Δεν γίνεται να είμαι συνέχεια ετσι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    73

    Δεν γίνεται να είμαι συνέχεια ετσι

    Πάντα είμαι αγχωμένη
    Τις πλείστες φορές θελω να τσακώθω χωρίς λόγο, νιώθω κούραση ακόμη και αν δεν κάνω τιποτα , και το κυριοτερο έχω συνεχώς κακή διάθεση, νευριάζω με το παραμικρό.
    Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει. Θα κάνω μια εξέταση θυρεοειδούς για να δω.
    Τις περισσότερες φορές νιώθω ότι δεν αξίζω. Φοβάμαι τα πάντα από το να βγω έξω μέχρι και ταξίδι με αεροπλάνο η ακόμα και μακρινό ταξίδι με το αυτοκίνητο. (Με το αυτοκίνητο ίσως δικαιολογημένο γιατί είχα ένα μικροατυχημα)
    Ουτε η κατάσταση βοηθά με το covid. Όλοι είμαστε υπ' ατμών. Κάθε φορά που λέω να κάνω την αλλαγή το αναβάλλω.
    Θέλω απλά να σταματήσει ο χρόνος.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    28
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Πιστεύω ότι πρεπει να ηρεμήσεις και πανω απο ολα να προσπαθησεις να τα βρεις με τον εαυτό σου. Εγώ προσπαθω . Σε ότι γράφεις αλήθεια θα μπορούσα να τα είχα γράψει εγώ. Θέλει υπομονή και πως να το πω.. Να σκληρύνεις λίγο το περίβλημα σου. Μην αφήνεις να σε χαλάει το κάθε τι και ο κάθε φόβος. Μην δίνεις σημασία. Μην νιώθεις κάπως που φοβάσαι. Δέξου το. Δέξου τα ολα οσα είσαι και προχωρα με αυτά. Εγώ αυτό κανω και με βοηθάει αρκετά.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    73
    Quote Originally Posted by Elikos View Post
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Πιστεύω ότι πρεπει να ηρεμήσεις και πανω απο ολα να προσπαθησεις να τα βρεις με τον εαυτό σου. Εγώ προσπαθω . Σε ότι γράφεις αλήθεια θα μπορούσα να τα είχα γράψει εγώ. Θέλει υπομονή και πως να το πω.. Να σκληρύνεις λίγο το περίβλημα σου. Μην αφήνεις να σε χαλάει το κάθε τι και ο κάθε φόβος. Μην δίνεις σημασία. Μην νιώθεις κάπως που φοβάσαι. Δέξου το. Δέξου τα ολα οσα είσαι και προχωρα με αυτά. Εγώ αυτό κανω και με βοηθάει αρκετά.
    Πως μπορω να το κανω αυτο; να σκληρηνω το περίβλημα μου; αν τα δεχτώ όλα αυτά φοβάμαι ότι θα μείνω στάσιμη. Βλέπω τους άλλους που ειναι μέσα σε όλα και λέω γιατί όχι και εγώ. Ρε παιδί μου είμαι αρκετά διασκεδαστική όταν είναι ήρεμη και μετά όταν νιώθω τα παραπάνω είναι σαν να με καλύπτει μαύρο πέπλο. Και όπως είπα είμαι σχεδόν συνέχεια έτσι που φοβάμαι μήπως αυτός είναι ο πραγματικός μου εαυτός αυτός ο μίζερος.
    Έχεις δεχτεί βοήθεια από ειδικο;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    3
    Θα πρέπει να εχεις καλους φιλους διπλα σου να γελατε και να περνατε καλα.. Με τον κοβιντ ολοι κλειστηκαμε αλλα αν μιλας με τοξικους ανθρωπους δε θα ξεφυγεις ποτε απο αυτοο.. Εμενα οι φιλοι με βοηθησαν πολυ.. Αυτοι που γελαμε με βλακειες που κανουμε βλακειες που ειμαστε ο εαυτος μας.. Σκέψου τι θες να κανεις κ καντο..φτιαξε το σωμα σου να νοιωσεις αυτοπεποιθηση βαψου παρε ενα ωραιο φορεμα.... Εγω ειχα τρελα με το μακιγιαζ και ξεκινησα σχολη επαγγελματικου μακιγιαζ κ τη τελειωσα...

Similar Threads

  1. ειμαι συνεχεια σπιτι
    By teras in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 23-01-2018, 00:24
  2. Θα είμαι καταδικασμένος να ζω για πάντα έτσι;
    By Byronc22 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 21-12-2012, 18:25
  3. ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΩ
    By tweetaki15 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 13
    Last Post: 14-02-2012, 22:24
  4. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 13:37
  5. Μόνο εγώ είμαι έτσι???
    By _CASA_ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 09-05-2007, 19:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •