ποιο ειναι ποιο βαρυ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    ποιο ειναι ποιο βαρυ?

    Ποιο ειναι ποιο βαρυ? το ταβορ η το ζαναξ?
    Επισης να πω οτι με τον γιατρο αποφασησα την σταδιακη διακοπη του ζαναξ για λογους οπως....
    Ξεχναω τα ποιο απλα πραγματα.
    Δεν μπορω να διαβασω η να αποστηθησω ενα κειμενο...Παραδειγματος χαριν διαβαζω τρεις σειρες ενος κειμενου και προσπαθω να το αποστηθησω και δεν μπορω να το αποστηθησω...
    Γενικα το μυαλο μου ειναι αχταρμας... λες και εχει σκατα μεσα....
    7 χρονια παιρνω την μαλακια...και ειναι επικυνδυνο πλεον να κοπει αποτομα...
    ευτυχως δεν εχω ξεπερασει ποτε την δοση των 1μγ. ημερεσιως...

  2. #2
    hlias1988
    Guest
    υπαρχει κανενας αλλος με παρομοια συμπτωματα?
    Γιατι περα απο τα ζαναξ μπορει να ειναι και ψυχολογικο το θεμα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    319
    Ξεχνάς όταν είσαι υπό την επήρεια του xanax?, το 1mg πως το παίρνεις? Σε τι δόσεις?
    Εγώ έχω παρατηρήσει ότι αν είμαι υπό την επήρεια όντως ξεχνάω , αλλά κάνω χρήση κατά το 90% το βράδυ για ύπνο , οπότε το πρωί έχει σβήσει...(0.25 τις περισσότερες φορές πλέον)
    Στη δουλειά μου επειδή έχει πολλά να κάνω θέλει καθαρό μυαλό και δεν έχω θέμα , θέμα έχω αν δεν έχω κοιμηθεί...
    Εξάσκησε το μυαλό σου και τη μνήμη σου , υπάρχουν πολλές απλές εφαρμογές στο νετ.
    Επίσης αν διαβάζεις βιβλία λόγω του ότι ο εγκέφαλος προσπαθεί να κάνει εικόνα αυτό που διαβάζει εξασκείται παράλληλα , και επίσης λίγο γυμναστική κάνει καλό στον εγκέφαλο.

  4. #4
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by kriti28 View Post
    Ξεχνάς όταν είσαι υπό την επήρεια του xanax?, το 1mg πως το παίρνεις? Σε τι δόσεις?
    Εγώ έχω παρατηρήσει ότι αν είμαι υπό την επήρεια όντως ξεχνάω , αλλά κάνω χρήση κατά το 90% το βράδυ για ύπνο , οπότε το πρωί έχει σβήσει...(0.25 τις περισσότερες φορές πλέον)
    Στη δουλειά μου επειδή έχει πολλά να κάνω θέλει καθαρό μυαλό και δεν έχω θέμα , θέμα έχω αν δεν έχω κοιμηθεί...
    Εξάσκησε το μυαλό σου και τη μνήμη σου , υπάρχουν πολλές απλές εφαρμογές στο νετ.
    Επίσης αν διαβάζεις βιβλία λόγω του ότι ο εγκέφαλος προσπαθεί να κάνει εικόνα αυτό που διαβάζει εξασκείται παράλληλα , και επίσης λίγο γυμναστική κάνει καλό στον εγκέφαλο.
    Αυτο εχω χασει. Δεν μπορω να δημιουργησω εικονες... Διαβαζοντας πχ ενα τραγουδι στιχων. Επισης βιβλιο δεν εχω ορεξη να διαβασω αλλα αμα το κανω για να εξασκεισω τον εγκεφαλο μου δεν μπορω να καταλαβω τι λεει. πρεπει να το διαβασω πολλες φορες.
    Ειπαμε με το γιατρο σταδιακη διακοπη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,345
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Ποιο ειναι ποιο βαρυ? το ταβορ η το ζαναξ?
    Επισης να πω οτι με τον γιατρο αποφασησα την σταδιακη διακοπη του ζαναξ για λογους οπως....
    Ξεχναω τα ποιο απλα πραγματα.
    Δεν μπορω να διαβασω η να αποστηθησω ενα κειμενο...Παραδειγματος χαριν διαβαζω τρεις σειρες ενος κειμενου και προσπαθω να το αποστηθησω και δεν μπορω να το αποστηθησω...
    Γενικα το μυαλο μου ειναι αχταρμας... λες και εχει σκατα μεσα....
    7 χρονια παιρνω την μαλακια...και ειναι επικυνδυνο πλεον να κοπει αποτομα...
    ευτυχως δεν εχω ξεπερασει ποτε την δοση των 1μγ. ημερεσιως...
    Ζαναξ ποτέ μου δεν έχω πάρει, μήπως σου προκαλεί και απώλεια κενών μνήμης;

  6. #6
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Ζαναξ ποτέ μου δεν έχω πάρει, μήπως σου προκαλεί και απώλεια κενών μνήμης;
    ναι αντρεα.....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Ποιο ειναι ποιο βαρυ? το ταβορ η το ζαναξ?
    Επισης να πω οτι με τον γιατρο αποφασησα την σταδιακη διακοπη του ζαναξ για λογους οπως....
    Ξεχναω τα ποιο απλα πραγματα.
    Δεν μπορω να διαβασω η να αποστηθησω ενα κειμενο...Παραδειγματος χαριν διαβαζω τρεις σειρες ενος κειμενου και προσπαθω να το αποστηθησω και δεν μπορω να το αποστηθησω...
    Γενικα το μυαλο μου ειναι αχταρμας... λες και εχει σκατα μεσα....
    7 χρονια παιρνω την μαλακια...και ειναι επικυνδυνο πλεον να κοπει αποτομα...
    ευτυχως δεν εχω ξεπερασει ποτε την δοση των 1μγ. ημερεσιως...
    Σα να με διαβαζω,το μυαλο μου είναι ενα χαος.Δεν θυμαμαι τίποτα
    Εγω τα εκοψα ηδη ευτυχώς αλλα δεν έχω επανέλθει
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    479
    Καί εγώ παρατηρώ πως έχω θέματα Με τή μνήμη, τή συγκέντρωση. Γιατρός δεν είμαι, αλλά από αυτά που έχω διαβάσει, τό χρόνιο στρες καί η κατάθλιψη μπορούν νά προκαλέσουν αυτή τή σύγχυση στον εγκέφαλο. Μήν τά παρατας. Άκου podcast με εκπομπες. Άκου -δες βίντεο Με ομιλίες. Γράψε αυτά που έχεις νά κάνεις σέ ημερολόγιο. Διαβασε μικρά αρθρα (όχι απαραίτητα μυθιστορηματα).
    Όλα αυτά και άλλα πολλά εξασκούν την προσοχη, συγκέντρωση, μνήμη.

  9. #9
    hlias1988
    Guest
    Χιλια ευχαριστω παιδια!!!! Μου δωσατε δυναμη! δεν ειμαι μονος σε αυτον τον αγωνα!
    Αν και υπαρχουν πολλες φορες που φοβαμε... φοβαμε θα τα καταφερω? γενικως θα τα καταφερω στην ζωη κτλ!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,345
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ναι αντρεα.....
    Ρώτα τον γιατρό σου αν αντί ζαναξ μπορείς να πάρεις stedon, νομίζω είναι για τα ίδια συμπτώματα, απλός εμένα η γιατρός μου έγραψε stedon, γιατί δεν είναι εθιστικό σαν το ζαναξ!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,345
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Καί εγώ παρατηρώ πως έχω θέματα Με τή μνήμη, τή συγκέντρωση. Γιατρός δεν είμαι, αλλά από αυτά που έχω διαβάσει, τό χρόνιο στρες καί η κατάθλιψη μπορούν νά προκαλέσουν αυτή τή σύγχυση στον εγκέφαλο. Μήν τά παρατας. Άκου podcast με εκπομπες. Άκου -δες βίντεο Με ομιλίες. Γράψε αυτά που έχεις νά κάνεις σέ ημερολόγιο. Διαβασε μικρά αρθρα (όχι απαραίτητα μυθιστορηματα).
    Όλα αυτά και άλλα πολλά εξασκούν την προσοχη, συγκέντρωση, μνήμη.
    Σκάκι να παίζεις προσθετο εγώ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Σκάκι να παίζεις προσθετο εγώ
    ΑΥΤΟ λεω και γω και με κοροϊδεύουν η δε με παίρνουν στα σοβαρά... Που να ήξεραν.

Similar Threads

  1. Ποιο ειναι το καλυτερο αντικαταθλιπτικο
    By xaka10 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 2
    Last Post: 23-11-2020, 23:07
  2. Ποιό απο τα δύο είναι χειρότερο?
    By notorious in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 19-05-2013, 14:09
  3. Ποιο ειναι το προβλημα σας;
    By ΣωτηρηςΚ in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 17-04-2013, 15:27
  4. Ποιο ειναι το προβλημα μου ?
    By Johnnis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 31-01-2013, 10:04
  5. ποιό είναι το απωθημένο σας ;
    By mitsokolo in forum Παχυσαρκία
    Replies: 138
    Last Post: 07-07-2011, 17:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •