Δεν ξέρω αν ήταν Βία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 112
  1. #1

    Δεν ξέρω αν ήταν Βία

    Καλησπέρα.Μεγάλωσε σε μια οικογένεια γενικά ήπιων τόνων χωρίς ιδιαίτερους καβγάδες.
    Αυτό που μου έχει μείνει ως <<τιμωρία>> ήταν το εξής :
    Ήμουν 14 χρονών και είχα πάει σούπερ μάρκετ με την μάνα μου.Ψιλοτσακωθήκαμε δεν θυμάμαι για ποιο λόγο αλλά της αντιμίλησα άσχημα.Εκείνη μετα μπήκε στο αμάξι
    και εγώ πήγα να αφήσω το καρότσι...πήγα να μπω στο αμάξι και πριν μπω ξεκίνησε....άρχισα και εγώ να τρέχω πίσω της..σταματούσε με περίμενε..έτρεχα με ολη μου την δυναμη και με το που την έφτανα ξαναξεκινούσε...φτάσαμε έτσι στο σπίτι..κυνηγώντας την

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    16
    Εντάξει θεωρώ πως δεν ήταν μια σωστή τιμωρία, γενικά η συζήτηση είναι η λύση και όχι τα καψωνια . Από ότι κατάλαβα δεν είχε συμβεί ξανά ,ήταν μια φορά και λογικά απλά αντέδρασε ψυχολογικά φορτισμένη. Μπορείς να το συζητήσεις και τώρα μαζί της και ας έχουν περάσει χρόνια αν σε απασχολεί .

  3. #3
    Quote Originally Posted by Maria9999 View Post
    Εντάξει θεωρώ πως δεν ήταν μια σωστή τιμωρία, γενικά η συζήτηση είναι η λύση και όχι τα καψωνια . Από ότι κατάλαβα δεν είχε συμβεί ξανά ,ήταν μια φορά και λογικά απλά αντέδρασε ψυχολογικά φορτισμένη. Μπορείς να το συζητήσεις και τώρα μαζί της και ας έχουν περάσει χρόνια αν σε απασχολεί .

    Το έχει κάνει άλλες 2 φορές για πλάκα.Το έχω συζητήσει μαζίτης και κάθε φορά μου λέει οκ δεν θα πάθεις τίποτα με λίγο τρέξιμο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Ποιος ο λογος που το θυμηθηκες τωρα ολο αυτο ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #5
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ποιος ο λογος που το θυμηθηκες τωρα ολο αυτο ?
    Γιατί το ξαναείδα αλλά όχι με εμένα πρωταγωνιστή..και επίσης δεν το ξέχασα ποτέ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by chrish1989 View Post
    Γιατί το ξαναείδα αλλά όχι με εμένα πρωταγωνιστή..και επίσης δεν το ξέχασα ποτέ
    Που το ξανειδες ?
    Απο τους ιδιους ανθρωπους σε καποιο αλλο δικο σου προσωπο ή σε ενα εντελως ασχετο περιβαλον με το δικο σου ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #7
    τυχαία....για πλάκα γινόταν αλλά ήταν σαν να το ξαναβίωνα εγώ

  8. #8
    ήθελα να ήξερα συνηθίζεται αυτό του είδους τιμωρία;;;έχει συμβεί σε κάποιον άλλον;;;;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by chrish1989 View Post
    ήθελα να ήξερα συνηθίζεται αυτό του είδους τιμωρία;;;έχει συμβεί σε κάποιον άλλον;;;;
    Σαν πλακα ή σαν παιχνιδι μπορει να γινει αλλα οχι για μεγαλες αποστασεις ..
    Αλλιως ειναι ενα ειδος ¨τιμωρια ¨που για καποιους δυστηχως ειναι επιτρεπτό...

    Και να συνηθιζεται απο καποια μεριδα δεν παει να πει οτι ειναι σωστο ...Μονο ατομα που εχουν αλλα θεματακια προτιμουν τετοιες συμπεριφορες σαν μεσο παιδαγωγησης ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #10
    την πρώτη φορά ήταν μεγάλη απόσταση...αλλά εφταιγα και εγώ...γιατί την κυνηγούσα και γιατι δεν περπατούσα;;;;;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Κατι που καταλαβαινεις με την ηλικια, ειναι οτι οι γονεις μας δεν ειναι τελειοι. Εχουν κανει τα λαθη τους. Οπως η συναισθηματικη αντιδραση στην προκειμενη της μητερας σου.
    Αυτο που θα ρωτησω και εγω οπως ρωταει η Marilou ειναι η αλληλουχια των σκεψεων που σε οδηγησε να γραψεις σε φορουμ στην ενοτητα "κακοποιηση" και να ρωτας κατα ποσο ηταν "κακοποιηση" και σωστο το συγκεκριμενο.
    Οχι δεν ηταν σωστη αντιδραση πιστευω της μητερας σου.
    Εσυ πως αισθανεσαι γενικα? Φανταζομαι δεν θα εισαι και στο καλυτερο κεφι, για να γραφεις εδω και να σκεφτεσαι τετοιες καταστασεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    κοιτάξτε επειδή το συζήτησα και με μια συνάδελφο (τυχαία ήρθς η κουβέντα) είπε ότι αυτό το έκανε για να με ευνουχίσει και ότι εγώ είμαι χαλβάς που την ακολουθούσα και
    δεν πήγα από άλλον δρόμο

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν θα εδινα βαρυτητα στο γεγονος με τη συναδελφο. Ποιος ξερει τι μπορει να σκεφτηκε και τις δικες της εμπειριες πανω στη σχεση μητερας - κορης - γιου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #14
    Απλά επειδή η απόσταση ήταν μεγάλη είχα πάντα την απορίσα τι σκεφτόταν ενώ οδγούσε

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μαλλον ηταν τσαντισμενη μαζι σου και θελησε να σε τιμωρησει με αυτο τον τροπο. Ξερω γω τι σκεφτοταν, ουτε η ιδια δεν θα ξερει καλα -καλα. Ουτε εσυ θυμασαι καν πως ξεκινησε ο καυγας.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι ήταν αυτό;
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 12-01-2020, 03:42
  2. 10 μέρες ήταν..
    By deleted-member1511161 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 46
    Last Post: 28-06-2015, 14:21
  3. το νομιζα φιλία, αλλα πλεον δεν ξερω τι ηταν
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 15-05-2012, 18:08
  4. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 21:32
  5. ηταν συγγενης
    By vythos in forum Κακοποίηση
    Replies: 9
    Last Post: 21-05-2008, 03:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •