το Κόλλημα του κολλητου μου με τις παραλίες...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    32

    το Κόλλημα του κολλητου μου με τις παραλίες...

    Έχω ενα κολλητό που μεγαλώσαμε μαζί απο παιδιά.... ακομη και τα καλοκαίρια επειδή εξοχικά μας ειναι στην ιδια γειτονία και οι γονεις ήταν οικογενειακοί φίλοι...
    δεν έπαιξε ποτέ κάτι σεξουαλικό .... και έτσι πάντα τα λέγαμε "ολα" μεταξύ μας.
    Εγω τον συμβούλευα για το τί θέλουν τα κορίτσια και αυτος για τα αγόρια κλπ.
    φοιτητικα χρονια οταν ειχαμε και οι δυο σχέσεις έτυχε να πάμε και διακοπές σαν ζευγαρια.
    Ήμασταν τόσο άνετα που τα κοριτσια καναμε χωρις το πάνω μαγιω, καμπινγ σε διπλανες σκηνές (ακούγονταν όλα το βράδυ :-) )
    Τα χρόνια πέρασαν (ειμαστε 30+), οι ζωές μας προχώρησαν αλλα κρατήσαμε επαφές.
    Πριν μερικές εβδομάδες που εκμυστηρευτηκε ενα "κολλημα" που εχει με τις παραλίες.
    Συγκεκριμένα με το να παρατηρεί τις κοπέλες ιδιαίτερα αν κάνουν τοπλες ή φορανε στρινγκ κλπ. Αυτο που λέμε ηδονοβλεψία δλδ. Το σκέφτεται συνέχεια και σε κάθε ευκαιρία πάει σε παραλίες γι αυτο το λόγο.
    Τον ρώτησα τι ειναι αυτο που του κινέι το ενδιαφέρον μια και δεν του έλειψαν ποτέ οι γυναίκες.
    Προσπάθησε να μου εξηγήσει αλλα ακούγεται μπερδεμένο...
    Δεν ειναι το "γυμνό" απο μόνο του αλλα το πόσο "διατεθημένες" ειναι κάποιες να δείξουν οσα περισσοτερα μπορούν μπροστά σε κοσμο .... αυτο που λεμε "π@υτανιά". Μέχρι και σε παραλία γυμνιστών πήγε για τον ίδιο λόγο
    Μου ζήτησε μάλιστα να πάμε οι 2 μας σε παραλία για να μου δείξει τι εννοει και ίσως έτσι καταλάβω πως νίωθει.
    Πιστευει οτι αν καταλάβει πως σκέφτονται οι γυναίκες θα τον βοηθήσει να "ξεκολλήσει"
    Πρέπει λέει να ξεκολήσει γιατι τον παει πίσω στην ζωή του γενικότερα....
    Τι λέτε να πάω;Δεν βοβάμαι μη μου την πέσει τα εχουμε "λυμένα αυτα τα θέματα χρονια τώρα" Πώς μπορώ να τον βοηθήσω αλλιώς;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    μπα, δεν εχει καμια σοβαρη παθηση. απλο λιγουρι ειναι ο φιλος σου.
    αν θες να τον βοηθησεις παρτου καμια πιπα.
    αγορι δεν εισαι κι εσυ;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μπα, δεν εχει καμια σοβαρη παθηση. απλο λιγουρι ειναι ο φιλος σου.
    αν θες να τον βοηθησεις παρτου καμια πιπα.
    αγορι δεν εισαι κι εσυ;
    Κλαίω ρε φίλε... για κάποιο λόγο με έπιασε νευρικό γέλιο με το σχόλιο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by bebeka4 View Post
    Έχω ενα κολλητό που μεγαλώσαμε μαζί απο παιδιά.... ακομη και τα καλοκαίρια επειδή εξοχικά μας ειναι στην ιδια γειτονία και οι γονεις ήταν οικογενειακοί φίλοι...
    δεν έπαιξε ποτέ κάτι σεξουαλικό .... και έτσι πάντα τα λέγαμε "ολα" μεταξύ μας.
    Εγω τον συμβούλευα για το τί θέλουν τα κορίτσια και αυτος για τα αγόρια κλπ.
    φοιτητικα χρονια οταν ειχαμε και οι δυο σχέσεις έτυχε να πάμε και διακοπές σαν ζευγαρια.
    Ήμασταν τόσο άνετα που τα κοριτσια καναμε χωρις το πάνω μαγιω, καμπινγ σε διπλανες σκηνές (ακούγονταν όλα το βράδυ :-) )
    Τα χρόνια πέρασαν (ειμαστε 30+), οι ζωές μας προχώρησαν αλλα κρατήσαμε επαφές.
    Πριν μερικές εβδομάδες που εκμυστηρευτηκε ενα "κολλημα" που εχει με τις παραλίες.
    Συγκεκριμένα με το να παρατηρεί τις κοπέλες ιδιαίτερα αν κάνουν τοπλες ή φορανε στρινγκ κλπ. Αυτο που λέμε ηδονοβλεψία δλδ. Το σκέφτεται συνέχεια και σε κάθε ευκαιρία πάει σε παραλίες γι αυτο το λόγο.
    Τον ρώτησα τι ειναι αυτο που του κινέι το ενδιαφέρον μια και δεν του έλειψαν ποτέ οι γυναίκες.
    Προσπάθησε να μου εξηγήσει αλλα ακούγεται μπερδεμένο...
    Δεν ειναι το "γυμνό" απο μόνο του αλλα το πόσο "διατεθημένες" ειναι κάποιες να δείξουν οσα περισσοτερα μπορούν μπροστά σε κοσμο .... αυτο που λεμε "π@υτανιά". Μέχρι και σε παραλία γυμνιστών πήγε για τον ίδιο λόγο
    Μου ζήτησε μάλιστα να πάμε οι 2 μας σε παραλία για να μου δείξει τι εννοει και ίσως έτσι καταλάβω πως νίωθει.
    Πιστευει οτι αν καταλάβει πως σκέφτονται οι γυναίκες θα τον βοηθήσει να "ξεκολλήσει"
    Πρέπει λέει να ξεκολήσει γιατι τον παει πίσω στην ζωή του γενικότερα....
    Τι λέτε να πάω;Δεν βοβάμαι μη μου την πέσει τα εχουμε "λυμένα αυτα τα θέματα χρονια τώρα" Πώς μπορώ να τον βοηθήσω αλλιώς;
    Θα καταλάβει πως σκέφτονται οι γυναίκες σε μια παραλία γυμνιστών ?
    Ως προς τι ?

    Στην αίσθηση ελευθερίας που τους δίνεις ας πούμε όλο αυτό ?

    Λίγο άκυρο μου ακούγεται ...

    Η π@τανι@ δεν εκδηλώνεται σε μια παραλία γυμνιστών ,εκδηλώνεται στην ίδια την ζωή και σε μια παραλία γεμάτη ακόμα και με οικογένειες ...

    Οι παραλίες των γυμναστών είναι για ανθρώπους της συγκεκριμένης φιλοσοφίας .
    Γιατί για φιλοσοφία μιλάμε στην δεδομένη περίπτωση και όχι για τυχων ανωμαλία ή π@τ@νι@ όπως θέλει να την βλέπει
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by Marilou View Post

    Η π@τανι@ δεν εκδηλώνεται σε μια παραλία γυμνιστών ,εκδηλώνεται στην ίδια την ζωή και σε μια παραλία γεμάτη ακόμα και με οικογένειες ...

    Οι παραλίες των γυμναστών είναι για ανθρώπους της συγκεκριμένης φιλοσοφίας .
    Γιατί για φιλοσοφία μιλάμε στην δεδομένη περίπτωση και όχι για τυχων ανωμαλία ή π@τ@νι@ όπως θέλει να την βλέπει
    συμφωνω... για τις παραλιές γυμνιστών. Δεν νομίζω οτι ειναι εκει το κολλημα απλα ανεφερα οτι εφτασε μεχρι και εκει!.Αλλα το ποσα ειναι διατεθιμένες να δειξουν για να προκαλέσουν σε "ανυποψιαστο κοσμο" σε κανονικές παραλίες πχ και αλλου.
    Δεν συμφώνησα ουτε εγω μαζι του οτι οι κοπέλες που φορανε στρινγ σε μια δημοσια παραλία οτι το κανουν απο "πο@τ@νι@" γι αυτο μου ειπε να πάμε μαζι να μου δειξει τι εννοει με σκοπό να τον βοηθήσω να το "δει" αλλιως.
    Δεν ξέρω όμως αν πάω τι να του πώ... για να του αλλάξω άποψη.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by bebeka4 View Post
    συμφωνω... για τις παραλιές γυμνιστών. Δεν νομίζω οτι ειναι εκει το κολλημα απλα ανεφερα οτι εφτασε μεχρι και εκει!.Αλλα το ποσα ειναι διατεθιμένες να δειξουν για να προκαλέσουν σε "ανυποψιαστο κοσμο" σε κανονικές παραλίες πχ και αλλου.
    Δεν συμφώνησα ουτε εγω μαζι του οτι οι κοπέλες που φορανε στρινγ σε μια δημοσια παραλία οτι το κανουν απο "πο@τ@νι@" γι αυτο μου ειπε να πάμε μαζι να μου δειξει τι εννοει με σκοπό να τον βοηθήσω να το "δει" αλλιως.
    Δεν ξέρω όμως αν πάω τι να του πώ... για να του αλλάξω άποψη.

    Εγω νομιζω οτι το θεμα δεν ειναι να του αλλαξεις γνωμη στην περιπτωση του .
    Το θεμα του ειναι να συζητησετε ποια αναγκη του καλυπτει ολο αυτο ?
    Δεν μενουμε στο αποτελεσμα .

    Απο εκει ξεκινας αν θες να βοηθησεις τον φιλο σου .Πηγαινε μαζι του ,δεν εχεις κατι να χασεις απο την στιγμη που λες οτι ειναι κολλητος σου και κανε μια συζητηση ,αλλα αλλης μορφης .
    Γιατι εχει αυτη την αναγκη ?Τι ικανοποιηση παιρνει απο ολο αυτο ?Τον βοηθαει στις φαντασιωσεις του κατα την πραξη ή γενικα ?
    Αυτο εχει να κανει με την ιδιοσυγκρασια του εκαστοτε ατομου .

    Ειναι πολλα και διαφορα τα θεματακια που προκυπτουν μεσα απο μια τετοια εκδήλωση .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    32
    προσπάθησα απο μια συζήτηση που καναμε αν ειναι κάποιου είδους σεξουαλικός εθισμός.. αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν υπάρχει κατι τετοιο....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by bebeka4 View Post
    προσπάθησα απο μια συζήτηση που καναμε αν ειναι κάποιου είδους σεξουαλικός εθισμός.. αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν υπάρχει κατι τετοιο....
    Δεν μπορείς να το εντοπίσεις αυτό από μια συζήτηση και μόνο ..
    Προϋποθέτει και άλλα πράγματα που δυστηχως ως φίλη είναι λίγο δύσκολο να τα προσεγγίσεις .

    Το μόνο που μπορείς να κάνεις σαν φίλη είναι να του προτείνεις αν όντως τον βλέπεις και βασανίζεται να πάει σε ένα ψυχολόγο να δει τι παίζει .

    Εκεί η συζήτηση θα πάει και πιο βαθιά και ίσως βρεθεί πια ανάγκη του καλύπτει όλο αυτό ,αν παίζει και κάτι άλλο ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν βλεπω κατι ιδιαιτερα ανησυχητικο. Παμε σε καμμια παραλια λενε οι αντρες να κανουμε και οφθαλμολουτρο. Εαν ειναι προκλητικο το μαγιο και ομορφη η ιδιοκτητης ακομα καλυτερα:P
    Αν φαντασιωνεται οτι ειναι φιληδονες περισσοτερο, παλι δεν ειναι ιδιαιτερα κακο.
    Βεβαια ολα εχουν μετρο. Δεν θα παω στην παραλια αποκλειστικα για να κοιταω τις γυναικες, ουτε θα τρεχω σε παραλιες γυμνιστων. Ουτε καταλαβαινω πως μπορει ενα τετοιο θεμα να τον κραταει πισω,τοσο πολυ το εχει αναγκη?Μηπως τα παραλεει? Τεσπα, δεν ξερω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Δεν βλεπω κατι ιδιαιτερα ανησυχητικο. Παμε σε καμμια παραλια λενε οι αντρες να κανουμε και οφθαλμολουτρο. Εαν ειναι προκλητικο το μαγιο και ομορφη η ιδιοκτητης ακομα καλυτερα:P
    Αν φαντασιωνεται οτι ειναι φιληδονες περισσοτερο, παλι δεν ειναι ιδιαιτερα κακο.
    Βεβαια ολα εχουν μετρο. Δεν θα παω στην παραλια αποκλειστικα για να κοιταω τις γυναικες, ουτε θα τρεχω σε παραλιες γυμνιστων. Ουτε καταλαβαινω πως μπορει ενα τετοιο θεμα να τον κραταει πισω,τοσο πολυ το εχει αναγκη?Μηπως τα παραλεει? Τεσπα, δεν ξερω.
    ο λόγος οτι εχει χάσει το "μετρο" ειναι προφανώς το πρόβλημα... γι αυτο τον πάει πίσω....

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    32
    ...Δεν πήγα ακόμη... τι λέτε να πάω?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by bebeka4 View Post
    ...Δεν πήγα ακόμη... τι λέτε να πάω?
    Διστάζεις και προβληματιζεσαι να πας σε μια παραλια με ΤΟΝ ΚΟΛΛΛΗΤΟ σου για να διαπιστωσεις κατι ?

    Υπερβολικο απο μερια σου ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Δηλαδη θα κανεις αυτο που θα σου πουμε εμεις? Παντως να ξερεις δεν εχει καποιο προβλημα ο φιλος , απλα σε θεωρει φιλαρακι και στο ανεφερε μεσα στη κουβεντα. Εσυ αποσκοπεις να κερδισεις κατι απο αυτες τις διακοπες μαζι του?

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Δηλαδη θα κανεις αυτο που θα σου πουμε εμεις? Παντως να ξερεις δεν εχει καποιο προβλημα ο φιλος , απλα σε θεωρει φιλαρακι και στο ανεφερε μεσα στη κουβεντα. Εσυ αποσκοπεις να κερδισεις κατι απο αυτες τις διακοπες μαζι του?
    Προσπαθώ να τον πεισω να μη δινει μεγάλη σημασια στο ζήτημα αλλα δεν ξέρω πως.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Τι νόημα έχει να πας σε μια παραλία γυμνιστών μαζί του που προφανώς θα είναι ερεθισμένος από ότι λέει; Το κακό δεν είναι πως μπορεί ενστικτωδώς να του βγαίνουν κάποιες ορμές, αλλά ότι έχει δώσει και λογική εξήγηση. Τι πάει να πει πόσο διατεθειμένες είναι οι κοπέλες κτλπ κτλπ; Η άλλη μπορεί να θέλει να το κάνει για την πάρτη της,να της αρέσει να κολυμπά ελεύθερα κοκ. Δεν είναι πως του τα μόστραραν στην μούρη του ή του ζήτησαν κάτι.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Κολλημα με τον υπνο
    By Gtyos in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 4
    Last Post: 15-03-2020, 13:45
  2. 10 χρονια κολλημα
    By Shakti in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 23
    Last Post: 04-06-2019, 02:45
  3. Κολλημα
    By iwannaaa in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 09-12-2017, 17:16
  4. κολλημα!!sos!
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 188
    Last Post: 15-05-2012, 08:24
  5. κόλλημα - ξεκόλλημα
    By Kleiw in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 26-11-2007, 21:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •