Είμαι 16 και εθισμένη στο xanax!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    18

    Είμαι 16 και εθισμένη στο xanax!

    Παιδες καλησπέρα... Είπα να πω το πρόβλημα μου εδώ πέρα, ίσως κάποιος μπορεί να μου δώσει κάποια λύση(σορρυ για το μεγάλο κείμενο)... Λοιπόν είμαι εξαρτημένη στο Xanax, τα οποία τα περνώ κρυφά από τους γονείς μου, σε αυτό το σημείο να αναφέρω πως είμαι 16 ετων. Τα περνώ σχεδόν ένα χρόνο, στην αρχή ξεκίνησα με πολύ μικρή δόση, τώρα πλέον έχω φτάσει σε σημείο να θέλω 10mg την ημέρα... Οι λόγοι που ξεκίνησα να το περνώ είναι διάφοροι και άμα κάτσω να τους αναλύσω θα γράφω μέχρι αύριο :-D... Το πρόβλημα μου είναι πως πλέον τα χάπια μου τελειωνουν, νιώθω πως άμα δεν πιω μια μέρα θα τρελαθώ, σαν να τα έχει ο οργανισμός μου ανάγκη. Από φαρμακείο δεν μπορώ να πάρω χωρίς συνταγή γιατρού, ούτε και από τους γονείς μου μπορώ πλέον να περνώ τα έχουν καταχονιασμενα και δεν τα βρίσκω... Υπάρχει τρόπος να τα προμηθευτώ από κάπου;;... Για να κλείσω το κείμενο δεν υπάρχει περίπτωση να μιλήσω για αυτό στους γονείς μου, απλά ζητάω μια βοήθεια... Αν ξέρει κάτι κάποιος ας μου πει..
    Ευχαριστώ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Αγαπητή θεματοθέτρια, το θέμα που αναφέρεις είναι αρκετά σοβαρό.
    Εννοείται πως τα xanax είναι εθιστικά, για αυτό συνήθως οι ιατροί τα χορηγούν μόνο για λίγες εβδομάδες για ένα συγκεκριμένο πρόβλημα!
    Το να κόψεις τα xanax ξαφνικά είναι πολύ επικίνδυνο!
    Δεν ξέρεις πως μπορεί να αντιδράσει ο οργανισμός σου και τι πρόβλημα μπορεί να προκαλέσει.
    Το να παίρνεις επίσης xanax μόνη σου επίσης ειδικά για τόσο χρονικό διάστημα.
    Αν θέλεις το καλό του εαυτού σου, πρέπει είτε να το πεις στους δικούς σου ή να τους ζητήσεις να πας σε ένα ψυχίατρο, για να σου δώσει οδηγίες.
    Με αυτά δεν παίζουμε.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Πως γίνετε κάποιος να εθιστεί στο xanax? τι αισθανετε άμα δεν το πάρει?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    τι νιωθεις αν δεν τα παρεις? και επεισης οι γονεις σου πως τα εχουν κρυμενα αν δεν ξερουν οτι περνεις? καλο θα ηταν να πας σε ψυχιατρο ακομα και στο δημοσιο.. εδω να κανω ενα σχολιο δν χρειαζεται σε ολλες τις περιπτωσεις να ψαχνουμε τον καλυτερο... πολες φορες ενα θεμα μπορει να εινια και απλο και να βοηθησει ενας που ξερει γενικα... και δεν σημενει οτι στο δημοσιο δεν εινια καλοι η οτι δεν θα ασχοληθουν μαζι σου... αυτο ειναι πολυ καπιταλιστικο σαν ιδεα τεσπα,...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    ναι γινεται επερνα και εγω για ενα μικρο διαστημα και επεισης εχω γνωστο ατομο που περνει 8 χρονια χαχαχ αλλα για καποιους δεν ειναι μονο αυτο το προβλημα τους οποτε, τι να πεις

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Πως γίνετε κάποιος να εθιστεί στο xanax? τι αισθανετε άμα δεν το πάρει?
    Είσαι απλά εθισμένος, το μυαλό σου είναι μονίμως σε αυτήν την σκέψη πότε θα πάρεις το φάρμακο.. Η μαστούρα που σου προκαλεί είναι το κομμάτι της υπόθεσης. Επειδή όμως όπως ανέφερα δεν έχω σταματήσει ακόμα να τα περνώ απλά αρχίζουν να μου τελειώνουν δεν μπορώ να σου πω ακριβώς τα συμπτώματα στερησεις..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by iakovos23 View Post
    τι νιωθεις αν δεν τα παρεις? και επεισης οι γονεις σου πως τα εχουν κρυμενα αν δεν ξερουν οτι περνεις? καλο θα ηταν να πας σε ψυχιατρο ακομα και στο δημοσιο.. εδω να κανω ενα σχολιο δν χρειαζεται σε ολλες τις περιπτωσεις να ψαχνουμε τον καλυτερο... πολες φορες ενα θεμα μπορει να εινια και απλο και να βοηθησει ενας που ξερει γενικα... και δεν σημενει οτι στο δημοσιο δεν εινια καλοι η οτι δεν θα ασχοληθουν μαζι σου... αυτο ειναι πολυ καπιταλιστικο σαν ιδεα τεσπα,...
    Υπήρχαν μέρες που δεν επερνα γιατι τότε κατανάλωνα μικρές δόσεις 0,5mg... Οσο περνούσε ο καιρός όμως επερνα όλο και παραπάνω με αποτέλεσμα να πίνω κάθε μέρα... Με λίγα λόγια όταν έπαιρνα μικρές δόσεις αλλά όχι καθημερινά δεν ένιωθα τόσο μεγάλη ανάγκη να τα πάρω... Αλλα τώρα έχω εθιστεί...

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by iakovos23 View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε.
    Δώσε την εσύ και βλέπουμε.. ;-)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by iakovos23;1164763 [COLOR="#006400"
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση[/COLOR].
    Όχι φίλε μου δεν ξέρουν τίποτα, και ούτε θέλω να ξέρω τι θα γίνει άμα μάθουν κάτι... Μαύρο φίδι που με έφαγε! [emoji23]... Οσο για τις συμβουλές σε ευχαριστώ πολύ...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 22-06-2021 at 10:53.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    εχεςι αλλους φιλους που περνουν τετοια?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    παντος σε κοβω για ζωρικο ατομο... πιστευω θα τα βγαλεις περα χαχα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Αποκλειεται να επαιρνες τετοια ποσοτητα χαπιων καθε μερα και να μην το καταλαβαν. Μαλλον εθελοτυφλειτε ολοι εκει μεσα (δεν μπορω να φανταστω για ποιο λογο).

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Xanax και πάλι xanax
    By Νοσηρή φαντασία in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 91
    Last Post: 01-07-2021, 13:21
  2. Xanax
    By Katerinakir in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 7
    Last Post: 11-12-2020, 15:49
  3. Xanax
    By Nefeli28 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 6
    Last Post: 01-04-2019, 12:51
  4. η κοπελα μου ειναι εθισμενη στο λαπτοπ
    By αλεξανδρος_77 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 35
    Last Post: 16-05-2013, 22:36
  5. Εθισμένη στο φαγητό?
    By BloodyKate in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 34
    Last Post: 16-09-2011, 13:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •