Μάλλον δεν είμαι συμπαθής - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 107
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Προσωπικα αυτο που σκεφτομαι να κανω αυτες τις ημερες ειναι να γραφτω σε εναν συλλογο για περπατημα. Ακουσα οτι υπαρχει στην πολη μου και μαλλον περπατανε και οργανωνουν διαφορα. Ε πιστευω να κανω γνωριμιες εκει. Αλλα κραταω και μικρο καλαθι, οι γνωριμιες δεν ειναι σαν της ξεγνοιαστης παιδικης ηλικιας. Αυτες ηταν γνωριμιες!!!!!
    Θα κάνεις γνωριμίες και στο εύχομαι κιόλας. Απλώς δε μου έχεις πει την ηλικία σου. Αν είσαι 40 φεύγα, τότε άτομα με παιδική αθωότητα για να περνάς ξέγνοιαστα, δύσκολα θα βρεις με τους ρυθμούς που κινείται η κοινωνία. Παρ' όλ' αυτά στο εύχομαι από καρδιάς...

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by erimitis44 View Post
    Θα κάνεις γνωριμίες και στο εύχομαι κιόλας. Απλώς δε μου έχεις πει την ηλικία σου. Αν είσαι 40 φεύγα, τότε άτομα με παιδική αθωότητα για να περνάς ξέγνοιαστα, δύσκολα θα βρεις με τους ρυθμούς που κινείται η κοινωνία. Παρ' όλ' αυτά στο εύχομαι από καρδιάς...
    Ναι 40 φευγα, εσωστρεφης, κολλημενος σε μοναχικα χομπυ κυριως που με ευχαριστουν αλλα ειναι και πολυ νιτσε για τον περισσοτερο κοσμο. Θελω να περπατησω, γιατι με ενδιαφερει να ασκηθω σωματικα και φυσικα θα κανω και γνωριμιες φανταζομαι. Ισως και να γνωρισω ενα μεγαλο ερωτα :P
    Φτιαξε μια λιστα με ολα τα ενδιαφεροντα σου και ξεχυσου. Το πιο ευκολο ειναι το online. Για παραδειγμα ενα απο τα χομπυ μου ειναι ο προγραμματισμος και η πληροφορικη. Λιγο δυσκολο να βρω στην πολη μου ατομα που ασχολουνται, αν και θα υπαρχουν αλλα μπορω να δικτυωθω σε μια online κοινοτητα αν το κυνηγησω και να κανω επαφες σε διαφορες πολεις.
    Εαν καποιο ενδιαφερον σου μπορεις να το βρεις στην real life υπαρξη, θα ηταν τελεια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Η αληθεια ειναι οτι προσωπικα δεν υποφερω. Δηλαδη και μονος μου περναω καλα, αυτο που επιζητω ειναι το αλατοπιπερο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και ενα απο τα χομπυ μου φυσικα ειναι η ψυχολογια και να συζητω για διαφορα θεματα σε αυτο το φορουμ. Μια online κοινοτητα, αγνωστος μεταξυ αγνωστων κυριως με αυτη την μικρη επαφη που εχουμε και μοιραζομαστε σκεψεις και καταστασεις. Μερικες φορες τα ενδιαφεροντα μας μας διαφευγουν, αν ψαξουμε ειναι αρκετα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Και ενα απο τα χομπυ μου φυσικα ειναι η ψυχολογια και να συζητω για διαφορα θεματα σε αυτο το φορουμ. Μια online κοινοτητα, αγνωστος μεταξυ αγνωστων κυριως με αυτη την μικρη επαφη που εχουμε και μοιραζομαστε σκεψεις και καταστασεις. Μερικες φορες τα ενδιαφεροντα μας μας διαφευγουν, αν ψαξουμε ειναι αρκετα.
    Καλά το κάνεις...Εγώ ασχολούμαι με αθλητισμό κυρίως (ποδόσφαιρο, μπάσκετ, βελάκια κλπ) και ευτυχώς περνάει η ώρα έτσι, αλλά όσο να ναι θες και μια καλή παρέα συνομηλίκων ξέρω γω

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,356
    Quote Originally Posted by erimitis44 View Post
    Το ότι υπεραναλύω τις καταστάσεις το παραδέχομαι και ο ίδιος. Το ότι δεν κράτησα τους φίλους, έχει να κάνει με το ότι δεν ανταποκρίνονταν σωστά σε συγκεκριμένες βασικές αρχές που έχω εγώ στο μυαλό μου. πχ Εγώ θα ήθελα μια παρέα για μια εκδρομή μια ζεστή μέρα του καλοκαιριού. Όταν βλέπω ότι ο άλλος είναι μόνο σπίτι-καφέ-σπίτι-καφέ-σπίτι, τον βαριέμαι οικτρά. Σε άλλες περιπτώσεις, αντιλαμβάνομαι ότι κάποιος με πλησιάζει όταν έχει ανάγκη από έναν καλό ψυχολόγο (τρομάρα μου) και όταν του «λύσω» το πρόβλημα, μετά είμαι ανύπαρκτος για αυτόν. Σε αυτούς τους 2 πόλους κινούνται τα άτομα που δεν κάνω πλέον παρέα. Αν έχω κάνει κάποιο λάθος, τότε μάλλον φταίει η ντομπροσύνη που έχω και μάλλον αυτή η «έννοια» είναι πληγωμένη από την ψεύτρα κοινωνία που λέει και ο Μπαλάφας στο ομώνυμο τραγούδι του. Άμα είναι να φοράμε ένα «προσωπείο», να δεχόμαστε τα ελαττώματα των άλλων, αλλά τα δικά μας να μην τα σέβεται κανείς (που σε μια αυθεντική κοινωνία θα ήταν προτερήματα), τότε συγγνώμη αλλά δεν με εκφράζει αυτή η κατάσταση...
    Την εκδρομή θα την αναζητήσεις σε άτομα που έχετε αυτό το κοινό ενδιαφέρων.
    Δεν μπορείς να έχεις την απαίτηση από ένα άτομο που δεν έχει αυτή την νοοτροπία να σε ακολουθήσει .
    Μπορεί και να παίζει και οικονομικό θέμα ειδικά στις μέρες μας .
    Αυτό δεν πάει να πει ότι πρέπει να τους κάνεις πέρα .
    Με αυτά τα άτομα θα πηγαίνεις για ένα καφέ όταν το έχεις και εσύ ανάγκη και όχι να τους ακολουθείς συνέχεια ...

    Ύστερα να χαίρεσαι που κάποια άτομα σε επιλέγουν για εξομολόγο όπως θες να αποκαλεί σε .
    Ειναι πολύ τυχερός κάποιος να έχει στην ζωή του ανθρώπους που να μπορεί σε μια δύσκολη φάση του να τους εμπιστευτει και να βασιστεί στην γνώμη τους .
    Αυτό πρέπει να σε τιμά και όχι να σε νευριάζει .

    Γενικά προσπάθησε να βρεις μια μέση λύση σε όλες σου τις σχέσεις .
    Μην θες αποκλειστικά όλοι να πηγαίνουν με τα δικά σου τα νερά .
    Κάποιες φορές θα ακολουθήσεις και εσύ την παρέα και ας μην το ο θες και τόσο πολύ ώστε να έχεις και εσύ μετά την απαιτηση να σε ακολουθούν στα δικά σου θέλω .

    Όλες οι σχέσεις είναι δούνε και λαβήν αυτό να το ξέρεις .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Την εκδρομή θα την αναζητήσεις σε άτομα που έχετε αυτό το κοινό ενδιαφέρων.
    Δεν μπορείς να έχεις την απαίτηση από ένα άτομο που δεν έχει αυτή την νοοτροπία να σε ακολουθήσει .
    Μπορεί και να παίζει και οικονομικό θέμα ειδικά στις μέρες μας .
    Αυτό δεν πάει να πει ότι πρέπει να τους κάνεις πέρα .
    Με αυτά τα άτομα θα πηγαίνεις για ένα καφέ όταν το έχεις και εσύ ανάγκη και όχι να τους ακολουθείς συνέχεια ...

    Ύστερα να χαίρεσαι που κάποια άτομα σε επιλέγουν για εξομολόγο όπως θες να αποκαλεί σε .
    Ειναι πολύ τυχερός κάποιος να έχει στην ζωή του ανθρώπους που να μπορεί σε μια δύσκολη φάση του να τους εμπιστευτει και να βασιστεί στην γνώμη τους .
    Αυτό πρέπει να σε τιμά και όχι να σε νευριάζει .

    Γενικά προσπάθησε να βρεις μια μέση λύση σε όλες σου τις σχέσεις .
    Μην θες αποκλειστικά όλοι να πηγαίνουν με τα δικά σου τα νερά .
    Κάποιες φορές θα ακολουθήσεις και εσύ την παρέα και ας μην το ο θες και τόσο πολύ ώστε να έχεις και εσύ μετά την απαιτηση να σε ακολουθούν στα δικά σου θέλω .

    Όλες οι σχέσεις είναι δούνε και λαβήν αυτό να το ξέρεις .
    Ουσιαστικά μου λες ότι ο καθένας είναι για διαφορετικές δραστηριότητες...Το καταλαβαίνω, απλώς όταν δεν είχες ποτέ παρέα που να λειτουργεί φυσιολογικά και είσαι 20 χρόνων με ότι συνεπάγεται αυτό, τότε στον καθένα που γνωρίζεις, θα ήθελες ιδανικά να ταυτίζεται με ένα ενεργητικό τύπο ο οποίος δε θα είναι μονόχνωτος...

    Τώρα όσον αφορά αυτό που λες να πηγαίνουν όλοι με τα δικά μου νερά...Όλοι μας θέλουμε κάποια άτομα στη ζωή μας που ναι μεν να είμαστε διαφορετικοί χαρακτήρες αλλά να υπάρχει μια κοινή τομή κάπως. Εγώ προσωπικά αυτό δεν το έχω βρει και ίσως να φταίει η πολυσχιδής προσωπικότητα μου, αφού βαριέμαι εύκολα σαν άνθρωπος.

    Ποτέ δεν κάνω τον αρχηγό σε ένα σύνολο και να μην αφήνω τους άλλους να προτείνουν κάτι...Ίσα ίσα λατρεύω τα υπεύθυνα άτομα. Απλώς το θέμα είναι ότι ποτέ δεν είχα πραγματικούς συνοδοιπόρους δίπλα μου και για κάποιο λόγο η αγάπη από το συγγενικό κύκλο δε με καλύπτει...Θέλω ανθρώπους να δεθω μαζί τους σα μια "οικογένεια"

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Χαρακτηρίζεις τους φίλους που είχες και δεν θέλουν να βγαίνουν τόσο μονόχνωτους και αλλά συναφή. Είσαι σε μια ηλικία που τα βλέπεις κάπως απόλυτα τα γεγονότα. Ίσως θα έπρεπε να είσαι πιο συγκαταβατικός και να δίνεις περιθώριο στους άλλους. Που ξέρεις πως ένιωθαν αυτοί οι αποκαλούμενοι σπιτόγατοι, μπορεί να είχαν απο κοινωνική φοβία μέχρι κούραση. Υπήρχαν εναλλακτικές στην ψυχαγωγία σας από το να τσακωθείτε.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Χαρακτηρίζεις τους φίλους που είχες και δεν θέλουν να βγαίνουν τόσο μονόχνωτους και αλλά συναφή. Είσαι σε μια ηλικία που τα βλέπεις κάπως απόλυτα τα γεγονότα. Ίσως θα έπρεπε να είσαι πιο συγκαταβατικός και να δίνεις περιθώριο στους άλλους. Που ξέρεις πως ένιωθαν αυτοί οι αποκαλούμενοι σπιτόγατοι, μπορεί να είχαν απο κοινωνική φοβία μέχρι κούραση. Υπήρχαν εναλλακτικές στην ψυχαγωγία σας από το να τσακωθείτε.


    Έγραψα ένα μήνυμα νωρίτερα αλλά το site με έκανε log out και βαρέθηκα να το ξαναγράψω. Το résumé ήταν ακριβώς αυτό που λες κι εσύ. Δηλαδή με την απόλυτη λογική του θεματοθέτη αυτοί από τη μεριά τους τι θα έπρεπε να λένε; "Κάναμε παρέα με τον ερημίτη, αλλά επειδή ήθελε συνεχώς να γυρνοβολάει κι εμείς δε θέλαμε, βρήκε τον τάδε (κολλητό του) κι εμάς που κάναμε παρέα τόσο καιρό μας έγραψε στα φρύδια του. Κανένας σεβασμός κι εκτίμηση που του φερθήκαμε σαν φίλοι κι αυτός μας έφτυσε."

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Έγραψα ένα μήνυμα νωρίτερα αλλά το site με έκανε log out και βαρέθηκα να το ξαναγράψω. Το résumé ήταν ακριβώς αυτό που λες κι εσύ. Δηλαδή με την απόλυτη λογική του θεματοθέτη αυτοί από τη μεριά τους τι θα έπρεπε να λένε; "Κάναμε παρέα με τον ερημίτη, αλλά επειδή ήθελε συνεχώς να γυρνοβολάει κι εμείς δε θέλαμε, βρήκε τον τάδε (κολλητό του) κι εμάς που κάναμε παρέα τόσο καιρό μας έγραψε στα φρύδια του. Κανένας σεβασμός κι εκτίμηση που του φερθήκαμε σαν φίλοι κι αυτός μας έφτυσε."
    Τα παιδιά αυτά που ήταν σπιτόγατοι, δεν επιδίωκαν καν διαπροσωπικές επαφές παρά μόνο με το ζόρι. Ούτε σε σπίτια έλεγαν να πάμε και αν τυχόν βρισκόμασταν, είχαν μια μίζερη διάθεση. Άπειρες φορές έγιναν συζητήσεις για αυτό το θέμα και ποτέ δεν υπήρξε διάθεση από πλευράς τους να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Έτσι λοιπόν κουραστήκαμε εγώ και ο κολλητός μου και ξεκόψαμε.

    Αυτό που δεν καταλαβαίνω, είναι γιατί πρέπει οπωσδήποτε εγώ να είμαι λάθος στη συμπεριφορά μου, όταν εξαντλώ τις πιθανότητες με κάθε άτομο και ουδέποτε έχω φερθεί άσχημα εκτός κι αν ο απέναντι με χλευάσει, με εκμεταλλευτεί ή οτιδήποτε...

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Θεωρώ πως αυτό έχει να κάνει με την ηλικία του θεματοθέτη. Πιστεύω πως με τα χρόνια και αν δουλέψεις τον εαυτό σου γίνεσαι πιο συγκαταβατικός.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Δηλαδή τι μιζέρια είχαν αυτές οι συζητήσεις; Τι ορίζεις εσύ βασικά ως μίζερο.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by erimitis44 View Post
    Τα παιδιά αυτά που ήταν σπιτόγατοι, δεν επιδίωκαν καν διαπροσωπικές επαφές παρά μόνο με το ζόρι. Ούτε σε σπίτια έλεγαν να πάμε και αν τυχόν βρισκόμασταν, είχαν μια μίζερη διάθεση. Άπειρες φορές έγιναν συζητήσεις για αυτό το θέμα και ποτέ δεν υπήρξε διάθεση από πλευράς τους να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Έτσι λοιπόν κουραστήκαμε εγώ και ο κολλητός μου και ξεκόψαμε.

    Αυτό που δεν καταλαβαίνω, είναι γιατί πρέπει οπωσδήποτε εγώ να είμαι λάθος στη συμπεριφορά μου, όταν εξαντλώ τις πιθανότητες με κάθε άτομο και ουδέποτε έχω φερθεί άσχημα εκτός κι αν ο απέναντι με χλευάσει, με εκμεταλλευτεί ή οτιδήποτε...
    Ναι, αλλά λες από τη μια ότι δεν βαριέσαι ποτέ για εξόδους, κάπου λες πιο πάνω ότι τα παιδιά ήταν σπίτι-καφέ-σπίτι-καφέ και σε χάλασε που δεν ήταν σε φάση να πηγαίνετε εκδρομές και πάει λέγοντας. Άρα πως εξαντλείς τις πιθανότητες όπως λες; Ή βαριόσουν τους καφέδες μαζί τους ή δεν βαριόσουν. Δεν γίνονται και τα δύο ταυτόχρονα. Επίσης εστιάζεις στο θέμα έξοδος ενώ κατά βάση μάλλον σου λείπει κάτι άλλο και δεν το έχεις καταλάβει ούτε ο ίδιος. Μια βαθύτερη σύνδεση, μία κατανόηση, κάτι άλλο, δεν ξέρω. Αυτά δεν έρχονται από τη μία μέρα στην άλλη.

    Ακόμη να σου επαναλάβω ότι σε κάθε επιλογή κάτι παίρνεις και κάτι αφήνεις. Κανείς δεν θα σε αναγκάσει να κάνεις παρέα με κάποιον αν δεν θες και θεωρείς ότι δεν σου κάνει, από την άλλη άμα περιμένεις να είναι οι άλλοι ακριβώς όπως τους έχεις στο μυαλό σου, δεν γνωρίζεις τέτοιους και δεν θες να κάνεις συμβιβασμό, κάθεσαι μόνος. Δεν είναι θέμα ποιος θα βγει από πάνω ή ποιος θα ρίξει τα μούτρα του ή ποιος είναι λάθος, είναι το θέμα ότι αν εσύ χαλιέσαι με την καθημερινότητά σου και δεν μπορείς να αλλάξεις τους άλλους, αλλάζεις κάπου ο ίδιος.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ναι, αλλά λες από τη μια ότι δεν βαριέσαι ποτέ για εξόδους, κάπου λες πιο πάνω ότι τα παιδιά ήταν σπίτι-καφέ-σπίτι-καφέ και σε χάλασε που δεν ήταν σε φάση να πηγαίνετε εκδρομές και πάει λέγοντας. Άρα πως εξαντλείς τις πιθανότητες όπως λες; Ή βαριόσουν τους καφέδες μαζί τους ή δεν βαριόσουν. Δεν γίνονται και τα δύο ταυτόχρονα. Επίσης εστιάζεις στο θέμα έξοδος ενώ κατά βάση μάλλον σου λείπει κάτι άλλο και δεν το έχεις καταλάβει ούτε ο ίδιος. Μια βαθύτερη σύνδεση, μία κατανόηση, κάτι άλλο, δεν ξέρω. Αυτά δεν έρχονται από τη μία μέρα στην άλλη.

    Ακόμη να σου επαναλάβω ότι σε κάθε επιλογή κάτι παίρνεις και κάτι αφήνεις. Κανείς δεν θα σε αναγκάσει να κάνεις παρέα με κάποιον αν δεν θες και θεωρείς ότι δεν σου κάνει, από την άλλη άμα περιμένεις να είναι οι άλλοι ακριβώς όπως τους έχεις στο μυαλό σου, δεν γνωρίζεις τέτοιους και δεν θες να κάνεις συμβιβασμό, κάθεσαι μόνος. Δεν είναι θέμα ποιος θα βγει από πάνω ή ποιος θα ρίξει τα μούτρα του ή ποιος είναι λάθος, είναι το θέμα ότι αν εσύ χαλιέσαι με την καθημερινότητά σου και δεν μπορείς να αλλάξεις τους άλλους, αλλάζεις κάπου ο ίδιος.
    Δικό μου λάθος που δεν ξεκαθάρισα ότι δεν αναφερόμουν στα άτομα της παλιάς (ο θεός να την κάνει) παρέας, αλλά σε άτομα που γνώρισα μετέπειτα..Γενικά είναι πολλά περιστατικά τα οποία ίσως λανθασμένα δεν ανέφερα, αλλά αν τα έλεγα θα φτάναμε στον Αύγουστο.

    Ας κάνω μια μίνι ανακεφαλαίωση:

    Τα 3 άτομα της παλιάς παρέας: Άτομα με δημοσιουπαλληλισμό, φουλ τυπικοί, χωρίς συναίσθημα και χωρίς όρεξη για συναναστραφές. Εφόσον όποτε βρισκόμασταν γέμιζα τοξικότητα, έφυγα...

    Υπόλοιπα άτομα που έχω γνωρίσει: Άτομα που χρειάζονται συναισθηματική στήριξη...τους την προσφέρεις και μετά σε ξεχνούν, ενώ αν αναφέρεις δικά σου προβλήματα, τότε σου πετούν κλισέ ή δε δίνουν σημασία. Επίσης τοξικοί κατ' εμέ.

    Ο κολλητός μου: Άτομο που δεν ταυτιζόμαστε απόλυτα, αλλά από το γυμνάσιο μέχρι σήμερα στηρίζουμε ο ένας τον άλλο.

    Συμπέρασμα: Δεν αναζητώ το τέλειο. Αναζητώ άτομα που να σέβονται έστω και λίγο εμένα και να βγαίνουμε να περνάμε καλά. Ας μην είναι συμβουλάτορες, αρκεί να μη δημιουργούν θέματα με τις συμπεριφορές τους.

    Είχα την ανάγκη να το γράψω γιατί έχω την εντύπωση πως σχηματίσατε λάθος εικόνα βάσει των λεγομένων μου.

    Αν θέλετε παραδείγματα, ευχαρίστως να παραθέσω. Ευχαριστώ όλους που συνεχίζουν ακόμα να ακούν τον πόνο μου...

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Δηλαδή τι μιζέρια είχαν αυτές οι συζητήσεις; Τι ορίζεις εσύ βασικά ως μίζερο.
    Μίζερο κατ' εμέ είναι το να έχεις άτομα απέναντι σου, τα οποία δε εκλύουν στο ελάχιστο μια θετική αύρα. Βγαίναμε έξω και αν δεν πετούσα ένα θέμα προς συζήτηση, μπορεί να καθόμασταν λες και ήμασταν σε κηδεία για καμία ώρα ώσπου θα γυρνούσαμε στα σπίτια μας. Όπως είπα και στην αρχή, είμαι άτομο που του αρέσει η περιπέτεια...οπότε νομίζω δικαιολογείται το ότι δεν περνούσα καλά. Θα μου πεις...γιατί «κόλλησες» με αυτά τα άτομα. Πολύ απλά, γιατί στην αρχή νόμιζα ότι ήταν ενεργητικοί αλλά εν τέλει δεν ήταν και έκανα το λάθος να παρατείνω τις ευκαιρίες που τους έδινα, ενώ θα έπρεπε να είχα βρει άλλα άτομα εντός σχολικών χρόνων...Ωστόσο, δε γίνεται να γυρίσει πίσω ο χρόνος δυστυχώς

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 9
    Last Post: 11-08-2021, 19:05
  2. Καταθλιψη μαλλον
    By Barbouni in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 11-12-2017, 10:55
  3. Μαλλον ειμαι χαζη..
    By crazyelena in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 17-03-2015, 02:48
  4. υπαρχει συνταγη για εισαι συμπαθης ?
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 31-05-2014, 17:43
  5. ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ!
    By confused in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 21-11-2005, 13:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •