Γνωριμία με κάποιον εξ αποστάσεως - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 175
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Kαλό αυτο που ρώτησε τον φίλο σου, δείχνει αυτο που λες, οτι προσπαθέι κι αυτος να καταλάβει τι παίζεται απο πλευράς σου. Απάντησες κατι στην ερώτηση στην ομαδική?
    Δεν απάντησα, μίλησε με αλλά δυο άτομα.. και αφού είχε περάσει πολλή ώρα μπήκα και απάντησα σε κάτι άλλο που με ρωτούσε με ταγκ ο φίλος μου, κάτι ασχετο. Και τότε ο τύπος μου έστειλε πμ που αστειευόμενος σχολίαζε το γιατί δεν απάντησα στα άλλα ενώ είχαν τόση συζήτηση μπηκα στο τελοσ να απαντήσω κάτι άλλο, βρηκα μια δικαιολογία και τον μάρκαρα λίγο εκεί. Τα μάσησε και μου επιασε τη κουβέντα για κανα διωρακι. Και πέταξε και περί μιας εκκρεμότητας που υπάρχει ( και καλά το στοίχημα για την παρτίδα σκάκι όταν θα πάμε για καφέ)

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πολυ καλά τα νέα λοιπον, πιστεύω οτι καίγεται. Και οι 2 ώρες κουβέντα είναι πολυ. Νομιζω το πας καλά με το συγκρατημένο στυλάκι και βαθμιαία αναδιπλώνεσαι. Σίγουρα ενδιαφέρεται πάντως και πολυ πιστεύω.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    Κατά τα άλλα έμαθα πως την Παρασκευή τελικά είχε ρωτήσει το φιλο μου αν είμαι κοινωνική γενικά και μιλάω. Δεν του πε όμως ότι μιλάμε. Ο φίλος μου στην αρχή δεν πονηρεύτηκε, είπε πως ειμαι αλλά δύσκολα μιλάω σε πμ με άτομα και όταν τον ρωτησε γιατί ρωτάει, εκείνος απάντησε «δεν έχω λόγο, έτσι γιατί μου φαίνεται κοινωνική και ομιλητικη και νόμιζα ότι είναι γενικά».

    Ξεκάθαρα ψάρευε πιστεύω ώστε να δει αν είμαι φιλική ή ενέχει και κάτι άλλο η συνομιλία μας(μετά απ αυτά το σκ μου μίλησε αρκετά και έλεγε και τα περί Αθήνας αστειευόμενος για το στοίχημα και διαφορα )

    Αααα καινούργιο update: μόλις ρωτησε στην ομαδική ταγκαροντας μας όλους «δινετε κανένα μάθημα ρε κολοπαιδια;». Εμπνευστοτατο μήνυμα.
    Να απαντήσω και τι;
    Δεδομένου ότι δεν απευθύνεται σε μένα αποκλειστικά, σκεφτόμουν να μην μιλήσω.
    επομενως, ειναι κι εκεινος ακριβως στην δικη σου φαση.
    αναρωτιεται αν ενδιαφερεσαι γι αυτον, ή εισαι απλα κοινωνικη.
    καιγεται το αγορι!!!
    αστον να μιλησει πμ αν θελει, μην μπαινεις σε πολλες κοινες συζητησεις, καλα αντεδρασες.
    πιστευω, οτι συντομα θα εκδηλωθει περισσοτερο..

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Που είσαι Ράνια? Εχεις κανενα νέο με το παιδί?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Που είσαι Ράνια? Εχεις κανενα νέο με το παιδί?
    Καλημέρες κεράσι!
    Ναι ναι, κάποιες λίγες.
    Γράφω ευθύς αμέσως
    Last edited by Rania-7; 26-06-2021 at 09:22.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Σας κάνω ένα δεύτερο update:
    Την Πέμπτη ξαναεστειλε πρώτος ανοίγοντας κουβέντα για ένα βιβλίο που του πρότεινα να πάρει και το παρέλαβε και έτσι μιλήσαμε αρκετουτσικα. Συνέχιζε να ναι διακριτικός αλλά πιο άμεσος. Χθες του έστειλα μήνυμα όχι μόνο για να δείξω κάποια κίνηση και εκ μέρους μου αλλά όντως είχα πραγματάκια να πω. Ίσως να μην έπρεπε γιατί είχαμε επαφή και τις δυο προηγούμενες μέρες, αλλά είπα να μαι φυσική.

    Κατά τύχη μέσα από τη συζήτηση προέκυψε μεταξύ σοβαρού και αστείου ότι θα μου πει το χ (κάτι που θέλω για ένα πρόγραμμα) με αντάλλαγμα φαγητό επειδή καταλαβε απ ότι είπα μια μέρα στην ομαδική ότι μαγειρευω καλά-μαγειρεύει και εκείνος εντωμεταξύ. Αστειεύτηκα εκεί και στο παιχνίδι του πα πως δεν γίνεται να σταλθούν τάπερ με 40 βαθμούς και ότι το αντάλλαγμα του ερχεται σε αδιέξοδο, απαντώντας μου «ή ερχομαι στην Αθήνα, σιγά μη φάω κρύο φαγητό». Εκεί απάντησα διπλωματικά αλλά συνέχισα το παιχνίδι. Δεν ήξερα κατά πόσο το εννοεί ή το τεστάρει να κόψει αντιδράσεις. Δεν ήθελα να φανεί και ότι ψάχνομαι για ξεπέτα, αν και αυτό το έχει καταλάβει-το γιατί ψάχνομαι γενικα. Πάντως αρχίζει και χώνεται πιο ξεκάθαρα. Πριν ειπωθούν αυτά όμως έλεγε για το τι θέλει να κάνει το καλοκαίρι και δεν είχε αναφέρει πουθενά να κατέβει Αθήνα ας πούμε, έλεγε του τύπου _άντε να τελειώνω με εξεταστική σε 8 μέρες. Θέλω να πάω στο χ (απ όπου κατάγεται) να μαι τάβλι, καφέ, παραλία_ και κάπως μου χε κακοφανεί. Οπότε έριξα σποντιτσα ότι του το εύχομαι και πως έτσι κι αλλιώς ζητά κάτι εύκολο που θα γίνει ήδη. Δεν ξέρω αν το καταλαβε ως σπόντα και έπαιξε ρόλο στο ότι είπε τα άνω μετά.

    Γενικά τον βλέπω να ναι ολοένα και πιο θετικός. Η αλήθεια είναι πως θέλω να τον γνωρίσω να πάμε για ένα καφέ, τώρα αν θα προκύψει κάτι δεν μπορώ να το γνωρίζω. Εννοώ το πως θα ναι από κοντά κτλ. Πάντως στα μηνύματα εντοπίζω ότι α) παρολο και που δεν γνωριζόμαστε και δεν έχουμε μπει ακόμη σε φουλ σοβαρά θέματα, οι συζητήσεις έχουν ωραιο κλίμα, ροη και με κάνει να νιώθω άνετα. Έχει χιουμορ και είναι μάλλον και διακριτικός απ ότι δείχνει, κάτι που μου δημιουργεί safe place για το ότι δεν θα με φέρει εύκολα σε δύσκολη θέση. Επισης (β)από το φιλο μου τα όσα έμαθα είναι πολύ θετικά. Εδώ να πω ότι πέρα απο πειράγματα και συζητήσεις γενικες, όσο πάει μιλάει όλο και περισσότερο γι αυτόν, εννοώ πιο προσωπικά πράγματα. Πχ συνήθειες, διάφορες εμπειριες κτλ.
    Κοινά ενδιαφέροντα έχουμε σε γενικες γραμμές και το θεωρώ πλας ότι έμαθα πως δεν είναι καθόλου ευέξαπτος (πραγμα που και για τον καφέ ίσως με κόλλαγε).

    Τώρα τι λέτε να γίνει από πλευράς μου;
    Να αφήσω λιγάκι κενό να δούμε τι θα κάνει;
    Να αναλάβω πρωτοβουλιακά να στείλω κάτι;
    Επισης με απασχολούν κάποια πράγματα τώρα που βλέπω ότι «σοβαρεύει».
    1) δεν ξέρω αν ψάχνεται για σχέση.. από το πόσο διακριτικα το πάει και το ότι έχει καταλάβει πως δεν ψήνω ξεπέτες, συν του ότι δεν τον συμφέρω μιας που είμαι μακριά μάλλον θα ταν απίθανο να κάνει ταξίδι να με γνωρίσει για κάτι που το βρίσκει και εκεί με φόβο να φάει απόρριψη. Δηλ και από το πως μιλάμε, με ρωτάει κτλ αυτό μου βγάζει.
    2) έστω ότι γίνει ο καφες και πάει καλά.. Αθήνα-Πάτρα, όχι τραγική απόσταση αλλά υφίσταται. Θα πρέπει να ενδιαφέρεται πολύ (όπως και γώ) για να ανεβοκατεβαίνουμε κάθε βδομάδα εναλλάξ. Διαφορετικά πιο αραιή σχέση για μένα δεν υφίσταται.
    Αυτός άραγε να το χει σκεφτεί ή να μην θέλει καν οπότε να μην το νοιάζει;

    Παρόλα αυτά επειδή το περιορισμένο δείγμα που έχω από το τσατ και από τη γνώμη του φιλου μου, συν του ότι δεν πρόκειται για ραντομ τυπο (που τότε παίζει και να φοβόμουν) λέω να το ρισκάρω (εννοώ ρισκο το ότι ενδεχομένως αν πάει καλά θα ναι πιο ζόρικο από το να μουν με κάποιον εδώ).

    Υγ: 1) φμπ δεν μου έχει ζητήσει/στείλει αίτημα ακόμη (γνωρίζει όμως πως ξέρω ποιο είναι το δικό του), το δικό μου δεν ξέρω αν το βρήκε(αν και το θεωρώ δεδομένο γιατί με έχει ταγκαρισμενη ο κοινός μας φίλος σε 1-2 φωτό, συν του ότι έχω ως όνομα χρήστη αυτούσιο το όνομα μου). Βέβαια γνωρίζει πως στο φμπ δεν είμαι ενεργή-ειδικά τελευταία το έχω ψιλοαπενεργοποιημενο, χρησιμοποιώ πολύ ινσταγκραμ που δεν έχει.
    2)αμαξι δικό του Πάτρα δεν έχει, το παίρνει κάποιες φορές αλλά συνήθως το αφήνει στον τοπο καταγωγής του γιατί Πάτρα είπε πως και λόγω των μικρών αποστάσεων και του ότι θέλει να πινει το βράδυ λίγο παραπάνω, δεν τον βοελευει.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Εγώ θα σου έλεγα να ακολουθήσεις την ροή των πραγμάτων .
    Μην κάνεις τόσα πολλά σενάρια για μια ενδεχόμενη σχέση πριν καν ακόμα ξεκινήσει.
    Πάντα μια σχέση την ξεκινάμε χαλαρά και στην πορεία αν δυναμώσει αλλαζουν πολλά δεδομένα .

    Δεν μπορείς να κρίνεις με βάση τα τωρινά δεδομένα συμπεριφοράς του ,με αυτά που θα αλλάξουν σίγουρα μετά γιατί θα μπει και το συναίσθημα μέσα σε όλα αυτό .

    Σίγουρα αν προκύψει μια όμορφη σχέση η απόσταση Αθήνα Πάτρα δεν είναι τίποτε και μην το θεωρείς εμπόδιο .

    Δυστηχως όσο καλά προετοιμασμένοι θέλουμε να είμαστε όταν μπαίνουμε σε μια σχέση τα δεδομένα αλλάζουν και ειδικά στην αρχή τα κατευθύνει ο ενθουσιασμός.

    Αν έχεις κάτι ουσιαστικό να του πεις πάνω σε όλα αυτά που συζητούσατε να του στείλεις .
    Νομίζω όμως ο τύπος θα στείλει αυτός αν δει ότι δεν το κάνεις .
    Το σίγουρο είναι ότι δεν του είσαι αδιάφορη πλέον !

    Μην σου φαίνεται παράξενο ότι σου λέει πως θα περάσει το καλοκαίρι του μόλις τελειώσει η εξεταστική.
    Σου λέει τα σχέδια του με βάση τα τωρινά του δεδομένα .
    Αν μπεις και εσύ στο πλάνο αυτό σαν σχέση πλέον θα δεις ότι όλα αυτά θα ανατραπούν .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εσυ τι του ειπες οταν του έστειλες? που λες ειχα καποια πραγματάκια να πω.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Εσυ τι του ειπες οταν του έστειλες? που λες ειχα καποια πραγματάκια να πω.
    Α εννοώ για το πως είχε λήξει η προχθεσινή συζήτηση για κάτι που συζητάγαμε και με είχε ρωτήσει. Θέλω να πω είχε ενδιαφέρον, δεν ήταν κάτι κουλό ή ένα μνμ που στέλνουμε απλώς για να στείλουμε και να κρατήσουμε επαφή.
    Ε μιας και εκκρεμούσε αυτό και είχε κάνει κίνηση δυο φορές σερί και το έβλεπα πως ανοίγεται και έμπαινε πιο ξεκάθαρα, ήθελα να τσεκάρω αν θα βρει αφορμή να πετάξει κάτι για συνάντηση, να δω προς τα που το πάει, αν το πάει

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    .....
    Τώρα τι λέτε να γίνει από πλευράς μου;
    Να αφήσω λιγάκι κενό να δούμε τι θα κάνει;
    Να αναλάβω πρωτοβουλιακά να στείλω κάτι;
    Επισης με απασχολούν κάποια πράγματα τώρα που βλέπω ότι «σοβαρεύει».
    1) δεν ξέρω αν ψάχνεται για σχέση.. από το πόσο διακριτικα το πάει και το ότι έχει καταλάβει πως δεν ψήνω ξεπέτες, συν του ότι δεν τον συμφέρω μιας που είμαι μακριά μάλλον θα ταν απίθανο να κάνει ταξίδι να με γνωρίσει για κάτι που το βρίσκει και εκεί με φόβο να φάει απόρριψη. Δηλ και από το πως μιλάμε, με ρωτάει κτλ αυτό μου βγάζει.
    2) έστω ότι γίνει ο καφες και πάει καλά.. Αθήνα-Πάτρα, όχι τραγική απόσταση αλλά υφίσταται. Θα πρέπει να ενδιαφέρεται πολύ (όπως και γώ) για να ανεβοκατεβαίνουμε κάθε βδομάδα εναλλάξ. Διαφορετικά πιο αραιή σχέση για μένα δεν υφίσταται.
    Αυτός άραγε να το χει σκεφτεί ή να μην θέλει καν οπότε να μην το νοιάζει;

    Παρόλα αυτά επειδή το περιορισμένο δείγμα που έχω από το τσατ και από τη γνώμη του φιλου μου, συν του ότι δεν πρόκειται για ραντομ τυπο (που τότε παίζει και να φοβόμουν) λέω να το ρισκάρω (εννοώ ρισκο το ότι ενδεχομένως αν πάει καλά θα ναι πιο ζόρικο από το να μουν με κάποιον εδώ).

    Υγ: 1) φμπ δεν μου έχει ζητήσει/στείλει αίτημα ακόμη (γνωρίζει όμως πως ξέρω ποιο είναι το δικό του), το δικό μου δεν ξέρω αν το βρήκε(αν και το θεωρώ δεδομένο γιατί με έχει ταγκαρισμενη ο κοινός μας φίλος σε 1-2 φωτό, συν του ότι έχω ως όνομα χρήστη αυτούσιο το όνομα μου). Βέβαια γνωρίζει πως στο φμπ δεν είμαι ενεργή-ειδικά τελευταία το έχω ψιλοαπενεργοποιημενο, χρησιμοποιώ πολύ ινσταγκραμ που δεν έχει.
    2)αμαξι δικό του Πάτρα δεν έχει, το παίρνει κάποιες φορές αλλά συνήθως το αφήνει στον τοπο καταγωγής του γιατί Πάτρα είπε πως και λόγω των μικρών αποστάσεων και του ότι θέλει να πινει το βράδυ λίγο παραπάνω, δεν τον βοελευει.
    1) ποτε να μην βγαζεις συμπερασματα για τις προθεσεις των αλλων επειδη ξερουν/τους ξεκαθαρισες, ποιες ειναι οι δικες σου επιθυμιες. ο καθενας για τις δικες του επιθυμιες δουλευει.
    2) πιστευω οτι εκεινος δεν το σκεφτεται τοσο μακρια οσο εσυ. δλδ, δεν λεω οτι θελει ξεπετα. οχι. λεω οτι δεν εχει προγραμμα και σκεψεις μεχρι που θα το φτασετε και τι θα γινεται ΑΝ κανετε κατι μαζι και ΑΝ γινει κατι σταθερο (οπως σχεση) και ΑΝ ανεβοκατεβαινετε αθηνα-πατρα...

    πιστευω οτι ειναι μια ΚΑΝΟΝΙΚΗ γνωριμια, και αυτο σημαινει τοι δεν ειναι απο τηνα ρχη προαποφασισμενη ως "ξεπετα", αλλα με κανενα απολυτως προγραμμα. ο,τι κατει, δηλαδη..
    το παιδι ειναι γνωστο, καλο οπως σου λεει ο φιλος σου, μιλατε ωραια, δεν σου κανει λιγουρικες επιθεσεις με καφριλες, υπαρχει προοπτικη για μια κανονικη γνωριμια, ΝΕΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ, αλλα μεχρι εκει παει η προγνωση.
    τα υπολοιπα θα φανουν στην πορεια.
    ετσι πιστευω οτι το σκεφτεται εκεινος κι ετσι θα πρεπε να το σκεφτεσαι κι ευσ.
    δεν υπαρχει νοημα να το πηγαινεις τοσο μακρια στο μυαλο σου. αφενος, μπορει να συμβουν 100 πραγματα που τωρα δεν ξερουμε, κι αφετερου, χανεις τηνσ τιγμη.
    προχωρα το και σκεφτεσαι μετα, αν θα παει καπου συγκεκριμενα.


    υ.γ.
    σιγουρα σε εχει τσεκαρει στο ιντερνετ, εφοσον ειναι τοσο ευκολο να βρεθεις.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πιστευω οτι ειναι μια ΚΑΝΟΝΙΚΗ γνωριμια, και αυτο σημαινει τοι δεν ειναι απο τηνα ρχη προαποφασισμενη ως "ξεπετα", αλλα με κανενα απολυτως προγραμμα. ο,τι κατει, δηλαδη..
    το παιδι ειναι γνωστο, καλο οπως σου λεει ο φιλος σου, μιλατε ωραια, δεν σου κανει λιγουρικες επιθεσεις με καφριλες, υπαρχει προοπτικη για μια κανονικη γνωριμια, ΝΕΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ, αλλα μεχρι εκει παει η προγνωση.
    τα υπολοιπα θα φανουν στην πορεια.
    ετσι πιστευω οτι το σκεφτεται εκεινος κι ετσι θα πρεπε να το σκεφτεσαι κι ευσ.
    δεν υπαρχει νοημα να το πηγαινεις τοσο μακρια στο μυαλο σου. αφενος, μπορει να συμβουν 100 πραγματα που τωρα δεν ξερουμε, κι αφετερου, χανεις τηνσ τιγμη.
    προχωρα το και σκεφτεσαι μετα, αν θα παει
    Έχεις δίκιο remedy, σε όλα!
    Μα ούτε κι εγώ ξερω αν θα θελήσω κάτι, τα σενάρια μάλλον είναι γιατί με έχει αγχώσει το ότι πρώτη φορά μιλάω με κάποιον και ύστερα συναντιέμαι.
    Αλλά η πολλή σκέψη με αυτοσαμποταρει, γιατί βρίσκω ψεγάδια στην προσπάθεια μου να το ελέγξω για να δω αν αξίζει και τι σε πράγματα που δεν μπορώ να ξέρω αλλά ούτε και να προβλέψω.
    Με επανέφερες πάλι και ξεθόλωσα

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Λοιπον το παιδί σε θέλει και το θέλεις, λιγη κουβεντούλα ακομα και προβλέπω επικείμενη συνάντηση. Τα υπόλοιπα θα τα βρεις στην πράξη, οπως καθε γνωριμία.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Update με δυσαρεστα νέα..

    Ο τύπος έχει σε πολύ πολύ αόριστο χρόνο το ποτε θα κατέβει Αθήνα.
    Και δεν έχει σκοπό κάπου άμεσα.
    Μάλιστα, αν και απάντησα το αυτονόητο, ότι δηλαδή τότε δεν έχει νόημα να μιλάμε για αυτό έφοσον είναι κάτι αόριστο σε χρόνο, δεν του άρεσε η απάντηση μου γιατί λέει από τη δυσαρέσκεια μου ήταν σα να καταλαβε ότι ήμουν σε φαση "αφου το αφηνεις αοριστο ας το παρατησουμε μη χαλαμε το χρονο μας". Και του πα πως ναι, αυτό ισχύει.

    Δεν μ άρεσε ο τρόπος που το συνεχισε, αν θέλετε σε νέο μνμ θα σας πω γι αυτό και τι εννοώ-μπορεί πχ να πείτε πως τα όσα έλεγε δεν ήταν αντιφατικά και έχω άδικο, και με ενόχλησε ότι τα μάσαγε. Δηλ μάσαγε ακόμη και το σε τι πλαίσιο μου μιλούσε και ήταν «ναι μεν αλλά» και αντιφατικός(δηλ ναι πρόθεση για καφέ αλλά αν κάτσει και από την άλλη έλεγε μα υπάρχει η πρόθεση και είναι καθαρά θέμα αντικειμενικών δυσκολιων. Από τη μια μίλαγε λέει χαβαλεδιστικα και χαλαρα για τις προτασεισ αυτές και θέλει να δει γιατί δεν μου άρεσε η απάντηση γιατί θέλει να ξέρει αν ευθύνεται έμμεσα ή άμεσα και από την άλλη τελικά θα έβγαινε και όντως και με πιλατεύει 2 ώρες στο τσατ τα ξημερώματα για να μάθει το λόγο που δεν μου άρεσε η απάντηση του. Και όταν ρώτησα γιατί, είπε «με νοιάζει γιατί φάνηκε να σε πείραξε και θέλω να δω αν έχω άμεση ή έμμεση συμμετοχή» «μήπως σε πείραξε γιατί είχες θεωρήσει μη χαβαλε την πρόταση μου ή μήπως εσυ δεν το έλεγες σε πλαίσιο χαβαλε».

    Εδώ να σημειωθεί πως όσο γινόταν όλο αυτό ήμουν διακριτική και δεν είπα πολλά απ όσα θα ήθελα, ούτε τα μισά.
    Έκλεισε η συζήτηση λόγω του αργού της ώρας και είπε να συνεχιστεί κάποια στιγμή(μου μιλούσε ως τις 7, αλλά εκείνος ήταν που το τράβαγε).
    Μετά από πολλές δικές του πιέσεις στο γιατί δεν μου άρεσε η συζήτηση είπα «Δεν υπάρχει κάποιο πλάνο ή κάτι συγκεκριμένο και όντως χαβαλεδιστικα γινόταν η συζήτηση για το στοίχημα αρχικά. Από ένα σημείο κι έπειτα, επειδή μου άρεσε η συναναστροφή μας, η πρόταση πήρε και διάσταση μη χαβαλε. Που προφανώς αυτό αφορά εμένα, δεν παίρνω όρκο ότι ισχύει και για σένα γιατί ανοιχτά δεν το χες δηλώσει/δεσμευτεί. Σε αυτό το πλαίσιο είπα να κάνω την πρόταση για τον καφέ πιο συγκεκριμένη. Τώρα συγκεκριμένη για τι δεν ξέρω. Σίγουρα για ένα καφέ να γνωριστούμε σε ενα μη συγκεκριμένο πλαίσιο σε πρώτη φάση. Οπότε ο καφες ήθελα να γίνει, η απάντηση δεν μου άρεσε αλλά όχι γιατί είχες υποσχεθεί ανοιχτά κάτι και τώρα χάνεται η υπόσχεση. Απλώς θα μου άρεσε η ιδέα να εξελιχτεί σε έναν καφέ και γι αυτό ήμουν πιο διαχυτική και αντιδρούσα θετικά στα πολύωρα τσατ .
    Προφανως για σένα τα πράγματα δεν είναι έτσι και καλύτερα που υπάρχει και πιο σαφή εικόνα.».
    Και ενώ θα έπρεπε να μην βγάλει κιχ εδώ, απαντα «όχι προφανώς, αλλά τεσπα ίσως άλλη ώρα η συνέχεια. Καληνυχτες, μιλάμε».
    Δεν ξέρω τι σκατα έχει να πει, εγώ ήθελα να λήξει πολύ πριν αναγκαστώ να πω αυτά που βλέπετε και δεν ξέρω και τι σκατα έχει να προσθέσει και διαφωνεί. Στο τελευταίο μνμ επίτηδες δεν τον έψεξα και δεν είπα τα όσα ήθελα δηλ το «ρε φίλε τι χαβαλές με τόσα δεκάωρο στο τσατ και φλερτ, ξεκαθαρο κατ εμε φλερτ αν σας παραθέσω αυτούσια μηνύματα του. Τεσπ δεν ξέρω αν όταν μου ξαναμιλήσει θα τα γυρίσει και θα ναι πιο ειλικρινής.
    Όπως και να έχει έχω χαλαστεί και με την κατάληξη του πράγματος και με τη στάση του τώρα.
    *Ααα όσο σας έγραφα το μήνυμα έστειλε «hello ». Αρχισαμε και τα αγγλικά για να ναι πιο τυπικός μάλλον, κλαίω.
    Τεσπα δεν ξέρω αν θα απαντήσω, τι και πότε αλλά δεν έχω διάθεση να τραβήξει το θέμα αλλά θέλω να μαι διπλωματική μιας που ναι κοινός γνωστός. Ελπίζω να μην εκραγώ.

    Πείτε μου γνώμες, καλοδεχούμενες

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Κατά την γνώμη μου μην του απαντήσεις, μην χάνεις τον χρόνο σου, αφού αυτός δεν ξέρει τι θέλει. Νέο παιδί, γιατί να μην έρθει Αθήνα που έχετε τόσα πράγματα και να δει κι εσένα παράλληλα; Εντωμεταξύ εσύ καλά κάνεις και είσαι διακριτική, αλλά πρέπει να σεβαστείς και το πώς νιώθεις εσύ. Να μιλήσεις εντελώς ωμά μαζί του δεν μπορείς και δεν χρειάζεται, επομένως αυτή η επικοινωνία δεν έχει και νόημα. Δεν τον έβρισες κιόλας για να χαλάσει η κοινή παρέα, σιγά. Σε λίγους μήνες θα έχει ξεχαστεί η φάση.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Μην εκραγείς, δεν αξίζει. Στο τέλος θα σου την βγει και από πάνω πως εσύ σκεφτόμουν περισσότερα από όσο είναι "κουλ" και τέτοια. Αν μιλάτε το αξημέρωτο, ανταλλάσσετε απόψεις, τότε γιατί όχι να μην βγείτε και μια βόλτα; Βλακείες.

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πρόταση για ψυχοθεραπεία εξ αποστάσεως
    By Nick_29 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 8
    Last Post: 10-04-2020, 19:28
  2. Τι να κάνω; (κόλλημα εξ αποστάσεως)
    By Lenale in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 10-01-2020, 05:30
  3. Σχέση εξ αποστάσεως
    By Νικη in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 05-08-2019, 17:07
  4. Ψυχολόγος εξ αποστάσεως
    By Natalia_sups in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 01-04-2017, 02:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •