Που μπορώ να βρω φίλους;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 96
  1. #1
    Erin
    Guest

    Που μπορώ να βρω φίλους;

    Που μπορώ να βρω φίλους;

    Είναι μια απορία στην οποία δεν έχω βρει απάντηση.
    Δεν μιλάω με τους παλιούς μου φίλους γιατί τελικά δεν ταιριάζαμε και τσακωνόμασταν όλη την ώρα, όλοι με όλους.
    Τα παιδιά τα είχα γνωρίσει στις σχολές που πήγαινα, αλλά αυτό το διάστημα δεν εργάζομαι, ούτε πάω σε κάποια σχολή.
    Ο εθελοντισμός αποκλείεται αυτή την περίοδο λόγω covid, οπότε;

    Που βρίσκω παρέα;

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Location
    Αθήνα, Ελλάδα
    Posts
    9
    Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ..! Είναι δύσκολο.. Ίσως κάποιο γυμναστήριο, αυτό σκέφτηκα κι εγώ για την περίπτωση μου.. Η βλακεία σε αυτό το site είναι ότι ενώ είμαστε πολλά άτομα με παρόμοιο πρόβλημα δεν υπάρχει κάποιος τρόπος για πιο προσωπική επικοινωνία πχ κάποιο προσωπικό μήνυμα/ chatroom ή να διοργανώσουμε κάποια συνάντηση..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Erin View Post
    Που μπορώ να βρω φίλους;

    Είναι μια απορία στην οποία δεν έχω βρει απάντηση.
    Δεν μιλάω με τους παλιούς μου φίλους γιατί τελικά δεν ταιριάζαμε και τσακωνόμασταν όλη την ώρα, όλοι με όλους.
    Τα παιδιά τα είχα γνωρίσει στις σχολές που πήγαινα, αλλά αυτό το διάστημα δεν εργάζομαι, ούτε πάω σε κάποια σχολή.
    Ο εθελοντισμός αποκλείεται αυτή την περίοδο λόγω covid, οπότε;

    Που βρίσκω παρέα;
    Καλώς ήρθες στο κλαμπ...Αρχικά, δώσε λίγο περισσότερες πληροφορίες αν θέλεις για να μπορέσω να σε καθοδηγήσω ως ομοιοπαθής παραπάνω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by stuck_in_a_time_loop View Post
    Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ..! Είναι δύσκολο.. Ίσως κάποιο γυμναστήριο, αυτό σκέφτηκα κι εγώ για την περίπτωση μου.. Η βλακεία σε αυτό το site είναι ότι ενώ είμαστε πολλά άτομα με παρόμοιο πρόβλημα δεν υπάρχει κάποιος τρόπος για πιο προσωπική επικοινωνία πχ κάποιο προσωπικό μήνυμα/ chatroom ή να διοργανώσουμε κάποια συνάντηση..
    Προσωπικά μηνύματα εχει,οποτε μπορεις να στείλεις και να κανονίσεις ότι θες, δε σε εμποδίζει κατι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Location
    Αθήνα, Ελλάδα
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Προσωπικά μηνύματα εχει,οποτε μπορεις να στείλεις και να κανονίσεις ότι θες, δε σε εμποδίζει κατι
    Δεν μου βγάζει τέτοια επιλογή πουθενά εμένα.. Πως γίνεται? Γιατί πριν λίγο διάβασα ότι πρέπει να έχω δημοσιεύσει 50 μηνύματα για να ανοίξει αυτή η επιλογή.

  6. #6
    Erin
    Guest
    Quote Originally Posted by erimitis44 View Post
    Καλώς ήρθες στο κλαμπ...Αρχικά, δώσε λίγο περισσότερες πληροφορίες αν θέλεις για να μπορέσω να σε καθοδηγήσω ως ομοιοπαθής παραπάνω
    Αυτές είναι όλες οι λεπτομέρειες.
    Δεν εργάζομαι, ούτε πάω σε κάποια σχολή αυτή την περίοδο ούτε έχω και τα τρελά χρήματα για να βγαίνω όλη την ώρα έξω.
    Οπότε... Μοιάζει αδύνατο να βρω παρέα με αυτές τις συνθήκες.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Erin View Post
    Αυτές είναι όλες οι λεπτομέρειες.
    Δεν εργάζομαι, ούτε πάω σε κάποια σχολή αυτή την περίοδο ούτε έχω και τα τρελά χρήματα για να βγαίνω όλη την ώρα έξω.
    Οπότε... Μοιάζει αδύνατο να βρω παρέα με αυτές τις συνθήκες.
    Δε θέλω να σε αποθαρρύνω, αλλά δυστυχώς εφόσον δεν έχεις ένα υπόβαθρο ώστε να σε βοηθήσει να μπεις σε κύκλους, είναι αρκετά δύσκολο το εγχείρημα σου. Μόνο αν ξεκινήσεις κάποια δραστηριότητα (αθλητική, πνευματική οτιδήποτε) και αν έχεις τύχη κάτι θα βρεις. Το άλλο θέμα που προκύπτει βέβαια, είναι το τι αναζητάς σε μια παρέα...Ας πούμε στην παλιά ήταν όντως τόσο άσχημα όπως περιέγραψες;

  8. #8
    Erin
    Guest
    Quote Originally Posted by erimitis44 View Post
    Δε θέλω να σε αποθαρρύνω, αλλά δυστυχώς εφόσον δεν έχεις ένα υπόβαθρο ώστε να σε βοηθήσει να μπεις σε κύκλους, είναι αρκετά δύσκολο το εγχείρημα σου. Μόνο αν ξεκινήσεις κάποια δραστηριότητα (αθλητική, πνευματική οτιδήποτε) και αν έχεις τύχη κάτι θα βρεις. Το άλλο θέμα που προκύπτει βέβαια, είναι το τι αναζητάς σε μια παρέα...Ας πούμε στην παλιά ήταν όντως τόσο άσχημα όπως περιέγραψες;
    Δεν υπάρχει πιθανότητα για δραστηριότητα διότι όπως είπα δεν έχω οικονομική άνεση.
    Ναι, ήταν πολύ άσχημα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by stuck_in_a_time_loop View Post
    Δεν μου βγάζει τέτοια επιλογή πουθενά εμένα.. Πως γίνεται? Γιατί πριν λίγο διάβασα ότι πρέπει να έχω δημοσιεύσει 50 μηνύματα για να ανοίξει αυτή η επιλογή.
    Ναι πρέπει να εχεις συμπληρωσει εναν αριθμό στα μηνύματα,μετα πατάς πάνω στο μελος που θες και σου βγάζει την επιλογή για μηνυμα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Erin View Post
    Δεν υπάρχει πιθανότητα για δραστηριότητα διότι όπως είπα δεν έχω οικονομική άνεση.
    Ναι, ήταν πολύ άσχημα.
    Βρες ομαδες στο φβ με τα ενδιαφέροντα σου και ξεκίνα να γνωριζεις.Εγω ετυχε να γνωρισω καποιες κοπελες από το ίντερνετ,παροτι δεν εψαχνα για φιλους.Ειναι πολυ εύκολο
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #11
    Erin
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Βρες ομαδες στο φβ με τα ενδιαφέροντα σου και ξεκίνα να γνωριζεις.Εγω ετυχε να γνωρισω καποιες κοπελες από το ίντερνετ,παροτι δεν εψαχνα για φιλους.Ειναι πολυ εύκολο
    Να σου πω, αυτό δεν το είχα σκεφτεί.
    Σε ευχαριστώ.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Erin View Post
    Να σου πω, αυτό δεν το είχα σκεφτεί.
    Σε ευχαριστώ.
    Τίποτα παιδι μου.Ειναι ενας πολυ καλος τροπος και δεν χρειάζονται και χρήματα.Επιπλεον θα επικεντρωθείς και σε κάτι που σου αρεσει.Σου ευχομαι καλη τυχη.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    1
    Έχω μια ιδέα. Γιατί δεν φτιάχνουμε μία ομαδική στο Messenger?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by ΤιΚανωΛαθος View Post
    Έχω μια ιδέα. Γιατί δεν φτιάχνουμε μία ομαδική στο Messenger?
    Γιατι καποιος να μιλησει στο messenger που ειναι επωνυμο, εκτος εαν φτιαχνει ανωνυμους λογαριασμους και συν τοις αλλοις κραταει και ολες τις συζητησεις?
    Να μπειτε εδω στο τσατ που εφτιαξα και συζητηστε οσο θελετε. Ανωνυμο σας δινει ενα ονομα οταν μπαινετε και πληκτρολογειτε τα μηνυματα σας
    https://xat.com/JustForFunHaveAGoodTime
    Εγω ειμαι online τωρα, αλλα δεν θα ειμαι για πολυ γιατι μαλλον δεν θα μπει κανενας. Τεσπα εχεις και ενα ποστ μην νομιζει κανεις οτι προωθω το τσατ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν πατησε κανενας το λινκ ουτε απο περιεργεια. Εγω βγανω απο online αλλα νομιζω θα συνεχισει να δουλευει κανονικα και χωρις εμενα αν θελουν δυο ατομα ή και παραπανω να τα πουνε, που δεν το βλεπω.
    Παω να δω καμμια σειρα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν εχω φιλους
    By γιαννης1996 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 28-06-2022, 11:40
  2. δεν μπορω αλλο! δεν μπορω! μια συμπτωση με ενοχλησε πολυ! βοηθηστε με!
    By KonstantinosPL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 25-05-2021, 19:49
  3. δεν μπορώ να κάνω φίλους
    By sheldon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 205
    Last Post: 02-01-2016, 02:02
  4. Γιατι να μην μπορω να κανω φιλους??
    By dementia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 21-01-2012, 18:10
  5. Replies: 22
    Last Post: 06-04-2006, 12:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •