Γνωριμία με κάποιον εξ αποστάσεως - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 12 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 175
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μίλα του τωρα πιο αραιά, οχι με μούτρα, απλα πιο νορμαλ, πιο σύντομα, καπως ετσι.

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Αν συνεχιστεί όλο αυτό οδεύει με μαθηματική ακρίβεια στο ξενερωμα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    Ήμουν αρκετά ξεκάθαρη και ήδη πίεσα για απάντηση.
    Δεν θα κάτσω να πιέζω σαν περίεργη και άλλο. Ακόμη και να στειλει πάλι δηλαδή, αν μόνος του δεν θελήσει να πει αυτό το «όχι προφανώς» και να δώσει εξηγήσεις για όσα χτες από μόνος του είπε πως θέλει να πει κάποια πράγματα τα, δεν θα κάτσω να του πω «α δεν είπες αυτό» και να φανώ ως κάποια που ασχολείται τόσο και τον πιέζει.
    Δεν παίζει τίμια, αλλά παραπάνω δεν μπορώ να κάνω. Έτσι κι αλλιώς με πουσάρισμα δικό μου έγιναν και όσα ξεκαθαρίσματα έγιναν
    ετσι ακριβως.
    μην ασχοληθεις αλλο με εξηγησεις.
    αυτος θα επανερχεται συνεχως, να το ξερεις.
    θεωρει, οτι τωρα που "ξεκαθαρισε" την θεση του για το ποσο "χαλαρα" το βλεπει, ο,τι γινει απο δω και επρα, θα ειναι συμφωνωντας εσυ οτι ειναι ακτι παααρα πολυ χαλαρο.
    τι να την κανεις τετοια επικοινωνια; ριξτου παγο αν δεν θες τοσο "χαλαρα"... σιγα το κελεπουρι...

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Ηνίοχος View Post
    Μήπως όμως και εσύ πρέπει να του ζητήσεις να είναι ξεκάθαρος ως προς τα που σας οδηγεί όλο αυτό;
    Οι άντρες είμαστε λίγο ντουγάνια και αν δεν μας σπρώξουν, δεν προχωράμε μόνοι μας.
    δεν ηταν απο βλακεια του...
    ηταν πολυ ξεκαθαρος, στο οτι σκοπος του ηταν να θολωσει τα νερα...

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αν συνεχιστεί όλο αυτό οδεύει με μαθηματική ακρίβεια στο ξενερωμα ...
    Έχω αρχίσει ήδη και του λέω «γεια» του ξενερωματος, στη σκαλόπορτα είμαστε.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ηταν απο βλακεια του...
    ηταν πολυ ξεκαθαρος, στο οτι σκοπος του ηταν να θολωσει τα νερα...
    Δεν ξέρω αν ήταν αυτό ή όντως γι αυτόν το διάστημα μπορεί να είναι λίγο για κάτι τέτοιο ή να μην αισθάνεται έτοιμος ή το οτιδήποτε. Εννοειται παίζουν και τα πονηρά σενάρια που πες και συ και οι άλλοι πιο πάνω.
    Θα δείξει η κατάσταση, πάντως όπως και να χει, όπως και να είναι...με όποιον άνθρωπο και να σχετίζομαι θέλω μια καθαρή στάση και όσο δεν την έχω θα απομακρύνομαι λαμβάνοντας υπόψιν το κακό σενάριο. Δεν είμαι κάποια που θα της λες «χαβαλετζιδικα ήταν, εσυ θα ερχοσουν κάτω όταν σου λεγα για Πάτρα;» για να μην απαπντησεις και να κανεις ερώτηση, μετά να το γυρίζεις κάπως και να λες «μα πρόθεση υπάρχει αλλά οι εντικειμενικεσ συνθήκες είναι δύσκολες» και όταν λέω το και το να λες «όχι προφανώς, αλλά θα δώσουμε τη συνέχεια μια άλλη ώρα. Καληνυχτες μιλάμε» (ως απάντηση όταν είπα εγώ πως το έβλεπα και ότι δεν μου άρεσε γιατί μιας που υπάρχει μια χ δυναμική ήθελα να παιχτεί ένας καφες σε ένα μη συγκεκριμένο πλαίσιο, αλλά να γνωριστούμε. Κάτι που προφανώς δεν θες). Να κάτσεις να αποφασίσεις... κανεις χαβαλε ή όχι; (που χαβαλές με τόσες ώρες τσατ-αλλά κυρίως με το πως κλιμακώθηκε το φλερτ δε νοείται), ενδιαφέρεσαι; Ε τότε θα εκτεθείς και θα κουνήσεις το δαχτυλάκι σου.
    Δεν έθεσε καν το ζήτημα να πάω εγώ από εκεί.
    Και μίλαγε χθες περί άσχετων θεμάτων, χωρίς να έχει δώσει τη συνέχεια που έλεγε.. σοβαρά; Κάτσε να δεις τώρα τι πάγωμα θα φας. Χθες στην αρχή μου βγήκε ένα κατιτις και δεν ήμουν κουλ γιατί μου την έδινε. Το έφτιαξα όμως, απανταγα κουλ στα άσχετα των διακοπών και των κατοικίδιων, κάνοντας και πλάκα και τώρα έχει ακόμη περισσότερο αραιωμα για όταν ξαναστείλει. Αυτός μιλα πολύ αλλά είναι πιο αποστασιοποιημένος.

    Αν κάποιος θέλει κάτι από μένα, ας παίζει ανοιχτά και ας είναι διατεθειμένος να κάνει ένα βήμα και θα κάνω κι εγώ. Δεν απαίτησα ποτε να ναι αυτός που θα τραβήξει όλο το παλούκι της διαδρομής. Ίσως να περίμενε να το πω εγώ. Όμως ξέρετε κάτι; Ε δεν θα κάτσω να το πω όταν είναι τόσο αντιφατικός στο ξεκαθάρισμα. Συγγνώμη κιόλας. Όχι λογω έκθεσης, κυρίως γιατί για κάποιον με τέτοια αντιφατικά δεν θα ξεκουνηθω για καφέ σε αυτή τη φάση.

    Για να μην είμαι άδικη, τα όσα είπε για το ότι είναι δύσκολο τώρα ευσταθούν. Δηλ όντως τελειώνει με την εξεταστική 10 τπυ μήνα και έχει διάβασμα αρκετό. Όντως την επόμενη φεύγει για το χωριό του στην Πελοπόννησο. Όντως στην Αθήνα είναι ζόρι να τον φιλοξενήσει κάποιος (γι αυτό και όταν είχε έρθει ήταν γιατί από σπόντα έτυχε να μπορεί να τον φιλοξενήσει ο φίλος μου). Το να σκιστεί για το πόσο μιλάμε ίσως τον εκθέσει. Αλλά οκ... αν είναι αυτός ο λόγος και δεν είναι η αβεβαιότητα μου φαίνεται συντηρητικός. Δηλ τι πάει να πει;Αν κάποιος κάνει δυο ώρες καίγεται και θα θέλει οπωσκαιδηποτε; 22 είμαστε όχι 52. Τεσπα θα μπορούσε έστω να τεθεί μια βάση συζήτησης που δεν έγινε από κανενός την πλευρά, αλλά δεν είχα τα περιθώρια.

    Αλλά αφού είναι αόριστο χρονικά γιατί πείραξε το σχόλιο εκεινο πως δεν έχει νόημα να το συζητάμε;
    Και έμεινε μια ανάκριση ως τις 7 το πρωί... προσπαθώντας να πείσει πως επιμένει για να δει πως και τι φταίει αν φταίει, αν και δεν τον είχα ψέξει. Γιατί να μη μου αρέσει λέει μάλλον το χα αλλιώς στο μυαλό μου. Για κάτι χαβαλετζιδικο δεν μιλάς ως το πρωί, ούτε σου πάει να για το αν θα ξαναμιλησουμε.

    Τραβατρομπιστικη συμπεριφορά και λίγο χαζή.. τι θέλω να πω.. αποστασιοποιημένα να το δει κάποιος, αν αυτός είχε πλάνο δεν θα κλιμάκωνε τόσο πολύ την προηγούμενη βδομάδα και δεν θα έριχνε τόσο συχνά σπόντες για τη συνάντηση. Δεν κολλάνε μεταξύ τους αυτά.
    Οπότε να παίζει συνειδητά δε νομίζω και δεν τον έχω κόψει και για τέτοιο τύπο.

    Αν προκύψει εξέλιξη, όσο θα τον έχω στο κουλ πάγωμα , θα κάνω update
    Last edited by Rania-7; 29-06-2021 at 15:21.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Δηλαδή όταν μιλάτε τόσες ώρες πως βρίσκει χρόνο δηλαδή; Τέλος πάντων.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    οποιος θελει χρονο, βρισκει. οποιος δεν θελει, βρισκει δικαιολογιες.
    τι θα πει "μετα την εξεταστικη φευγει για το χωριο";;; επιχειρησεις εχει στο χωριο η ραντεβου με τα γιδια;. ας αλλαξει το προγραμμα του ΑΝ ΘΕΛΕΙ κι ας παει μια μερα μετα, στο χωριο.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    Έχω αρχίσει ήδη και του λέω «γεια» του ξενερωματος, στη σκαλόπορτα είμαστε.
    Πολύ ανάλυση για το αν και πότε θα βρεθείτε.
    Τα πράγματα είναι απλά .
    Θες ?
    Γουστάρεις ?
    Φέρνεις τον κόσμο Τούμπα και βρίσκεσαι ..

    Δεν θες και το σκέφτεσαι συνέχεια ?
    Αναλύεις το παραμικρό και κάνεις την τρίχα τριχιά ...Αυτό το να μιλάς με τις ώρες αλλά κίνηση να έρθει να σε βρει δεν λέει απολύτως τίποτα και καλα θα κάνεις να το κόψεις αν δεις ότι παρασύρεσαι και όλο αυτό είναι καθαρά μονόπλευρο.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Που εχετε μείνει τωρα Ράν?

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Που εχετε μείνει τωρα Ράν?
    την Κυριακή που ρώτησα πιο συγκεκριμένα για τον καφέ έγιναν όσα έγραψα και την επόμενη έστειλε μήνυμα αλλά δεν έθιξε τη συζήτηση που καναμε το προηγούμενο βράδυ(σας είπα και γι αυτο). Εγώ βέβαια ήμουν αρπαγμένη και πέταγα σπόντες. Εκείνος ήταν πολύ ομιλητικός, χαλαρός αλλά πιο μαζεμένος σε ο,τι έλεγε.

    Έχουμε να μιλήσουμε από τότε, τη Δευτέρα. Αν στείλει ξανά θα μαι κουλ αλλά πολύ πιο λιγομίλητη. Βέβαια, σε μονολεκτικά μνμτ τύπου «καλημέρες» δεν θα απαντήσω.

    Update: μόλις ξύπνησα και ειδα πως στις 3 το βράδυ έστειλε «καλή επιτυχία για αύριο» θυμόταν πως σήμερα δίνω μάθημα. Θυμαμαι ότι δίνει και αυτός οπότε θα τον ευχαριστήσω κουλ και θα πω και σε εκείνον
    Last edited by Rania-7; 01-07-2021 at 08:35.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Οσο το τραβατε τοσο πιο δυσκολο θα ειναι να ξεκοψετε. Η αποσταση ειναι αυτη που ειναι και δεν αλλαζει, μη δημιουργειτε προσδοκιες . Ουτε κουλ καληνυχτες , ουτε θεματακια ισα για να χουμε να λεμε, ουτε τιποτα. Ξεκοβεις και δεν ξαναλες τιποτα.

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    την Κυριακή που ρώτησα πιο συγκεκριμένα για τον καφέ έγιναν όσα έγραψα και την επόμενη έστειλε μήνυμα αλλά δεν έθιξε τη συζήτηση που καναμε το προηγούμενο βράδυ(σας είπα και γι αυτο). Εγώ βέβαια ήμουν αρπαγμένη και πέταγα σπόντες. Εκείνος ήταν πολύ ομιλητικός, χαλαρός αλλά πιο μαζεμένος σε ο,τι έλεγε.

    Έχουμε να μιλήσουμε από τότε, τη Δευτέρα. Αν στείλει ξανά θα μαι κουλ αλλά πολύ πιο λιγομίλητη. Βέβαια, σε μονολεκτικά μνμτ τύπου «καλημέρες» δεν θα απαντήσω.

    Update: μόλις ξύπνησα και ειδα πως στις 3 το βράδυ έστειλε «καλή επιτυχία για αύριο» θυμόταν πως σήμερα δίνω μάθημα. Θυμαμαι ότι δίνει και αυτός οπότε θα τον ευχαριστήσω κουλ και θα πω και σε εκείνον
    ρανια μου, αυτος δνε θα σταματησει να στελνει, ειτε κουλ, ειτε ζουζουνιες.
    επιδιωκει να συνεχισετε τις "περιεργες" συζητησεις στο τσατ, και γιατι οχι να "βρεθειτε" καποια τιγμη για λαιβ..
    το πλαισιο ηθελε να ξεκαθαρισει, για να ειστε "χαλαρα"... εμενα θα με εκνευριζε κατι τετοιο.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    την Κυριακή που ρώτησα πιο συγκεκριμένα για τον καφέ έγιναν όσα έγραψα και την επόμενη έστειλε μήνυμα αλλά δεν έθιξε τη συζήτηση που καναμε το προηγούμενο βράδυ(σας είπα και γι αυτο). Εγώ βέβαια ήμουν αρπαγμένη και πέταγα σπόντες. Εκείνος ήταν πολύ ομιλητικός, χαλαρός αλλά πιο μαζεμένος σε ο,τι έλεγε.

    Έχουμε να μιλήσουμε από τότε, τη Δευτέρα. Αν στείλει ξανά θα μαι κουλ αλλά πολύ πιο λιγομίλητη. Βέβαια, σε μονολεκτικά μνμτ τύπου «καλημέρες» δεν θα απαντήσω.

    Update: μόλις ξύπνησα και ειδα πως στις 3 το βράδυ έστειλε «καλή επιτυχία για αύριο» θυμόταν πως σήμερα δίνω μάθημα. Θυμαμαι ότι δίνει και αυτός οπότε θα τον ευχαριστήσω κουλ και θα πω και σε εκείνον
    Ρε συ Ρανια για να στελνει και τετοιες ωρες μηπως ο τυπος αρεσκεται σε κατι παραπανω αλλα διαδικτυακο ?

    Ξερεις τι τυπακια υπαρχουν που αρεσκονται σε ενα καλο διαδυκτυακο σεξακι και νομιζουν οτι ειναι και οι πρωτοι μ@μι@δ@ς?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ρανια μου, αυτος δνε θα σταματησει να στελνει, ειτε κουλ, ειτε ζουζουνιες.
    επιδιωκει να συνεχισετε τις "περιεργες" συζητησεις στο τσατ, και γιατι οχι να "βρεθειτε" καποια τιγμη για λαιβ..
    το πλαισιο ηθελε να ξεκαθαρισει, για να ειστε "χαλαρα"... εμενα θα με εκνευριζε κατι τετοιο.
    Καλησπερα ρέμεντι μου, καταλαβαίνω τι λες και ούτε αναπτερώθηκα με το μνμ. Αντιθέτως, γενικά έχω τσιλλαρει και οι κουλ απαντήσεις είναι και όντως κουλ. Από κει και πέρα, δεν συνέχισα καμία συζήτηση και δεν θα το κάνω. Αλλά δεν θα δείχνω μια κακιασμενη που μιλάει απότομα επειδή δεν πήρε αυτό που ήθελε την ώρα οου ήθελε. Εξάλλου δεν μου είχε υποσχεθεί και κάτι ποτε. Εγώ ξέρω ότι ήμουν ξεκάθαρη και θα συνεχίσω να είμαι.

    Αυτό σημαίνει πως δεν έχω λόγο να παίζω την κακιασμενη και να μην απαντήσω σε ένα «καλή επιτυχία για αύριο», αλίμονο δηλαδή. Αυτός ας πιστέψει ο,τι θέλει. Εγώ ξέρω πως δεν δόθηκε συνέχεια στη συζήτηση μετά την απάντηση μου. Αν επανέλθει μέσα στη μέρα και αν πιάνει τη συζήτηση σα να μην τρέχει κάτι, θεωρώ είμαι αρκετά ικανή ώστε με κουλ τρόπο να δείξω «φίλε δεν ψήνω γι αυτό και πλέον απαντώ πιο αραιά και αποστασιοποιημένα». Οποιοδηποτε άλλο θα κόψιμο θα με κάνει να φαινομαι αυτή που καίγομαι, που όχι πλέον- δεν είμαι.
    Στην τελική ξεκάθαρη ήμουν, ωραία είμαι, ωραία τα λεγαμε, ψημένος έδειχνε... αυτός χάνει. Ας φαίνεται αυτό και όχι ότι 10 συνομιλίες στο τσατ τις θεώρησα παντρειά.
    ΥΓ: α «περίεργες» συνομιλίες δεν είχαμε ποτε. Δεν ξέρω τι εννοείς αλλά για να μαι σαφής, ήταν απλώς κανονικές συνομιλίες γνωριμίας δυο ανθρώπων που τραβάνε οι συζητήσεις γιατί έχουν χημεία και ενδιαφέροντα. Φλερτ υπήρχε, όχι χώσιμο άσχημο ή κάποια περίεργη συζήτηση.

    Τώρα το γιατί έστειλε αυτός καλή επιτυχία.. ας μην κάνω σενάρια... μάλλον γιατί το θυμόταν και ήθελε να δείξει πως με σκέφτεται. Το αν θα ξαναστείλει, τι και πως μένει να το δούμε. Όπως και να χρι η θέση μου θα ναι ξεκάθαρη έστω όντας απλώς κουλ και έμμεση

Page 5 of 12 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πρόταση για ψυχοθεραπεία εξ αποστάσεως
    By Nick_29 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 8
    Last Post: 10-04-2020, 19:28
  2. Τι να κάνω; (κόλλημα εξ αποστάσεως)
    By Lenale in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 10-01-2020, 05:30
  3. Σχέση εξ αποστάσεως
    By Νικη in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 05-08-2019, 17:07
  4. Ψυχολόγος εξ αποστάσεως
    By Natalia_sups in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 01-04-2017, 02:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •