Γνωριμία με κάποιον εξ αποστάσεως - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 12 FirstFirst ... 89101112 LastLast
Results 136 to 150 of 175
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 26-07-2021 at 13:36.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Ας μη μετρήσω τους χαρακτηρισμούς που έχεις πει αλλά δεν με πειράζει κιόλας, να λες.

    Καλή μου δεν σου απαγόρευσε κανεις να μιλάς, είπα πως δεν θέλω να συζητήσω με σένα συγκεκριμένα λόγω αγενούς υφους. Κι αυτό ελευθερία λέγεται, το τι θέλω και επιλεγω να κανω. Δεν απαγόρευσα να μη γράφεις απλώς αιτιολόγησα στο γιατί δεν θα μπω στη διαδικασία να διαβάσω εκτενώς τα μηνύματα σου και να σου απαντήσω. Δεν μου πολυαρεσει να αγνοώ χωρίς να λέω το γιατί. Δεν έχω θέμα με τις γνώμες και τις δέχομαι. Γράφε σεντόνια δεν έχω θέμα, αλλά ένιωθα την ανάγκη να πω γιατί θα αγνοώ μόνο εσένα γιατί προφανώς τα γράφεις για να συζητήσουμε.
    Να σαι καλά και συ! :)
    Last edited by Aeon; 26-07-2021 at 13:36.

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Πάντως εγώ εύχομαι να περάσεις ωραία στην Πάτρα και να μην έχει την ατέλειωτη ζεστή των τελευταίων ημερών. Έχει κιόλας αρκετές περιοχές στο λιμάνι να περπατήσεις και να βλέπεις και θάλασσα. Have fun και άσε τον άλλον να κάνει λες και το ραντεβού είναι προγαμιαίο συμβόλαιο και εσύ ψάχνεις για γαμπρό. Δεν είναι πως στο είπε, αλλά εμένα έτσι μου κάνει η φάση. Χαλάει τόσες ώρες για chatting, αλλά ένας καφές δαγκώνει; Τεσπά!
    Σε ευχαριστώ πολύ !!
    Όντως προς το νότιο πάρκο και το λιμάνι έχει ωραία μέρη για περπάτημα κτλ και έχει και λαηβάκια αυτές τις μέρες. Κατεβαίνω γιατί φίλη μετακομίζει και θέλει βοήθεια γενικά και είπαμε να το συνδυάσουμε και με λίγες μέρες να βγούμε εκεί και να πάμε και για κανα μπάνιο πιο πέρα (θελουμε αμαξι γι αυτό βέβαια) που έχει κάποιες συμπαθητικές περιοχες.

    Θα δούμε, πάντως προς το παρόν πάω να κοιτάξω παρεό και μαγιώ. Ξενερωμενη ναι, με κακη διάθεση όχι οπότε καλά θα πάει η Πάτρα. Εννοειται ρε συ, ας μείνει με το pamper στη γωνία :p

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Κοιτάξτε λίγο και με τα ΚΤΕΛ ή το λεωφορείο, κάνει στάσεις από περιοχές που κάτι λένε για μπάνιο. 30 Ιούλη έχει Μποφίλιου να ξέρεις (αν ακούς τέτοια μουσική δηλαδή).

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    Ας μη μετρήσω τους χαρακτηρισμούς που έχεις πει αλλά δεν με πειράζει κιόλας, να λες.

    Καλή μου δεν σου απαγόρευσε κανεις να μιλάς, είπα πως δεν θέλω να συζητήσω με σένα συγκεκριμένα λόγω αγενούς υφους. Κι αυτό ελευθερία λέγεται, το τι θέλω και επιλεγω να κανω. Δεν απαγόρευσα να μη γράφεις απλώς αιτιολόγησα στο γιατί δεν θα μπω στη διαδικασία να διαβάσω εκτενώς τα μηνύματα σου και να σου απαντήσω. Δεν μου πολυαρεσει να αγνοώ χωρίς να λέω το γιατί. Δεν έχω θέμα με τις γνώμες και τις δέχομαι. Γράφε σεντόνια δεν έχω θέμα, αλλά ένιωθα την ανάγκη να πω γιατί θα αγνοώ μόνο εσένα γιατί προφανώς τα γράφεις για να συζητήσουμε.
    Να σαι καλά και συ! :)
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 26-07-2021 at 13:37.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Ή μπορει απλα να μη του αρεσει....
    αν δεν του αρεσε, δεν θα την ξενυχτουσε μεχρι τις 4 τα ξημερωματα, ΕΦΟΣΟΝ μαλιστα ξερει οτι εχει παρεξηγηθει το ενδιαφερον του και περνιεται για φλερτ...
    αυτος θελει να το συνεχισει σε τετοια φαση : τσιλιμπουρδισματα "να χαμε να λεγαμε".
    ειναι απειρος, η τα ριχνει και σε αλλες, θα το δειτε..

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    Αναμενόμενα στο τι θα απαντούσε εννοείς..
    τα όσα ειπώθηκαν έγιναν χθες. Κοιτα αυτός στις τέλος της κλήσης είπε «θα τα πούμε». Χμ δεν ξέρω αν στείλει για καφέ όταν θα μαι κάτω. Και να στείλει πλέον δύσκολα να δεχτώ να πάω.

    Τώρα μήνυμα αν στείλει θα τον αραιωσω εμφανώς και θα τον κόψω σταδιακά, χωρίς να φανεί ότι έχω στραβώσει ή κάτι τέτοιο. Αλλά ναι, δεν θέλω να μιλάμε πια...

    Αυτό το περί εμπειριών πως παίζει ρόλο για σένα; Δηλ και καλά αν δεν είχε κάποια ποτε ότι έχεις άγχος ; Και το άγχος ήταν ικανό να πει ότι μιλάει φιλικά; Και σε συγκυρία που σε 3 μέρες θα μαι κάτω;
    Τεσπα αν στείλει μήνυμα ξανά στο αραιωμα θα το πετάξω να μάθουμε
    αναμενομενο στο οτι θα επιχειρουσε να συνεχισει το μπιρι- μπιρι, χωρις να προχωραει περα απο σαλιαρισματα, ειναι αυτο που εννοω... αυτο εκανε, παρολο που σαφεστατα του λες, οτι το ενδιαφερον του το θεωρεις φλερτ. κανει τον χαζο...

    πολυ μεγαλο ρολο παιζει το "περι εμπειριων" αν καποιος ειναι συμπλεγματικος με την απειρια του. και πολλα αγορακια, ειναι..
    εσυ, εισαι μια ωραια νεα γυναικα, που παρα το μικρο της ηλικιας της, ξερει και πως να μιλησει και πως να διεκδικησει και δεν το παιζει παρθενοπιπιτσα.
    αν λοιπον ειναι εντελως απειρος, φοβαται οτι σε συναντηση μαζι σου θα χρειαστει να προχωρησει και φοβαται να το κανει, γιατι θα καταλαβεις οτι ειναι ασχετος και θα εκτεθει...
    η αλλη περιπτωση, ειναι να εχει ηδη μπερδεμα με καποια αλλη, (η με καποιο αλλον) και παρολο που θελει την επιβεβαιωση του φλερτ, παραμυθιαζει τον εαυτο του οτι οσο το λετε "φιλικο", ολα ειναι οκ...
    Last edited by Remedy; 26-07-2021 at 15:49.

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αναμενομενο στο οτι θα επιχειρουσε να συνεχισει το μπιρι- μπιρι, χωρις να προχωραει περα απο σαλιαρισματα, ειναι αυτο που εννοω... αυτο εκανε, παρολο που σαφεστατα του λες, οτι το ενδιαφερον του το θεωρεις φλερτ. κανει τον χαζο...

    πολυ μεγαλο ρολο παιζει το "περι εμπειριων" αν καποιος ειναι συμπλεγματικος με την απειρια του. και πολλα αγορακια, ειναι..
    εσυ, εισαι μια ωραια νεα γυναικα, που παρα το μικρο της ηλικιας της, ξερει και πως να μιλησει και πως να διεκδικησει και δεν το παιζει παρθενοπιπιτσα.
    αν λοιπον ειναι εντελως απειρος, φοβαται οτι σε συναντηση μαζι σου θα χρειαστει να προχωρησει και φοβαται να το κανει, γιατι θα καταλαβεις οτι ειναι ασχετος και θα εκτεθει...
    η αλλη περιπτωση, ειναι να εχει ηδη μπερδεμα με καποια αλλη, (η με καποιο αλλον) και παρολο που θελει την επιβεβαιωση του φλερτ, παραμυθιαζει τον εαυτο του οτι οσο το λετε "φιλικο", ολα ειναι οκ...
    Ναι, έχεις δίκιο.
    Αν ήταν τόσο φιλικό και όλα αυτά τα έκανε λόγω φιλίας και δεν φοβόταν ή είχε κάτι άλλο θα ταν αλλιώς τώρα που μαι κατω. Με τη λογική οτι για ένα άτομο που νιώθεις τόσο φιλο και οικεία (που δεν το θεωρώ φιλικό το πλαίσιο που μιλάμε αλλά τεσπα) δεν θα φοβόσουν έναν καφέ και ήδη θα χε στείλει να πάμε.

    Έχω κατέβει στα μέρη του. Έδωσε χθες σημείο ζωής (από την Παρασκευή είχαμε να τα πούμε που χε πέσει το τηλ που σας έλεγα) και ρωτησε πως πάει και πως μου φαίνεται το μέρος. Για να καταλάβετε πόσο κοντά είμαστε, με το αμαξι είναι 15 λ και έχει κάτω μαζί του. Επιπλέον έτυχε να ήμασταν σε διπλανή παραλία (δεν το ήξερε την ώρα που ήμασταν εκεί αλλά εκ των υστέρων). Τεσπα ένας καφες θα ταν πολύ εύκολος. Ρωτησε πως περνώ, που βγαίνω, πως μου φάνηκε το μέρος και κουβέντα για συνάντηση δεν έκανε . Περίεργη συμεπριφορα για κάποιον που μιλα μόνο φιλικά...δεν φοβάται και μου δίνει τόση προσοχή..
    Γενικά τον έχω αραιώσει.. κουλ αλλά είμαι πολύ πιο συγκρατημένη. Ας κάνει ο,τι καταλαβαίνει. Παρόλα αυτά αν δεν προτείνει όσο είμαι εδώ, γυρίζοντας Αθήνα θα τον κόψω τελείως γιατί ξενερωνω. Κατά τα άλλα δεν τον έχω έγνοια, δίνω βάση στο να περνάω καλά και ακόμη και χθες που έστειλε και του απάντησα δεν σκοτώθηκα να μαι συνεπής και πάνω από το κινητό.

  9. #144
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Καλά πόσο κοροϊδία να είστε δύο βήματα και να σε ρωτάει πως περνάς και τέτοια. Πολύ τραγικό.

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Μήπως η φωτογραφία που έχει για προφίλ είναι παλιά ή έχει αλλάξει εμφανισιακά και νιώθει ανασφάλεια; Δεν παίζεται ο τύπος.

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    378
    Ε είναι κρίμα να είστε στο ίδιο μέρος και να μην βρεθείτε.
    Για σένα αρχικά, να δεις με ποιον μιλαγες τόσο καιρό live.
    Να τον γνωρίσεις ζωντανά.
    Εγώ προσωπικά, αν εκείνος δεν έπαιρνε την πρωτοβουλία, θα του πρότεινα να πάμε για καφέ.
    Γιατί, εντάξει, εχει γίνει και το κλίμα περίεργο μεταξύ σας τον τελεύταιο καιρό, μπορεί εκείνος να φοβάται πως αμα συναντηθείτε θα πρέπει να τα φτιάξετε, ή θα τον κράξεις ή κάτι να τον αποθαρρύνει στο να σου προτείνει.
    Αν όμως εσύ του προτείνεις και δεν βρεθείτε, τότε θα ξέρεις 100% πως κάτι δεν παει καλά, είτε παίζει και με κάποια άλλη, είτε έχει ο ίδιος κάποιο θέμα.
    Αλλιώς δεν βγάζει λογική να μην βρεθείτε αν επιζητάτε τόσο καιρό ο ένας την παρέα του άλλου.

  12. #147
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Καλά πόσο κοροϊδία να είστε δύο βήματα και να σε ρωτάει πως περνάς και τέτοια. Πολύ τραγικό.
    πολύ κοροϊδεία ρε συ, γι αυτό έχω ξενερώσει

    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Μήπως η φωτογραφία που έχει για προφίλ είναι παλιά ή έχει αλλάξει εμφανισιακά και νιώθει ανασφάλεια; Δεν παίζεται ο τύπος.
    Κοιτα στο Viber και στο φμπ (εκεί ακόμη δεν είμαστε φίλοι, αλλά δεν τον έχω μπλοκ πλέον- θυμάστε μετά το σκηνικό) είναι όντως πριν κανα δίχρονο η φωτό. Από το φμπ του φιλου μου όμως (που ναι και δικός του) έχουν μια κοινή, όμως δεν είναι κατατοπιστική καθώς είναι με τσούρμο κόσμο από τη συναυλία, που ναι τραβηγμένη προ τριμήνου. Αλλά τραβηγμένο μου φαίνεται να ναι αυτός ο λόγος. Βέβαια τι να πω, ποτε δεν ξέρεις

    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Ε είναι κρίμα να είστε στο ίδιο μέρος και να μην βρεθείτε.
    Για σένα αρχικά, να δεις με ποιον μιλαγες τόσο καιρό live.
    Να τον γνωρίσεις ζωντανά.
    Εγώ προσωπικά, αν εκείνος δεν έπαιρνε την πρωτοβουλία, θα του πρότεινα να πάμε για καφέ.
    Γιατί, εντάξει, εχει γίνει και το κλίμα περίεργο μεταξύ σας τον τελεύταιο καιρό, μπορεί εκείνος να φοβάται πως αμα συναντηθείτε θα πρέπει να τα φτιάξετε, ή θα τον κράξεις ή κάτι να τον αποθαρρύνει στο να σου προτείνει.
    Αν όμως εσύ του προτείνεις και δεν βρεθείτε, τότε θα ξέρεις 100% πως κάτι δεν παει καλά, είτε παίζει και με κάποια άλλη, είτε έχει ο ίδιος κάποιο θέμα.
    Αλλιώς δεν βγάζει λογική να μην βρεθείτε αν επιζητάτε τόσο καιρό ο ένας την παρέα του άλλου.
    Συμφωνώ απόλυτα ρε συ, αλλά στο τηλέφωνο την Παρασκευή μόνος του είχε πει «Νταξει για τον καφέ τώρα που θα έρθεις θα το δούμε, δεν είναι και κάτι.. ένας καφες είναι..». Από την πλευρά μου στανταρ ξέρει ότι παίζει καφες, άσε που εγώ ήρθα στο μέρος του, συν ότι εκείνος έλεγε για τα και καλά «φιλικά» και βλακείες μάντολες την Παρασκευή. Ε να προτείνω κι εγώ; Πόσο κυνηγητό;
    Άσε που το θεώρησα άκομψο που ξέρει ότι ήρθα, έστειλε μήνυμα την Κυριακή να δει πως είμαι και να ρωτήσει τα σχετικά, πρότεινε μέρη και δεν είπε τίποτα.
    (Αα από την πλευρά μου δεν είπα ποτε κάτι ξέρω γώ σοβαρό, το μόνο που υπονόησα είναι πως δεν μιλάω εντελώς φιλικά αλλά ούτε όμως θέλω και κάτι προφανώς-καν δεν έχουμε γνωριστεί. Για ενδεχόμενο μη φιλικό παράθυρο «αν και εφόσον» είπα και αυτό με κουλ χροια. Δηλ ουσιαστικά σιγά τι είπα, το αυτονόητο)

    Γιατί να φοβάται αφού αυτός είχε την στάση που χε στη τηλεφώνημα την Παρασκευή; Δεν βγάζει νόημα (όχι αυτό που λες εσυ, εννοώ η στάση του τύπου).
    Πάντως μετά από όσα είπε εγώ κουλ αντέδρασα, δεν έκανα κάτι ξέρω γώ ώστε να τον κολλήσει. Όπως και την Κυριακή απάντησα κουλ αλλά πιο αποστασιοποιημένη προφανώς.

    Από την μια είμαι ξενερωμενη και δεν ξέρω καν αν αξίζει υπό αυτές τις συνθήκες να παιχτεί καφες και από την άλλη έστω και για το γαμωτο που λες και συ θα θελα να τον δω έστω για μια ώρα σε ένα καφέ. Αλλ δεν θα του προτείνω εγώ.
    Πάραυτα είναι όντως κρίμα.
    Και αφού με βλέπει τόσο φιλικά και κουλ απορώ γιατί δεν έχει πει ήδη. Τα δεδομένα παντβς συνηγορούν στο ότι κάτι τρέχει και μάλλον δεν με βλέπει φιλικά για να κολλάει τόσο. Και με τα πόδια που λέει ο λόγος έρχεται ή μια μέρα κανονίζουμε στην ίδια παραλία ξέρω γώ αν δεν θέλει να βγαλει το αμαξι. Δε νομίζω ότι είναι αυτό το θέμα

  13. #148
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Όταν θα έχεις πατήσει το πόδι σου στο λεωφορείο για τον γυρισμό, τότε θα του θυμηθεί να σου προτείνει μου φαίνεται.

  14. #149
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    Ναι, έχεις δίκιο.
    Αν ήταν τόσο φιλικό και όλα αυτά τα έκανε λόγω φιλίας και δεν φοβόταν ή είχε κάτι άλλο θα ταν αλλιώς τώρα που μαι κατω. Με τη λογική οτι για ένα άτομο που νιώθεις τόσο φιλο και οικεία (που δεν το θεωρώ φιλικό το πλαίσιο που μιλάμε αλλά τεσπα) δεν θα φοβόσουν έναν καφέ και ήδη θα χε στείλει να πάμε.

    Έχω κατέβει στα μέρη του. Έδωσε χθες σημείο ζωής (από την Παρασκευή είχαμε να τα πούμε που χε πέσει το τηλ που σας έλεγα) και ρωτησε πως πάει και πως μου φαίνεται το μέρος. Για να καταλάβετε πόσο κοντά είμαστε, με το αμαξι είναι 15 λ και έχει κάτω μαζί του. Επιπλέον έτυχε να ήμασταν σε διπλανή παραλία (δεν το ήξερε την ώρα που ήμασταν εκεί αλλά εκ των υστέρων). Τεσπα ένας καφες θα ταν πολύ εύκολος. Ρωτησε πως περνώ, που βγαίνω, πως μου φάνηκε το μέρος και κουβέντα για συνάντηση δεν έκανε . Περίεργη συμεπριφορα για κάποιον που μιλα μόνο φιλικά...δεν φοβάται και μου δίνει τόση προσοχή..
    Γενικά τον έχω αραιώσει.. κουλ αλλά είμαι πολύ πιο συγκρατημένη. Ας κάνει ο,τι καταλαβαίνει. Παρόλα αυτά αν δεν προτείνει όσο είμαι εδώ, γυρίζοντας Αθήνα θα τον κόψω τελείως γιατί ξενερωνω. Κατά τα άλλα δεν τον έχω έγνοια, δίνω βάση στο να περνάω καλά και ακόμη και χθες που έστειλε και του απάντησα δεν σκοτώθηκα να μαι συνεπής και πάνω από το κινητό.
    αυτο ακριβως.
    υποτιθεται οτι δεν ηπιατε καφε στην αθηνα, γιατι ειναι χαλαρος και δεν θα σχεδιαζε ολοκληρο ταξιδι στην αθηνα για να πιειτε εναν καφε.
    τωρα που εισαισ τα μερη του και σε βλεπει τοσο χαΛαρα και φιλικα, γιατι δεν προτεινει να πιειτε εναν καφε;;; ε;;;;
    να σου πει "να βρε παιδακι μου, που ηθελες καφε! τωρα που εισαι εδω, να παμε!".
    δεν κολλανε αυτα που λεει. ειναι δικαιολογιες.
    ΦΟΒΑΤΑΙ.
    αν μεν ειχε ξενερωσει με τις κουβεντες και τις διαφωνιες, θα εκοβε καιδ εν θα ξανασχολουνταν, δεν θα τσιλιμπουρδιζε μεχρι τις 4 το πρωι οποτε εβρισκε ευκαιρια.
    αν πραγματικα το εβλεπε φιλικα, θα ελεγε μερικες σαχλαμαριτσες νορμαλ ωρες και θα εκανε την ζωη του και βεβαια θα χαιροταν που πηγες και θα ερχοταν μαζι σας για μπανιο, η θα πινατε εναν καφε σαν φιλαρακια που ειστε.
    τιποτε απο αυτα δεν συμβαινει.
    ΦΟΒΑΤΑΙ.

  15. #150
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Όταν θα έχεις πατήσει το πόδι σου στο λεωφορείο για τον γυρισμό, τότε θα του θυμηθεί να σου προτείνει μου φαίνεται.
    κατι τετοιο. να δεις που θα προσπαθησει να βγει κι απο πανω "ηρθες εδω βρε παιδακι μου, κιε ναν καφε, δεν ειπες να πιουμε!"

Page 10 of 12 FirstFirst ... 89101112 LastLast

Similar Threads

  1. Πρόταση για ψυχοθεραπεία εξ αποστάσεως
    By Nick_29 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 8
    Last Post: 10-04-2020, 18:28
  2. Τι να κάνω; (κόλλημα εξ αποστάσεως)
    By Lenale in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 10-01-2020, 04:30
  3. Σχέση εξ αποστάσεως
    By Νικη in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 05-08-2019, 16:07
  4. Ψυχολόγος εξ αποστάσεως
    By Natalia_sups in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 01-04-2017, 01:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •