Ανάμεσα σε 2 άντρες. (Ακούω γνώμες...)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    7

    Ανάμεσα σε 2 άντρες. (Ακούω γνώμες...)

    .....................
    Last edited by ΠΕΝΘΕΣΙΛΕΙΑ; 20-05-2017 at 13:23. Reason: Θέλω να διαγραφεί αυτό που ανέβασα.. Παρακαλώ!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ΠΕΝΘΕΣΙΛΕΙΑ View Post
    Για να πάρω τα πράγματα από την αρχή Κ για να σας δώσω μια γενικευμένη εικόνα θα ξεκινήσω με την μακροχρόνια σχέση που έχω... Έχω μια σχέση 11 χρονών με τον ******. Ο ****** παιδί από το χωριό μου.. Τον γνώρισα στις καλοκαιρινές διακοπές... Και από τότε είμαστε αχώριστοι.. Ή σχεδόν αχώριστοι.. Είχα τρελαθεί... Ήταν η πρώτη σχέση μου.. Είχα προσκολληθει με τρελή πώρωση επάνω του... Και εκείνος σε μένα.. Μετά το καλοκαίρι έφυγα για Αθήνα.. Εκείνος παρέμεινε στο χωριό.. Αλλά ερχόταν σχεδόν κάθε εβδομάδα να με δει.. Σαββατοκύριακο.. Όλα τέλεια στην αρχή αν και υπήρχε υπερβολική ζήλια και από τις 2 πλευρές... Τα πρώτα χρόνια δεν είχε περάσει καν από το μυαλό μου να κοιτάξω ούτε από περιέργεια άλλον.. Γιατί πίστευα πως είχα βρει τον ιδανικό!!! Με τον καιρό έβγαζε πράγματα στον χαρακτήρα του που δε μου άρεσαν.. Επιθετικότητα, αυταρχισμό.. Με έπνιγε άλλα δεν μπορούσα να αποδεσμευτω.. Φοβόμουν να μείνω μόνη... Απο εκείνη την περίοδο άρχισα να κάνω κάποια φλερτ.. Αλλά Κ σχέση για πολύ λίγο με κάποιον ο οποίος αποδείχτηκε τιποτένιος.. Έγινα χειρότερα.. Πληγώθηκα ανεπανόρθωτα.. Έχασα πολλά κιλά.. Δε μπορούσα να φάω... Πολλά προβλήματα ψυχοσωματικά.. Αλλά με τον ****** ακόμα μαζί.. Τα τελευταία 2 χρόνια σχεδόν γνώρισα έναν άντρα αρκετά μεγαλύτερο μου.. Τον ******.. Παντρεμένος... Με τον που τον είδα τον ερωτεύτηκα... Ένοιωσα πως έχουμε ζήσει μαζί σε άλλη ζωή... Τόσο πολύ!!! Ταιριάζουμε απόλυτα σε όλα!!! Στην αρχή ήμουν κάθετη όπως και να ένοιωθα δε θα έκανα ποτέ κάτι με παντρεμένο.. Αλλά με τον καιρό και γνωρίζοντας τον καλύτερα... Περνούσαμε πολλές ώρες μαζί.. Έτσι έκανε το πρώτο βήμα και μου είπε πως είναι ερωτευμένος και η συνέχεια αυτονόητη.. Σας μιλάω τώρα 2 χρόνια σχεδόν μετά από την γνωριμία και είμαι ακόμα ερωτευμένη αλλά Κ εκείνος μαζί μου.. Συνέχεια μαζί... Όσο μπορούμε.. Δεν ξέρω τι να κάνω.. Είμαι ακόμα με τον ****** και έχω και την παράλληλη αυτή σχέση με τον ******.. Είμαι τρελά ερωτευμένη και τον αγαπάω!!! Φαντάζομαι την υπόλοιπη ζωή μου μαζί του.. Με τον ****** έχει επέλθει αδελφοποίηση... Τι να κάνω? Ακούω γνώμες...
    εγω λεω να αφησεις και τον ****** και τον ****** και να τα φτιαξεις με τον ******.
    Last edited by Aeon; 20-05-2017 at 13:58.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    7
    Σοβαρά θέλω να ακούσω γνώμες.. Remedy
    Ας ανταλλάξουμε απόψεις χωρίς ειρωνικά και ανούσια σχόλια.. Αν έχεις κάτι σοβαρό να μου πεις.. Μια γνώμη.. Σε ακούω!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Μία γυναίκα δύο άντρες κομπολόι δίχως χάντρες έτσι λέει το άσμα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    7
    Μπορεί να πει κάποιος την γνώμη του και να βοηθήσει πραγματικά? Έχω πραγματική ανάγκη ψυχολογικής στήριξης και καθοδήγησης παιδιά! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εγώ αρνούμαι να μιλήσω για σχέσεις όταν τα παιδιά εδώ μέσα τρώνε πακέτο θα σου πω μόνο ότι αν είχες μυαλό θα παντρευοσουν τώρα έτσι που τα κανεσ τι να σου πούμε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    7
    ..............
    Last edited by ΠΕΝΘΕΣΙΛΕΙΑ; 18-05-2017 at 23:33.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 20-05-2017 at 13:59.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    165
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εγώ αρνούμαι να μιλήσω για σχέσεις όταν τα παιδιά εδώ μέσα τρώνε πακέτο θα σου πω μόνο ότι αν είχες μυαλό θα παντρευοσουν τώρα έτσι που τα κανεσ τι να σου πούμε
    θεματοθετρια.. χρειαζεσαι μια καινουρια αρχη στην ζωη σου.. η παλια σχεση βαλτωσε ο παράνομος σου ερωτας με τον παντρεμενο δεν εχει μελλον...

    elis ότι πιο αξιολογο εχω διαβασει από τοτε που μπηκα στο φορουμ, πως γινετε να συνηπαρχουν σε ένα φορουμ ατομα με βαριες ασθενειες όπως σχιζοφρενεια και ατομα που αναλυουν τα σεξουαλικα τους, και ατομα που μπηκαν για χαβαλέ μονο?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,745
    εγω νομιζω οτι κανεις απο τους 2 δεν ειναι καταληλος για εσενα.
    τον πρωτο τον εχεις βαρεθει ο δευτερος πολυ δυσκολα θα χαλασει ενα γαμο για να ξαναπαντρευτει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ΠΕΝΘΕΣΙΛΕΙΑ View Post
    Σοβαρά θέλω να ακούσω γνώμες.. Remedy
    Ας ανταλλάξουμε απόψεις χωρίς ειρωνικά και ανούσια σχόλια.. Αν έχεις κάτι σοβαρό να μου πεις.. Μια γνώμη.. Σε ακούω!!!
    μα σου απαντησα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σοβαρα, αλλα εισαι αχαριστη και δεν ξερεις να εκτιμας ;p
    αν θες ακομα πιο σοβαρα, δεν θα σου αρεσει και τοσο, αλλα αφου το τραβαει ο οργανισμος σου να σου πω και πιο σοβαρα.

    ο παντρεμενος δεν ειναι ερωτευμενος μαζι σου.
    περα απο το οτι δεν μπορεις να μιλας για τα αισθηματα κανενος παρα μονο του εαυτου σου, ο δεσμευμενος που σε θελει και ειναι ερωτευμενος, απελευθερωνεται και ειναι μαζι σου.
    απλα σε εχει να του βρισκεσαι και μπορει να ειχε κι αλλες πριν και να χει κι αλλες μετα απο σενα η και παραλληλα.
    τον δικο σου δεν τον θελει πια αφου τον βλεπεις ν\σαν αδερφακι, απλα εισαι πολυ δειλη για να μεινεις μονη και να διεκδικησεις εναν ανδρα που θα σε ερωτευθει και θα ερωτευθεις και θα θελεστε αμοιβαια και πολυ.
    καθεσαι με τον χλιαρο πρωην και τον παντρεμενο που ειναι αλλου και παραμυθιαζεσαι οτι ζεις εναν μεγαλο ερωτα.

    μπουρδες.
    η ξεπετα του παντρεμενου εισαι.
    αν θες να ζησεις νσαν γυναικα που σεβεται τονε αυτο της, παρατα και τους δυο και βρες τον σουλη.
    αν ηρθες να σου χαιδεψουμε ταυτια, εγω δεν θα μπορεσω :)
    καλη τυχη

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    Δεν ειναι σωστο να απατας ..
    Οσο για τον αλλον αφου τοσο σε.θελει γιατι ειναι με.την γυναικα.του;;
    Last edited by Aeon; 20-05-2017 at 14:00.

  13. #13
    Miliva21
    Guest
    Εγω θα συμφωνησω με τη ρεμεντυ ......

    Δεν θες τον ντινο...οχι αλλο...αυτο που ειχατε εφυγε και σας εμεινε μονο η οικειοτητα κ το δεσιμο....ειναι αυτο που θες απο μια σχεση?? Μαλλον οχι...για να τα εχεις με καποιον αλλον παραλληλα κ μαλιστα δεσμευμενο....κατι δεν σε καλυπτει

    Βασικα ετσι οπως τα εχεις κανει... η κατασταση σε βολευει απολυτα..απο τον δεσμευμενο παιρνεις το παθος κ την ενταση που η σχεση σου με το αγορι σου δεν μπορει να σου προσφερει πλεον...ενω αντιστοιχα απο το αγορι σου κερδιζεις τη συναισθηματικη ασφαλεια,την οικειοτητα και το δοσιμο που ο δεσμευμενος δεν σου δινει (και ουτε προκειται..προφανως)

    Αν βολευεσαι μ αυτη τη κατασταση κατσε με αυτους τους δυο αλλα εσενα θα κοροιδευεις κ το αγορι σουβ(ο δεσμευμενος χεστηκε....)

    Αν θες να διεκδικησεις κτ καλυτερο ξεκοψε απο ολους κ ψαξε αυτο που θα σε καλυπτει σε ολα τα επιπεδα....ειτε με τον εναν ειτε με τον αλλο ειναι τελειωμενη η κατασταση

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    αφου τα εχεισ με δυο εισαι ανυσηχη δε σε γεμιζει ο ενασ οποτε πολυ πιθανο να μεινεισ μονη σου μετα τα τριαντα μεχρι τοτε γλεντα το κι ασε την πληρωμη για αργοτερα επισησ μπηκεσ σε μεροσ που υπαρχουν ασθενεισ κι αρχισεσ να μιλασ για σχεσεισ καλα ειναι αυτα ξεφευγουμε λιγο απο τα προβληματα αλλα εγω προσωπικα δεν ειμαι υποχρεωμενοσ ουτε να σε βοηθησω ουτε να σου πω αληθεια ουτε καν να σε ακουσω ουτε φυσικα οτι πω ειναι κ σωστο οποτε μαθε να παιρνεισ οτι σου δινουν αυτα εχω να σου δωσω τιποτα παραπανω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    αφου τα εχεισ με δυο εισαι ανυσηχη δε σε γεμιζει ο ενασ οποτε πολυ πιθανο να μεινεισ μονη σου μετα τα τριαντα μεχρι τοτε γλεντα το κι ασε την πληρωμη για αργοτερα επισησ μπηκεσ σε μεροσ που υπαρχουν ασθενεισ κι αρχισεσ να μιλασ για σχεσεισ καλα ειναι αυτα ξεφευγουμε λιγο απο τα προβληματα αλλα εγω προσωπικα δεν ειμαι υποχρεωμενοσ ουτε να σε βοηθησω ουτε να σου πω αληθεια ουτε καν να σε ακουσω ουτε φυσικα οτι πω ειναι κ σωστο οποτε μαθε να παιρνεισ οτι σου δινουν αυτα εχω να σου δωσω τιποτα παραπανω
    Σορρυ...θελω βσκ ν πω κτ...σεβομαστε τα προβληματα των μελων του φορουμ...προσωπικα κ γω εγω περασει κατι ψυχολογικα...διαγνωσμενα ...παλιοτερα.... τεσπα ...απλα θελω να πω οτι καποιος που δεν ανοιγει πιο σοβαρα θεματα ψυχολογιας ειτε επδ δεν εχει ειτε επδ δεν θελει να τα θιξει...ομως θελει να συμμετεχει στο φορουμ και να συζηταει τα οποια θεματα που εχει κ θελει να τα συζητησει ειναι καλυτερο να μη γραφει καθολου????.....εξαλλου η ενοτητα ειναι σχεσεις κ επικοινωνια ...ειναι μια ζωνη πιο "χαλαρη"για να το πουμε ετσι.....

    Το οτι ανοιγουμε πιο ελαφρια θεματα δν σημαινει οτι δν σεβομαστε κ τα προβληματα του αλλου...προσωπικα σεβομαι απειρα τους ανθρωπους που περνουν τετοιες δυσκολιες γτ ξερω πως ειναι μιας και εγω τις περασα...εχω παρει μια γευση

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ακουω εναν ηχο...
    By dark cloud in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 27-05-2017, 22:57
  2. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 20:56
  3. Ακούω γνώμες........
    By Diana1982 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 126
    Last Post: 28-07-2014, 16:43
  4. ΨΥΧΟΛΟΓΙΣΤΕ ΜΕ - ΘΕΛΩ ΝΑ Τ ΑΚΟΥΩ!
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 26-05-2011, 11:50
  5. Απλως δεν ακουω το περιβαλλον μου.
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 10-06-2010, 14:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •