Γνωριμία με κάποιον εξ αποστάσεως - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 175
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Εντωμεταξύ τι μ**** να σε κρατάει μέχρι το αξημέρωτο για να καλύψει τον εαυτούλη του και τάχα να του εξηγήσεις και όταν έπρεπε αυτός να πει καμία κουβέντα σου πετάει μια καληνύχτα και χαζομάρες.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Aρα τωρα που εχεις μείνει? στο χελόου?

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Aρα τωρα που εχεις μείνει? στο χελόου?
    όχι μιλήσαμε και κάνει σα να μη συμβαίνει κάτι.
    Στέλνει πολύ πιο τυπικά μνμτ χωρίς υπονοούμενα και λέει άκυρα, ρωτησε αν πήγα παραλία και μαλακιες άκυρες.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Όσο το βλέπω αυτό τόσο εκνευρίζομαι, δηλ τι περιμένει να κάνει πως όλα οκ να αλλάξει τον τρόπο που μιλάει με το να μαζευτεί και να συνεχίζουμε να μιλάμε;
    Ενώ τι;
    Είναι σα να λέει πως για σένα για καφέ δεν κατεβαίνω, ήταν και αντιφατικός χθες στα περί του πως έλεγε για τον καφέ και όλα τα άλλα και μου την έχει δώσει άπειρα.
    Γιατί ειδικά τις τελευταιες 3 μέρες είχε χωθεί αρκετά αρκετά απλώς δεν σας έκανα update.

    Θα προτιμούσα αντί για αντιφατικότητες και μαλακις δίχρονου να πει ξεκάθαρα πως φλερτάρω, έχω κάποιο ενδιαφέρον αλλά δεν θα κατέβω για σένα ειδικά. Αλλά όταν τύχει να κατέβω Αθήνα είσαι από τα άτομα που θα ήθελα να δω. Που πόρτα θα τρώγε αλλά τουλάχιστον θα ταν ειλικρινής και δεν θα το κούραζε με π@πες και αναιρέσεις .

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    Update με δυσαρεστα νέα..

    Ο τύπος έχει σε πολύ πολύ αόριστο χρόνο το ποτε θα κατέβει Αθήνα.
    Και δεν έχει σκοπό κάπου άμεσα.
    Μάλιστα, αν και απάντησα το αυτονόητο, ότι δηλαδή τότε δεν έχει νόημα να μιλάμε για αυτό έφοσον είναι κάτι αόριστο σε χρόνο, δεν του άρεσε η απάντηση μου γιατί λέει από τη δυσαρέσκεια μου ήταν σα να καταλαβε ότι ήμουν σε φαση "αφου το αφηνεις αοριστο ας το παρατησουμε μη χαλαμε το χρονο μας". Και του πα πως ναι, αυτό ισχύει.

    Δεν μ άρεσε ο τρόπος που το συνεχισε, αν θέλετε σε νέο μνμ θα σας πω γι αυτό και τι εννοώ-μπορεί πχ να πείτε πως τα όσα έλεγε δεν ήταν αντιφατικά και έχω άδικο, και με ενόχλησε ότι τα μάσαγε. Δηλ μάσαγε ακόμη και το σε τι πλαίσιο μου μιλούσε και ήταν «ναι μεν αλλά» και αντιφατικός(δηλ ναι πρόθεση για καφέ αλλά αν κάτσει και από την άλλη έλεγε μα υπάρχει η πρόθεση και είναι καθαρά θέμα αντικειμενικών δυσκολιων. Από τη μια μίλαγε λέει χαβαλεδιστικα και χαλαρα για τις προτασεισ αυτές και θέλει να δει γιατί δεν μου άρεσε η απάντηση γιατί θέλει να ξέρει αν ευθύνεται έμμεσα ή άμεσα και από την άλλη τελικά θα έβγαινε και όντως και με πιλατεύει 2 ώρες στο τσατ τα ξημερώματα για να μάθει το λόγο που δεν μου άρεσε η απάντηση του. Και όταν ρώτησα γιατί, είπε «με νοιάζει γιατί φάνηκε να σε πείραξε και θέλω να δω αν έχω άμεση ή έμμεση συμμετοχή» «μήπως σε πείραξε γιατί είχες θεωρήσει μη χαβαλε την πρόταση μου ή μήπως εσυ δεν το έλεγες σε πλαίσιο χαβαλε».

    Εδώ να σημειωθεί πως όσο γινόταν όλο αυτό ήμουν διακριτική και δεν είπα πολλά απ όσα θα ήθελα, ούτε τα μισά.
    Έκλεισε η συζήτηση λόγω του αργού της ώρας και είπε να συνεχιστεί κάποια στιγμή(μου μιλούσε ως τις 7, αλλά εκείνος ήταν που το τράβαγε).
    Μετά από πολλές δικές του πιέσεις στο γιατί δεν μου άρεσε η συζήτηση είπα «Δεν υπάρχει κάποιο πλάνο ή κάτι συγκεκριμένο και όντως χαβαλεδιστικα γινόταν η συζήτηση για το στοίχημα αρχικά. Από ένα σημείο κι έπειτα, επειδή μου άρεσε η συναναστροφή μας, η πρόταση πήρε και διάσταση μη χαβαλε. Που προφανώς αυτό αφορά εμένα, δεν παίρνω όρκο ότι ισχύει και για σένα γιατί ανοιχτά δεν το χες δηλώσει/δεσμευτεί. Σε αυτό το πλαίσιο είπα να κάνω την πρόταση για τον καφέ πιο συγκεκριμένη. Τώρα συγκεκριμένη για τι δεν ξέρω. Σίγουρα για ένα καφέ να γνωριστούμε σε ενα μη συγκεκριμένο πλαίσιο σε πρώτη φάση. Οπότε ο καφες ήθελα να γίνει, η απάντηση δεν μου άρεσε αλλά όχι γιατί είχες υποσχεθεί ανοιχτά κάτι και τώρα χάνεται η υπόσχεση. Απλώς θα μου άρεσε η ιδέα να εξελιχτεί σε έναν καφέ και γι αυτό ήμουν πιο διαχυτική και αντιδρούσα θετικά στα πολύωρα τσατ .
    Προφανως για σένα τα πράγματα δεν είναι έτσι και καλύτερα που υπάρχει και πιο σαφή εικόνα.».
    Και ενώ θα έπρεπε να μην βγάλει κιχ εδώ, απαντα «όχι προφανώς, αλλά τεσπα ίσως άλλη ώρα η συνέχεια. Καληνυχτες, μιλάμε».
    Δεν ξέρω τι σκατα έχει να πει, εγώ ήθελα να λήξει πολύ πριν αναγκαστώ να πω αυτά που βλέπετε και δεν ξέρω και τι σκατα έχει να προσθέσει και διαφωνεί. Στο τελευταίο μνμ επίτηδες δεν τον έψεξα και δεν είπα τα όσα ήθελα δηλ το «ρε φίλε τι χαβαλές με τόσα δεκάωρο στο τσατ και φλερτ, ξεκαθαρο κατ εμε φλερτ αν σας παραθέσω αυτούσια μηνύματα του. Τεσπ δεν ξέρω αν όταν μου ξαναμιλήσει θα τα γυρίσει και θα ναι πιο ειλικρινής.
    Όπως και να έχει έχω χαλαστεί και με την κατάληξη του πράγματος και με τη στάση του τώρα.
    *Ααα όσο σας έγραφα το μήνυμα έστειλε «hello ». Αρχισαμε και τα αγγλικά για να ναι πιο τυπικός μάλλον, κλαίω.
    Τεσπα δεν ξέρω αν θα απαντήσω, τι και πότε αλλά δεν έχω διάθεση να τραβήξει το θέμα αλλά θέλω να μαι διπλωματική μιας που ναι κοινός γνωστός. Ελπίζω να μην εκραγώ.

    Πείτε μου γνώμες, καλοδεχούμενες
    χμμμ
    λοιπον. συμφωνω με αυτα που σου ειπε η/ο εντ οφ εν ιρα.
    αυτα που σου ειπε μπορει να εχουν πολλες και διαφορες εξηγησεις.
    απο το να φοβηθηκε μηπως το ειδες πολυ "συγκεκριμενο" και ηθελε να το χαλαρωσει λιγο, μεχρι και το να εχει τπτ μπερδεματα εκει (η και αλλου) και να θελει να κερδισει χρονο.
    το οτι ειναι ελευθερος, δεν λεει και πολλα στην ηλικια του. μπορει να του συμβαινουν διαφορα, ασχετως που δεν εχει δεσμο..
    τωρα, αυτα που του ειπες εσυ, απο ηταν ζαχαρη στο ψωμι του κατα την γνωμη μου...
    αφενος του διελυσαν καθε ανασφαλεια και αμφιβολια οτι μπορει να μην γουσταρεις και απλα να εισαι κοινωνικη, κι απο την αλλη το επαιξε αυτος βαρυ πεπονι, κι εσυ βρεθηκες αυτη που το ειχε σκεφτει πιο "σοβαρα", με την εννοια του: αμεσα.
    απο την αλλη ομως, καλα εκανες και του ειπες οσα ειπες, γιατι αυτα ηθελες να πεις!!! ελεος πλεον με τον καθε μουνικακα που τα μασαει και πρεπει να κανεις την πυθια!

    επομενως.
    εμενα η γνωμη μου ειναι, οτι μεχρι εδω καλως καμωμενα.
    αυτος με την τελευταια κουβεντα περι συνεχειας, αλλα και με το χελοου, δειχνει οτι θελει να το συνεχισει το πανηγυρακι.
    μπορει να νοιωθει απο πανω επειδη εδειξες ενδιαφερον, θα του φυγει αμεσως η σιγουρια ομως, αν δει οτι εσυ δεν βιαζεσαι καθολου για να ασχολεισαι, να απαντας να πιανεις ολονυκτιες συζητησεις.
    το χελλου, ειμαι σιγουρη οτι ηταν χαριτωμενια και οχι για αποσταση. καλως δεν απαντησες και μην απαντησεις.
    αν σου ζητησει τον λογο ομως, πες οτι ειχες δουλεια και μετα το ξεχασες εντελως.
    αν εχεις ξενερωσει πληρως με ολα αυτα, ακολουθα το ανστικτο σου. κοψε, δηλαδη.
    αν τον θελεις κολασμενα, αστον να σε κυνηγαει και ασχολησου μονο οταν στα πει πιο ωραια.
    αν σου ζητησει τον λογο, κανε την χαζη. πες του πραγματα τουσ τυλ "ε τοσες ωρες τσατ εχουμε κανει, τι αλλο να πουμε;"

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    χμμμ
    λοιπον. συμφωνω με αυτα που σου ειπε η/ο εντ οφ εν ιρα.
    αυτα που σου ειπε μπορει να εχουν πολλες και διαφορες εξηγησεις.
    απο το να φοβηθηκε μηπως το ειδες πολυ "συγκεκριμενο" και ηθελε να το χαλαρωσει λιγο, μεχρι και το να εχει τπτ μπερδεματα εκει (η και αλλου) και να θελει να κερδισει χρονο.
    το οτι ειναι ελευθερος, δεν λεει και πολλα στην ηλικια του. μπορει να του συμβαινουν διαφορα, ασχετως που δεν εχει δεσμο..
    τωρα, αυτα που του ειπες εσυ, απο ηταν ζαχαρη στο ψωμι του κατα την γνωμη μου...
    αφενος του διελυσαν καθε ανασφαλεια και αμφιβολια οτι μπορει να μην γουσταρεις και απλα να εισαι κοινωνικη, κι απο την αλλη το επαιξε αυτος βαρυ πεπονι, κι εσυ βρεθηκες αυτη που το ειχε σκεφτει πιο "σοβαρα", με την εννοια του: αμεσα.
    απο την αλλη ομως, καλα εκανες και του ειπες οσα ειπες, γιατι αυτα ηθελες να πεις!!! ελεος πλεον με τον καθε μουνικακα που τα μασαει και πρεπει να κανεις την πυθια!

    επομενως.
    εμενα η γνωμη μου ειναι, οτι μεχρι εδω καλως καμωμενα.
    αυτος με την τελευταια κουβεντα περι συνεχειας, αλλα και με το χελοου, δειχνει οτι θελει να το συνεχισει το πανηγυρακι.
    μπορει να νοιωθει απο πανω επειδη εδειξες ενδιαφερον, θα του φυγει αμεσως η σιγουρια ομως, αν δει οτι εσυ δεν βιαζεσαι καθολου για να ασχολεισαι, να απαντας να πιανεις ολονυκτιες συζητησεις.
    το χελλου, ειμαι σιγουρη οτι ηταν χαριτωμενια και οχι για αποσταση. καλως δεν απαντησες και μην απαντησεις.
    αν σου ζητησει τον λογο ομως, πες οτι ειχες δουλεια και μετα το ξεχασες εντελως.
    αν εχεις ξενερωσει πληρως με ολα αυτα, ακολουθα το ανστικτο σου. κοψε, δηλαδη.
    αν τον θελεις κολασμενα, αστον να σε κυνηγαει και ασχολησου μονο οταν στα πει πιο ωραια.
    αν σου ζητησει τον λογο, κανε την χαζη. πες του πραγματα τουσ τυλ "ε τοσες ωρες τσατ εχουμε κανει, τι αλλο να πουμε;"
    Απάντησα στο χελόου καμία ώρα μετά...
    Ήμουν άκρως τυπική, ήταν κι αυτός πολύ πιο τυπικός. Απαντούσα λίγο, έλεγε πολλά. Μου βγήκε γκρινια δηλ ρώτησα , κακώς στρατηγικά, «μόνο αυτό με ήθελες;» Ε μετά είπε «είναι κακό που ήθελα να μιλήσουμε, ενόχλησα ;» Και του πα πως δεν είναι και δεν ενόχλησε αλλά το ρώτησα γιατί θυμόμουν από χθες πως είχε να πει κάτι και ήθελα να κλείσει η συζήτηση για να μην την αναμοχλεύσω κατά λάθος και καλά. Και εκεί ταράχτηκε λέγοντας ότι αν το εννοώ γενικά τότε δεν καταλαβαίνει γιατί και ότι είναι σοβαρό και ότι ζητά συγγνώμη αν ενόχλησε στέλνοντας. Του πα να τσιλλαρει και πως δεν ενόχλησε καθώς και το ότι εννοούσα τη χθεσινή κουβέντα.

    Προφανώς και φάνηκα γκρινιάρα αλλά δε με νοιάζει και πολλή υπομονή κάνω. Δεν θα πετάξω τίποτα άλλο γιατί δεν θέλω να τσακωθώ, θα παραμείνω διακριτική. Αλλα τη στάση του οριακά την θεωρώ εμπαιγμό.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Δεν μπορούσα να μην απαντήσω καθόλου γιατί θα φαινόμουν πειραγμένη. Αν στείλει μετά να πει τι ήθελε να πει χθες και είναι σταρατος, ισβς απαντήσω κάτι. Αλλιώς θα το παιξω κουλ, κλάιν και δεν παίζει να του πω άλλη φορά να αναφέρει κάτι. Θα λάβει 1-2 μέρες αραιά και τυπικά μηνύματα και θ στον κόψω.

    Σιγά μη μου ζητήσει και τα ρέστα.
    Ήμουν πολύ ξεκάθαρη στο μήνυμα το τελυταιο για το πως τον βλέπω, που του έστειλα και διαβάσατε. Πρέπει να ναι μπετόν αρμέ για να μην καταλαβαίνει τι εννοώ. Που δεν είναι. Τώρα γιατί το κάνει αυτό, όντως παίζουν πολλά σενάρια.

    Πάντως το να μην είναι κάποιος ξεκάθαρος μου τη δίνει α φ α ν τ α σ τ α. Να τον παιξω θέλω και δεν ξέρω πως να το χειριστώ γιατί αφενός γενικά δεν λειτουργώ έτσι και αφετέρου με παρασύρει ο εκνευρισμός και το γαμωτο που νιώθω

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Εντωμεταξύ τι μ**** να σε κρατάει μέχρι το αξημέρωτο για να καλύψει τον εαυτούλη του και τάχα να του εξηγήσεις και όταν έπρεπε αυτός να πει καμία κουβέντα σου πετάει μια καληνύχτα και χαζομάρες.
    Καλά ναι, έγιναν τα νεύρα μου κρόσια. Οι κουβέντες που έλεγε ήταν αντιφατικές και αόριστες

  9. #54
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    18
    Να μην νιώθεις κανένα γαμώτο. Είσαι ξεκάθαρη και θέλεις και οι άλλοι να είναι ξεκάθαροι μαζί σου.
    Δεν μπορώ να βρω κάτι κακό σε αυτό, ίσα-ίσα σε τιμά που εκφράζεις ακριβώς αυτά που θέλεις.

    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί χολοσκας για ένα άτομο που δεν είναι κατασταλαγμένος στο τι ακριβώς θέλει.
    Μπορεί απλά να του αρέσει που μιλάτε αλλά να μην θέλει κάτι παραπάνω, να σε βλέπει σαν πασατέμπο ένα πράμα.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    Δεν μπορούσα να μην απαντήσω καθόλου γιατί θα φαινόμουν πειραγμένη. Αν στείλει μετά να πει τι ήθελε να πει χθες και είναι σταρατος, ισβς απαντήσω κάτι. Αλλιώς θα το παιξω κουλ, κλάιν και δεν παίζει να του πω άλλη φορά να αναφέρει κάτι. Θα λάβει 1-2 μέρες αραιά και τυπικά μηνύματα και θ στον κόψω.

    Σιγά μη μου ζητήσει και τα ρέστα.
    Ήμουν πολύ ξεκάθαρη στο μήνυμα το τελυταιο για το πως τον βλέπω, που του έστειλα και διαβάσατε. Πρέπει να ναι μπετόν αρμέ για να μην καταλαβαίνει τι εννοώ. Που δεν είναι. Τώρα γιατί το κάνει αυτό, όντως παίζουν πολλά σενάρια.

    Πάντως το να μην είναι κάποιος ξεκάθαρος μου τη δίνει α φ α ν τ α σ τ α. Να τον παιξω θέλω και δεν ξέρω πως να το χειριστώ γιατί αφενός γενικά δεν λειτουργώ έτσι και αφετέρου με παρασύρει ο εκνευρισμός και το γαμωτο που νιώθω
    κοιτα, δεν βλεπω να εισαι σε φαση να τον παιξεις, γιατι ασχοληθηκες αρκετα μαζι του...
    αν ετσι νοιωθεις και θελεις να του μιλησεις, μιλα του.
    δεν θα στο απαγορευσει κανεις.
    εγω θεωρω ως πιο πιθανο, να ηθελε να το "χαλαρωσει" λιγο ωστε να μπαινοβγαινει και να τσιλιμπουρδιζει κατα βουληση, χωρις να υπαρχει ροη του τυπου "μιλαμε καλα- γνωριζομαστε-αν αρεστουμε, προχωραμε πιο σοβαρα"..
    δεν ξερω αν το κανει και με καμια αλλη αυτο, η ειναι το στυλακι του, ή απλα δεν θελει να αναλαβει απεναντι σου τον ρολο του "αμεσα ενδιαφερομενου".
    κι οπως σου ειπα δεν ξερω αν ο κυριος λογος ειναι οτι υπαρχει κι αλλη, κι οχι οτι ειναι σπαζοκλαμπανιας...

    παντως, οπως σου ερθει να του μιλας. προσπαθησε να μην δωσεις αλλες εξηγησεις για σενα, ομως, γιατι δειχνει ενοχή και πίκα..
    ο τροπος να βγεις απο πανω ομως, ειναι το να του ερθει η ορεξη να σου ζητησει ΕΚΕΙΝΟΣ λογαριασμο γι αυτα που ειπες, για το οτι θεωρουσες δεδομενο οτι θελετε να γνωριστειτε κλπ.
    εκει, αν θες να βγεις απο πανω, ενω θα σου μιλαει για "χαλαρα" και για το δικο σου "τσιτωμα", να τον ειρωνευτεις.
    τυπου "καλα, πλακα μου κανεις; εγω ειχα στο μυαλο μου καφε να πιουμε οχι να σου κανω προταση να συνεταιριστουμε. πιο χαλαρα, θα κατουρηθω πανω μου, δηλαδη". τοσο πολυ.. παρτον στο ψιλο αν σου ζητησει τον λογο, κι εκει θα κατεβασει το κεφαλι..

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Θεωρώ πως η ξενέρα από την πλευρά σου λογικά θα έχει έρθει. Από εκεί που αρχίσατε με ενδιαφέροντα φτάσατε στο να το παίζει πως ένας καφές είναι πρόταση για να τυλίξεις τον κανακάρη. Το έχω ξαναδεί όλο αυτό. Και κάτι να προκύψει ερωτικά, αυτός θα βαριέται να ανέβει Αθήνα. Γιατί πες έρχεται για καφέ με τα χίλια ζόρια, βλέπεις εσύ κάτι, μετά και να θες δεύτερη εξόρμηση θα φοβάσαι μην αυτός νομίσει πως θες κάτι άλλο.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Εντωμεταξύ πόσο βλακεία να μιλάς με κάποιον με τις ώρες, να σε απασχολεί και νύχτα και να φοβάται τον καφέ και αν είναι σοβαρό. Δηλαδή αυτός το έχει δεδομένο πως θα σου καλαρέσει και κοιτάει να προστατεύσει τον κ*λο του.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Εντωμεταξύ πόσο βλακεία να μιλάς με κάποιον με τις ώρες, να σε απασχολεί και νύχτα και να φοβάται τον καφέ και αν είναι σοβαρό. Δηλαδή αυτός το έχει δεδομένο πως θα σου καλαρέσει και κοιτάει να προστατεύσει τον κ*λο του.
    Δεν ξέρω αν είναι αυτό ή αν απλώς δεν θέλει όντως να έρθει γιατί του ναι ζόρι να φιλοξενηθεί κάπου και γιατί σε κανα δεκαήμερο δεν θα ναι καν Πάτρα πχ. Μπορεί να ναι ο λόγος που λες, ο άλλος ή πολλοί άλλοι.
    Θα δείξει με το τι θα γίνει. Αυτό που με ενοχλεί κυρίως είναι ότι είναι αντιφατικός και δεν έχει πει ξεκάθαρα είτε «μιλούσα φιλικά και παρεξήγησες (που αυτό δεν παίζει, αν σας πω τι στέλναμε)» ειτε θέλω να βγούμε, με ενδιαφέρεις -δεν ξέρω πόσο και τι- αλλά δεν θα έρθω Αθήνα για σένα μόνο και μόνο. Τα μασάει και κινείται ενδιάμεσα. Αλλά χθες μέχρι τις 7 το πρωί ζητούσε να μάθει γιατί η απάντηση του δεν μου άρεσε. Ε τι καίγεσαι τόσο ρε φίλε ;

    Δικαιωμα του να μη θέλει να κάνει ταξίδι για κάποια που δεν ξέρει αν ενδιαφέρεται. Αλλά ρε φίλε τι κλείνεις δεκαωρα και τόσες μέρες καθημερινα; Μάλιστα κλιμακωνόταν όλη τη βδομάδα που πέρασε όλο και περισσότερο το ενδιαφέρον του.
    Αυτό με ενοχλεί επισης.
    Δηλ θα προτιμούσα πέρα από πιο σαφής να κρατούσε και απόσταση. Αυτό θα τον συνέφερε κιόλας από τη στιγμή που δεν θέλει να ναι σαφής ή δεν ξέρει.
    Last edited by Rania-7; 28-06-2021 at 21:47.

  14. #59
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    18
    Μήπως όμως και εσύ πρέπει να του ζητήσεις να είναι ξεκάθαρος ως προς τα που σας οδηγεί όλο αυτό;
    Οι άντρες είμαστε λίγο ντουγάνια και αν δεν μας σπρώξουν, δεν προχωράμε μόνοι μας.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Ηνίοχος View Post
    Μήπως όμως και εσύ πρέπει να του ζητήσεις να είναι ξεκάθαρος ως προς τα που σας οδηγεί όλο αυτό;
    Οι άντρες είμαστε λίγο ντουγάνια και αν δεν μας σπρώξουν, δεν προχωράμε μόνοι μας.
    Ήμουν αρκετά ξεκάθαρη και ήδη πίεσα για απάντηση.
    Δεν θα κάτσω να πιέζω σαν περίεργη και άλλο. Ακόμη και να στειλει πάλι δηλαδή, αν μόνος του δεν θελήσει να πει αυτό το «όχι προφανώς» και να δώσει εξηγήσεις για όσα χτες από μόνος του είπε πως θέλει να πει κάποια πράγματα τα, δεν θα κάτσω να του πω «α δεν είπες αυτό» και να φανώ ως κάποια που ασχολείται τόσο και τον πιέζει.
    Δεν παίζει τίμια, αλλά παραπάνω δεν μπορώ να κάνω. Έτσι κι αλλιώς με πουσάρισμα δικό μου έγιναν και όσα ξεκαθαρίσματα έγιναν

Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πρόταση για ψυχοθεραπεία εξ αποστάσεως
    By Nick_29 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 8
    Last Post: 10-04-2020, 18:28
  2. Τι να κάνω; (κόλλημα εξ αποστάσεως)
    By Lenale in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 10-01-2020, 04:30
  3. Σχέση εξ αποστάσεως
    By Νικη in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 05-08-2019, 16:07
  4. Ψυχολόγος εξ αποστάσεως
    By Natalia_sups in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 01-04-2017, 01:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •