Γνωριμία με κάποιον εξ αποστάσεως - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast
Results 151 to 165 of 175
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Αυτο που θα πρεπει να δεις εσυ καθαρα πλεον ειναι πως οσο ενδιαφερων και να σου φαινεται ο τυπος, εδω δεν κανει τον κοπο να σε δει στην πολη του, θα ερθει στην Αθηνα αν συνεχιζατε? Οχι. Οποτε κι εσυ τι να τον κανεις?

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Αυτο που θα πρεπει να δεις εσυ καθαρα πλεον ειναι πως οσο ενδιαφερων και να σου φαινεται ο τυπος, εδω δεν κανει τον κοπο να σε δει στην πολη του, θα ερθει στην Αθηνα αν συνεχιζατε? Οχι. Οποτε κι εσυ τι να τον κανεις?
    δεν νομιζω να θελει να τον κανει κατι.
    την εχει πιασει το παραπονο για την συμπεριφορα του, μιας και αυτη και ξεκαθαρη ηταν, και στρειτ
    αυτος ειναι ο μανιαμουνιας που αλλα λεει οτι θελει κι αλλα κανει και την βαζει σε δευτερες σκεψεις μηπως καπου εφταιξε η ιδια.
    πουθενα δεν εφταιξε. ο τυπος ειναι παιδακι ακομα...

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Όντως κι εγώ τώρα που το σκέφτομαι πιστεύω φοβάται πως δεν θα υπάρχει χημεία στην συζήτηση από κοντά και άλλα πολλά. Αλλά όπως λέει η προηγούμενη απάντηση εδώ δεν σου κανόνισε καφέ που ξέρει πως ήρθες και σου μιλάει λες και είναι δήμαρχος της Πάτρας και πρέπει να σου εξηγήσει τα τουριστικά αξιοθέατα της πόλης. Που και ο δήμαρχος ξενάγηση θα σου έκανε. Αυτός ούτε με τάμα δεν θα έρθει Αθήνα για καφέ.

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν νομιζω να θελει να τον κανει κατι.
    την εχει πιασει το παραπονο για την συμπεριφορα του, μιας και αυτη και ξεκαθαρη ηταν, και στρειτ
    αυτος ειναι ο μανιαμουνιας που αλλα λεει οτι θελει κι αλλα κανει και την βαζει σε δευτερες σκεψεις μηπως καπου εφταιξε η ιδια.
    πουθενα δεν εφταιξε. ο τυπος ειναι παιδακι ακομα...
    Ακριβώς ρεμεντι! Καλημερα κιόλας!
    Με έχεις πιάσει ακριβώς, λίγο παράπονο έχω και , ναι, μπαίνω σε δεύτερες σκέψεις μήπως έφταιξα. Αλλά πλέον φεύγουν και αυτές, εε απογοητευτική συμπεριφορά. Ένα πραγμα να μη θέλει να βγούμε κάποιος και άλλο πραγμα να λέει για καφέ μέχρι πριν κάποιες μέρες και να στέλνει να δει «πως τα περνάω», «που βγαίνω κτλ»... tragique

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Όντως κι εγώ τώρα που το σκέφτομαι πιστεύω φοβάται πως δεν θα υπάρχει χημεία στην συζήτηση από κοντά και άλλα πολλά. Αλλά όπως λέει η προηγούμενη απάντηση εδώ δεν σου κανόνισε καφέ που ξέρει πως ήρθες και σου μιλάει λες και είναι δήμαρχος της Πάτρας και πρέπει να σου εξηγήσει τα τουριστικά αξιοθέατα της πόλης. Που και ο δήμαρχος ξενάγηση θα σου έκανε. Αυτός ούτε με τάμα δεν θα έρθει Αθήνα για καφέ.
    Αυτά ισχύουν και από την πλευρά μου, δηλ και μένα μπορεί να μην μ αρέσει ο καφες, μπορεί να έρθω σε αμηχανία, να βαρεθώ ή χίλια δυο άλλα. Όπως σε κάθε ραντεβού.

    Για να μη γελιόμαστε δεν σε αποθαρρύνει αυτό από το να δεις κάποιον. Μπορεί να σε αγχώσει ναι, όχι να πεις δεν βγαίνω όμως. Κοιτα και άποψη να έχει αλλάξει και να μη θέλει πλέον πχ , που δύσκολο για όλους τους λόγους που λέει η ρεμεντι και συμφωνώ (δεν με έκοψε κτλ κτλ), και θα το καταλάβαινα και θα είχε δώσει άλλη απάντηση λογικά στον τηλ την Παρασκευή και εε δε νομίζω να στέλνε Κυριακή να δει που βγαίνω κτλ. Όπως και να χει 0 στο πηλίκο και στην τελική αυτό μετράει.
    Και να μη θελουμε πια να βγούμε με κάποιον ενώ έχουμε πει τόσες φορές για καφέ, σεβαστό είναι. Σιγά το έγκλημα, το λέμε ή ξεκόβουμε. Δεν παριστάνουμε όμως τους τραβατρομπες. Τότε κάτι δεν πάει καλά όπως λέει και η ρεμεντι. Και δε νομίζω να κάνει τη χάρη ο τύπος να δείξει ή να εξηγήσει τι συνέβη.

    Το ότι μιλήσαμε και 3 φορές στο τηλέφωνο, παίζει ρόλο πάντως για την οικειότητα. Εμένα πάντως βλέποντας πως αντιδράει στον ενδεχόμενο καφέ με αφήνει να πιστεύω και ότι φιλικά δεν το βλέπει και ότι φοβάται ότι παίζει να πάει καλά και να μπλέξει και ότι μάλλον είναι ανασφαλής... τώρα με την εμφάνιση του; με τον εαυτό του; με το ότι τα έχει κάνει σκατα και δεν ξέρει τι και πως; δεν ξέρω αλλά η ανασφάλεια και ο φόβος κάνουν κρα, κυρίως στην τηλεφωνική κλήση.
    Αυτός που δε νοιάζεται, που το βλέπει φιλικά ή και ερωτικά με ή χωρίς προοπτική δεν έχει να χάσει κάτι από ένα καφέ. Ή δεν ασχολείται όσο η άλλη είναι σε απόσταση αναπνοής και άρα δεν της στέλνει ή κατεβαίνει για καφέ. Για να τα λέμε όπως είναι, άγχος και φόβο πέρα από τον ανασφαλή έχει και αυτός που έχει να κρύψει κάτι, που θέλει πράγματα ή που τα έχει κάνει σκατα και έχει πει ψέμματα. Αφήνω απ έξω ψυχολογικά θέματα που μπορεί να έχει διότι εδώ δεν μιλάμε για κάτι τέτοιο (λόγω του κοινού μας γνωστού είμαι σε θέση να το ξέρω).

    Παγκόσμια πρώτη κλείνει ο τύπος ειλικρινά

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Δίκιο έχεις. Σήμερα σου έστειλε για παράδειγμα; Κόψε του την επικοινωνία για λίγο όσο είσαι εκεί να δεις πως θα αντιδράσει. Στο τέλος θα σε πάρει τηλέφωνο ενώ είστε πέντε λεπτά μακρυά και θα βαριέται να περπατήσει που λέει ο λόγος. Και λέει τώρα εσύ να βγεις τελικά μαζί του και να τα φτιάξετε κι εμείς εδώ να τον έχουμε κατακράξει.

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Δίκιο έχεις. Σήμερα σου έστειλε για παράδειγμα; Κόψε του την επικοινωνία για λίγο όσο είσαι εκεί να δεις πως θα αντιδράσει. Στο τέλος θα σε πάρει τηλέφωνο ενώ είστε πέντε λεπτά μακρυά και θα βαριέται να περπατήσει που λέει ο λόγος. Και λέει τώρα εσύ να βγεις τελικά μαζί του και να τα φτιάξετε κι εμείς εδώ να τον έχουμε κατακράξει.
    Καλημέρες, Κυριακή έστειλε τελευταία φορά..
    Χαχαχαχα διόλου απίθανο και αυτό με το περπάτημα

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Να φανταστώ τελικά ποτέ δεν έστειλε;

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ράνια τι κάνεις? τι νέα τελικά?

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν νομιζω να θελει να τον κανει κατι.
    την εχει πιασει το παραπονο για την συμπεριφορα του, μιας και αυτη και ξεκαθαρη ηταν, και στρειτ
    αυτος ειναι ο μανιαμουνιας που αλλα λεει οτι θελει κι αλλα κανει και την βαζει σε δευτερες σκεψεις μηπως καπου εφταιξε η ιδια.
    πουθενα δεν εφταιξε. ο τυπος ειναι παιδακι ακομα...
    Καλησπέρα!
    Ξεκινάω με παράθεση στο μήνυμα σου Remedy! Έχουν παιχτεί πολλά επεισόδια από τον Αύγουστο εώς τώρα. Οριακά γράφεται άρλεκιν

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Θα σας τα πω, εάν θέλετε.

    Προς το παρόν έχω να πω πως είχες δίκιο Remedy, είναι τελείως άπειρος (δυστυχώς το έμαθα πρόσφατα από ένα κοντινο του άτομο).

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Καλά το να είσαι άπειρος δεν είναι κακό, το να σου δημιουργεί η απειρία κόμπλεξ είναι άσχημο.

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    Θα σας τα πω, εάν θέλετε.

    Προς το παρόν έχω να πω πως είχες δίκιο Remedy, είναι τελείως άπειρος (δυστυχώς το έμαθα πρόσφατα από ένα κοντινο του άτομο).
    για μενα, εκανε μπαμ.
    δεν υπαρχουν ανεξηγητες συμπεριφορες. αν τις ψαξεις, ολες εξηγουνται...

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Καλά το να είσαι άπειρος δεν είναι κακό, το να σου δημιουργεί η απειρία κόμπλεξ είναι άσχημο.

    Το «δυστυχώς» δεν το έγραψα για να δηλώσω δυσαρέσκεια για το γεγονός καθαυτό, αλλά για το ότι το έμαθα αργοπορημένα. Αν το γνώριζα νωρίτερα θεωρώ θα χε ξεμπλέξει η κατάσταση, θα υιοθετούσα άλλη στάση και ενδεχομένως να ταν και πιο ευχάριστη η κατάληξη.

    Όσο να ναι τον αδίκησα, μιας που προς το τέλος (που δεν μάθατε) έριξα καλές ξυλιές

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    Το «δυστυχώς» δεν το έγραψα για να δηλώσω δυσαρέσκεια για το γεγονός καθαυτό, αλλά για το ότι το έμαθα αργοπορημένα. Αν το γνώριζα νωρίτερα θεωρώ θα χε ξεμπλέξει η κατάσταση, θα υιοθετούσα άλλη στάση και ενδεχομένως να ταν και πιο ευχάριστη η κατάληξη.

    Όσο να ναι τον αδίκησα, μιας που προς το τέλος (που δεν μάθατε) έριξα καλές ξυλιές
    ε, αντε, πες μας και το τελος...

Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast

Similar Threads

  1. Πρόταση για ψυχοθεραπεία εξ αποστάσεως
    By Nick_29 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 8
    Last Post: 10-04-2020, 19:28
  2. Τι να κάνω; (κόλλημα εξ αποστάσεως)
    By Lenale in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 10-01-2020, 05:30
  3. Σχέση εξ αποστάσεως
    By Νικη in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 05-08-2019, 17:07
  4. Ψυχολόγος εξ αποστάσεως
    By Natalia_sups in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 01-04-2017, 02:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •