Καλησπέρα στα μέλη του γκρουπ.Εδω και 4 μέρες έχω έντονο πόνο στην κοιλιά,μερικές φορές δεν μπορώ ούτε να κοιμηθώ γιατί νιώθω σαν να με μαχαιρωνουν κυριολεκτικά.Εχω ιστορικό από τα 19 μου με σπαστική κολίτιδα,ποτέ όμως δεν πονεσα τόσο πολύ.Αυτο που με ανησυχεί πολύ είναι ότι,έχω κάνει 3 ενέσεις buscopan και σήμερα ξεκίνησα και τα duspatalin(3x200mg,3 φορές τη μέρα)κατοπιν συνεννόησης με τον γιατρό μου,χωρίς όμως να έχει μειωθεί ο πόνος.Αυτο το γεγονός συν ότι έχω αρρωστοφοβια,κατάθλιψη και στρες με κάνει να πιστεύω ότι έχω καρκίνο(παιρνω αγωγή με ladose και zanax).Φοβάμαι πολύ και έχω τρομοκρατηθει.Πέρα από τον πόνο δεν έχω κάποιο άλλο συμπτωμα,πχ εμετούς,απώλεια αίματος ή βάρους,απώλεια όρεξης,πρήξιμο στην κοιλιά,πυρετό.Ισα ίσα πρέπει να χασω βάρος,είμαι 34 χρονών σχεδόν 130 κιλά με 1,78 ύψος.(να'ναι καλά ο προηγούμενος ψυχίατρος,που μου χωρηγησε ολανζαπινη).Υπάρχει κάποιος άλλος που να υποφέρει η να γνωρίζει από σπαστική κολίτιδα?Δεν έχω ξανανιώσει τέτοιους πόνους και έχω τρελαθεί.Ειμαι που είμαι με κατάθλιψη,ήρθε και αυτο και με διέλυσε.