Χωρισμός με μικρότερη κοπέλα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    8

    Χωρισμός με μικρότερη κοπέλα

    Καλησπερα στην παρέα σας…Θέλω τις καλύτερες και τις χειρότερες συμβουλές σας για να ξεπεράσω μια σχέση 2 χρόνων…Με λένε Μάριο και είμαι 39 χρόνων πριν δυο χρόνια πήγαινα μια εκδρομή στο Ναύπλιο με μια κοπέλα που υπήρχε κάτι εφήμερο μεταξύ μας…Πριν φύγουμε για το ταξίδι μου ζήτησε να της πάρω έναν καφέ και σταμάτησα σε μια καφετέρια να τις πάρω…Μόλις μπήκα μέσα πήρα τον καφέ από μια πολυ ομορφη εντιπωσιακη και νέα κοπέλα ένιωσα ότι με κοιτούσε έντονα τώρα δεν ξέρω τι κοιτούσε έντονα εμένα η το καινούργιο Mercedes που είχα πάρει και είχα παρκάρει έξω από το καφέ…τεσπα πήγαμε την εκδρομή γυρίσαμε εγώ πριν πάω στο γραφείο μου περνούσα από εκει και έπαιρνα καφέ από την πολύ ομορφη κοπέλα γιατί την είχα πατήσει ήδη μαζί της…Μετά από λίγες μέρες την βρήκα στο ινσταγκραμ και τις έστειλα μήνυμα η συζήτηση προχώρησε για κάποιες μέρες και κανονίσαμε να βγούμε για ποτό.Βγήκαμε για ποτό μου είπε ότι σπούδαζε και ήταν 24 τι ήθελε να κάνει στο μέλλον τα όνειρα της και ότι ήθελε να τελειώσει να πάει Αθήνα για Δουλεια και είχαμε μια ομορφη κουβέντα με πολύ γέλιο και χημεία όταν μπήκαμε στο αυτοκίνητο να φύγουμε την φίλησα.πριν φτάσουμε σπιτι σταματήσαμε καπου στην διαδρομή με το αυτοκίνητο.επειδή μου άρεσε πραγματικά δεν ήθελα να το πάω γρήγορα και δεν μου έλειπε απλά άλλο ένα σεξ αλλά εκείνη πραγματικά νιώθω πως με βίασε εκείνο το βράδυ…Εκείνη την εποχη εφτιαχνα ενα καινούργιο σπιτι και εκείνη ερχόταν συχνά και το τελειώσαμε μαζί έβαλε και εκείνη τις πινελιές της στην διακόσμηση …Μου είπε οτι δεν την ένοιαζε η διαφορά ηλικίας και πάμε και ωπου βγει όλο αυτό μεταξύ μας και εγώ δεν είχα την δύναμη απλά από τότε να πω ότι ήθελα μια σχέση ότι η και όχι αυτό που φανταζόταν εκείνη σχέση.τους πρώτους έξι μήνες περάσαμε πολύ όμορφες στιγμές με έντονο πάθος έδειχνε πως με ήθελε έκανε πράγματα για εμένα μετά έφυγε από το καφε και πήγε για Δουλεια γραμματέας σε ενα ιατρείο και αρχίσαμε να συγκατοικούμε…στην αρχή έφερνε τις φιλεσ Της σπιτι με παρουσίαζε τις ξαδερφες της τον αδερφό της περνουσαμε καλα…Ειμαι ενας άνθρωπος πολύ δοτικος και ότι έχω το μοιράζομαι με τους άλλους ειδικά με τους ανθρώπους που θεωρώ ανθρώπους μου και ήθελα να την κάνω να αισθανθεί πως το σπιτι είναι σαν δικό της.Εκεί άρχισαν τα προβλήματα γυρνούσε από την Δουλεια και μου έλεγε γιατί δεν έχεις πάρει αυτό για φαγητό γιατί δεν έχει αυτό το ψυγειο είχε όλο απαιτήσεις.Η κοπέλα δεν είχε πάει σούπερ μάρκετ μια φορά έστω να πάρει ένα μπουκάλι χλωρίνη να το φέρει στο σπιτι έστω να πει κάτι πήρα και εγώ…πηγαίναμε να κάνουμε μια συζήτηση και αν είχε αντίθετη γνώμη στην πορεία της συζήτησης απλά άρχιζε φώναζε και σηκωνόταν και έφευγε…Μετά άρχισε να μην ερχεται συχνά σε μένα με την δικαιολογία ότι οι δικοί της δεν την είχαν ελεύθερη και ότι δεν την άφηναν να κοιμάται άλλου..Ενώ τόσο καιρό δεν είχε δείξει κάτι τέτοιο έβγαζε σελφι μαζί μου και τις εστελνε στην μητέρα της..Άρχισε απλά και ερχόταν όποτε δεν είχε κάτι καλύτερο να κάνει το εβλεπα προσπαθούσα να τις το πω με τρόπο μα όποτε τις έλεγα κάτι απλά φώναζε και σηκωνόταν και έφευγε και έλεγε ότι την πιέζω και δεν μπορεί έτσι πάνω από όλα ήταν αυτό που ήθελε η οικογένεια της και δεν θα έδινε το παραμικρό δικαίωμα .στην πορεία της σχέσης γνώρισα τον αδερφό της και κάναμε καλή παρέα ερχόταν σπιτι βγαίναμε και γενικά είχαμε πολύ καλή επαφή και εκείνη από ένα σημείο και μετά άρχισε να μου λέει τι κανείς τόσο παρέα με τον αδερφό μου ο αδερφός της μου έλεγε άστην μην ασχολείσαι με τις τρελες της.Έως που φτάνει πέρσι ο Ιούνιος που ήταν να κατέβει Αθήνα για πρακτική σε μια εταιρεία για 2 μήνες για να μπορέσει να πάρει το πτυχίο της ξαφνικά μου λέει θέλω να χωρίσουμε γιατί εγώ φεύγω για Αθήνα και δεν το μπορώ όλο αυτό προσπαθησα να συζητήσω αλλά ήταν μάταιο απλά τις λέω οκ.και για ενάμιση μήνα δεν έχω καμία επαφή μαζί της.Μετά από ενάμισι μήνα ένω εγώ ήμουν καλά είχα πάει διακοπές με τους φίλους μου χτυπάει το τηλεφωνο και ήταν εκείνη πιάσαμε κουβέντα λες και δεν συμβαίνει τπτ και μου λέει το σκ τι θα κανείς λέω δεν έχω κανονίσει κάτι και μου λέει να έρθω;Εγω έκανα το μεγάλο λάθος και είπα έλα…ακολούθησαν κάποια Σαββατοκύριακα που ερχόταν.πηγαιναμε εκδρομές η με το σκαφοσ Για μπάνιο καπου κοντα… όταν τελείωσε την πρακτική τις λέω να πάμε καπου μαζί διακοπές και μου λέει όχι δεν γίνεται θα πάω με τις φίλες μου τις λέω οκ πήγαινε με τις φίλες σου και κανονίζουμε και μαζί κάτι όταν μπορείς βρήκε πόσες δικαιολογίες να μην πάμε δεν πηγαμε τελικά …Μα μόλις γύρισε από τις διακοπές με τις φίλες της ήρθε σπιτι μου με τις βαλίτσες απλά γιατί ήθελε να περάσουμε καλά…Αυτό ακολούθησε για κάποιους μήνες ερχόταν εδώ μόνο όταν ήθελε σεξ και φτάνει Νοέμβριος να ορκιστεί. Ο αδερφός της μου λέει θα πάμε στην ορκωμοσία του λέω ρε φίλε η αδερφή σου εμένα δεν με έχει καλέσει γιατί έβρισκε σαν πρόφαση ότι θα ήταν και οι γονείς της το σέβομαι δεν κάνω σκηνή ούτε τπτ σιωπώ πάω πριν ορκιστεί της παίρνω τα δώρα της και λίγες μέρες πριν την ορκωμοσία ήταν σπιτι μου και μου έλεγε ότι έχει χάλια μαλλιά για την ορκωμοσία τις λέω οκ πάρε χρήματα πήγαινε φτιαξτα όπως θέλεις τα παίρνει και πάει στην ορκωμοσία κοκέτα ενω εμένα καν δεν με είχε κάλεσει.Φτάνει η μέρα της ορκωμοσίας εγώ εκείνη την μερα καμία επαφή ήμουν για φαγητό με τους φίλους μου κατά τις 4 το απόγευμα με παίρνει τηλεφωνο και μου λέει είσαι απαράδεκτος ούτε ενα τηλεφωνο να μου πεις συγχαρητήρια και τις απαντώ δεν ήθελα να σε ενοχλήσω μια τόσο σημαντική μερα για εσένα ήθελα να το χαρείς με την οικογένεια σου και τους φίλους σου…Το κλείνουμε ήρεμα και μου στέλνει μήνυμα μετά από λίγο έκανα βλακεία έπρεπε να σου είχα πει να έρθεις.Εμένα φυσικά με είχε πειράξει και με είχε θίξει όλο αυτό παρά πολύ πλέον είχα και όλα τα σημάδια πως εξυπηρετούσε μόνο τα υλικά αγαθά με αντάλλαγμα να ερχεται να περνάμε καλά…Πριν τις γιορτές κολλάω Covid και πραγματικά βλέπω έναν άλλο άνθρωπο στα ξαφνικά ενώ εγώ είχα ξενερώσει να πάει φαρμακείο να πάρει τεστ και φάρμακα να ερχεται σπιτι μου να κοιμάται να μου κάνει παρέα να τις λέω φύγε δεν θέλω να κολλήσεις και να μου λέει δεν πειράζει και πέφτω ξανα εγώ στην λουμπα.περνάμε πολύ όμορφα και όλες τις γιορτές να ερχεται έξω με την παρέα μου ενώ δεν το συνήθιζε και ξανα να υπάρχει πάθος μεταξύ μας και να βλέπω σημάδια πως με θέλει …Όλο αυτό κρατάει μέχρι 1-1-2023 μου στέλνει το πρωί της νέας χρονιάς ενώ το προηγούμενο βράδυ είχαμε βγει μαζί και μου γράφει :ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΤΟ ΠΩ.ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΡΧΟΜΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΑ ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΧΩΡΙΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ.ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ…εγώ τις απαντώ οκ το ξέρω πως το συζήτησες έλα να βρεθούμε να μιλήσουμε και μην το κανείς μέσα από μήνυμα η απάντηση ήταν αρνητική οσες φορές και αν το προσπάθησα μάζεψα τα ρούχα που είχε εδώ και κάποια πράγματα της κάποια δωρα που μου είχε κάνει και τις τα έστειλα ..Μετά με πήρε τηλεφωνο και φώναζε είσαι απαράδεκτος που έστειλες τα δωρα μου πίσω και τις απάντησα πως δωρα κάνουν οι άνθρωποι μεταξύ τους όταν υπάρχει κάτι είτε είναι φίλοι είτε είναι ζευγάρια αλλά να υπάρχει κάτι από την στιγμή που εσυ ερχόσουν σε μένα γιατί δεν είχες κάτι καλύτερο να κανείς και εκμεταλλευόσουν πράγματα και συναισθήματα δεν τα θεωρώ δωρα και σε παρακαλω στείλε και τα δικά μου πίσω…φυσικά δεν τα έστειλε ποτέ…Μετά από λίγο καιρό μαθαίνω από τον αδερφό της ότι βρήκε την Δουλεια που έψαχνε στην Αθήνα τις έστειλα ενα πολύ όμορφο μήνυμα και μου απάντησε με ενα ξερό ευχαριστω και τις λέω οκ δεν νομίζω πως σου έστειλε κάποιος άγνωστος στο facebook για να απαντήσεις έτσι αλλά όπως νομίζεις..και μου απάντησε δεν καταλαβαίνω αυτά που λες είμαστε τελείως διαφορετικοί άνθρωποι παίρνουμε τα πράγματα διαφορετικά είσαι πολύ πιο συναισθηματικός δλδ τι θέλεις να κάνω;εδώ δεν μιλάω με φίλες μου που είμασταν 20 χρόνια μαζί απλά η ζωή τα έχει αυτά…από εκεί και μετά δεν πίστευα τις άνθρωπο είχα δίπλα μου τόσο καιρό…εξαφανίζομαι και μετά από 2 μήνες ένα βράδυ 1 την νύχτα μου ερχεται μήνυμα που μου γράφει ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΤΗΣ ΩΡΑΣ ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ ΧΑΛΑΣΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΠΕΙΓΩΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΣΟΥ IPHONE 13? Δεν απαντώ και ξαναγράφει θα μου απαντήσεις;τελικά δεν απάντησα ποτέ…δεν ήξερα τι να γράψω τι να τις πω και απλά στεναχωρήθηκα πολύ…τώρα έμαθα ότι βρήκε άλλη Δουλεια σε μια εταιρεία στην Ολλανδία και μέσα στις επόμενες φεύγει…όλα αυτά που έγιναν με αυτή την κοπέλα μου στοίχισαν πολύ δεν ξέρω ενώ ήξερα ακριβώς τι συμβαίνει γιατί δεν μπορούσα να το σταματήσω και ενιωθα τόσο αδύναμος ένα γενικά στην Δουλεια μου με τους φίλους μου είμαι πολύ δυναμικός σαν χαρακτήρας και δεν σηκώνω πολλά…Έχω αρχίσει ψυχοθεραπεία για να καταλαβω το γιατί…ελπίζω να φτάσω κάποια στιγμή και να καταλαβω…και το χειρότερο από όλα ότι την σκέφτομαι ακόμη μετά από όλα αυτα…συγνώμη αν σας κούρασα αλλά ήθελα να το μοιραστώ εδώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Τα εκανεσ ψιλοσκατα μπορουσεσ κ χειροτερα μπορουσεσ κ καλυτερα το προβλημα που ειναι εγω δεν καταλαβα

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    8
    Το πρόβλημα είναι να επενδύεις σε έναν άνθρωπο να περνάνε 2 χρόνια και να νιώθεις πως δεν πήρες αγάπη…Μόνο αυτό…
    Last edited by Marios_1983; 12-06-2023 at 08:30.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Δεν την βρηκε κανενασ την αγαπη να ξερεισ αν κ εχεισ το σχεδιο σου με τα λεφτα κλπ δεν πιανει γτ οι νεοι ειναι συριζα σεξ εκτοσ γαμου απαγορευεται απο οτι σε βλεπω μαλλον πρεπει να την παντρευτεισ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Που είναι τωρα η κοπέλα?

  6. #6
    Vaggg
    Guest
    Έλα ρε φίλε τώρααα έλα κλασική ταινία..το κορίτσι εντυπωσιάστηκε από τα μπλικιμπλικια και έκανε το κομμάτι της, έφαγε, ήπιε, χόρτασε και για σας! Πάει για την καριέρα της, ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία. Όλες οι όμορφες κοπέλες κάτω των 30 είναι τραλαλά τραλαλο, να αρπάξουν ότι γουστάρουν να εκμεταλλευτούν φουλ, και μετά τα γνωστά, δεν με ξέρεις δεν σε ξέρω. Από την αρχή ήταν ξεκάθαρο το πράγμα με αυτά που λες, αυτές δεν θέλουν δέσμευση πριν τα 30+, είναι αλανιαρες κότες. Αυτές είναι για ένα μπιπ...και δρόμο. εκτός και αν είσαι Κάρολος.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Marios_1983 View Post
    Καλησπερα στην παρέα σας…Θέλω τις καλύτερες και τις χειρότερες συμβουλές σας για να ξεπεράσω μια σχέση 2 χρόνων…Με λένε Μάριο και είμαι 39 χρόνων πριν δυο χρόνια ......

    ...περνούσα από εκει και έπαιρνα καφέ από την πολύ ομορφη κοπέλα γιατί την είχα πατήσει ήδη μαζί της…Μετά από λίγες μέρες την βρήκα στο ινσταγκραμ και τις έστειλα μήνυμα η συζήτηση προχώρησε για κάποιες μέρες και κανονίσαμε να βγούμε για ποτό.Βγήκαμε για ποτό μου είπε ότι σπούδαζε και ήταν 24 τι ήθελε να κάνει στο μέλλον τα όνειρα της και ότι ήθελε να τελειώσει να πάει Αθήνα για Δουλεια και είχαμε μια ομορφη κουβέντα με πολύ γέλιο και χημεία όταν μπήκαμε στο αυτοκίνητο .....

    Μου είπε οτι δεν την ένοιαζε η διαφορά ηλικίας και πάμε και ωπου βγει όλο αυτό μεταξύ μας και εγώ δεν είχα την δύναμη απλά από τότε να πω ότι ήθελα μια σχέση ότι η και όχι αυτό που φανταζόταν εκείνη σχέση.τους πρώτους έξι μήνες περάσαμε πολύ όμορφες στιγμές με έντονο πάθος έδειχνε πως με ήθελε έκανε πράγματα για εμένα μετά έφυγε από το καφε και πήγε για Δουλεια γραμματέας σε ενα ιατρείο και αρχίσαμε να συγκατοικούμε…στην αρχή έφερνε τις φιλεσ Της σπιτι με παρουσίαζε τις ξαδερφες της τον αδερφό της περνουσαμε καλα…Ειμαι ενας άνθρωπος πολύ δοτικος και ότι έχω το μοιράζομαι με τους άλλους ειδικά με τους ανθρώπους που θεωρώ ανθρώπους μου και ήθελα να την κάνω να αισθανθεί πως το σπιτι είναι σαν δικό της.Εκεί άρχισαν τα προβλήματα γυρνούσε από την Δουλεια και μου έλεγε γιατί δεν έχεις πάρει αυτό για φαγητό γιατί δεν έχει αυτό το ψυγειο είχε όλο απαιτήσεις. Η κοπέλα δεν είχε πάει σούπερ μάρκετ μια φορά έστω να πάρει ένα μπουκάλι χλωρίνη να το φέρει στο σπιτι έστω να πει κάτι πήρα και εγώ…πηγαίναμε να κάνουμε μια συζήτηση και αν είχε αντίθετη γνώμη στην πορεία της συζήτησης απλά άρχιζε φώναζε και σηκωνόταν και έφευγε…Μετά άρχισε να μην ερχεται συχνά σε μένα με την δικαιολογία ότι οι δικοί της δεν την είχαν ελεύθερη και ότι δεν την άφηναν να κοιμάται άλλου..Ενώ τόσο καιρό δεν είχε δείξει κάτι τέτοιο έβγαζε σελφι μαζί μου και τις εστελνε στην μητέρα της..Άρχισε απλά και ερχόταν όποτε δεν είχε κάτι καλύτερο να κάνει το εβλεπα προσπαθούσα να τις το πω με τρόπο μα όποτε τις έλεγα κάτι απλά φώναζε και σηκωνόταν και έφευγε και έλεγε ότι την πιέζω και δεν μπορεί έτσι πάνω από όλα ήταν αυτό που ήθελε η οικογένεια της και δεν θα έδινε το παραμικρό δικαίωμα .στην πορεία της σχέσης γνώρισα τον αδερφό της και κάναμε καλή παρέα ερχόταν σπιτι βγαίναμε και γενικά είχαμε πολύ καλή επαφή και εκείνη από ένα σημείο και μετά άρχισε να μου λέει τι κανείς τόσο παρέα με τον αδερφό μου ο αδερφός της μου έλεγε άστην μην ασχολείσαι με τις τρελες της.Έως που φτάνει πέρσι ο Ιούνιος που ήταν να κατέβει Αθήνα για πρακτική σε μια εταιρεία για 2 μήνες για να μπορέσει να πάρει το πτυχίο της ξαφνικά μου λέει θέλω να χωρίσουμε γιατί εγώ φεύγω για Αθήνα και δεν το μπορώ όλο αυτό προσπαθησα να συζητήσω αλλά ήταν μάταιο απλά τις λέω οκ.και για ενάμιση μήνα δεν έχω καμία επαφή μαζί της.Μετά από ενάμισι μήνα ένω εγώ ήμουν καλά είχα πάει διακοπές με τους φίλους μου χτυπάει το τηλεφωνο και ήταν εκείνη πιάσαμε κουβέντα λες και δεν συμβαίνει τπτ και μου λέει το σκ τι θα κανείς λέω δεν έχω κανονίσει κάτι και μου λέει να έρθω;Εγω έκανα το μεγάλο λάθος και είπα έλα…ακολούθησαν κάποια Σαββατοκύριακα που ερχόταν.πηγαιναμε εκδρομές η με το σκαφοσ Για μπάνιο καπου κοντα… όταν τελείωσε την πρακτική τις λέω να πάμε καπου μαζί διακοπές και μου λέει όχι δεν γίνεται θα πάω με τις φίλες μου τις λέω οκ πήγαινε με τις φίλες σου και κανονίζουμε και μαζί κάτι όταν μπορείς βρήκε πόσες δικαιολογίες να μην πάμε δεν πηγαμε τελικά …Μα μόλις γύρισε από τις διακοπές με τις φίλες της ήρθε σπιτι μου με τις βαλίτσες απλά γιατί ήθελε να περάσουμε καλά…Αυτό ακολούθησε για κάποιους μήνες ερχόταν εδώ μόνο όταν ήθελε σεξ και φτάνει Νοέμβριος να ορκιστεί. Ο αδερφός της μου λέει θα πάμε στην ορκωμοσία του λέω ρε φίλε η αδερφή σου εμένα δεν με έχει καλέσει γιατί έβρισκε σαν πρόφαση ότι θα ήταν και οι γονείς της ......
    ....νο και μου λέει είσαι απαράδεκτος ούτε ενα τηλεφωνο να μου πεις συγχαρητήρια και τις απαντώ δεν ήθελα να σε ενοχλήσω μια τόσο σημαντική μερα για εσένα ήθελα να το χαρείς με την οικογένεια σου και τους φίλους σου…Τ....
    ........
    πέφτω ξανα εγώ στην λουμπα.περνάμε πολύ όμορφα και όλες τις γιορτές να ερχεται έξω με την παρέα μου ενώ δεν το συνήθιζε και ξανα να υπάρχει πάθος μεταξύ μας και να βλέπω σημάδια πως με θέλει …Όλο αυτό κρατάει μέχρι 1-1-2023 μου στέλνει το πρωί της νέας χρονιάς ενώ το προηγούμενο βράδυ είχαμε βγει μαζί και μου γράφει :ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΤΟ ΠΩ.ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΡΧΟΜΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΑ ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΧΩΡΙΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ.ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ…...

    .…Μετά από λίγο καιρό μαθαίνω από τον αδερφό της ότι βρήκε την Δουλεια που έψαχνε στην Αθήνα τις έστειλα ενα πολύ όμορφο μήνυμα και μου απάντησε με ενα ξερό ευχαριστω ...
    απλά η ζωή τα έχει αυτά…από εκεί και μετά δεν πίστευα τις άνθρωπο είχα δίπλα μου τόσο καιρό…εξαφανίζομαι και μετά από 2 μήνες ένα βράδυ 1 την νύχτα μου ερχεται μήνυμα .....
    τώρα έμαθα ότι βρήκε άλλη Δουλεια σε μια εταιρεία στην Ολλανδία και μέσα στις επόμενες φεύγει…όλα αυτά που έγιναν με αυτή την κοπέλα μου στοίχισαν πολύ δεν ξέρω ενώ ήξερα ακριβώς τι συμβαίνει γιατί δεν μπορούσα να το σταματήσω και ενιωθα τόσο αδύναμος ένα γενικά στην Δουλεια μου με τους φίλους μου είμαι πολύ δυναμικός σαν χαρακτήρας και δεν σηκώνω πολλά…Έχω αρχίσει ψυχοθεραπεία για να καταλαβω το γιατί…ελπίζω να φτάσω κάποια στιγμή και να καταλαβω…και το χειρότερο από όλα ότι την σκέφτομαι ακόμη μετά από όλα αυτα…συγνώμη αν σας κούρασα αλλά ήθελα να το μοιραστώ εδώ
    Quote Originally Posted by Marios_1983 View Post
    Το πρόβλημα είναι να επενδύεις σε έναν άνθρωπο να περνάνε 2 χρόνια και να νιώθεις πως δεν πήρες αγάπη…Μόνο αυτό…

    axm... απο που ν αρχισει κανεις...
    κατ αρχας, πεφτεις σε αντιφασεις.
    μας λες οτι μετα τον πρωτο καιρο παθους και ωραιων στιγμων, συγκατοικησατε. κι ενω συγκατοικησατε, σε ακυρη στιγμη σου ειπε οτι η μαμα της δεν την αφηνει να ξενοκοιμαται... τοσο καιρο που συγκατοικουσατε, που νομιζε η μαμα της οτι κοιμαται; στα παρκα;
    μας λες οτι δεν σε καλεσε στην ορκομωσια κι οταν σου φωναζε γιατι δεν εστειλες ευχες, εσυ απολογηθηκες οτι δεν ηθελες να ενοχλησεις... γιατι δεν της ειπες οτι δεν σε καλεσε και της ειπες αυτο το ασχετο πραγμα;


    δεν "περασαν 2 χρονια" και ηταν ολα ωραια και καλα και μια ωραια μερα εφυγε και σε γειωσε.
    εκτος απο το πρωτο ΜΙΚΡΟ διαστημα καλων στιγμων που απ οτι ειπες ηταν γυρω στους εξι μηνες, αυτη η ιστορια ηταν ολο παρατραγουδα....
    αυτη ειχε αλλοπροσαλες και προσβλητικες συμπεριφορες κι εσυ για οποιουσδηποτε λογους, τις ανεχοσουν.
    οκ, εδειξες αδυναμια οπως λες, αλλα ποιος σου φταιει και μας λες τωρα οτι "επενδυσες";;; που επενδυσες;;; η κοπελα ηταν φευγατη κι ο,τι ναναι, εξ αρχης. αν επενδυσες σε τετοια κατασταση, εσυ φταις...
    εσυ, που εισαι ο "μεγαλος" της υποθεσης και υποτιθεται ο ωριμος, μπορουσες ανετα να "διαβασεις" την κατασταση και να φερθεις αναλογα. δεν λεω να φυγεις. αν δεν ηθελες να φυγεις, ας μην εφευγες. αλλα να την ζουσες γι αυτο που ηταν... μια ιστορια περιστασιακη, που δεν ειναι για "επενδυσεις" δηλαδη, κι αυτο εκανε μπαμ εξ αρχης...

    πολυ καλα κανεις και απευθυνθηκες σε ψυχοθεραπευτη για να τα ξεμπερδεψεις, γιατι εσυ εχεις το προβλημα. εκεινη βρηκε και τα εκανε.
    ειναι μια κοπελα σε μετεφηβικη ηλικια κι εσυ ενας μεσηλικας ανδρας.
    ναι, θα μπορουσατε και να εχετε κοινες βλεψεις, αλλα δεν ειχατε και φαινοταν απ την αρχη. επρεπε να το δεις.
    ποιος σου φταιει που "επενδυσες" σε μια κοπελα εξ αρχης φευγατη;

    κι αν εισαι τρολ, δεν πειραζει. εδω, οι μισοι ειναι τρολ....
    περαστικα..

  8. #8
    Μπορεί να μην της άρεσες σαν χαρακτήρας. Της έκανες την αρχική καλή εντύπωση με το αμάξι, την καλή σου δουλειά και το δικό σου σπίτι. Παρότι δεν σου πε κάτι για τη διαφορά ηλικίας ωστόσο η ηλικία σου μου φαίνεται πως την γέμιζε με το άγχος της δέσμευσης κι αυτή ίσως να μην ήθελε από τα 24 - 25 της γάμο. Δεν φαίνεσαι για ανιαρός ή μη δυναμικός ή μη ενθουσιώδης, μη αποφασιστικός και όχι ευχάριστος, γνωρίσματα που θα διωχναν μια γυναίκα. Ίσως και να σκέφτηκε, για να μου κάτσει αυτός, άρα είμαι πολύ ωραία, βρίσκω κι άλλον του ίδιου επιπέδου μ αυτόν όποτε θέλω, αλλά έχω χρόνο ακόμα μπρος μου για να χαρώ τη ζωή μου, δεν είναι από τώρα καιρός για παιδιά και κλείσιμο στο σπίτι. Αυτά τα κάνω και μετά τα τριάντα μου. Αυτό δεν θα ίσχυε αν ήταν τρελλά ερωτευμένη μαζί σου. Ίσως η διαφορά ηλικίας και το άγχος γι' αυτό να παιξαν άσχημο ρόλο. Τα νεύρα κι οι απότομες κινήσεις και το να μην μας παίρνει τηλ με δική της πρωτοβουλία είναι δείγματα πως δεν γουστάρει μια γυναίκα. Δεν ξερω αν η συγκατοίκση την οποία εντόπισε η Remedy αφορούσε απλά το να παιρνάτε αρκετές ώρες στο σπίτι σου και κάποτε να διανυχτερεύει, διότι άλλο αυτό κι άλλο η συγκατοίκηση με διάρκεια.
    Ο πυρήνας είναι αυτή η διαφορά ηλικίας, σίγουρα δεν ήταν τρελλά ερωτευμένη μαζί σου και ίσως σκέφτηκε πως έχει ακόμα χρόνια μπροστά της για να βρει άντρα για γάμο. Την κοπέλα με το εφήμερο γιατί την παράτησες? Για σχεσεις με προοπτική διαρκείας τις αναζητάμε κοντά στην ηλικία μας, άντε δέκα χρόνια διαφορά το πολύ.
    γιάννης

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Που είναι τωρα η κοπέλα?
    Η κοπέλα είναι στην Ολλανδία σε μια εταιρεία εκεί…Απλά κατάφερε αυτό που ήθελε και όσο ήμασταν μαζί μου έλεγε ότι ήθελε να πάει να ζήσει εξωτερικό και να δουλέψει για κάποιο διάστημα

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    8
    Δεν μπορώ να εκφραστώ έτσι και όπως είδες και στο τέλος που είπε όσα κακά είπε και ένιωσα μια απάθεια προς το πρόσωπο και τέρμα εκμεταλευση προτίμησα να μην απαντήσω καν.Ο κάθε άνθρωπος κάνει τις επιλογές του εξάλλου όπως είπε κάποιος εδώ εγώ ήμουν ο ώριμος της υπόθεσης και όχι εκείνη άρα έπρεπε να δω τα red flags καιρό πριν ότι πηγαινοερχόταν σε αυτή την (σχέση)

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    axm... απο που ν αρχισει κανεις...
    κατ αρχας, πεφτεις σε αντιφασεις.
    μας λες οτι μετα τον πρωτο καιρο παθους και ωραιων στιγμων, συγκατοικησατε. κι ενω συγκατοικησατε, σε ακυρη στιγμη σου ειπε οτι η μαμα της δεν την αφηνει να ξενοκοιμαται... τοσο καιρο που συγκατοικουσατε, που νομιζε η μαμα της οτι κοιμαται; στα παρκα;
    μας λες οτι δεν σε καλεσε στην ορκομωσια κι οταν σου φωναζε γιατι δεν εστειλες ευχες, εσυ απολογηθηκες οτι δεν ηθελες να ενοχλησεις... γιατι δεν της ειπες οτι δεν σε καλεσε και της ειπες αυτο το ασχετο πραγμα;


    δεν "περασαν 2 χρονια" και ηταν ολα ωραια και καλα και μια ωραια μερα εφυγε και σε γειωσε.
    εκτος απο το πρωτο ΜΙΚΡΟ διαστημα καλων στιγμων που απ οτι ειπες ηταν γυρω στους εξι μηνες, αυτη η ιστορια ηταν ολο παρατραγουδα....
    αυτη ειχε αλλοπροσαλες και προσβλητικες συμπεριφορες κι εσυ για οποιουσδηποτε λογους, τις ανεχοσουν.
    οκ, εδειξες αδυναμια οπως λες, αλλα ποιος σου φταιει και μας λες τωρα οτι "επενδυσες";;; που επενδυσες;;; η κοπελα ηταν φευγατη κι ο,τι ναναι, εξ αρχης. αν επενδυσες σε τετοια κατασταση, εσυ φταις...
    εσυ, που εισαι ο "μεγαλος" της υποθεσης και υποτιθεται ο ωριμος, μπορουσες ανετα να "διαβασεις" την κατασταση και να φερθεις αναλογα. δεν λεω να φυγεις. αν δεν ηθελες να φυγεις, ας μην εφευγες. αλλα να την ζουσες γι αυτο που ηταν... μια ιστορια περιστασιακη, που δεν ειναι για "επενδυσεις" δηλαδη, κι αυτο εκανε μπαμ εξ αρχης...

    πολυ καλα κανεις και απευθυνθηκες σε ψυχοθεραπευτη για να τα ξεμπερδεψεις, γιατι εσυ εχεις το προβλημα. εκεινη βρηκε και τα εκανε.
    ειναι μια κοπελα σε μετεφηβικη ηλικια κι εσυ ενας μεσηλικας ανδρας.
    ναι, θα μπορουσατε και να εχετε κοινες βλεψεις, αλλα δεν ειχατε και φαινοταν απ την αρχη. επρεπε να το δεις.
    ποιος σου φταιει που "επενδυσες" σε μια κοπελα εξ αρχης φευγατη;

    κι αν εισαι τρολ, δεν πειραζει. εδω, οι μισοι ειναι τρολ....
    περαστικα..
    Φυσικά και δεν έγραψα όλο αυτό το κατεβατό για να κάνω troll και μέσα σε λίγες γραμμές δεν μπορείς να γράψεις κατανοητά μια ιστορία…Δεν αντιφάσκω συγκατοικούσαμε γιατί εκείνη έλεγε ότι κοιμάται στο σπιτι του αδερφού της όσο δούλευε στο ιατρείο ενώ είχε εγκατασταθεί σε μένα…όσο για την ορκωμοσία της δεν νομίζω να έβγαζα κάτι αν τις έλεγα κάτι να την πικαρω εκείνη την στιγμή..είχα καταλάβει τι ήθελε και ότι δεν ήθελε να ήμουν εκεί μαζί της απλά εθελοτυφλουσα γιατί φοβόμουν μην την χάσω ήδη την είχα πατήσει δεν ξέρω αν σε σένα έχει συμβεί ποτέ να αρχίζεις κάτι απλά να περνάς καλά και στην πορεία τα συναισθήματα σου να αλλάζουν όμως μπορεί να συμβεί και αυτό στον καθέναν…ότι έχω το μεγαλύτερο μέρος της ευθύνης το ξέρω ίσως και αυτός είναι ο λόγος που με πείραξε τόσο όλο αυτό…Απλά δεν περίμενα τέτοιο τέλος και δεν πήρα ποτέ τις απαντήσεις που έψαχνα απλά μια μέρα πρωτοχρονιάς έγινε καπνός μέσα από ένα μήνυμα…

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Μπορεί να μην της άρεσες σαν χαρακτήρας. Της έκανες την αρχική καλή εντύπωση με το αμάξι, την καλή σου δουλειά και το δικό σου σπίτι. Παρότι δεν σου πε κάτι για τη διαφορά ηλικίας ωστόσο η ηλικία σου μου φαίνεται πως την γέμιζε με το άγχος της δέσμευσης κι αυτή ίσως να μην ήθελε από τα 24 - 25 της γάμο. Δεν φαίνεσαι για ανιαρός ή μη δυναμικός ή μη ενθουσιώδης, μη αποφασιστικός και όχι ευχάριστος, γνωρίσματα που θα διωχναν μια γυναίκα. Ίσως και να σκέφτηκε, για να μου κάτσει αυτός, άρα είμαι πολύ ωραία, βρίσκω κι άλλον του ίδιου επιπέδου μ αυτόν όποτε θέλω, αλλά έχω χρόνο ακόμα μπρος μου για να χαρώ τη ζωή μου, δεν είναι από τώρα καιρός για παιδιά και κλείσιμο στο σπίτι. Αυτά τα κάνω και μετά τα τριάντα μου. Αυτό δεν θα ίσχυε αν ήταν τρελλά ερωτευμένη μαζί σου. Ίσως η διαφορά ηλικίας και το άγχος γι' αυτό να παιξαν άσχημο ρόλο. Τα νεύρα κι οι απότομες κινήσεις και το να μην μας παίρνει τηλ με δική της πρωτοβουλία είναι δείγματα πως δεν γουστάρει μια γυναίκα. Δεν ξερω αν η συγκατοίκση την οποία εντόπισε η Remedy αφορούσε απλά το να παιρνάτε αρκετές ώρες στο σπίτι σου και κάποτε να διανυχτερεύει, διότι άλλο αυτό κι άλλο η συγκατοίκηση με διάρκεια.
    Ο πυρήνας είναι αυτή η διαφορά ηλικίας, σίγουρα δεν ήταν τρελλά ερωτευμένη μαζί σου και ίσως σκέφτηκε πως έχει ακόμα χρόνια μπροστά της για να βρει άντρα για γάμο. Την κοπέλα με το εφήμερο γιατί την παράτησες? Για σχεσεις με προοπτική διαρκείας τις αναζητάμε κοντά στην ηλικία μας, άντε δέκα χρόνια διαφορά το πολύ.
    Σε ευχαριστω για την απάντηση σου νομίζω ότι είσαι μέσα σε όλα ότι εντυπωσιάστηκε στην αρχή αλλά στην πορεία είδε την χαοτική διαφορά στις ζωές μας που πραγματικά ήταν χαοτική άλλο να είσαι 24 άλλο 39…οι παρέες μας τελείως διαφορετικές εκείνη μόνιμα με το άγχος της επαγγελματικής επιτυχίας και καθημερινά να πιέζεται πως εγώ ήμουν σε ηλικία που έψαχνα αλλά πράγματα σε μια γυναίκα.Όσο για την συγκατοίκηση 6 μήνες έμενε σπιτι μου λέγοντας ψέμματα στους γονείς της.Δεν κατηγορώ πλέον εκείνη για κάτι εκτός από το τέλος που διάλεξε να δώσει…ένιωσα ότι δεν σεβάστηκε τίποτα από όλο αυτό που υπήρξε μεταξύ μας.Τον λόγο που είπε όλα τον ξέρει μόνο εκείνη και δεν θα τον μάθω μάλλον ποτε

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Marios_1983 View Post
    Φυσικά και δεν έγραψα όλο αυτό το κατεβατό για να κάνω troll και μέσα σε λίγες γραμμές δεν μπορείς να γράψεις κατανοητά μια ιστορία…Δεν αντιφάσκω 1.συγκατοικούσαμε γιατί εκείνη έλεγε ότι κοιμάται στο σπιτι του αδερφού της όσο δούλευε στο ιατρείο ενώ είχε εγκατασταθεί σε μένα…όσο για την ορκωμοσία της δεν νομίζω να έβγαζα κάτι αν τις έλεγα κάτι να την πικαρω εκείνη την στιγμή..είχα καταλάβει τι ήθελε και ότι δεν ήθελε να ήμουν εκεί μαζί της απλά 2. εθελοτυφλουσα γιατί φοβόμουν μην την χάσω ήδη την είχα πατήσει δεν ξέρω αν σε σένα έχει συμβεί ποτέ να αρχίζεις κάτι απλά να περνάς καλά και στην πορεία τα συναισθήματα σου να αλλάζουν όμως μπορεί να συμβεί και αυτό στον καθέναν…ότι έχω το μεγαλύτερο μέρος της ευθύνης το ξέρω ίσως και αυτός είναι ο λόγος που με πείραξε τόσο όλο αυτό…Απλά δεν περίμενα τέτοιο τέλος και δεν πήρα ποτέ τις απαντήσεις που έψαχνα απλά μια μέρα πρωτοχρονιάς έγινε καπνός μέσα από ένα μήνυμα…
    1.μα δεν την "πικαρεις" οταν της λες οτι δεν σε καλεσε καν στην ορκομωσια ωστε να παραπονιεται οτι δεν ασχοληθηκες να της ευχηθεις. της δινεις μια λογικη απαντηση σε κατι εντελως ΠΑΡΑΛΟΓΟ που σου λεει...εκεινη δεν σε καλεσε ΚΑΝ κι αντι να παραπονιεσαι εσυ, αντι να απολογηθει, παραπονιεται κι απο πανω...
    φυσικα και θα εβγαζες.
    θα εβγαζες το να της δειξεις οτι δεν μπορειτε να κανετε παραλογες συζητησεις και να κατηγορειτε εσενα, για κατι που ξεκαθαρα οφειλεται σε εκεινην..

    2. το να αναγνωριζεις οτι ηξερες τι ρολο επαιζε αλλα εθελοτυφλουσες, το ακουω. αλλα αυτο το λες τωρα. πριν ελεγες οτι "επενδυσες" στην σχεση. πως γιενται να επενδυσεις σε μια σχεση που απο πολυ νωρις ΒΛΕΠΕΙΣ/ ΞΕΡΕΙΣ οτι παραπαιει και παει απ το κακο στο χειροτερο.
    μπορει να σε παρατησε με τον τροπο που σε παρατησε, αλλα πριν σε παρατησει τελειωτικα, εκανε την ζωη της για μεγαλα διαστηματα, ειχε ηδη απεμπλακει απο την συμβιωση με διαφορες δικαιολογιες και φεροταν αλλοπροσαλα..
    και ναι, μου εχει τυχει να ξεκινησω κατι πολυ απλα και μονο γιατι περνουσα καλα στην διασκεδαση και στο σεξ και στην πορεια να σοβαρεψει πολυ το πραγμα και να αναπτυξουμε αισθηματα και να δεσμευθουμε, αλλα συνεβη αφενος γιατι ηταν αμοιβαιο και αφετερου γιατι η σχεση μας πηγαινε ολο και καλυτερα. εσας πηγαινε απο πολυ νωρις απο το κακο στο χειρτοτερο και ξερεις πολυ καλα, οτι στις ηλικιες της κοπελας, οταν καποιος αρχιζει χωριστες διακοπες με φιλες και φιλους αντι να πηγαινει μαζι μας, παιζει οπωσδηποτε και φλερτ. δεν παει μια 25ρα με τις φιλες της στα νησια για να μαζεψουν ριγανη...

    καθολου το μεγαλυτερο μερος της ευθυνης δεν εχεις.
    εχεις το 100% της ευθυνης για την πλευρα την δικη σου κι εκεινη εχει το 100% της ευθυνης για την πλευρα την δικη της. μπορει να ειναι μικροτερη, αλλα ειναι ενηλικη απο χρονια..
    εκεινη, αυτο που ηθελε εκανε στην σχεση αυτη. οταν ηθελε εμφανιζοταν κι οταν δεν ηθελε εξαφανιζοταν. αρα, καλα τα πηγε με τις ευθυνες προς τον εαυτο της.
    εσυ, δεν επαιρνες αυτα που ηθελες απο την σχεση, σχεδον απο την αρχη. ωστοσο οχι μονο εμενες, αλλα "επενδυες" κιολας απ οτι λες. η ευθυνη γι αυτο, απεναντι στονε αυτο σου δλδ, ειναι 100% δικια σου. δεν φταιει σε κατι η κοπελα. εκεινη αυτα που ηθελε εκανε κι ηταν και ξεκαθαρη. ξεκαθαρα οτι ναναι, δηλαδη. δεν σε ξεγελασε.
    ΕΣΥ ειχες αλλες προσδοκιες αν και εβλεπες οτι ειναι αλλου..

    αυτο που δεν καταλαβα, ειναι το οτι δεν καταλαβες λες το γιατι.. ποιο γιατι δεν καταλαβες δηλαδη;
    για ολα αυτα που λεμε εφυγε.
    επειδη απο νωρις δεν ηταν μονο εκει, αλλα και αλλου, και σε επιδιωξεις, αλλα ακομα και γκομενικα, πιστευω...

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    1.μα δεν την "πικαρεις" οταν της λες οτι δεν σε καλεσε καν στην ορκομωσια ωστε να παραπονιεται οτι δεν ασχοληθηκες να της ευχηθεις. της δινεις μια λογικη απαντηση σε κατι εντελως ΠΑΡΑΛΟΓΟ που σου λεει...εκεινη δεν σε καλεσε ΚΑΝ κι αντι να παραπονιεσαι εσυ, αντι να απολογηθει, παραπονιεται κι απο πανω...
    φυσικα και θα εβγαζες.
    θα εβγαζες το να της δειξεις οτι δεν μπορειτε να κανετε παραλογες συζητησεις και να κατηγορειτε εσενα, για κατι που ξεκαθαρα οφειλεται σε εκεινην..

    2. το να αναγνωριζεις οτι ηξερες τι ρολο επαιζε αλλα εθελοτυφλουσες, το ακουω. αλλα αυτο το λες τωρα. πριν ελεγες οτι "επενδυσες" στην σχεση. πως γιενται να επενδυσεις σε μια σχεση που απο πολυ νωρις ΒΛΕΠΕΙΣ/ ΞΕΡΕΙΣ οτι παραπαιει και παει απ το κακο στο χειροτερο.
    μπορει να σε παρατησε με τον τροπο που σε παρατησε, αλλα πριν σε παρατησει τελειωτικα, εκανε την ζωη της για μεγαλα διαστηματα, ειχε ηδη απεμπλακει απο την συμβιωση με διαφορες δικαιολογιες και φεροταν αλλοπροσαλα..
    και ναι, μου εχει τυχει να ξεκινησω κατι πολυ απλα και μονο γιατι περνουσα καλα στην διασκεδαση και στο σεξ και στην πορεια να σοβαρεψει πολυ το πραγμα και να αναπτυξουμε αισθηματα και να δεσμευθουμε, αλλα συνεβη αφενος γιατι ηταν αμοιβαιο και αφετερου γιατι η σχεση μας πηγαινε ολο και καλυτερα. εσας πηγαινε απο πολυ νωρις απο το κακο στο χειρτοτερο και ξερεις πολυ καλα, οτι στις ηλικιες της κοπελας, οταν καποιος αρχιζει χωριστες διακοπες με φιλες και φιλους αντι να πηγαινει μαζι μας, παιζει οπωσδηποτε και φλερτ. δεν παει μια 25ρα με τις φιλες της στα νησια για να μαζεψουν ριγανη...

    καθολου το μεγαλυτερο μερος της ευθυνης δεν εχεις.
    εχεις το 100% της ευθυνης για την πλευρα την δικη σου κι εκεινη εχει το 100% της ευθυνης για την πλευρα την δικη της. μπορει να ειναι μικροτερη, αλλα ειναι ενηλικη απο χρονια..
    εκεινη, αυτο που ηθελε εκανε στην σχεση αυτη. οταν ηθελε εμφανιζοταν κι οταν δεν ηθελε εξαφανιζοταν. αρα, καλα τα πηγε με τις ευθυνες προς τον εαυτο της.
    εσυ, δεν επαιρνες αυτα που ηθελες απο την σχεση, σχεδον απο την αρχη. ωστοσο οχι μονο εμενες, αλλα "επενδυες" κιολας απ οτι λες. η ευθυνη γι αυτο, απεναντι στονε αυτο σου δλδ, ειναι 100% δικια σου. δεν φταιει σε κατι η κοπελα. εκεινη αυτα που ηθελε εκανε κι ηταν και ξεκαθαρη. ξεκαθαρα οτι ναναι, δηλαδη. δεν σε ξεγελασε.
    ΕΣΥ ειχες αλλες προσδοκιες αν και εβλεπες οτι ειναι αλλου..

    αυτο που δεν καταλαβα, ειναι το οτι δεν καταλαβες λες το γιατι.. ποιο γιατι δεν καταλαβες δηλαδη;
    για ολα αυτα που λεμε εφυγε.
    επειδη απο νωρις δεν ηταν μονο εκει, αλλα και αλλου, και σε επιδιωξεις, αλλα ακομα και γκομενικα, πιστευω...
    Καλησπερα σε ευχαριστω για τον Χρόνο σου..Όταν γύρισε από την ορκωμοσία εγώ είχα ξενερώσει βρεθήκαμε και της είπα πως ένιωσα και τι μου έδειξε πριν την ορκωμοσία…εκείνη έβαλε τα κλάμματα και μου είπε έκανε λάθος και πως το χειρίστηκε έτσι γιατί ήταν και οι γονείς της και δεν ήθελε να έρθουν σε δύσκολη θέση…
    Και συνέχισε πως δεν θέλει να με χάσει από την ζωή της και ήταν άδικο να χωρίσουμε για ένα λάθος της…απλά συνεχίσαμε κάνοντας σεξ όλο το βράδυ γιατί με αυτόν τον τρόπο με έριχνε πάντα…και ας ενιωθα μέσα μου ποσό τοξικό ήταν όλο αυτό για εμένα απλά δεν μπορούσα να κάνω πίσω.όσο για τις διακοπές πιστεύω δεν χρειαζόταν να πάει διακοπές για να κάνει κάτι με άλλον αν ήθελε αυτό είχε ευκαιρίες συνεχώς και καθημερινά αλλά μην νομίζεις πως δεν τσέκαρα σε ανύποπτους χρόνους και απλά δεν είχα κανένα τέτοιο σημάδι όλο αυτόν τον καιρό…Ξέρω τις ευθύνες μου και πως έπρεπε να μην το έχω τραβήξει τόσο γιατί δεν μου το επιτρέπει η αυτοεκτίμηση μου και η ηλικία μου αλλά σε μερικά πράγματα δεν βάζεις την λογική μπροστά και φτάνεις σε αδιέξοδο…Απλά θα προτιμούσα αντί στο τέλος να μου πει ερχόμουν σε σένα δυο χρόνια γιατί δεν είχα κάτι καλύτερο να κάνω και αν είχα παρέες εδώ θα το είχα σταματήσει από καιρό να με έπαιρνε τηλ να πάμε για ένα καφέ και να μου έλεγε εγώ έχω διαφορετικούς στόχους στην ζωή μου σε ευχαριστω για όσα ζήσαμε αλλά ήταν μέχρι εδώ εγώ ζητάω αλλά τώρα στην ζωή μου σε εκτιμώ και θέλω να είσαι καλά και τέλος…Πίστεψε με τότε θα ήμουν πολύ πιο γαλήνιος μέσα μου και θα ήταν απλά μια ανάμνηση

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Marios_1983 View Post
    Καλησπερα σε ευχαριστω για τον Χρόνο σου..Όταν γύρισε από την ορκωμοσία εγώ είχα ξενερώσει βρεθήκαμε και της είπα πως ένιωσα και τι μου έδειξε πριν την ορκωμοσία…εκείνη έβαλε τα κλάμματα και μου είπε έκανε λάθος και πως το χειρίστηκε έτσι γιατί ήταν και οι γονείς της και δεν ήθελε να έρθουν σε δύσκολη θέση…
    Και συνέχισε πως δεν θέλει να με χάσει από την ζωή της και ήταν άδικο να χωρίσουμε για ένα λάθος της…απλά συνεχίσαμε κάνοντας σεξ όλο το βράδυ γιατί με αυτόν τον τρόπο με έριχνε πάντα…και ας ενιωθα μέσα μου ποσό τοξικό ήταν όλο αυτό για εμένα απλά δεν μπορούσα να κάνω πίσω.όσο για τις διακοπές πιστεύω δεν χρειαζόταν να πάει διακοπές για να κάνει κάτι με άλλον αν ήθελε αυτό είχε ευκαιρίες συνεχώς και καθημερινά αλλά μην νομίζεις πως δεν τσέκαρα σε ανύποπτους χρόνους και απλά δεν είχα κανένα τέτοιο σημάδι όλο αυτόν τον καιρό…Ξέρω τις ευθύνες μου και πως έπρεπε να μην το έχω τραβήξει τόσο γιατί δεν μου το επιτρέπει η αυτοεκτίμηση μου και η ηλικία μου αλλά σε μερικά πράγματα δεν βάζεις την λογική μπροστά και φτάνεις σε αδιέξοδο…Απλά θα προτιμούσα αντί στο τέλος να μου πει ερχόμουν σε σένα δυο χρόνια γιατί δεν είχα κάτι καλύτερο να κάνω και αν είχα παρέες εδώ θα το είχα σταματήσει από καιρό να με έπαιρνε τηλ να πάμε για ένα καφέ και να μου έλεγε εγώ έχω διαφορετικούς στόχους στην ζωή μου σε ευχαριστω για όσα ζήσαμε αλλά ήταν μέχρι εδώ εγώ ζητάω αλλά τώρα στην ζωή μου σε εκτιμώ και θέλω να είσαι καλά και τέλος…Πίστεψε με τότε θα ήμουν πολύ πιο γαλήνιος μέσα μου και θα ήταν απλά μια ανάμνηση
    αυτο το λενε πολλοι, αλλα κατα την γνωμη μου δεν ισχυει .. και το ξερω απο προσωπικη πειρα. αλλες ευκαιριες εχεις στο σπιτι σου που μπορει να εισαι σπιτι- δουλεια- αντε και κανεναν καφε/ φαι, κι αλλη μακρια απο το σπιτι σου, ακομα κι αν εισαι για δουλεια, αλλα ειδικα αν ειναι διακοπες, ειδικα αν εισαι με φιλες και πας για να ξεσαλωνεις καθε βραδυ στα μπαρ και καθε μεσημερι στις παραλιες... τελειως ΑΛΛΟ.
    αλλες ευκαιρες, αλλη διαθεση, αλλη απενοχοποιηση μακρια απο το περιβαλον σου, ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ.
    ναι, φυσικα αν εχεις κωλοπιλαλα να κερατωσεις, πας και με τον περιπτερα, αν δεν εχεις ομως, ειναι διαφορετικο με χαλαρη διαθεση και εοραστικο κλιμα, απ οτι στην ρουτινα της καθημερινης σου ζωης.
    επισης, οταν εχεις συντροφο που γουσταρεις, τις διακοπες σου θελεις να τις περνας μαζι του, δεν κοιτας ποτε θα το σκασεις...
    επισης, οταν ακουω απο καποιον'καποια οτι "ξερει" , ψιλοτσεκαρει κλπ, γελαω.. ειναι ψευδαισθηση τετοιου ειδους ελεγχος, οταν ο αλλος μενει αλλου.

    εγω δεν λεω οτι δεν επρεπε να τοτ ραβηξεις τοσο, ουτε οτι πρεπει να πασχει πλεον η αυτοεκτιμηση σου.
    αυτο που λεω ειναι οτι επρεπε να ασχοληθεις οσο θελεις, χωρις να "επενδυεις" ομως... να τοε χεις γι αυτο που ειναι και αυτο που σου αποδεικνυε συνεχως αυτη με την συμπεριφορα της. .. κατι οχι σταθερο αλλα επιπολαιο δηλαδη, κι ας κανατε αρκετη παρεα...

    ναι, καταλαβαινω οτι θα ηθελες ενα αξιοπρεπες κλεισιμο που να δειξει οτι σε εκτιμαει, σε σεβεται και εκτιμαει οτι ζησατε, αλλα ξερεις... ο καθενας κανει τα "κλεισιματα" που αντεχει η προσωπικοτητα του βρε μαριε.
    οταν καποιος ειναι λιγος, θα φυγει σαν κοτα... οταν ειναι αξιολογος, τιμαει την σχεση του και δειχνει την αγαπη του ακομα και φευγοντας.. οταν ειναι λιγος, ειναι λιγος και οταν φευγει.
    τα στερνα τιμουν τα πρωτα, δεν λεμε; μια χαλια σχεση ειχε να σου προσφερει, και το χαλια τελος, πηγαινε πακετο..
    ισως η συνειδητοποιηση οτι τελικα δεν ηταν αυτη που θα θελες σαν προσωπικοτητα, να σε βοηθησει να πας παρακατω σε καποια πιο αξιολογη.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΣΕ ΣΧΕΣΗ
    By watchlover in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 17-11-2019, 21:03
  2. Μπερδεμένος με τη κοπέλα
    By maestros2019 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 30
    Last Post: 02-03-2019, 20:34
  3. συγκατοίκηση με μικρότερη αδερφή
    By sissy1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 23-02-2015, 00:26
  4. Αξιζει η οχι η κοπελα?
    By colemon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 05-08-2013, 14:40
  5. Δώρο για την κοπέλα μου...?
    By anemos_thir_13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 27-06-2010, 17:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •