήπως έκανε εκείνη κάτι ή έστω φλερτ, είδε πόσο εύκολα γίνεται και άρχισε να υποψιάζεται δικές σου κινήσεις;
    μηπως ειδε κινησεις του, που η ιδια τις μετεφρασε σαν "απιστιες" , ενω δεν υπηρχε τπτ χειροπιαστο απο πισω;;;
    πχ. να τον ειδε να γραφει στο ιντερνετ, η τον ακουσε να λεει καπου, οτι θα ηθελε καποια νεα ερωτικη γνωριμια;;;; λεω εγω τωρα...
    και μετα, αντε να αποδειξει οτι δεν εχει γινει τπτ..

  3. #18
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    45
    Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας. Ότι και αν είναι θα έπρεπε να μου δώσει τη δυνατότητα να υπερασπίσω τον εαυτό μου. Αυτό είναι το πιο ενοχλητικό από όλα. Το γεγονός ότι αποφεύγει συστηματικά να μιλήσει με απτά και αδιαμφισβήτητα στοιχεία για μοιχεία κάνει την ίδια ύποπτη και όχι εμένα. Είναι προφανές ότι χρησιμοποιεί το συγκεκριμένο για να λύσει άλλα προβλήματα με την ίδια. Ένας άνθρωπος που θέλει να είναι στη ζωή σου κάποια στιγμή καταλαβαίνει ότι ξεπερνάει τα όρια και αρχίζει να ψάχνει τρόπους να αποφορτίσει την κατάσταση. Εδώ προφανώς δεν θέλει και ψάχνει τρόπους να απεμπλακεί με τις λιγότερο δυσμενείς συνθήκες για αυτήν και για τα παιδιά. Δε θέλει να πάρει το βάρος επάνω της διότι φοβάται τις συνέπειες για την ίδια. Ένα θα σας πω. Της είπα ότι αφού δε μου καταθέτει αυτά τα αδιάσειστα στοιχεία που ισχυρίζεται η ίδια ότι έχει τότε θα πρέπει η ίδια να φύγει από το σπίτι και όχι εγώ. Δεν αμφισβήτησα εγώ κανέναν. Αυτή δε θέλει αυτή ας φύγει. Αμ δε... Που να κουνήσει τον απαυτό της από τη συναισθηματική σιγουριά που της παρέχουν τα παιδιά. Μια ζωή έτσι ήταν. Τσάμπα μάγκας. Γαβγίζει πιο πολύ για να ρίξει άδεια και να πιάσει γεμάτα και από εκεί και πέρα τίποτα. Κενή. Άσ'την τώρα να δούμε πως θα τα βγάλει πέρα. Χωρίς λεφτά χωρίς δουλειά. Γνωρίζει ότι από τη στιγμή που δεν έχει κάτι να πει μπορώ να κινηθώ διαφορετικά και να την στείλω από εκεί που ήρθε χωρίς τα παιδιά και την τρομάζει αυτό. Αλλά δυστυχώς κι εγώ δεν τολμάω να το κάνω γιατί έχω ακόμα αισθήματα. Θα περάσει όμως αυτή η δύσκολη κατάσταση και τότε δε θα έχω κανέναν ενδοιασμό. Θα ήταν όλα τόσο ξεκάθαρα αν μου έλεγε αυτά τα συνταρακτικά στοιχεία που λέει ότι έχει. Ακόμα και αν σήμαιναν το οριστικό τέλος του γάμου τουλάχιστον να ξέρουμε γιατί συναίβει όλο αυτό. Είναι σημαντικό και για τη συνέχιση της ζωής μας. Δεν εύκολο να συνεχίσεις ξέροντας ότι θα συμβαίνουν πράγματα για σένα στην προσωπική σου ζωή έξω από τον έλεγχό σου!!! Δε θα τολμάς να ξεκινήσεις τίποτα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Fatal Error View Post
    Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας. Ότι και αν είναι θα έπρεπε να μου δώσει τη δυνατότητα να υπερασπίσω τον εαυτό μου. Αυτό είναι το πιο ενοχλητικό από όλα. Το γεγονός ότι αποφεύγει συστηματικά να μιλήσει με απτά και αδιαμφισβήτητα στοιχεία για μοιχεία κάνει την ίδια ύποπτη και όχι εμένα. Είναι προφανές ότι χρησιμοποιεί το συγκεκριμένο για να λύσει άλλα προβλήματα με την ίδια. Ένας άνθρωπος που θέλει να είναι στη ζωή σου κάποια στιγμή καταλαβαίνει ότι ξεπερνάει τα όρια και αρχίζει να ψάχνει τρόπους να αποφορτίσει την κατάσταση. Εδώ προφανώς δεν θέλει και ψάχνει τρόπους να απεμπλακεί με τις λιγότερο δυσμενείς συνθήκες για αυτήν και για τα παιδιά. Δε θέλει να πάρει το βάρος επάνω της διότι φοβάται τις συνέπειες για την ίδια. Ένα θα σας πω. Της είπα ότι αφού δε μου καταθέτει αυτά τα αδιάσειστα στοιχεία που ισχυρίζεται η ίδια ότι έχει τότε θα πρέπει η ίδια να φύγει από το σπίτι και όχι εγώ. Δεν αμφισβήτησα εγώ κανέναν. Αυτή δε θέλει αυτή ας φύγει. Αμ δε... Που να κουνήσει τον απαυτό της από τη συναισθηματική σιγουριά που της παρέχουν τα παιδιά. Μια ζωή έτσι ήταν. Τσάμπα μάγκας. Γαβγίζει πιο πολύ για να ρίξει άδεια και να πιάσει γεμάτα και από εκεί και πέρα τίποτα. Κενή. Άσ'την τώρα να δούμε πως θα τα βγάλει πέρα. Χωρίς λεφτά χωρίς δουλειά. Γνωρίζει ότι από τη στιγμή που δεν έχει κάτι να πει μπορώ να κινηθώ διαφορετικά και να την στείλω από εκεί που ήρθε χωρίς τα παιδιά και την τρομάζει αυτό. Αλλά δυστυχώς κι εγώ δεν τολμάω να το κάνω γιατί έχω ακόμα αισθήματα. Θα περάσει όμως αυτή η δύσκολη κατάσταση και τότε δε θα έχω κανέναν ενδοιασμό. Θα ήταν όλα τόσο ξεκάθαρα αν μου έλεγε αυτά τα συνταρακτικά στοιχεία που λέει ότι έχει. Ακόμα και αν σήμαιναν το οριστικό τέλος του γάμου τουλάχιστον να ξέρουμε γιατί συναίβει όλο αυτό. Είναι σημαντικό και για τη συνέχιση της ζωής μας. Δεν εύκολο να συνεχίσεις ξέροντας ότι θα συμβαίνουν πράγματα για σένα στην προσωπική σου ζωή έξω από τον έλεγχό σου!!! Δε θα τολμάς να ξεκινήσεις τίποτα.
    καλησπερα.
    συμφωνω οτι επρεπε να σου δωσει την δυνατοτητα να υπερασπιστεις τον εαυτο σου, ΕΚΤΟΣ εαν εχει τοσο αδιασειστα στοιχεια, που δεν εχει καμια ορεξη να ακουει τις γνωστες απαντησεις καποιου που απαταει και το αρνειται "τι ειναι αυτα που λες μοναδικη μου αγαπη, εισαι τρελλη δεν εχω τπτ με την γυναικα"κλπ..
    εσυ ομως εισαι απολυτως βεβαιος οτι αποκλειεται να εχει το παραμικρο στοιχειο διοτι δεν υπαρχει τετοιο στοιχειο για να το εχει..
    μπορουσες βεβαια να την συρεις να σου πει τα στοιχεια που εχει, ΑΝ πηγαινες μαζι στον συμβουλο. εκει, θα αναγκαζοταν να τα πει, γιατι θα την ρωτουσες μπροστα του.
    αυτος ειναι ο λογος που δεν μπορω να καταλαβω την αντιδραση σου να μην πας. διοτι μας λες οτι εσυ καιγοσουν να σου "αποδειξει" τις κατηγοριες που σου επερριπτε. αν πηγαινες εκει, θα αναγκαζοταν να το κανει!!!


    οποτε, σε περιπτωση που ειναι πραγματικα πεπεισμενη οτι την απατας, τοτε, δεν ειναι τ εχνασμα για να σε διωξει, αλλα ο πραγματικος λογος που εχει ξενερωσει.

    οσο για το θεμα της διαστασης, θα πρεπει να συμβουλευτεις δικηγορο. εκεινη μπορει να το εχει ηδη κανει.
    αν ειναι χωρις λεφτα, εχε υποψη σου οτι δεν χρειαζεται διαζυγιο για να σου παρει λεφτα, μπορει να βγαλει προσωρινη αποφαση για να σου παιρνει λεφτα για τα παιδια και χωρις δισζυγιο.
    πρεπει να συμβουλεσαι δικηγορο για τις κινησεις σου, γιατι εχω την εντυπωση οτι οταν φευγεις εσυ απ το σπιτι, δυσχεραινεται η θεση σου στο διαζυγιο (εγκαταλειψη συζυγικης στεγης κλπ).
    δεν ειναι τοσο απλο να την στειλεις απο κει που ρθε χωρις τα παιδια... και η απιστια να μην ισχυει, μπορει να ζητησει διαζυγιο, ακομα κι αν δεν ειναι συναινετικο. αυτο δεν σημαινει οτι χανει αυτοματως τα παιδια....

    το σπιτι τινος ειναι, ιδιοκτησιακα;
    Last edited by Remedy; 23-06-2021 at 17:05.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Κι εγώ σου προτείνω να συμβουλευτείς δικηγόρο.

  6. #21
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    45
    Το σπίτι είναι με ενοίκιο.
    Από το σπίτι σου και τα παιδιά σου κανείς δεν μπορεί να σε διώξει χωρίς λόγο που να έχει περάσει από τη δικαιοσύνη. Τελεία. Όποιος δεν μπορεί να αποδείξει στη δικαιοσύνη αυτά που λέει θα πρέπει αυτός να εγκαταλείψει το σπίτι και τα παιδιά. Απλά πιστεύει και το λέει κιόλας ότι αυτή με έδιωξε. Επίτηδες την αφήνω να νομίζει έτσι γιατί με βολεύει. Όταν και αν έρθει η ώρα να ζητήσει τα ρέστα και πιο επίσημα θα της πω ότι εσύ μου έκανες ψυχολογικό πόλεμο φτάνοντας σε σημείο να επιδιώκεις να τσακωνόμαστε μπροστά στα παιδιά με φρασεολογία πεζοδρομίου για να με εξαναγκάσει να φύγω από το σπίτι (όπως μου είπε) χωρίς όμως να αποδεικνύει τους σοβαρούς αυτούς λόγους. Και τότε να δούμε πόσα απίδια χωράει ο σάκος της. Σε τέτοιες περιπτώσεις ούτε ευρώ θα πάρει ούτε τα παιδιά. Και είναι αλήθεια ότι έφυγα διότι είχε ξεφύγει εντελώς. Έκανε ότι μπορούσε για να φερθώ βίαια και να το χρησιμοποιήσει εναντίον μου. Και για να μην καταλήξουμε στα κανάλια το πήρα επάνω μου και έφυγα. Αλλά αυτά μπροστά στη δικαιοσύνη δε μετράνε. Μετράνε οι αποδείξεις. Γιατί κυρία μου θα σου πει ο δικαστής ξεκίνησες όλα αυτά; Με ποια στοιχεία κατηγορείτε τον σύζυγό σας για εξωσυζυγική σχέση; Και ο δικαστής δε θα ακούσει αρλούμπες του τύπου ακουγόταν συνέχεια το κινητό του για ένα μήνα (και υπάρχουν και πολύ πολύ χειρότερα που δεν μπορώ να πω). Θα πει λοιπόν ότι δεν έχετε στοιχεία και αδίκως βάλατε σε περιπέτεια την οικογένειά σας και τα παιδιά σας. Και αν δε θέλετε κυρία μου να είστε με το σύζυγό σας θα μπορούσατε να του ζητήσετε διαζύγιο και να φύγετε εσείς από το σπίτι χωρίς τα παιδιά φυσικά και όχι να πλάθετε ιστορίες για να τον κατηγορήσετε ώστε να σιγουρέψετε τα παιδιά για εσάς. Έτσι είναι. Ξέρω πολύ καλά τι λέω και έχω ήδη συμβουλευτεί δικηγόρο.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Fatal Error View Post
    Το σπίτι είναι με ενοίκιο.
    Από το σπίτι σου και τα παιδιά σου κανείς δεν μπορεί να σε διώξει χωρίς λόγο που να έχει περάσει από τη δικαιοσύνη. Τελεία. Όποιος δεν μπορεί να αποδείξει στη δικαιοσύνη αυτά που λέει θα πρέπει αυτός να εγκαταλείψει το σπίτι και τα παιδιά. Απλά πιστεύει και το λέει κιόλας ότι αυτή με έδιωξε. Επίτηδες την αφήνω να νομίζει έτσι γιατί με βολεύει. Όταν και αν έρθει η ώρα να ζητήσει τα ρέστα και πιο επίσημα θα της πω ότι εσύ μου έκανες ψυχολογικό πόλεμο φτάνοντας σε σημείο να επιδιώκεις να τσακωνόμαστε μπροστά στα παιδιά με φρασεολογία πεζοδρομίου για να με εξαναγκάσει να φύγω από το σπίτι (όπως μου είπε) χωρίς όμως να αποδεικνύει τους σοβαρούς αυτούς λόγους. Και τότε να δούμε πόσα απίδια χωράει ο σάκος της. Σε τέτοιες περιπτώσεις ούτε ευρώ θα πάρει ούτε τα παιδιά. Και είναι αλήθεια ότι έφυγα διότι είχε ξεφύγει εντελώς. Έκανε ότι μπορούσε για να φερθώ βίαια και να το χρησιμοποιήσει εναντίον μου. Και για να μην καταλήξουμε στα κανάλια το πήρα επάνω μου και έφυγα. Αλλά αυτά μπροστά στη δικαιοσύνη δε μετράνε. Μετράνε οι αποδείξεις. Γιατί κυρία μου θα σου πει ο δικαστής ξεκίνησες όλα αυτά; Με ποια στοιχεία κατηγορείτε τον σύζυγό σας για εξωσυζυγική σχέση; Και ο δικαστής δε θα ακούσει αρλούμπες του τύπου ακουγόταν συνέχεια το κινητό του για ένα μήνα (και υπάρχουν και πολύ πολύ χειρότερα που δεν μπορώ να πω). Θα πει λοιπόν ότι δεν έχετε στοιχεία και αδίκως βάλατε σε περιπέτεια την οικογένειά σας και τα παιδιά σας. Και αν δε θέλετε κυρία μου να είστε με το σύζυγό σας θα μπορούσατε να του ζητήσετε διαζύγιο και να φύγετε εσείς από το σπίτι χωρίς τα παιδιά φυσικά και όχι να πλάθετε ιστορίες για να τον κατηγορήσετε ώστε να σιγουρέψετε τα παιδιά για εσάς. Έτσι είναι. Ξέρω πολύ καλά τι λέω και έχω ήδη συμβουλευτεί δικηγόρο.
    στο δευτερο εχεις λαθος.
    απολυτα λαθος.
    δεν ειναι καθολου υποχρεωμενος αυτος που δεν μπορει να αποδειξει οτι εισαι απιστος, να εγκαταλειψει το σπιτι.
    αλλα ΟΥΤΕ εχει δικαιωμα να σε διωξει!! σε αυτο εχεις απολυτο δικιο.

    γιατι εφυγες ομως, αν σε εδιωξε εκεινη;;;; σε εδιωξε, ηε φυγες μονος;;; μια τα λες ετσι, μια αλλιως.
    αν σε εδιωξε και δεν ηθελες να φυγεις, κακως εφυγες!
    σου ειπα οτι πρεπει να συμβουλευτεις δικηγορο. δεν φευγεις ετσι απ το σπιτι, αν οδευεις σε διαζυγιο
    αν εφυγες μονος, ισχυει εξισου αυτο με τον δικηγορο.

    ασε τι θα της πεις και θα σου πει. το θεμα ειναι τι στεκει στα δικαστηρια!!!! ειναι επικινδυνα πραγματα αυτα. συμβουλεψου εναν δικηγορο κι ΑΣΕ το πως το βλεπεις εσυ και τι λεει η λογικη... τα νομικα δεν πανε ετσι. ειναιμετρημενα κουκια. ΡΩΤΑ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ.
    εξακολουθεις να νομιζεις οτι αν δεν στεκει η απιστια σου, δεν θα παρει τα παιδια. και σε αυτο κανεις λαθος.
    ο δικαστης δεν κρινει το ποιος θα παρει τα παιδια απο το αν απιστησες η οχι κι αν σε κατηγορησε αδικα. αλλα ειναι τα κριτηρια.
    σταματα να κανεις την δίκη στο κεφαλι σου με την δικη σου λογικη και ΡΩΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΤΑ ΔΙΑΖΥΓΙΑ!

    υ.γ. αν εχεις οντως συμβουλευτει δικηγορο για την περιπτωση σου, με ολα τα στοιχεια και οχι μια συζητηση με δικηγορο σε ενα τσατ, με οτι ναναι στοιχεια, πολυ καλα εκανες. να κανεις οτι σου πει. να εχεις υποψη, οτι αυτα που εσυ παρουσιαζεις ετσι, η γυναικα σου και ο δικηγορος της θα τα παρουσιασουν ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΑ. προσεχε τι κανεις και τι λες.
    αν ο δικηγορος σου σου ειπε οτι θα της παρεις τα παιδα, να πας και σε δευτερο δικηγορο. πραγματικα, δεν εξρει τι λεει..
    απαξ και δεν της παρεις τα παιδια, την διατροφη θα την πληρωνεις οπωσδηποτε. η διατροφη ειναι για τα παιδια, οχι για την συζυγο. οποτε παει πακετο με τα παιδια.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Fatal Error View Post
    Το σπίτι είναι με ενοίκιο.
    Από το σπίτι σου και τα παιδιά σου κανείς δεν μπορεί να σε διώξει χωρίς λόγο που να έχει περάσει από τη δικαιοσύνη.
    Mπορει ανετα η μητερα με ασφαλιστικα ειδικα αν τα παιδια ειναι ανηλικα

    Όποιος δεν μπορεί να αποδείξει στη δικαιοσύνη αυτά που λέει θα πρέπει αυτός να εγκαταλείψει το σπίτι και τα παιδιά. Απλά πιστεύει και το λέει κιόλας ότι αυτή με έδιωξε. Επίτηδες την αφήνω να νομίζει έτσι γιατί με βολεύει. Όταν και αν έρθει η ώρα να ζητήσει τα ρέστα και πιο επίσημα θα της πω ότι εσύ μου έκανες ψυχολογικό πόλεμο φτάνοντας σε σημείο να επιδιώκεις να τσακωνόμαστε μπροστά στα παιδιά με φρασεολογία πεζοδρομίου για να με εξαναγκάσει να φύγω από το σπίτι (όπως μου είπε) χωρίς όμως να αποδεικνύει τους σοβαρούς αυτούς λόγους. Και τότε να δούμε πόσα απίδια χωράει ο σάκος της. Σε τέτοιες περιπτώσεις ούτε ευρώ θα πάρει ούτε τα παιδιά.
    Εισαι πολυ αδιαβαστος και κανεις ιστοριες που κανενα δικαστηριο δεν θα βασιστεί γιατι δεν καλυπταισε απο το νομικο πλαισιο ..

    Ποιος τα λεει ολα αυτα για ψυχολογικο πολεμο ?
    Ακομα και ετσι να ειναι ΠΡΕΠΕΙ να εχεις ειδικη γνωματευση απο οικογενειακο συμβουλο που να αποφασιζει εκεινος οτι τα παιδια πρεπει να απομακρυνθουν και να πανε ειτε με τον ενα γονεα ειτε με τον αλλον ...

    Και είναι αλήθεια ότι έφυγα διότι είχε ξεφύγει εντελώς.
    Εφυγες χωρις να το κατοχυρώσεις και άνετα το χρησιμοποιεί για εγκατάλειψη συζηγικης στεγης ...

    Έκανε ότι μπορούσε για να φερθώ βίαια και να το χρησιμοποιήσει εναντίον μου. Και για να μην καταλήξουμε στα κανάλια το πήρα επάνω μου και έφυγα. Αλλά αυτά μπροστά στη δικαιοσύνη δε μετράνε. Μετράνε οι αποδείξεις. Γιατί κυρία μου θα σου πει ο δικαστής ξεκίνησες όλα αυτά; Με ποια στοιχεία κατηγορείτε τον σύζυγό σας για εξωσυζυγική σχέση; Και ο δικαστής δε θα ακούσει αρλούμπες του τύπου ακουγόταν συνέχεια το κινητό του για ένα μήνα (και υπάρχουν και πολύ πολύ χειρότερα που δεν μπορώ να πω). Θα πει λοιπόν ότι δεν έχετε στοιχεία και αδίκως βάλατε σε περιπέτεια την οικογένειά σας και τα παιδιά σας. Και αν δε θέλετε κυρία μου να είστε με το σύζυγό σας θα μπορούσατε να του ζητήσετε διαζύγιο και να φύγετε εσείς από το σπίτι χωρίς τα παιδιά φυσικά και όχι να πλάθετε ιστορίες για να τον κατηγορήσετε ώστε να σιγουρέψετε τα παιδιά για εσάς. Έτσι είναι. Ξέρω πολύ καλά τι λέω και έχω ήδη συμβουλευτεί δικηγόρο.
    Μαλλον λαθος δικηγορο συμβουλευεσαι ...
    Πηγαινε να παρακολουθησεις μια δικη, μιας που ειναι ελευθερα πλεον δικες που αφορουν διαζυγια, για να καταλαβεις οτι οταν σταθεις εκει πανω και αρχισεις και λες ολα αυτα αβσιμα ,δηλαδη χωρις χαρτια απο δημοσιους φορεις που να αποδεικνύουν την δικη σου κατσταση αλλα και των παιδιων τι απαντηση θα παρεις ...

    Προσεχε και μην μπερδευεσαι με το καινουργιο νομοθετικο πλαισιο που αφορα επιμελειες και γενικα διαζυγια ..Εχει απλως κατατεθει στην βουλη και δεν εχει ψηφιστη ακομα ,οποτε θα πας ακομα με οτι ισχυειε μεχρι σημερα ..

    Καλως ή κακως η μητερα χανει την επιμελεια μονο αν ειναι ναρκωμανης ή ψυχικα ασθενεις και ολα αυτα αποδεδειγμενα απο επισημους δημοσιους φορεις .
    Εισαι αναγκασμενος μεσα σε λιγα 24ωρα που θα δικαστουν αρχικα τα πρωτα ασφαλιστικα μετρα να φυγεις εσυ σαν πατερας απο την συζηγικη στεγη ..

    Μην σου πω τι γινεται αν δεν καταβαλεις την προσωρινη διατροφη καθε μηνα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Κοιτάξτε και τα παιδιά που τα βιώνουν όλα αυτά. Αυτός ο γάμος δεν σώζεται με τίποτα, άρα γιατί να μην πάρεις διαζύγιο;

  10. #25
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Κοιτάξτε και τα παιδιά που τα βιώνουν όλα αυτά. Αυτός ο γάμος δεν σώζεται με τίποτα, άρα γιατί να μην πάρεις διαζύγιο;
    Της ζήτησα εγώ και δεν ήθελε. Δεν έχω καταλάβει με τι σκοπό όμως. Σε τι προσδοκά με αυτή την κατάσταση; Μπορώ όμως να θέσω μόνος μου το ζήτημα όπως με ενημέρωσαν. Αλλά όπως είπα πριν θέλω ακόμα λίγο χρόνο για να ηρεμήσω αλλά και να μαζέψω χρήματα για τις διαδικασίες.
    Επίσης επειδή είστε γυναίκες κρίνετε βάσει αυτής σας της ιδιότητα από ότι κατάλαβα. Από που προκύπτει ο αυτοματισμός ότι τα παιδιά πάνε ντε και καλά στη μητέρα όταν η μητέρα ξυπνάει μια μέρα και κατηγορεί χωρίς στοιχεία τον πατέρα; Από πουθενά. Έτσι ξυπνάμε μια μέρα και όποιον πάρει ο χάρος; Δεν είναι έτσι. Ξαναλέω, από τη στιγμή που αυτή δεν ήθελε να είμαι μαζί μου θα έπρεπε να καταθέσει αίτηση διαζυγίου με δική της υπαιτιότητα. ΕΚΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΥΤΗ. ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ. Για αυτό δεν προχωράει γιατί το ξέρει. Το μόνο σωστό που είπατε είναι ότι δεν έχει κανένα δικαίωμα να με διώξει από το σπίτι. Ακόμα και ασφαλιστικά μέτρα να έκανε θα έπρεπε να πείσει για αυτά. Δε κάνει ο καθένας ότι γουστάρει. Και ο δικηγόρος μου ήταν σαφής. Ότι έπρεπε εγώ να τις κάνω ασφαλιστικά μέτρα. Αλλά είμαι κότα. Δεν ήθελα να πάρουν τέτοια τροπή τα πράγματα.
    Έφυγα διότι άρχισε να ξεφεύγει επικίνδυνα. Άρχισε να τσακώνεται μπροστά στα παιδιά που εγώ το απέφευγα μόνο και μόνο για να με εξαναγκάσει. Ψυχολογικές απειλές, φράσεις υποτέλειας και πεζοδρομίου (ακόμα και χέρι σήκωσε!!!). Με απειλούσε ότι δεν καταλαβαίνω και θα μου φέρει το διαζύγιο στα χέρια κλπ αλλά τίποτα δεν έκανε γιατί πουθενά δε στηρίζεται. Αν συνέχιζα να είμαι εκεί θα το κλιμάκωνε κι άλλο και ξέρετε κάτι που δεν σας είπα; Δεν είμαι ρομπότ. Είμαι άνθρωπος και μπορεί κάτω από το βάρος αυτού του ψυχολογικού πολέμου να αντιδρούσα και σαν άνθρωπος και να έχανα την ψυχραιμία μου!!!
    Αφήνω να περάσει λίγος χρόνος να ηρεμήσω λίγο και μετά ίσως και να γυρίσω στο σπίτι. Όχι φυσικά για να τα βρούμε. Απλά αυτή θα αντιδράσει πολύ άσχημα και τότε θα κινηθώ μονομερώς με αίτηση ασφαλιστικών μέτρων όπως μου σύστησε ο δικηγόρος.
    Last edited by Fatal Error; 25-06-2021 at 13:29.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Fatal Error View Post
    Επίσης επειδή είστε γυναίκες κρίνετε βάση αυτής σας της ιδιότητα από ότι κατάλαβα.
    Από που προκύπτει ο αυτοματισμός ότι τα παιδιά πάνε ντε και καλά στη μητέρα όταν η μητέρα ξυπνάει μια μέρα και κατηγορεί χωρίς στοιχεία τον πατέρα; Από πουθενά. Έτσι ξυπνάμε μια μέρα και όποιον πάρει ο χάρος; Δεν είναι έτσι. Ξαναλέω, από τη στιγμή που αυτή δεν ήθελε να είμαι μαζί μου θα έπρεπε να καταθέσει αίτηση διαζυγίου με δική της υπαιτιότητα. ΕΚΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΥΤΗ. ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ.
    Εσυ μαλλον κοιμασαι τον υπνο του δικαιου αν νοιμιζεις οτι ολα αυτα ειναι αποψεις γυναικων ..
    Πανε βαλτα με το νομικο πλαισιο τοτε και πολυ θα ηθελα αν πας ετσι οπως νομιζεις στο δικαστηριο να μας πεις τι εγινε ....

    Για αυτό δεν προχωράει γιατί το ξέρει. Το μόνο σωστό που είπατε είναι ότι δεν έχει κανένα δικαίωμα να με διώξει από το σπίτι. Ακόμα και ασφαλιστικά μέτρα να έκανε θα έπρεπε να πείσει για αυτά. Δε κάνει ο καθένας ότι γουστάρει. Και ο δικηγόρος μου ήταν σαφής. Ότι έπρεπε εγώ να τις κάνω ασφαλιστικά μέτρα. Αλλά είμαι κότα. Δεν ήθελα να πάρουν τέτοια τροπή τα πράγματα.
    Οντως ο δικηγορος σου ηταν σαφης αλλα εσενα αλλα σου λεει και αλλα καταλαβαινεις γιατι βρισκεσαι σε σύγχυση αυτη την στιγμη

    Μονο αν κανεις ασφαλιστικα μετρα εσυ και βγει επίσημο χαρτι οτι η μητερα ειναι ακαταλληλη θα παρεις εσυ τα παιδια ,τι δεν καταλαβαινεις απο αυτα που σου λενε ..
    Αν εισαι κοτα ο δικαστης νομιζει οτι θα σε λυπηθει και χωρις αποδειξεις απο κοινωνικους φορεις θα σου δωσει τα παιδια ?
    Ξερει αν εχει μπροστα του ενα μυθομανη ή ενα πατερα που θελει μονο το καλο των παιδιων του ?
    Ξερεις πως θα εμφανιστει η γυναικα σου στο δικαστηριο και τι υπερασπιστικη γραμμη θα ακολουθησει ωστε να βγαλει εσενα ακαταλληλο ?

    Έφυγα διότι άρχισε να ξεφεύγει επικίνδυνα. Άρχισε να τσακώνεται μπροστά στα παιδιά που εγώ το απέφευγα μόνο και μόνο για να με εξαναγκάσει. Ψυχολογικές απειλές, φράσεις υποτέλειας και πεζοδρομίου (ακόμα και χέρι σήκωσε!!!). Με απειλούσε ότι δεν καταλαβαίνω και θα μου φέρει το διαζύγιο στα χέρια κλπ αλλά τίποτα δεν έκανε γιατί πουθενά δε στηρίζεται. Αν συνέχιζα να είμαι εκεί θα το κλιμάκωνε κι άλλο και ξέρετε κάτι που δεν σας είπα; Δεν είμαι ρομπότ. Είμαι άνθρωπος και μπορεί κάτω από το βάρος αυτού του ψυχολογικού πολέμου να αντιδρούσα και σαν άνθρωπος και να έχανα την ψυχραιμία μου!!!
    Μηπως αυτο θελει ?
    Να κατοχυρώσει και με αποδειξεις ολα αυτα που θελει να κανει ?
    Ειναι αυτο που σου ειπα ..Μηπως εκεινη ηδη μαζευει στοιχεις για το διαζυγιο ?
    Μαλλονν εχεις πεσει στην παγιδα της και δεν σκεφτεσαι ουτε τα παιδια σου, που επιτρεπεις απο την γυναικα σου να εκδηλωνεται ετσι μπροστα τους ...
    Αυτο παει για συνυπεθυνοτητα το ξερεις αυτο ή μηπως δεν στο εχει πει ο δικηγορος σου ?

    Αυτο θα σου πει ο δικαστης φιλε μου ..Εσεις κ.Ταδε τι κανατε σαν πατερας για να προφυαλσετε την σωματικη και ψυχολογικη τους ακαιρεοτητα ?
    Τα εγκαταλειψατε για να ηρεμησετε αφηνοντας τα με μια ακαταλληλη μητερα οπως ισχυριζεσατι ?

    Θελεις και αλλα να σου πω ?
    Βλεπεις εγω δεν ειμαι και τοσο κολλημενη σε αυτο το θεμα ...


    Αφήνω να περάσει λίγος χρόνος να ηρεμήσω λίγο και μετά ίσως και να γυρίσω στο σπίτι. Όχι φυσικά για να τα βρούμε. Απλά αυτή θα αντιδράσει πολύ άσχημα και τότε θα κινηθώ μονομερώς με αίτηση ασφαλιστικών μέτρων όπως μου σύστησε ο δικηγόρος.
    Κοιτα μεσα σε αυτο τον καιρο μην σου ερθει πρωτα κανα χαρτι για εγκαταλειψει συζυγικής στεγης και παραμέληση ανήλικων θέτοντας τα σε κίνδυνο και θα σου πω εγω μετα που θα πανε ολα αυτα που υποστιζεις μονο εσυ και δεν προσπαθεις να τα εχεις στα χερια σου με αποδειξεις που μονο αυτες θα μετρησουν στο δικαστηριο ..

    Ξυπνα οσο ειναι νωρις και μαζεψε οτι μπορεις για την καλυτερη ασφαλεια των παιδιων σου ..
    Εσεις θα βρειτε τον δρομο σας ..
    Αυτα ρωτηστε τι θα τους αφησει ολο αυτο που ζουνε και στο ξαναλεω εισαι συνυπευθυνος εφοσον εισαι παθητικος κρυβομενος πισω απο την ηρεμια ..Δεν ειναι ομως ετσι ..Μιλαμε για σκηνες που την επομενη φορα μπορει να καταληξουν και σε βια γιατι το ειπες και μονος σου ,ανθρωπος εισαι ...

    Ξερεις τι θα συναντησεις μετα στην πορεια της αναπτυξης τους ?
    Ξερεις τι συμπεριφορες θα τους βγουνε και θα τρεχεις να μαζεψεις τα ασημαζευτα ?
    Συμβουλευσου και ενα παιδοψυχολογο ,ξερεις τι αβανταζ θα σου δωσει το δικο του χαρτι που θα παρουσιασεις στο δικαστηριο αφου σαν σωστος πατερας νοιαζεσαι αποδεδειγμενα για το καλο τους ?

    Αληθεια αυτο δεν στο πρότεινε ο δικηγορος σου ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #27
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Κοιτα μεσα σε αυτο τον καιρο μην σου ερθει πρωτα κανα χαρτι για εγκαταλειψει συζυγικής στεγης και παραμέληση ανήλικων θέτοντας τα σε κίνδυνο και θα σου πω εγω μετα που θα πανε ολα αυτα που υποστιζεις μονο εσυ και δεν προσπαθεις να τα εχεις στα χερια σου με αποδειξεις που μονο αυτες θα μετρησουν στο δικαστηριο ..

    Ξυπνα οσο ειναι νωρις και μαζεψε οτι μπορεις για την καλυτερη ασφαλεια των παιδιων σου ..
    Εσεις θα βρειτε τον δρομο σας ..
    Αυτα ρωτηστε τι θα τους αφησει ολο αυτο που ζουνε και στο ξαναλεω εισαι συνυπευθυνος εφοσον εισαι παθητικος κρυβομενος πισω απο την ηρεμια ..Δεν ειναι ομως ετσι ..Μιλαμε για σκηνες που την επομενη φορα μπορει να καταληξουν και σε βια γιατι το ειπες και μονος σου ,ανθρωπος εισαι ...

    Ξερεις τι θα συναντησεις μετα στην πορεια της αναπτυξης τους ?
    Ξερεις τι συμπεριφορες θα τους βγουνε και θα τρεχεις να μαζεψεις τα ασημαζευτα ?
    Συμβουλευσου και ενα παιδοψυχολογο ,ξερεις τι αβανταζ θα σου δωσει το δικο του χαρτι που θα παρουσιασεις στο δικαστηριο αφου σαν σωστος πατερας νοιαζεσαι αποδεδειγμενα για το καλο τους ?

    Αληθεια αυτο δεν στο πρότεινε ο δικηγορος σου ?
    Αλήθεια πιστεύεις ότι σε ένα forum θα έλεγα και την παραμικρή λεπτομέρεια; Υπάρχουν πράγματα και λεπτομέρειες που δεν μπορώ να αναφερθώ γιατί θα φωτογράφιζα τα πράγματα και τα οποία την εκθέτουν.
    Αυτό που κάνει εντύπωση είναι ότι προσπερνάτε το γεγονός ότι
    1. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΟ ΘΥΜΑ ΜΕ ΘΥΤΗ.
    2. ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΤΑ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΟΤΑΝ ΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ ΕΓΩ;
    Εσάς πως θα σας φαίνονταν αν ο άντρα σας από το πουθενά στην κυριολεξία ξύπναγε ένα πρωί και σας απειλούσε ότι έχετε εξωσυζυγική σχέση και ποτέ δεν σας έτριβε τίποτα στη μούρη; Και να σας απειλούσε ότι θα σας δώσει το διαζύγιο στα χέρια κρατώντας αυτός τα παιδιά με αφορμή αυτό; Ε;
    Εγώ είμαι ξεκάθαρος και δε θα περάσει έτσι αυτό. Όσο δεν αποδεικνύει με αδιαμφισβήτητα στοιχεία ότι είχα εξωσυζυγική σχέση θα βρίσκει τοίχο από ατσάλι. Όποιος δε θέλει μια σχέση φεύγει αυτός. Τους όρους όμως τους βάζει ο άλλος. Αυτή θέλει και να φύγει από τη σχέση με τα παιδιά και να βάλει και όρους... ΤΙ ΛΕΤΕ ΚΑΛΕ;

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Fatal Error View Post
    Αλήθεια πιστεύεις ότι σε ένα forum θα έλεγα και την παραμικρή λεπτομέρεια; Υπάρχουν πράγματα και λεπτομέρειες που δεν μπορώ να αναφερθώ γιατί θα φωτογράφιζα τα πράγματα και τα οποία την εκθέτουν.
    Αυτό που κάνει εντύπωση είναι ότι προσπερνάτε το γεγονός ότι ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΟ ΘΥΜΑ ΜΕ ΘΥΤΗ.
    Εσάς πως θα σας φαίνονταν αν ο άντρα σας από το πουθενά στην κυριολεξία ξύπναγε ένα πρωί και σας απειλούσε ότι έχετε εξωσυζυγική σχέση και ποτέ δεν σας έτριβε τίποτα στη μούρη; Και να σας απειλούσε ότι θα σας δώσει το διαζύγιο στα χέρια κρατώντας αυτός τα παιδιά με αφορμή αυτό; Ε;
    Εγώ είμαι ξεκάθαρος και δε θα περάσει έτσι αυτό. Όσο δεν αποδεικνύει με αδιαμφισβήτητα στοιχεία ότι είχα εξωσυζυγική σχέση θα βρίσκει τοίχο από ατσάλι. Όποιος δε θέλει μια σχέση φεύγει αυτός. Τους όρους όμως τους βάζει ο άλλος. Αυτή θέλει και να φύγει από τη σχέση με τα παιδιά και να βάλει και όρους... ΤΙ ΛΕΤΕ ΚΑΛΕ;
    Καλα τωρα δουλευομαστε ?
    Αν ελεγες δηλαδη οτι εχεις καταφυγει σε κοινωνικους λειτουργους ή καποιο αλλο δημοσιο φορεα ,ωστε να κατοχυρώσεις ολα αυτα που λες θα φωτογραφιζοσουν ?
    Που νομιζεις οτι γραφεις στο φορουμ του καφενειου ενος χωριου ?

    Νομιζεις πως μονο εσυ περνας ολα αυτα ?
    Το να βρει καποιος ποιος εισαι μεσα απο αυτα που ειπα θα πρεπει να ειναι το λιγοτερο μαντης ..

    Απο οσο ξερω το φορουμ μαντη δεν εχει ,ακομα τουλαχιστον δεν μας το εχει δηλωσει επισημα γιατι οραματιστες και φαντασιοπληκτους εχουμε αλλα αυτο μην σε ανησυχεί ..

    Λοιπον, κανενας δεν σε κατηγορησε οτι εισαι το θυμα .
    Κανενα σας δεν ειναι το θυμα αγαπητε μου .Το μοναδικο θυμα της ολης υποθεσης ειναι ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ σας που τα αναγκαζεται μεσα απο την συμπεριφορα σας να ζουν τετοιες καταστασεις .
    Για εμενα αυτη την στιγμη εχετε το ιδιο μεριδιο ευθυνης και μην αποποιεισαι των ευθυνων σου ακομα και αν αυτες ειναι πολυ μικροτερες απο της γυναικας σου ...
    Εκεινη την λες τρελη και ολα αυτα τα λεει χωρις αποδειξεις ..Εσυ αληθεια ποιες αποδειξεις εχεις ι οτι ειναι ακαταλληλη μητερα ?
    Τα λογια σου ?Με αυτο το σκεπτικο και τα λογια της γυναικας σου ειναι τρανταχτες αποδειξεις ..
    Λογικες δηλαδη πενταχρονων απο ανθρωπους που εχουν παιδια ...


    Ολα αυτα που ακομα και τωρα λες, δηλωνουν σε τι αλλοπρόσαλλη κατσταση εισαι και δεν μπορεις να αντιληφθεις ποιο ειναι το σωστο ..Εχεις τσουβαλοποιησει ολες τις γυναικες και ξαφνικα εγιναν εχθροι σου ,ενω σου λεμε να εχεις ΧΑΡΤΙΑ στα χερια σου που να αποδεικνυουν αυτα που λες ..
    Δεν σου ειπα εγω προσωπικα οτι δεν ισχυουν ..Μην καταλαβαινεις οτι σε βολευει γιατι σε εχει τυφλωσει ο θυμος σου .
    Σου ειπα οτι χωρις επισημα χαρτια το δικαστηριο θα σε θεωρησει για αλλο ενα ακομα μυθομανη οπως πολλες αλλες περιπτωσεις ...
    Το αν η γυναικα σου παει προετοιμασμενη στο δικαστηριο και κερδισει την δικη δεν παει να πει οτι εχει και δικιο ..
    Εγω βλεπω δυο κατ αλλα ενηλικους ανθρωπους να τρωγονται σαν τα κοκορια ποιος ειναι ο πιο σωστος γονιος για να αναλαβει τα παιδια ..

    Μην μπερδευεις βασικες αρχες υπερασπισης προσωπικων καταστασεων με το αν καποιος εχει δικιο ή αδικο ..

    Διαβασε και αλλα θεματα εδω μεσα να δεις παρομοια κατασταση με την δικια σου αλλα ο πατερας εχει δειξει την απαιτουμενη ωριμοτητα πριν προχωρησει στο διαζυγιο να συμβουλευτει και παιδοψυχολογο-οικογενειακο συμβουλο και δικηγόρο πως ολη αυτη η μεταβαση θα γινει ομαλα για να μην επηρεαστουν τα παιδια του ...

    Αυτος ο πατερας δεν ηταν ανθρωπος ?Δεν ειχε ορια και τα δοκιμαζε καθε μερα με τα καμωματα της γυναικας του ?
    Ολα αυτα ομως τα καταπινε για χαρη των παιδιων του ..
    Δεν εισαι ο ηρωας της υποθεσης και παψε να βλεπεις ετσι τον ευατο σου ...

    Για πες μου ..
    Εσενα τι σε κανει καλυτερο απο την αρρωστημενη συμπεριφορα της γυναικας σου ?
    Οτι σηκωθηκες και εφυγες και παρατησες τα παιδια εκει μαζι της ?
    Οτι δεν φροντισες πριν φυγεις να πας σε ενα ψυχολογο να το προετοιμασεις ολα αυτο να γινει πιο ομαλα ?

    Πηγαινε στο δικαστηριο και να δεις τι ερωτησεις εχεις να δεχτεις και απο εκει αλλα και απο τον δικηγορο της γυναικας σου ...

    Απέδειξε εσυ πως εχεις δικιο μεσα απο τις πραξεις σου και οχι μεσα απο τον θυμο σου που ειναι εμφανεστατος παντου και το κυριοτερο μην βλεπεις παντου εχθρους ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #29
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    45
    Για εμενα αυτη την στιγμη εχετε το ιδιο μεριδιο ευθυνης
    Αλήθεια; Εκεί που μας χρωστούσανε μας πήραν και το βόδι;

    Νομιζεις πως μονο εσυ περνας ολα αυτα ?
    Αυτό δε σημαίνει τίποτα. Κάθε ένας υπερασπίζει τον εαυτό του όπως αυτός επιλέξει και αυτό δε προσδιορίζει αναγκαστικά και τη δική μου συμπεριφορά υπεράσπισης. Αν κάποιος του αρέσει να αδικείται και να αντιμετωπίζει με στωικότητα τα πράγματα με γεια του με χαρά του.

    Λοιπον, κανενας δεν σε κατηγορησε οτι εισαι το θυμα .
    Εννοείς θύτης και όχι θύμα. Γιατί θύμα είμαι.

    Το μοναδικο θυμα της ολης υποθεσης ειναι ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ σας που τα αναγκαζεται μεσα απο την συμπεριφορα σας να ζουν τετοιες καταστασεις .
    Παράκρουση. Δε μπορώ να δεχθώ τον πληθυντικό "συμπεριφορα σας". Προφανώς και δεν έχεις διαβάσει ότι εγώ ήμουν αυτός που προσπαθούσα με νύχια και με δόντια να μην αντιληφθούν τίποτα τα παιδιά πολλές φορές αποδεχόμενος και ταπεινωτικές συμπεριφορές.

    Εσυ αληθεια ποιες αποδειξεις εχεις ι οτι ειναι ακαταλληλη μητερα ?
    Μήπως ότι λέει ψέματα που οδήγησαν στην διατάραξη της οικογενειακής ηρεμίας; (λέω εγώ τώρα... αν έχεις καταλάβει το thread)


    Τα λογια σου ?Με αυτο το σκεπτικο και τα λογια της γυναικας σου ειναι τρανταχτες αποδειξεις ..
    Ή έχεις μπερδευτεί και δεν έχεις διαβάσει το thread ή δεν ξέρεις βασικά θέματα δικαιοσύνης. Ο ΚΑΤΗΓΟΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕΝΟΣ ΤΗΝ ΑΘΩΟΤΗΤΑ ΤΟΥ
    Αν το προηγούμενο δεν το καταλαβαίνεις είναι σαν να μου λες ότι δεν ξέρεις το αλφάβητο.

    Εχεις τσουβαλοποιησει ολες τις γυναικες και ξαφνικα εγιναν εχθροι σου
    Είναι προφανές ότι δεν έχει διαβάσει το thread. Που κατηγόρησα εγώ συλλήβδην τις γυναίκες; Νομίζω ότι θίγεσαι για κάποια που δε γνωρίζεις.

    Σου ειπα οτι χωρις επισημα χαρτια το δικαστηριο θα σε θεωρησει για αλλο ενα ακομα μυθομανη οπως πολλες αλλες περιπτωσεις
    Επαναλαμβάνω Ο ΚΑΤΗΓΟΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕΝΟΣ ΤΗΝ ΑΘΩΟΤΗΤΑ ΤΟΥ
    Δεν κατηγόρησα εγώ κανέναν. Απλά αμύνομαι σε άθλιες και ανυπόστατες κατηγορίες. Μάλλον δε θες να το καταλάβεις.


    Το αν η γυναικα σου παει προετοιμασμενη στο δικαστηριο και κερδισει την δικη δεν παει να πει οτι εχει και δικιο
    Πάμε πάλι... 3η φορά θα το καταλάβεις που θα πάει. Ο ΚΑΤΗΓΟΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕΝΟΣ ΤΗΝ ΑΘΩΟΤΗΤΑ ΤΟΥ
    Η γυναίκα μου θα κερδίσει δίκη αν αποδείξει τις κατηγορίες λοιπόν.

    Αυτος ο πατερας δεν ηταν ανθρωπος ?Δεν ειχε ορια και τα δοκιμαζε καθε μερα με τα καμωματα της γυναικας του ?
    Ολα αυτα ομως τα καταπινε για χαρη των παιδιων του ..
    Ήταν πολύ σαφής όταν είπε ότι σε αυτό το σπίτι ή αυτή ή εγώ.Της ζήτησα λοιπόν ότι από τη στιγμή που δεν αποδεικνύει τις κατηγορίες της να φύγει αυτή και να φροντίζω εγώ τα παιδιά. Και δε το δέχθηκε. Πολύ ευχαρίστως και χωρίς να δώσω καμία συνέχεια θα κατάπινα τα πάντα κι εγώ. Οπότε είναι τουλάχιστον γελοίοι οι ισχυρισμοί και τα υπονοούμενα για ανωριμότητα και ανεύθυνη στάση. Ο δικηγόρος σε εκείνη τη στιγμή μου είπε ΤΩΡΑ ασφαλιστικά μέτρα. Έκανα πίσω και την ακούω κι από πάνω;

    Εσενα τι σε κανει καλυτερο απο την αρρωστημενη συμπεριφορα της γυναικας σου ?
    Οτι σηκωθηκες και εφυγες και παρατησες τα παιδια εκει μαζι της ?
    Τρικυμία. Πες μου σε παρακαλώ από που έχεις διαβάσει είδες συμπεριφορά δική μου χειρότερη από της γυναίκας μου; Αμύνομαι... μη μπερδεύεσαι. Μου επιτίθεται και εγώ απλά αμύνομαι. Σε αυτό τουλάχιστον πιστεύω να αναγνωρίζεις ότι έχω δικαίωμα. Επίσης δεν σηκώθηκα και έφυγα αν κατάλαβες καλά. Απλά όταν κάποιος σου λέει ότι στο σπίτι θα είναι ο ένας απο τους 2 και όταν φεύγεις δε κάνει καμία προσπάθεια να σε κρατήσει αλλά είναι απλός θεατής αποδεχόμενη την κατάσταση.... ε τι να σχολιάσουμε. Στην ουσία δεν έφυγα αλλά με έδιωξε. Οπότε τώρα τι... δε τα βγάζουμε πέρα και ζητάμε και τα ρέστα; Δική της απόφαση ήταν και θα πρέπει μια φορά στη ζωή της να αναλάβει το βάρος των επιλογών της. Για να έκανε αυτή την επιλογή σημαίνει ότι μπορεί να τα βγάλει πέρα. Αν όχι να φύγει αυτή. Απλά πράγματα. Δεν είναι παιδάκι όπως είπες.


    Απέδειξε εσυ πως εχεις δικιο
    4η φορά... και ακόμα δε το κατάλαβες... Δε πειράζει δε θα κουραστώ να στο υπενθυμίζω...για το δικό σου καλό όταν και αν ποτέ βρεθείς σε ανάλογη θέση που δε στο εύχομαι:Ο ΚΑΤΗΓΟΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕΝΟΣ ΤΗΝ ΑΘΩΟΤΗΤΑ ΤΟΥ

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Fatal Error View Post
    ...

    Επαναλαμβάνω Ο ΚΑΤΗΓΟΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕΝΟΣ ΤΗΝ ΑΘΩΟΤΗΤΑ ΤΟΥ
    Δεν κατηγόρησα εγώ κανέναν. Απλά αμύνομαι σε άθλιες και ανυπόστατες κατηγορίες. Μάλλον δε θες να το καταλάβεις.
    .... Στην ουσία δεν έφυγα αλλά με έδιωξε. Οπότε τώρα τι... δε τα βγάζουμε πέρα και ζητάμε και τα ρέστα; Δική της απόφαση ήταν και θα πρέπει μια φορά στη ζωή της να αναλάβει το βάρος των επιλογών της. Για να έκανε αυτή την επιλογή σημαίνει ότι μπορεί να τα βγάλει πέρα. Αν όχι να φύγει αυτή. Απλά πράγματα. Δεν είναι παιδάκι όπως είπες.

    4η φορά... και ακόμα δε το κατάλαβες... Δε πειράζει δε θα κουραστώ να στο υπενθυμίζω...για το δικό σου καλό όταν και αν ποτέ βρεθείς σε ανάλογη θέση που δε στο εύχομαι:Ο ΚΑΤΗΓΟΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕΝΟΣ ΤΗΝ ΑΘΩΟΤΗΤΑ ΤΟΥ
    ειτε επειδη εισαι θολωμενος, ειτε επειδη ετσι αντιλαμβανεσαι τα πραγματα, δεν εχεις καταλαβει απλα πραγματα που ισχυουν σε δικαστικες διαμαχες.

    η γυναικα σου δεν προκειται να σε κατηγορησει ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ για απιστια.
    θα σε κατηγορησει για εγκαταλειψη τεκνων και συζυγικης στεγης.
    αυτο θα αποδειξει.

    εσυ απολογουμενος, θα πεις αυτα που λες και σε μας, οτι δλδ σε κατηγορησε αδικα, φεροταν ασχημα, εβριζε εκανε, πηγε και χερι να σηκωσει κλπ.
    ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΕΧΕΙΣ;;;;;ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΦΕΡΕΙΣ ΜΑΡΤΥΡΑ ΟΤΙ ΕΓΙΝΑΝ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ; ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ;
    ΑΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ. εσυ φωναζεις οτι ο κατηγορος αποδεικνυει.
    η γυναικα σου θα πει τα αντιθετα. οτι δεν φωναξε, αλλα εσυ φωναζες, οτι σου ειπε να πατε σε συμβουλο κι ε συ αρνηθηκες. οτι εφυγες απο το σπιτι εγκαταλειποντας τους.
    αυτο, αν εχει παει σε δικηγορο, μπορει να το αποδειξει.
    αφου ειναι και ανεργη, θα τους πει οτι τα παιδια εμειναν νηστικα με την απομακρυνση σου.

    αυτο προσπαθει να σου πει κι ο δικηγορος, αλλα προς το παρον δεν εχεις στοιχεια γι αυτα που λες.

    υ.γ. ΕΑΝ υπαρχει η παραμικρη περιπτωση να υπαρχει οντως η απιστια κι απλα το αρνεισαι, να μην εισαι καθολου σιγουρος οτι δεν εχει οντως στοιχεια, αλλα τα κραταει για το δικαστηριο..
    Last edited by Remedy; 25-06-2021 at 18:59.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Τα χω χαμένα !!!!!
    By GiannaG in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 31-10-2019, 00:15
  2. Τα εχω χαμενα...
    By petrosmix in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 09-01-2014, 10:56
  3. τόσα χρόνια χαμένα
    By skata in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 95
    Last Post: 20-04-2013, 01:17
  4. Τα χω χαμενα..βοηθεια!! :/
    By Atyxos in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 8
    Last Post: 08-09-2012, 20:25
  5. ειμαι στα χαμενα
    By ersi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 22-11-2009, 13:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •