Άγχος κ αϋπνία - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by niania40 View Post
    Ευχαριστώ για την απάντηση! Μιλαω για τα προϊόντα που πωλούνται απο καταστήματα κ οχι να ψωνίσω φυςικα κ να καπνίσω απο το δρόμο. Το εκανα πιτσιρικα κ ξερω οτι δεν βοηθάει.
    Εχω διαταραχές στον ύπνο κυρίως κ ψαχνω αρχικά κάποιο σκεύασμα οχι χημικό που ισως να αξιζει τον κόπο να δοκιμάσω γι αυτο κ ρωτάω για εμπειριες άλλων. Εμπειρία απο τα καταστήματα πώλησης εχει κανεις;;
    Για ποια χώρα μιλάς?

    Στην Αμερική ψωνίζω κανονικά απ τα μαγαζιά.
    Στην Ελλάδα δεν υπάρχει τίποτα σχετικό με το προϊόν που ψάχνεις που να βοηθάει το πρόβλημα σου.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Για ποια χώρα μιλάς?

    Στην Αμερική ψωνίζω κανονικά απ τα μαγαζιά.
    Στην Ελλάδα δεν υπάρχει τίποτα σχετικό με το προϊόν που ψάχνεις που να βοηθάει το πρόβλημα σου.
    Για Ελλάδα μιλαω!
    Τα καταστήματα που εχουν ανοίξει εδω κ λιγα χρονια που πουλάνε προϊόντα cbd oil κ αλλα με διάφορες κατηγορίες κ για διάφορες παθήσεις ακομη κ για καταπολέμηση αϋπνίας, στρες κ.α;;; Ειναι κατι διαφορετικό;;; Νευρολόγος σε φιλη αντι να της συνταγογραφήσει χημεία, της συνέστησε να πάρει φαρμακευτική κάνναβη σε μορφή λαδιού απο τέτοιο εξειδικευμένο κατάστημα εδω στην Ελλάδα.
    Εσυ για κατι αλλο μιλας;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Κάνω χρήση φαρμακευτικής κάνναβης εδώ στην Ελλάδα και σου συστήνω να δοκιμάσεις.

    Χρησιμοποιώ ανθούς κάνναβης με 4% CBD ή παραπάνω και μου χαρίζει πολύ καλό ύπνο

    Το λάδι θα είναι ακόμα καλύτερο
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Κάνω χρήση φαρμακευτικής κάνναβης εδώ στην Ελλάδα και σου συστήνω να δοκιμάσεις.

    Χρησιμοποιώ ανθούς κάνναβης με 4% CBD ή παραπάνω και μου χαρίζει πολύ καλό ύπνο

    Το λάδι θα είναι ακόμα καλύτερο
    Θελεις να μου πεις τι προβλημα ειχες με τον ύπνο;
    Ευχαριστω!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Έβλεπα άσχημα όνειρα και ξυπνούσα με άγχος, περνούσα μέρες άυπνος, μέχρι εξάντλησης
    Last edited by homebod; 12-07-2021 at 14:49.
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    319
    niania , διάβασα ότι δε θες χημείες αλλά αν δεν βγάλεις άκρη με τα φυτικά εμένα εδώ και μερικές μέρες με βοηθάει στον ύπνο το remeron 3,75 mg που είναι πάρα πολύ μικρή δόση , με βοηθάει παρόλο που περνάω αρκετά αγχωτική περίοδο...

    εύχομαι να φτιάξει ο ύπνος σου και να ξεπεράσεις όλα τα εμπόδια

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Έβλεπα άσχημα όνειρα και ξυπνούσα με άγχος, περνούσα μέρες άυπνος, μέχρι εξάντλησης
    Μάλιστα! Εγω δεν εχω προβλημα στο να κοιμηθω, απο την ένταση όλης της ημέρας πέφτω ξερή, αλλα μετα απο κανενα δίωρο ο ύπνος ειναι διακοπτόμενος με αρκετα μεγαλα κενά ενδοιαμεσα κ συνολικά κοιμάμαι ενα 4ωρο το πολυ! Μετα απο 1 μηνα περίπου που τραβάει αυτη η ιστορία μου ειναι καπως δύσκολο να ανταπεξέλθω σε ολες τις ανάγκες της ημέρας κ αρχίζει καπως να με επηρρεαζει ολο αυτο. Καπως ετσι μου πρότειναν λάδι κάνναβης κ η αληθεια ειναι πως ξερω ατομα που το χρησιμοποιούν για παθήσεις κ είδαν αποτέλεσμα αλλα οχι για την αϋπνία!

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    17
    Kriti28 Σ’ευχαριστω πολυ για την απάντηση σου! Ειπα να εξαντλήσω ολα τα περιθώρια προτού στραφώ σε κατι τέτοιο! Δεν μου εχει ξανασυμβεί να ταραχτεί ο ύπνος μου για 1 μηνα, παρα για 2-3 μέρες το πολυ κ η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι καπως τη χημεία.

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    17
    Αν εχει καποιος αλλος εμπειρία απο cbd oil για αϋπνίες κ στρες με χαρά θα διαβασω! Ευχαριστω πολυ

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by niania40 View Post
    Αν εχει καποιος αλλος εμπειρία απο cbd oil για αϋπνίες κ στρες με χαρά θα διαβασω! Ευχαριστω πολυ
    Εγω όπως πιθανόν κατάλαβες έχω εμπειρία μονο απο κανονικό όμως τι σε εμποδίζει να δοκιμάσεις?

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Εγω όπως πιθανόν κατάλαβες έχω εμπειρία μονο απο κανονικό όμως τι σε εμποδίζει να δοκιμάσεις?
    Απλα ρωτάω αν ειναι κ αποτελεσματικό! Δεν ξερω αν ειναι το ίδιο με αυτα που καπνίζουμε εδω! Ενω ημουν του σπορ για χρονια καποια στιγμη εφαγα σκάλωμα κ το έκοψα μαχαίρι γιατι πλεον σταμάτησε να μου προκαλεί ευφορία κ ωρες ωρες μου έβγαζε άγχος κ ετσι κόπηκε μαχαίρι. Δεν ξερω αν και το το cbd θα μου βγάλει κατι τέτοιο. Απ’οσα εχω διαβάσει κ εχω ακούσει οχι, γι αυτο κ ρωτάω για εμπειριες άλλων

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by niania40 View Post
    Δεν ξερω αν και το το cbd θα μου βγάλει κατι τέτοιο. Απ’οσα εχω διαβάσει κ εχω ακούσει οχι, γι αυτο κ ρωτάω για εμπειριες άλλων
    Θα στο θέσω ως εξής, είναι σα να πίνεις ουίσκι χωρίς αλκοόλ.

    Μην φοβάσαι, απλα πήγαινε αύριο και πάρε, και γράψε εδω πως σου έκατσε.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by niania40 View Post
    Αν εχει καποιος αλλος εμπειρία απο cbd oil για αϋπνίες κ στρες με χαρά θα διαβασω! Ευχαριστω πολυ
    Δεν έχω εμπειρία στις ουσίες για τις οποίες ρωτάς, υπάρχουν όμως σκευάσματα της φυτεμβρυοθεραπείας που απευθύνονται ακριβώς στο πρόβλημά σου, δηλαδή το διακοπτόμενο ύπνο. Έχουν αργή αλλά βαθιά δράση (με εξαίρεση ένα που επενεργεί αρκετά γρήγορα). Καμία σχέση με την κλασική φυτοθεραπεία.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Τι είναι η φυτεμβρυοθεραπεια; Έχεις κάνα σύνδεσμο (link) να μας στείλεις;

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    17
    Καλησπέρα! Κ εγω αναρωτιεμαι! Τι ειναι η φυτεμβρυοθεραπεια!! Θελεις να μας πεις κατι περισσότερο;;;

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Αυπνια απο αγχος.....
    By Orion16 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 6
    Last Post: 21-11-2019, 00:01
  2. Άγχος και Αϋπνία
    By Johnnys in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 21-05-2018, 15:35
  3. αϋπνία από άγχος
    By Pavlos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 16-03-2014, 18:54
  4. Αυπνία και αγχος..Help!
    By Μητσάκος in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 16
    Last Post: 07-09-2013, 00:15
  5. ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΑΫΠΝΙΑ
    By Olga_32 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 20
    Last Post: 01-08-2010, 09:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •