Η κατάρα των social media - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 70
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by user View Post
    μου έφερες στο νου τη σχετική ανάρτηση της Λατινοπούλου τώρα και μια άλλη απάντηση αναφορικά με τα σχόλια που έγιναν.
    δεν ξέρω γιατί, απλά φέρεται και οι δύο πλευρές να είναι αδύναμες στα σημεία.

    εγώ εκείνο που ήθελα να πω, είναι πχ όταν ξέρεις ότι έχεις πολλούς φόλοερς, και ποστάρεις την ευτυχία σου στηριζόμενη σε κάτι επιφανειακό, η μάζα επηρεάζεται. και γίνεται κανόνας μετά. πχ καρντάσιανς. το πώς μεταφέρεται μια πληροφορία παίζει μεγάλο ρόλο.
    Τι ειναι επιφανειακο για εσενα και τι μπορει να ειναι για καποιον αλλον που μεσα απο αυτο εισπρατει αποδοχη ,ικανοποιηση ,χαρα ,ακομα και χρηματα ?

    Νομιζεις οτι ολα αυτα ειναι επιφανειακα ή μπορεις να πεις οτι ειναι νομος ολο αυτο και πρεπει να τοποθετειτε σε πλαισια αλλιως ειναι παραβατικη συμπεριφορα και κατι κρυβει ?
    Ανεφερες το πιο νοσηρο προτυπο της σημερινης εποχης και μαλιστα ενα ξενο προτυο που εδω πλεον δεν ειναι και τοσο ..

    Αν αναλογιστεί ο καθενας πως αυτη η οικογενεια ξεκινησε με ενα πλασαρισμα βιντεο πορνο αντιλαμβανομαστε την νοσηροτητα που υπαρχει απο ανθρωπους που τους ακολουθουν ..
    Μην βλεπεις ομως το σημερα που το σωστο marketing ενος πανεξυπνου ανθρωπου τις εφτασε εδω .Δες απο τι ξεκινησε ολο αυτο .
    Ολο αυτο οταν ξεκινησε δεν ειχε και τοσο αποδοχη .Απλα ειπαμε ο σωστος χειρισμος της αρνητικης δημοσιοτητας τους οδηγησε στο σημερα .

    Την Λατινοπουλου την παρακολουθω και εγω γιατι πραγματικα μου αρεσουν παρα πολύ ορισμενες απόψεις της, πλην την αστοχη δημοσιευση που εκανε προκειμενου να αποκτησει περισσοτερο κοινο μιας που πολιτεύεται .
    Δυστηχως επεσε και αυτη στην παγιδα ολου αυτου και καπου εχασε το δικιο της .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Κατα μεσο ορο διαβαζα οτι ο μεσος χρηστης FB εχει 338 επαφες.https://www.google.com/search?q=aver...hrome&ie=UTF-8 Σιγα μην ειναι φιλοι αν εχεις κανα 5αρι πραγματικους φιλους στη ζωη πλουσιος εισαι. Φυσικο ειναι να στην σπανε οι αναρτησεις ορισμενων και να μη θες καν να της βλεπεις.
    Εαν μου ζητησει καποιος στην πραγματικη ζωη το FB μου δεν θα του το αρνηθω και θα εχω εναν ακομα.
    Δεν τους λεω καν φιλους ,ουτε καν γνωστους γιατι παγκοσμια ολοι εχουν περισσοτερους στο FB. Ακομα και εναν που ειπανε μονο γεια ή καποιον που ενταξανε στις επαφες μετα απο αιτημα. Ειναι πως δουλευει το μεσον.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Κατα μεσο ορο διαβαζα οτι ο μεσος χρηστης FB εχει 338 επαφες.https://www.google.com/search?q=aver...hrome&ie=UTF-8 Σιγα μην ειναι φιλοι αν εχεις κανα 5αρι πραγματικους φιλους στη ζωη πλουσιος εισαι. Φυσικο ειναι να στην σπανε οι αναρτησεις ορισμενων και να μη θες καν να της βλεπεις.
    Εαν μου ζητησει καποιος στην πραγματικη ζωη το FB μου δεν θα του το αρνηθω και θα εχω εναν ακομα.
    Δεν τους λεω καν φιλους ,ουτε καν γνωστους γιατι παγκοσμια ολοι εχουν περισσοτερους στο FB. Ακομα και εναν που ειπανε μονο γεια ή καποιον που ενταξανε στις επαφες μετα απο αιτημα. Ειναι πως δουλευει το μεσον.
    Αυτό λεω keep ..
    Δεν μπορείς να θεωρείς δικούς σου παραπάνω από δέκα άτομα και πολλά λέω .
    Οι υπόλοιποι στο προσωπικό σου φεις όπου για εκεί μιλάμε είναι απλά γνωστοί και τους έχεις είτε για κουτσομπολιό είτε γιατί θες να βλέπεις έναν άλφα αριθμό .

    Δεν έχεις κανένα άλλο λόγο να τους έχεις από την στιγμή που δεν τους εκτιμας κιόλας .

    Αν το κουτσομπολιό ή την κλειδαρότρυπα την αντέχεις σαν άνθρωπος ή σε νευριάζει είναι δικό σου θέμα .

    Αυτό τους λυπάμαι αλλά δεν τους διαγράφω δηλώνει ξεκάθαρα αλλά πράγματα .

    Δεν είμαστε σε ηλικίες 15 χρόνων για να υποστηρίζουμε το οτιδήποτε .

    Ειδικά όσοι είμαστε επαγγελματίες και διατηρούμε ένα επαγγελματικό προφίλ .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Επαγγελματικο προφιλ, δεσμευεσαι πολυ το τι θα ποσταρεις. Πρεπει να εισαι πολυ προσεκτικος. Γενικα το μεσον εχει προβληματα εξ' ορισμου της ανθρωπινης φυσης και αποτυχαινει σε γενικες γραμμες, για επικοινωνια. Ευτυχως που δεν εχω επαγγελματικο προφιλ, αλλα θα κανω ενα ρεκτιφιε να σβησω μερικα ποστ σε περιπτωση που καποιος μελλοντικος εργοδοτης μου θελει να κοιταξει. (φανταστειτε να μην υπηρχε το messenger, ουσιαστικα μηδενικη επικοινωνια απο τα ποστ ή εξαιρετικα ρηχη). Τεσπα, ο λογαριαμος μου υπαρχει και θα συνεχισει να υπαρχει, το μεσον δεν με γεμιζει προσωπικα. Περισσοτερο χρονο περναω εδω αγνωστος μεταξυ αγνωστων και περισσοτερη επικοινωνια εχω στα ποστ μου (εξαιρω το messenger).
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Επαγγελματικο προφιλ, δεσμευεσαι πολυ το τι θα ποσταρεις. Πρεπει να εισαι πολυ προσεκτικος. Γενικα το μεσον εχει προβληματα εξ' ορισμου της ανθρωπινης φυσης και αποτυχαινει σε γενικες γραμμες, για επικοινωνια. Ευτυχως που δεν εχω επαγγελματικο προφιλ, αλλα θα κανω ενα ρεκτιφιε να σβησω μερικα ποστ σε περιπτωση που καποιος μελλοντικος εργοδοτης μου θελει να κοιταξει. (φανταστειτε να μην υπηρχε το messenger, ουσιαστικα μηδενικη επικοινωνια απο τα ποστ ή εξαιρετικα ρηχη). Τεσπα, ο λογαριαμος μου υπαρχει και θα συνεχισει να υπαρχει, το μεσον δεν με γεμιζει προσωπικα. Περισσοτερο χρονο περναω εδω αγνωστος μεταξυ αγνωστων και περισσοτερη επικοινωνια εχω στα ποστ μου (εξαιρω το messenger).
    Φυσικά και δεν γινεται το προσωπικό προφίλ να είναι και επαγγελματικό για το προφανές που μόλις είπες .

    Άνετα μπορείς να παρακολουθείς από εκεί και τις σελίδες που θέλεις να ενημερώνεσαι χωρίς να έχεις τα σχολια των υποτιθέμενων σου "φίλων " και φυσικά να μην χάνεις τίποτα σημαντικό αφού η ροή σου θα είναι περιορισμένη και απόλυτα συνυφασμένη με το αντικείμενο σου .

    Υπάρχουν δημοσιεύσεις από σάιτ καθαρά επαγγελματικά και ο διάλογος εκεί είναι στα επαγγελματικά πλαίσια .
    Πως είναι δυνατόν να κάνω εγώ ένα τέτοιο διάλογο που αφορά το καθορο κομμάτι της δουλειάς μου και να είναι κοινο με τους φίλους μου ?

    Να ξέρεις πλέον ακόμα και βιογραφικό σε εταιρεία να στείλεις θα σου ζητηθεί και κάποιος λογαριασμός σου στα sosial ώστε να γίνει και από εκεί μια μινι διαπίστωση ως προς το προφίλ σου και αν ταιριάζεις στην εταιρεία που πρόκειται να προσληφθείς.

    Είναι ένας ακόμα λόγος που τα στελεχοι των εταιρειών δεν χρησημοποιουν το προσωπικό προφίλ και έχουν το καθαρά επαγγελματικό .
    Ειδικά σε ανθρώπους που σχετίζονται με πολυεθνικές και το προφίλ που πρέπει να έχουν πρέπει να ακολουθεί μια πολύ συγκεκριμένη γραμμή.

    Άλλωστε το προσωπικό φεις είναι και έναν μέσο για να κάνεις και λίγο χαβαλε με τα φιλαράκια σου και λίγη πλακιτσα με αφορμή μια φωτό που ανέβασαν..

    Πως μπορείς να το κάνεις αυτό όταν το συγκεκριμένο είναι ο μεγαλύτερος ρουφιάνος του διαδικτύου και την παραμικρή ενέργεια σου την δημοσιεύει και στα άτομα που δεν αφορούν την δημοσίευση ?

    Υπάρχουν άτομα που πέραν από την δουλειά τους δραστηριοποιούνται και σε άλλα σωματεία
    Ει άι δυνατόν να τα έχεις όλα αυτά μέσα σε ένα ?

    Ας πάρουμε παράδειγμα τα άτομα που ανήκουν σε φιλοζωικές ομάδες ή ομάδες αυτοβοηθειας ή έχουν κάποιο ιδιαίτερο χόμπι ..
    Ψαρεμα ,κυνήγι ,χειροτεχνιες ,κηπουρική και πολλά άλλα .

    Κάθε φορά δηλαδή που θα θέλω εγώ να σχολιάζω ή να κάνω report μια δημοσίευση θα βγαίνει σαν αναφορά και στον άνθρωπο που τον γνωρίζω μόνο επαγγελματικά ?

    Δεν είναι τυχαίο ότι έχει χάσει πολύ σημαντικό έδαφος ως προς την ιδιαιτερότητα του αυτοί και πλέον όλοι έχουν στραφεί στο insta η στην καθόλα πλέον επαγγελματική γνώριμη πλατφόρμα που έχουμε όλοι όσοι είμαστε με σα σε αυτό και δεν έχει καμία σχέση με αυτά τα δύο ...

    Όλοι δεν έχουμε την δυνατότητα να έχουμε τα φιλαράκια μας κοντά, είναι αρκετοί πλέον που είναι εξωτερικό και αυτή η δυνατότητα είναι πραγματικά πολύ ιδιαίτερη και αντικατοπτρίζει και το κλίμα του προφίλ που έχεις αλλά τον λόγο που το κάνεις !

    Άλλωστε εγώ προσωπικά ποτέ δεν θα δεχομουν άτομο που έχει ένα προφίλ καθαρά και μόνο για κουτσομπολιό αφού δεν συμμετέχει πουθενά στις συζητήσεις μας και ούτε φυσικά ποσταρει τίποτε .
    Ποιος ο λόγος να τον έχω αφού θα τα λέμε από κοντά ?

    Εκεί αντιλαμβάνεσαι πολύ καθαρά τους λογους υπαρξεις του στα sosial ειδικά αν έχουν και καβαντζωση κάποια χρονακια παραπάνω ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Για καθαρα επαγγελματικους σκοπους υπαρχει και το Linkedin. Μονο που χρειαζεται και αυτο το χρονο του οπως ολα τα social media. Το καθενα εξυπηρετει το δικο του κομματι. Υπαρχουν ηδη αυτοματοποιημενα προγραμματα για να τα διαχειριζεσαι και να κανουν ποστ εκ μερους σου, αν και δεν εχω ασχοληθει. Γενικα με εκνευριζει αυτο το κομματι. Δεν ξερω πρεπει να αφιερωσω μια ημερα να κανω λιγη καθαριοτητα fb.
    Θελω ενα social να περναω καλα και να επικοινωνω.
    Θελει ψαξιμο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Για καθαρα επαγγελματικους σκοπους υπαρχει και το Linkedin. Μονο που χρειαζεται και αυτο το χρονο του οπως ολα τα social media. Το καθενα εξυπηρετει το δικο του κομματι. Υπαρχουν ηδη αυτοματοποιημενα προγραμματα για να τα διαχειριζεσαι και να κανουν ποστ εκ μερους σου, αν και δεν εχω ασχοληθει. Γενικα με εκνευριζει αυτο το κομματι. Δεν ξερω πρεπει να αφιερωσω μια ημερα να κανω λιγη καθαριοτητα fb.
    Θελω ενα social να περναω καλα και να επικοινωνω.
    Θελει ψαξιμο.
    Το έπιασες κατευθείαν keep !
    Γι'αυτό μιλουσα οπότε αντιλαμβάνεσαι πλήρως αυτά που λέω και τι ισχύει στους επαγγελματικούς χώρους .

    Να κάνεις ένα προφίλ που να είσαι εσύ .
    Χωρίς γνωστούς άγνωστους μόνο και μόνο για να λες ότι έχεις φίλους ..

    Δεν θα ξεχάσω ήρθε ένας για δουλειά και μπαίνοντας στο προφίλ του είχα δει ότι κουλαμαρα μπορείς να φανταστείς ..

    Αυτόματα έφαγε πόρτα χωρίς να τον φωνάξω ούτε καν για δεύτερη συνέντευξη από την στιγμή που οι πελάτες μου όταν τους στέλνω να τους εξυπηρετεί κάποιος υπάλληλος μου απαιτούν την δέουσα συμπεριφορά σύμφωνα με αυτή που πληρώνουν ...

    Όσο μορφωμένος είναι ο άλλος όσα πτυχία και να έχει αν η συμπεριφορά του αντικατοπτρίζεται στο επαγγελματικό προφίλ που βάζει ο ίδιος στα βιογραφικά του ,εκεί καταλαβαίνεις τι αντίληψη έχει ...

    Αν το κάνεις καθαρά για επαγγελματικό σκοπό καντω όπως πρέπει !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    έχω κι άλλο παράδειγμα.
    τις διακοπές των πολιτικών.
    κι άλλο κι άλλο κι άλλο.
    οι απλοί καθημερινοί άνθρωποι δεν φτάνουν να με ενοχλούν τόσο πολύ, όσο οι φασίστες ανάμεσα σε αυτούς.
    εξ άλλου αν ο άλλος νιώθει καλά να ποστάρει τη ζωή του, κάποια στιγμή θα βαρεθεί, έλεος.


    εμένα με ενοχλεί το να περνάς ως σωστό να διασκεδάζεις ή να ζεις με έναν συγκεκριμένο τροπο. όχι ο όγκος αναρτήσεων. αυτό όντως διαχειρίζεται.
    αυτό που δεν διαχειρίζεται είναι η μη έλλογη σκέψη.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μάλιστα έχεις δίκιο άσε μας τώρα να συνεχίσουμε την συζήτηση..

    Άλλωστε με τους ηλικιωμένους ποτέ δεν μπορούσα να συννοηθω ...

    Ήρθε η σειρά μου πάλι ..καιρό είχες να βγάλεις αυτό που είσαι

    Ageism= ηλικιακός ρατσισμός. Είναι η συστηματική δημιουργία στερεοτύπων και η εδραίωση προκαταλήψεων που οδηγούν σε διαχωρισμό κάποιων ατόμων από τα υπόλοιπα μέλη της κοινωνίας και τον αποκλεισμό τους από σημαντικές δραστηριότητες, με μοναδικό κριτήριο την ηλικία τους.

    https://www.athensvoice.gr/politics/...akoy-ratsismoy
    #UnVioladorEnTuCamino

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by user View Post
    έχω κι άλλο παράδειγμα.
    τις διακοπές των πολιτικών.
    κι άλλο κι άλλο κι άλλο.
    οι απλοί καθημερινοί άνθρωποι δεν φτάνουν να με ενοχλούν τόσο πολύ, όσο οι φασίστες ανάμεσα σε αυτούς.
    εξ άλλου αν ο άλλος νιώθει καλά να ποστάρει τη ζωή του, κάποια στιγμή θα βαρεθεί, έλεος.


    εμένα με ενοχλεί το να περνάς ως σωστό να διασκεδάζεις ή να ζεις με έναν συγκεκριμένο τροπο. όχι ο όγκος αναρτήσεων. αυτό όντως διαχειρίζεται.
    αυτό που δεν διαχειρίζεται είναι η μη έλλογη σκέψη.
    Ας επανελθουμε στο θεμα μας λοιπον χωρις ασχετες παραμβολες ελπιζω !

    User νομιζω πως δεν υπαρχει καποιο νοημα να ακολουθεις πολιτικους τετοιου βεληνεκούς .
    Ειναι αυτο που λεω !

    Ακολουθους οσου αντεχεις και οσους εκτιμας !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Βρήκα αυτό το vid ενδιαφέρον, αναφέρεται στο πώς τα κοινωνικά δίκτυα επηρεάζουν τον εγκέφαλο δημιουργώντας νέες συνάψεις, ποια πλευρά του εγκεφάλου διεγείρεται και επηρεάζεται περισσότερο, ποιες ικανότητες αποκτά ο εγκέφαλος μέσω της χρήσης των κοινωνικών δικτύων κτλ. Η φυσική πλευρά των κοινωνικών δικτύων, η οργανική πλευρά.
    https://www.youtube.com/watch?v=CkMh6xdJNeM
    #UnVioladorEnTuCamino

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Άφησα το forum και μπήκα τώρα να δω...Η αλήθεια είναι πως μπερδεύτηκα λίγο με όλα αυτά περί ηλικίας, πολιτικών κλπ, οπότε θα αναφερθώ στο θέμα έτσι όπως το ξεκίνησα. Νομίζω ότι γενικά το όλο ζήτημα έχει να κάνει με την υπερβολή. Όσο κι αν συμπαθείς ένα άτομο που έχεις «φίλο» ή ακολουθείς, άμα τείνει να υπερβάλλει, κάποια στιγμή θα σε ξενίσει όλο αυτό.

    πχ. Έχω μία κοπέλα που πάμε μαζί στη σχολή. Θα πάει στη θάλασσα για παράδειγμα. Ανεβάζεις φωτό τοποθεσίας, ανεβάζεις φωτό με όλη την παρέα, ανεβάζεις τα κοκτέιλ, ανεβάζεις τη δύση του ήλιου, μετά ήρθε ένας άλλος φίλος, να τον ποστάρουμε και αυτόν μη παραπονεθεί, αχ να και τα ποδαράκια στο κύμα. Μου φαίνεται υπερβολικό εμένα προσωπικά και όσο κι αν με ξενίζει, επειδή τη συμπαθώ σαν παιδί, δε μπορώ να μην την ακολουθώ γιατί η ίδια δίνει πολλή σημασία σε αυτά...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by erimitis44 View Post
    Άφησα το forum και μπήκα τώρα να δω...Η αλήθεια είναι πως μπερδεύτηκα λίγο με όλα αυτά περί ηλικίας, πολιτικών κλπ, οπότε θα αναφερθώ στο θέμα έτσι όπως το ξεκίνησα. Νομίζω ότι γενικά το όλο ζήτημα έχει να κάνει με την υπερβολή. Όσο κι αν συμπαθείς ένα άτομο που έχεις «φίλο» ή ακολουθείς, άμα τείνει να υπερβάλλει, κάποια στιγμή θα σε ξενίσει όλο αυτό.

    πχ. Έχω μία κοπέλα που πάμε μαζί στη σχολή. Θα πάει στη θάλασσα για παράδειγμα. Ανεβάζεις φωτό τοποθεσίας, ανεβάζεις φωτό με όλη την παρέα, ανεβάζεις τα κοκτέιλ, ανεβάζεις τη δύση του ήλιου, μετά ήρθε ένας άλλος φίλος, να τον ποστάρουμε και αυτόν μη παραπονεθεί, αχ να και τα ποδαράκια στο κύμα. Μου φαίνεται υπερβολικό εμένα προσωπικά και όσο κι αν με ξενίζει, επειδή τη συμπαθώ σαν παιδί, δε μπορώ να μην την ακολουθώ γιατί η ίδια δίνει πολλή σημασία σε αυτά...
    Γιατί σε ξενίζει?
    Έχεις σκεφτεί ακριβώς τον λόγο ?

    Εφόσον εκτιμας την κοπέλα και αντιλαμβάνομαι ότι έχει ένα άλφα χαρακτήρα ,τι είναι αυτό ακριβώς που σε χαλάει εσένα ?

    Η υπερβολική έκθεση της ή το γεγονός ότι εσύ δεν μπορείς να συμμετέχεις σε κάτι τόσο ωραίο ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Και γιατί νιώθεις υποχρεωμένος όταν η άλλη ποστάρει το καθετί της καπνίσει να την ακολουθείς; Ό,τι με ενοχλήσει έχει φάει σουτ, ίσως να το δοκίμαζες για αλλαγή και να έπαυε να σε απασχολεί το κόλλημα του καθένα. Μου δείχνει βαρεμάρα και χάσιμο χρόνου η αναλυτική απογραφή των στιγμών και των ημερών κάποιων ανθρώπων. Αλλά όταν είναι τόσο απλό να το λύσω, μην βλέποντας διαρκώς τις βλακείες, δεν τρώει παρά λίγο χρόνο και μετά ασχολούμαι μόνο με τα δικά μου ενδιαφέροντα, όχι των άλλων όταν δε με αφορούν.
    #UnVioladorEnTuCamino

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Γιατί σε ξενίζει?
    Έχεις σκεφτεί ακριβώς τον λόγο ?

    Εφόσον εκτιμας την κοπέλα και αντιλαμβάνομαι ότι έχει ένα άλφα χαρακτήρα ,τι είναι αυτό ακριβώς που σε χαλάει εσένα ?

    Η υπερβολική έκθεση της ή το γεγονός ότι εσύ δεν μπορείς να συμμετέχεις σε κάτι τόσο ωραίο ?
    Η υπερβολική δημοσιοποίηση με ενοχλεί να σου πω την αλήθεια...Πολλές φορές έχω συμμετάσχει και εγώ σε παρέες και μου λέει "έλα να βγάλουμε ένα στορυ" και εγώ το θεωρώ ανούσιο ξέρω γω

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Social Skills Training
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 01-06-2023, 15:33
  2. Social media και κουτσομπολιό.
    By tzimani in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 4
    Last Post: 26-06-2019, 02:23
  3. social media
    By dimitriS12 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 31-03-2019, 00:14
  4. Social media (facebook κτλ) και διαταραχές άγχους - κατάθλιψη
    By jock77 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 22-06-2018, 01:41
  5. Προσέγγιση μέσω social media
    By χωρίς ελπίδα in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 39
    Last Post: 14-01-2016, 14:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •