Δεν ξέρω αν ήταν Βία - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 112
  1. #16
    αν ήταν μικρή απόσταση νομίζω ούτε εγώ θα το θυμόμουν πια

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Με λιγα λογια ηταν συναισθηματικη αντιδραση κατα τη γνωμη μου της στιγμης.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #18
    Συμφωνώ....μόνο την απόσταση σκέφτομαι

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Προσπαθησε να ηρεμησεις και να φτιαξεις προπαντος τη διαθεση σου. Ασχολησου με κατι αλλο, ξερω γω ισως μουσικη στο youtube και επανερχεσαι στο θεμα. Μην σκεφτεσαι αυτα που σου ειπε η συναδερφος. Γενικα με γυναικες μην τις μπλεκεις με συζητησεις σχετικα με θεματα μητερας- γιου κατα την γνωμη μου.
    Εγω σε αφηνω για τωρα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #20
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Προσπαθησε να ηρεμησεις και να φτιαξεις προπαντος τη διαθεση σου. Ασχολησου με κατι αλλο, ξερω γω ισως μουσικη στο youtube και επανερχεσαι στο θεμα. Μην σκεφτεσαι αυτα που σου ειπε η συναδερφος. Γενικα με γυναικες μην τις μπλεκεις με συζητησεις σχετικα με θεματα μητερας- γιου κατα την γνωμη μου.
    Εγω σε αφηνω για τωρα.
    Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου..
    Ισως όμως μια γυναίκα να καταλάβει περισσότερα στο κομμάτι της μάνας μου το γιατί φέρθηκε έτσι.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by chrish1989 View Post
    την πρώτη φορά ήταν μεγάλη απόσταση...αλλά εφταιγα και εγώ...γιατί την κυνηγούσα και γιατι δεν περπατούσα;;;;;
    τι εννοεις εφταιγες και εσυ δεν καταλαβα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #22
    γιατί δεν πηγα περπατώνστας με την ησυχία μου και έτρεχα πίσω της

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by chrish1989 View Post
    γιατί δεν πηγα περπατώνστας με την ησυχία μου και έτρεχα πίσω της
    Και αυτο σου καταλογιζει μεριδιο ευθυνης σε κατι τετοιο ?
    Μην ακουω χαζα τωρα ...
    Ηταν τελειως αντιπαιδαγωγικο ολο αυτο που εκανε .Αν ηθελε να σου επισημάνει κατι λαθος που εκανες να διάλεγε μια πιο σωστή συμπεριφορά ..

    Σημερα πως εισαι εσυ σαν ανθρωπος ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #24
    θα με χαρακτήριζα υποτακτικό δε γενικές γραμμές...Κατά τα άλλα νομίζω φυσιολογικός

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by chrish1989 View Post
    θα με χαρακτήριζα υποτακτικό δε γενικές γραμμές...Κατά τα άλλα νομίζω φυσιολογικός
    Υποτακτικο με ποια εννοια?

    Γενικα αυτο το γεγονος νομιζεις οτι σε εχει στιγματίσει ή επηρεασει σαν ανθρωπο και τωρα που το ξαναθυμηθηκες ,ξυπνησαν μαζι και αλλα κομματια ?
    Μου φαινεται πολυ παραξενο ενας ανθρωπος στην ηλικια σου αν κρινω απο την ημερομηνια στο νικ σου, να ξαναθημυθηκε ενα παιδικο γεγονος το οποιο να μην τον εχει επηρεασει και στην μετεπειτα πορεια του ...

    Ολοι εχουμε μνημες αλλα δεν αναρωτιομαστε αν ηταν οντως τιμωρια ή αν επρεπε να τιμωρηθουμε για την τοτε πραξη μας αν δεν μας εχει χαραξει ολο αυτο ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #26
    πραγματικά και εγώ νιώθω ότι με έχει στιγματίσει...ναι είναι αμαλητέο δεν λέω..δεν ξλερω γιατί μου φάνηκε τόσο βαρύ.Με κάνει να νιώθω άβολα όταν πχ η μανα μου το έλεγε
    σε φίλη της το περιστατικό και γελούσαν

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by chrish1989 View Post
    πραγματικά και εγώ νιώθω ότι με έχει στιγματίσει...ναι είναι αμαλητέο δεν λέω..δεν ξλερω γιατί μου φάνηκε τόσο βαρύ.Με κάνει να νιώθω άβολα όταν πχ η μανα μου το έλεγε
    σε φίλη της το περιστατικό και γελούσαν
    ως προς τι ?
    Θελω να πω που αντιλαμβανεσαι οτι αυτο το γεγονος σε επηρεαζει και ποιο στοιχειο στον χαρακτηρα σου νομιζεις οτι ευθυνεται σε αυτο το γεγονος ?

    Θες να μου πεις ενα γεγονος που νομιζεις οτι ενέργησες επηρεασμενος ψυχολογικα απο αυτη την παιδικη αναμνηση ?


    Η μητερα σου δεν ειχε την ικανοτητα να αντιληφθεί ολο αυτό που σου προκαλούσε εσενα την δεδομενη στιγμη ...
    Εσυ μετεπειτα το εχεις συζητηση ποτε μαζι της ?
    Της εχεις πει τι σου εχει αφησει ολο αυτο και οτι σε ενοχλει ακομα και αυτη η ενεργεια της που δηλωνει οτι δεν εχει πληρη επιγνωση της πραξης της ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #28
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    ως προς τι ?
    Θελω να πω που αντιλαμβανεσαι οτι αυτο το γεγονος σε επηρεαζει και ποιο στοιχειο στον χαρακτηρα σου νομιζεις οτι ευθυνεται σε αυτο το γεγονος ?

    Θες να μου πεις ενα γεγονος που νομιζεις οτι ενέργησες επηρεασμενος ψυχολογικα απο αυτη την παιδικη αναμνηση ?


    Η μητερα σου δεν ειχε την ικανοτητα να αντιληφθεί ολο αυτό που σου προκαλούσε εσενα την δεδομενη στιγμη ...
    Εσυ μετεπειτα το εχεις συζητηση ποτε μαζι της ?
    Της εχεις πει τι σου εχει αφησει ολο αυτο και οτι σε ενοχλει ακομα και αυτη η ενεργεια της που δηλωνει οτι δεν εχει πληρη επιγνωση της πραξης της ..
    Νομίζω επειδή έδειχνα αδύναμος και εκείνη είχε την εξουσία εκείνη την στιγμή.
    Φυσικά και το συζήτησα και μου είπε σιγά τι θα πάθεις με λίγο τρέξιμο
    Γεγονός συγκεκριμένο δεν έχω..Αλλά αυτό που θυμάμαι είναι όαν το συζητήσαμε μετά το ξαναέκανε
    και ενώ έτρεχα εκείνη μου έλεγε βλέπεις;;;το έχεις μεγαλοποιήσει δεν είναι κάτι τραγικό

  14. #29
    της λέω δεν με ενοχλεί να τρέχω..με ενοχλεί που τρέχω ενώ εσύ οδηγάς

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by chrish1989;1165236[QUOTE
    ]Νομίζω επειδή έδειχνα αδύναμος και εκείνη είχε την εξουσία εκείνη την στιγμή.
    Εχεις πλεον στα χερια σου την εξουσια της δικης σου ζωης ?
    Εισαι αυτος που πρεπει στις φιλικες σου ή στις ερωτικες σου σχεσεις ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι ήταν αυτό;
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 12-01-2020, 03:42
  2. 10 μέρες ήταν..
    By deleted-member1511161 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 46
    Last Post: 28-06-2015, 14:21
  3. το νομιζα φιλία, αλλα πλεον δεν ξερω τι ηταν
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 15-05-2012, 18:08
  4. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 21:32
  5. ηταν συγγενης
    By vythos in forum Κακοποίηση
    Replies: 9
    Last Post: 21-05-2008, 03:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •