Μάλλον δεν είμαι συμπαθής - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 107
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μιλησα για το ghosting οσον αφορα το online κομματι. Οσο για κοινωνικες επαφες, μπορεις να δοκιμασεις με δραστηριοτηες, χομπι σε ομαδες και χιλιες δυο συμβουλες που μπορεις να βρεις με μια ερευνα στο google και προφανως ισχυουν.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by erimitis44 View Post
    Ειλικρινά φίλε/φίλη μου, είναι σα να περιγράφεις τον εαυτό μου. Τον τελευταίο καιρό το σκέφτηκα αυτό που λες ότι οι υπόλοιποι ίσως νιώθουν μειονεκτικά, ωστόσο δε θέλω να πιστέψω ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Οι σχέσεις είναι σίγουρα δύσκολες και πόσο μάλλον όταν θέλεις το «κάτι παραπάνω» από τον περίγυρο σου. Σε συζητήσεις με τους γονείς μου, με συμβουλεύουν στο να χαλαρώσω και να μην περνάω τον άλλο από κόσκινο. Εν μέρει, έχουν δίκιο, ωστόσο ποιος ο λόγος να συνεχίσεις να κάνεις παρέα με άτομα που δε σε γεμίζουν, ή σε κάνουν να αισθάνεσαι μειονεκτικά, μόνο και μόνο για να μην είσαι μόνος σου; Προσωπικά δεν το βρίσκω σωστό...ίσως να είμαι και περίεργος σε τελική ανάλυση
    Δεν μπορω να δωσω λυση, για κατι που δεν εχω λυσει ο ιδιος σε προσωπικο επιπεδο και ειναι φυσικο να σε ταλανιζουν τα γιατι. Δεν ξερω και ειναι μεγαλο δεν ξερω, οταν μιλας ειδικα με εναν που δεν τον γνωριζεις κατίδιαν ... τουλαχιστον τον εαυτο μου τον γνωριζω λιγο. Ειναι και το περιβαλλον, για παραδειγμα σε ενα χωριο ειναι αδυνατον να μην κανεις παρεα, αλλα σε μια πολη ισως συνηθισμενο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και για να αναφερω και πιο προσωπικη εμπειρια, συχναζα σε ενα στεκι και κοινωνικοποιομουν, οχι σε μεγαλο βαθμο αλλα με τους θαμωνες εκει και ειχαμε ενα κοινο χομπυ, οποτε μοιραζομασταν και τα αλλα ενδιαφεροντα μας. Τωρα πριν ενα χρονο περιπου, το στεκι επαψε να υπαρχει, εκλεισε η επιχειρηση και επεσε και ο κωρονοιος και ζορισαν τα πραγματα. Τα στεκια παλι ειναι καλη λυση.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Δεν μπορω να δωσω λυση, για κατι που δεν εχω λυσει ο ιδιος σε προσωπικο επιπεδο και ειναι φυσικο να σε ταλανιζουν τα γιατι. Δεν ξερω και ειναι μεγαλο δεν ξερω, οταν μιλας ειδικα με εναν που δεν τον γνωριζεις κατίδιαν ... τουλαχιστον τον εαυτο μου τον γνωριζω λιγο. Ειναι και το περιβαλλον, για παραδειγμα σε ενα χωριο ειναι αδυνατον να μην κανεις παρεα, αλλα σε μια πολη ισως συνηθισμενο.
    Λογικό..συζήτηση κάνουμε. Το θέμα είναι να καταφέρεις να βρεις άτομα που θα περνάς ωραία και θα ξέρεις ότι τα έχεις δίπλα σου συνοδοιπόρα. Έχω χόμπι και ασχολίες, απλώς είναι κάπως ιδιαίτερες και δεν βρίσκεις άτομα μικρής ηλικίας. Ναι μεν ίσως είμαι πιο ώριμος από την ηλικία μου, ωστόσο υπάρχουν στιγμές που βγάζω και εγώ την ανωριμότητα μου, οπότε δε μου ταιριάζει να κάνω παρέα με 35+ άτομα. Δυστυχώς, καταλήγω στο συμπέρασμα ότι αν δεν έχεις μια καλή παρέα δεμένη από γυμνασιακά/λυκειακά χρόνια και επίσης δεν βρεις κάτι σε μετέπειτα σπουδές (είμαι σε ΙΕΚ εγώ και τμήμα με άλλα 6 άτομα εκ των οποίων το καθένα έχει τις δικές του παρέες και δεν επιδιώκει εξόδους με άλλους), τότε είσαι κάπως καταδικασμένος...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Και για να αναφερω και πιο προσωπικη εμπειρια, συχναζα σε ενα στεκι και κοινωνικοποιομουν, οχι σε μεγαλο βαθμο αλλα με τους θαμωνες εκει και ειχαμε ενα κοινο χομπυ, οποτε μοιραζομασταν και τα αλλα ενδιαφεροντα μας. Τωρα πριν ενα χρονο περιπου, το στεκι επαψε να υπαρχει, εκλεισε η επιχειρηση και επεσε και ο κωρονοιος και ζορισαν τα πραγματα. Τα στεκια παλι ειναι καλη λυση.
    Έχω βρεθεί σε μέρη παρόμοιας φάσης, αλλά αν εκεί βρεις ήδη παρέες που είναι στενά δομημένες, τότε τι κάνεις;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by erimitis44 View Post
    Έχω βρεθεί σε μέρη παρόμοιας φάσης, αλλά αν εκεί βρεις ήδη παρέες που είναι στενά δομημένες, τότε τι κάνεις;
    Ειναι σαν μικρα χωρια, οι ιδες φατσες καθε ημερα κλπ. Γνωριζεσαι. Σε μια καφετερια μεγαλη που παει ο κοσμος για να πιει το καφε του και εχει ποικιλια πελατων, εκτος απο μερικους καθημερινους και ειναι ο καθενας στο τραπεζακι του δεν μπορεις να κανεις ευκολα επαφες, μπορεις να πεις καμμια καλημερα και πως παει με τους σερβιτορους που εξυπηρετουν τοσο κοσμο, αλλα ειναι φτωχα τα πραγματα. Δεν θα αναφερω το χομπυ μου, αλλα ηταν σαν να πουμε βρισκεσαι σε ενα σκακιστικο ομιλο με τα ιδια προσωπα καθε ημερα και παιζεται και μεταξυ σας. Ε θα γνωριστειτε, θα ανταλλαξετε ενδιαφεροντα, η κουβεντα κραταει αναλογα ποσο ταιριαζετε ή η συγκεκριμενη χρονικη στιγμη και η διαθεση, αυριο θα τον ξαναδεις κλπ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ειναι σαν μικρα χωρια, οι ιδες φατσες καθε ημερα κλπ. Γνωριζεσαι. Σε μια καφετερια μεγαλη που παει ο κοσμος για να πιει το καφε του και εχει ποικιλια πελατων, εκτος απο μερικους καθημερινους και ειναι ο καθενας στο τραπεζακι του δεν μπορεις να κανεις ευκολα επαφες, μπορεις να πεις καμμια καλημερα και πως παει με τους σερβιτορους που εξυπηρετουν τοσο κοσμο, αλλα ειναι φτωχα τα πραγματα. Δεν θα αναφερω το χομπυ μου, αλλα ηταν σαν να πουμε βρισκεσαι σε ενα σκακιστικο ομιλο με τα ιδια προσωπα καθε ημερα και παιζεται και μεταξυ σας. Ε θα γνωριστειτε, θα ανταλλαξετε ενδιαφεροντα, η κουβεντα κραταει αναλογα ποσο ταιριαζετε ή η συγκεκριμενη χρονικη στιγμη και η διαθεση, αυριο θα τον ξαναδεις κλπ.
    Ωραία φάση φαίνεται έτσι όπως το περιγράφεις, αλλά δεν έχω βρει κάτι παρόμοιο στην πόλη μου να σου πω την αλήθεια...Εσύ έχεις κρατήσει επαφές από εκεί;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by erimitis44 View Post
    Ωραία φάση φαίνεται έτσι όπως το περιγράφεις, αλλά δεν έχω βρει κάτι παρόμοιο στην πόλη μου να σου πω την αλήθεια...Εσύ έχεις κρατήσει επαφές από εκεί;
    Δεν κρατησα, σε μεγαλο βαθμο δηλαδη γιατι ενα γεια και λιγο συζητηση εχω. Αλλα οχι κατι στενο. Αλλα εγω ειμαι και ειδικη περιπτωση, εχω ενα ψυχιατρικο νοσημα, εκοψα τα φαρμακα μου και καποια στιγμη τα τιναξα ολα στον αερα που λεμε. Σε γενικες γραμμες εχω σχεσεις με αυτους τους ανθρωπους, αλλα οχι τοσο κοντινες ωστε να παιρνω τηλεφωνο και να λεω "Ελα τι γινεται, παμε να πιουμε καφεδακι να την αραξουμε?" Καπως ετσι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Δεν κρατησα, σε μεγαλο δηλαδη γιατι ενα γεια και λιγο συζητηση εχω. Αλλα οχι κατι στενο. Αλλα εγω ειμαι και ειδικη περιπτωση, εχω ενα ψυχιατρικο νοσημα, εκοψα τα φαρμακα μου και καποια στιγμη τα τιναξα ολα στον αερα που λεμε. Σε γενικες γραμμες εχω σχεσεις με αυτους τους ανθρωπους, αλλα οχι τοσο κοντινες ωστε να παιρνω τηλεφωνο και να λεω "Ελα τι γινεται, παμε να πιουμε καφεδακι να την αραξουμε?" Καπως ετσι.
    Καταλαβαίνω...Κοίταξε και εγώ τον προηγούμενο χρόνο έπαιρνα αντικαταθλιπτικά λόγω κρίσεων πανικού κυρίως, αλλά και επειδή ήμουν σε ένα σχετικά πρώιμο στάδιο κατάθλιψης. Προκλήθηκε από την απουσία παρέας ουσιαστικά και τώρα ευτυχώς έχω ξεπεράσει τα συμπτώματα, απλώς θέλω να λύσω και το θέμα με φίλους και όλα αυτά. Δεν στέκομαι τυχερός όμως και πέφτω σε άτομα που είναι διαφορετικού στυλ ρε γαμώτο...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Οι ταμπέλες τύπου συμπαθής/αντιπαθής είναι σχετικές, αν ρωτήσεις διαφορετικούς ανθρώπους για έναν συγκεκριμένο άνθρωπο θα πάρεις εντελώς διαφορετικές γνώμες, συχνά λες και μιλάνε για εντελώς διαφορετικά άτομα.

    Αφού προβηματίζεσαι όμως και δεν βρίσκεις παρέες, εσύ πρέπει να εξετάσεις τα μοτίβα συμπεριφοράς σου. Κάπου έγραψες ότι αν σου "παίξουν πουστιά" (άσχημη έκφραση παρεπιπτόντως) δείχνεις άσχημο πρόσωπο κτλ. Έχεις σκεφτεί μήπως δεν σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου με αποτέλεσμα να μένεις μόνος; Τι είδους "πουστιά" σου έχουν παίξει νεαροπαρέες και έχετε σπάσει εσύ κι ο κολλητός σου με όλες;

    Επίσης δες το κι από την άλλη, μήπως αντίθετα σε κάποιους είσαι αρχικά συμπαθής, αλλά βλέπουν σαν άνθρωπος να αντιδράς απότομα όταν σου λένε κάτι που δεν σου αρέσει με αποτέλεσμα να μην σου λένε στα ίσα τι τους χαλάει στη συμπεριφορά σου; Δεν λέω καλώς, αλλά αντί να σου πουν άρχισε να με χαλάει αυτό, με ξενίζει το άλλο, δεν συμφωνώ μαζί σου εκεί, σου λένε άκυρες δικαιολογίες ή προσπαθούν να αποφύγουν κάποια πράγματα με τρόπο, φυσικά με τα αντίθετα αποτελέσματα. Εκεί που αρχικά υπήρχαν κάποιες προϋποθέσεις, εσύ να βλέπεις ότι ψεύδονται, σε αποφεύγουν κτλ και να απομακρύνεσαι πρώτος.
    Δεν ξέρω, υποθέσεις κάνω.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Φευγω τωρα απο τον υπολογιστη. Ενδιαφερουσα συζητηση και θα επανερθω, να δω και τι εχουν γραψει και οι αλλοι πανω σε αυτο το θεμα. Γεια προς το παρον
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Οι ταμπέλες τύπου συμπαθής/αντιπαθής είναι σχετικές, αν ρωτήσεις διαφορετικούς ανθρώπους για έναν συγκεκριμένο άνθρωπο θα πάρεις εντελώς διαφορετικές γνώμες, συχνά λες και μιλάνε για εντελώς διαφορετικά άτομα.

    Αφού προβηματίζεσαι όμως και δεν βρίσκεις παρέες, εσύ πρέπει να εξετάσεις τα μοτίβα συμπεριφοράς σου. Κάπου έγραψες ότι αν σου "παίξουν πουστιά" (άσχημη έκφραση παρεπιπτόντως) δείχνεις άσχημο πρόσωπο κτλ. Έχεις σκεφτεί μήπως δεν σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου με αποτέλεσμα να μένεις μόνος; Τι είδους "πουστιά" σου έχουν παίξει νεαροπαρέες και έχετε σπάσει εσύ κι ο κολλητός σου με όλες;

    Επίσης δες το κι από την άλλη, μήπως αντίθετα σε κάποιους είσαι αρχικά συμπαθής, αλλά βλέπουν σαν άνθρωπος να αντιδράς απότομα όταν σου λένε κάτι που δεν σου αρέσει με αποτέλεσμα να μην σου λένε στα ίσα τι τους χαλάει στη συμπεριφορά σου; Δεν λέω καλώς, αλλά αντί να σου πουν άρχισε να με χαλάει αυτό, με ξενίζει το άλλο, δεν συμφωνώ μαζί σου εκεί, σου λένε άκυρες δικαιολογίες ή προσπαθούν να αποφύγουν κτλ και να απομακρύνεσαι πρώτος.
    Δεν ξέρω, υποθέσεις κάνω.
    Μπορεί και να έχεις δίκιο αλλά ποιος ο λόγος να «σηκώσεις μύγα στο σπαθί σου» αν ο άλλος όντως σε εκμεταλλεύεται και δε σε σέβεται; Δεν είμαι υπεύθυνος δημσίων σχέσεων..άνθρωπος της διπλανής πόρτας είμαι..Για να γίνω πιο κατανοητός, θα φέρω ένα συγκεκριμένο παράδειγμα που έγινε εντός του λοκντάουν. Όταν έγινε η πρώτη χαλάρωση των μέτρων, έβγαινα με ένα παιδί που είμαστε μαζί από το δημοτικό, ωστόσο ποτέ δεν είχαμε έρθει ιδιαίτερα κοντά στο παρελθόν. Όλα κυλούσαν καλά, βγαίναμε έξω για φαί, καφέ κλπ. Όταν λοιπόν, μετά την ελευθέρα των μετακινήσεων, γύρισαν κάτι άλλοι φίλοι του από άλλες πόλεις, δε μου ξαναείπε ποτέ να βγούμε. Εγώ έκανα μια προσπάθεια πρόσφατα, διέκρινα μια πιο τυπική στάση στα μυνήματα και μου είπε ότι διαβάζει για εξεταστική. Κατανοητό, ωστόσο μετά τον είδα να βγαίνει με άλλους κανονικά...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Φευγω τωρα απο τον υπολογιστη. Ενδιαφερουσα συζητηση και θα επανερθω, να δω και τι εχουν γραψει και οι αλλοι πανω σε αυτο το θεμα. Γεια προς το παρον
    Οκευ keep_walking...ευχαριστώ για το χρόνο σου...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by erimitis44 View Post
    Μπορεί και να έχεις δίκιο αλλά ποιος ο λόγος να «σηκώσεις μύγα στο σπαθί σου» αν ο άλλος όντως σε εκμεταλλεύεται και δε σε σέβεται; Δεν είμαι υπεύθυνος δημσίων σχέσεων..άνθρωπος της διπλανής πόρτας είμαι..Για να γίνω πιο κατανοητός, θα φέρω ένα συγκεκριμένο παράδειγμα που έγινε εντός του λοκντάουν. Όταν έγινε η πρώτη χαλάρωση των μέτρων, έβγαινα με ένα παιδί που είμαστε μαζί από το δημοτικό, ωστόσο ποτέ δεν είχαμε έρθει ιδιαίτερα κοντά στο παρελθόν. Όλα κυλούσαν καλά, βγαίναμε έξω για φαί, καφέ κλπ. Όταν λοιπόν, μετά την ελευθέρα των μετακινήσεων, γύρισαν κάτι άλλοι φίλοι του από άλλες πόλεις, δε μου ξαναείπε ποτέ να βγούμε. Εγώ έκανα μια προσπάθεια πρόσφατα, διέκρινα μια πιο τυπική στάση στα μυνήματα και μου είπε ότι διαβάζει για εξεταστική. Κατανοητό, ωστόσο μετά τον είδα να βγαίνει με άλλους κανονικά...

    Για να είμαστε ειλικρινείς, αν ερχόταν και σου έλεγε "Καλά ήταν όσο βγαίναμε, αλλά τώρα ήρθαν κάποιοι πιο στενοί μου φίλοι μου από αλλού με τους οποίους ταιριάζω καλύτερα και νομίζω ότι δεν θα ταιριάξεις μαζί τους. Οπότε να ξέρεις ότι μπορεί να σε ξαναθυμηθώ όταν φύγουν αυτοί" πως θα αντιδρούσες; Είναι τα μικρά λευκά ψέματα που λες για να λειτουργήσει η κοινωνία.

    Οι άνθρωποι περνάνε διάφορες φάσεις, άλλες φορές έρχονται πιο κοντά , άλλες απομακρύνονται, με άλλους ταιριάζουν περισσότερο, με άλλους λιγότερο. Προφανώς με αυτά που λες αυτή τη στιγμή τον συγκεκριμένο δεν τον κάνεις κολλητό σου, αλλά γιατί να τον βάλεις στη μαύρη λίστα; Αφήνεις μια πόρτα ανοιχτή αν έχει και έχεις διάθεση και είναι κατάλληλη η συγκυρία, κάποια στιγμή να ξαναβρεθείτε για ένα καφέ κι ένα φαγητό ή κάτι. Στο μεταξύ φυσικά και αξιολογείς τις καταστάσεις και ψάχνεις για άλλες παρέες που θα είναι εύκαιρες και μπορεί να κολλήσεις περισσότερο. Δεν γράφεις τον κόσμο στα μαύρα κατάστιχα ούτε αντίθετα τον αποθεώνεις για να μη μείνεις μόνος. Τα πράγματα είναι κάπου στη μέση.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Για να είμαστε ειλικρινείς, αν ερχόταν και σου έλεγε "Καλά ήταν όσο βγαίναμε, αλλά τώρα ήρθαν κάποιοι πιο στενοί μου φίλοι μου από αλλού με τους οποίους ταιριάζω καλύτερα και νομίζω ότι δεν θα ταιριάξεις μαζί τους. Οπότε να ξέρεις ότι μπορεί να σε ξαναθυμηθώ όταν φύγουν αυτοί" πως θα αντιδρούσες; Είναι τα μικρά λευκά ψέματα που λες για να λειτουργήσει η κοινωνία.

    Οι άνθρωποι περνάνε διάφορες φάσεις, άλλες φορές έρχονται πιο κοντά , άλλες απομακρύνονται, με άλλους ταιριάζουν περισσότερο, με άλλους λιγότερο. Προφανώς με αυτά που λες αυτή τη στιγμή τον συγκεκριμένο δεν τον κάνεις κολλητό σου, αλλά γιατί να τον βάλεις στη μαύρη λίστα; Αφήνεις μια πόρτα ανοιχτή αν έχει και έχεις διάθεση και είναι κατάλληλη η συγκυρία, κάποια στιγμή να ξαναβρεθείτε για ένα καφέ κι ένα φαγητό ή κάτι. Στο μεταξύ φυσικά και αξιολογείς τις καταστάσεις και ψάχνεις για άλλες παρέες που θα είναι εύκαιρες και μπορεί να κολλήσεις περισσότερο. Δεν γράφεις τον κόσμο στα μαύρα κατάστιχα ούτε αντίθετα τον αποθεώνεις για να μη μείνεις μόνος. Τα πράγματα είναι κάπου στη μέση.
    Μπορώ να σου δώσω τρομερά δίκια σε αυτό που λες από τη μία πλευρά, αλλά από την άλλη μου είναι τρομερά δύσκολο να κρατάω επαφές με άτομα τα οποία ουσιαστικά θα σε θυμηθούν όταν δεν έχουν άλλη επιλογή. Νομίζω ότι είναι σα να αυτοτιμωρείς τον εαυτό σου ότι δεν αξίζεις κάτι καλύτερο. Μπορεί να κάνω και λάθος, δεν ξέρω...Εγώ έτσι το αντιλαμβάνομαι. Γιατί να πρέπει να ανεχόμαστε ένα σωρό ασεβείς συμπεριφορές (αποδεδειγμένες, όχι κατά φαντασία) και όχι να περιμένουμε να βρούμε ένα άτομο που θα μας αγαπήσει, συμπαθήσει ή όπως αλλιώς θες πες το;

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 9
    Last Post: 11-08-2021, 20:05
  2. Καταθλιψη μαλλον
    By Barbouni in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 11-12-2017, 11:55
  3. Μαλλον ειμαι χαζη..
    By crazyelena in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 17-03-2015, 03:48
  4. υπαρχει συνταγη για εισαι συμπαθης ?
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 31-05-2014, 18:43
  5. ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ!
    By confused in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 21-11-2005, 14:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •