Που μπορώ να βρω φίλους; - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 96 of 96
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429

    Angry

    Ενταξει,και αυτο με αναζητηση μεταξυ αγνωστων...δεν ειναι το θεμα για μενα η βολτα,ο καφες,το σινεμα με παρεα,η ενα ταξιδι με καποιον αλλον που απλα ψαχνει να μοιραστει εξοδα διαμονης για εναν κοινο σκοπο,ενα ταξιδι καπου.

    Λενε,γενικοτερα,οτι οι αλλοι εισπραττουν απο εμας,αυτο που εκπεμπουμε,αν ειμαστε αρνητικοι,μιζεροι,κλειστοι ,μυστικοπαθης,δεν μιλας για τον εαυτο σου,εσωστρεφης,ειναι λογικο να μην εισαι ενδιαφερον ατομο για τους υπολοιπους,οποτε,μενεις μονος γιατι σε αποφευγουν,ε κατι αναλογο συμβαινει με μενα,δεν με γεμιζει η δουλεια,η καθημερινη ζωη,νιωθω ανεπαρκης σε οτι και να κανω,μεινοεξια,χωρις αυτοπεποιθηση η αυτοεκτιμηση,αυτο το βλεπουν οι αλλοι και δεν θελουν επαφη.

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    260
    Είναι δύσκολο να νιώθουμε ικανοποιημένοι με ότι έχουμε. Ίσως δεν αντιλαμβανόμαστε την προσπάθεια που κάνουν οι υπόλοιποι να έρθουν σε επαφή μαζί μας, κλεισμένοι στο καβούκι μας δεν τους επιτρέπουμε να μας γνωρίσουν , ακόμα και να προσπαθήσουν βρίσκουν κλειστές πόρτες. Για να ταιριάξουμε με κάποιον και να κάνουμε παρέα θα πρέπει να είμαστε ίδιοι αλλά ποιος θα κάνει το πρώτο βήμα? Χρειαζόμαστε γραφείο συνοικεσίων για φίλους, στο εξωτερικό ενοικιάζουν φίλους ή πληρώνουν ηθοποιούς για να παριστάνουν συγγενείς .

  3. #93
    Panos_019
    Guest
    Τα δύσκολα παιδικά χρόνια αυτά κάνουν εγώ για ότι μου συμβαίνει τώρα όντας 28 χρονών δεν νιώθω πως φταίω κάπου αλλά ήταν πάνω από τις δυνάμεις μου να κοντρολάρω τον εαυτό μου και να καταφέρω κάτι.Εξω από το χορό όλοι καλά τα λένε ακόμα και οι γιατροί αλλά όταν σου έχουν γαμησει τον ψυχικό κόσμο σου δύσκολα υπάρχει γυρισμός.

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429

    Unhappy

    Quote Originally Posted by Panos_019 View Post
    Τα δύσκολα παιδικά χρόνια αυτά κάνουν εγώ για ότι μου συμβαίνει τώρα όντας 28 χρονών δεν νιώθω πως φταίω κάπου αλλά ήταν πάνω από τις δυνάμεις μου να κοντρολάρω τον εαυτό μου και να καταφέρω κάτι.Εξω από το χορό όλοι καλά τα λένε ακόμα και οι γιατροί αλλά όταν σου έχουν γαμησει τον ψυχικό κόσμο σου δύσκολα υπάρχει γυρισμός.
    Eτσι ειναι,τα ψυχικα τραυματα που θα κουβαλησεις απο την παιδικη ηλικια,αν δεν τα προλαβεις εγκαιρως να τα αντιμετωπισεις,ριζωνουν και μενουν μαζι σου,μπορει να ειναι μπουλινγκ απο το σχολειο,η οτι σε κοροιδευαν αλλα παιδια γιατι κατι,πχ εισαι χοντρος,η μπορει να ειχες αυστηρο η αυταρχικο γονεα,που αντι να σου πει οτι αξιζεις και πρεπει να προσπαθησεις,σου εκανε συνεχως αρνητικη κριτικη η σε συγκριναν με αλλους που ειχαν πετυχει και σου ελεγαν,πως αυτος μπορεσε και εσυ οχι.

    Οι ψυχολογοι και οι ψυχιατροι ειναι μεχρι ενα σημειο και το ατομο πρεπει να μπορει και να εχει την διαθεση να κανει οτι μπορει για να βρει λυση στο προβλημα,αλλα αρκετοι απο εμας φοβομαστε να τα αντιμετωπισουμε αυτα,γιατι φοβομαστε οτι θα πληγωθουμε εκ νεου,οτι θα αποτυχουμε ξανα,οτι δεν μπορουμε,γιατι εχουν ριζωσει αυτες οι πεποιθησεις βαθεια μεσα μας.Τους παρατησα τοσο τους ψυχολογους,οσο και τους ψυχιατρους,με κουρασαν με τις θεωριες τους,καθε συναντηση και 40-50ευρω και απο τηγανιτα τιποτε.

    Ειμαι ενα ατομο ησυχο και χαμηλων τονων σε γενικες γραμμες,κλειστο και εσωστρεφες και ντροπαλο,θα παω στο γυμναστηριο,θα πω ενα γεια και απλα δεν θα μιλησω σε κανεναν,γιατι ειμαι ενας αγνωστος μεταξυ αγνωστων,αλλος θα παει να γνωριστει με αλλα ατομα εκει,να ρωτησει απο που ειναι,που μενουν,να βρει κοινο σκοπο η στοχο,να ανταλλαξει αποψεις,θα κανει καποιες γνωριμιες,θα παρει και θα δωσει facebook.Mπορει απο αυτες,να προκυψει μια φιλια που θα εχει διαρκεια,μπορει να μεινουν απλοι γνωστοι.

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    260
    Quote Originally Posted by JohnyK33 View Post
    Ειμαι ενα ατομο ησυχο και χαμηλων τονων σε γενικες γραμμες,κλειστο και εσωστρεφες και ντροπαλο,θα παω στο γυμναστηριο,θα πω ενα γεια και απλα δεν θα μιλησω σε κανεναν,γιατι ειμαι ενας αγνωστος μεταξυ αγνωστων,αλλος θα παει να γνωριστει με αλλα ατομα εκει,να ρωτησει απο που ειναι,που μενουν,να βρει κοινο σκοπο η στοχο,να ανταλλαξει αποψεις,θα κανει καποιες γνωριμιες,θα παρει και θα δωσει facebook.Mπορει απο αυτες,να προκυψει μια φιλια που θα εχει διαρκεια,μπορει να μεινουν απλοι γνωστοι.
    Απόλυτα φυσιολογικός , τους άλλους δεν τους καταλαβαίνω , κουστομπολιδες, ανακριτές , ψωνισμένοι , δεν τους έχουν μάθει να μην μιλάνε σε αγνώστους και να μην τους κάνουν αδιάκριτες ερωτήσεις.

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429

    Unhappy

    Βλεπω άλλο ένα καλοκαίρι,να περνάει με πολυ μοναξιά και απόγνωση,όταν θα πάρω άδεια από τη δουλειά τον άλλο μήνα,πάλι θα την βγάλω μόνος μου σε καμία παραλία,όταν οι περισσότεροι γύρω θα διασκεδάζουν και θα περνούν καλά με φίλους,με συντρόφους,διακοπές,ταξίδι α,καλό φαγητό,εξορμήσεις,προσωπικ ή και ατομική ανανέωση.

    Με στεναχωρεί αυτό αλλά δεν μπορώ να το αλλάξω και το λέω με συναισθηματικό πόνο,πφφφ,βαρέθηκα να είμαι μόνος και να μην νοιάζεται κανείς.

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Similar Threads

  1. Δεν εχω φιλους
    By γιαννης1996 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 28-06-2022, 10:40
  2. δεν μπορω αλλο! δεν μπορω! μια συμπτωση με ενοχλησε πολυ! βοηθηστε με!
    By KonstantinosPL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 25-05-2021, 18:49
  3. δεν μπορώ να κάνω φίλους
    By sheldon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 205
    Last Post: 02-01-2016, 01:02
  4. Γιατι να μην μπορω να κανω φιλους??
    By dementia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 21-01-2012, 17:10
  5. Replies: 22
    Last Post: 06-04-2006, 11:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •