Νομίζω μου αρέσει άντρας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εγω θα σταθω στο γεγονος οτι εχεις κοπέλα, και οχι μια σχεση περιστασιακή αλλα σκεφτοσουν και γαμο.Σαν γυναικα λοιπον θα σου πω να μην παντρευτείς γιατί δεν θα είναι κανεις απο τους δυο σας ευτυχισμένος.Βρες τη σεξουαλική σου ταυτότητα και αφησε τη κοπελα ελεύθερη, γιατί κατα την άποψη μου την κοροιδευεις με την ολη σταση σου και δε φταιει καπου.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Από όσα γράφεις βλέπω ότι υπάρχει από την πλευρά σου τρομερή συμπάθεια για τον συνάδελφο, ένα ενδιαφέρον πατρικό/αδελφικό πράγμα που δεν είναι καθόλου κακό, το αντίθετο μάλιστα αλλά δεν είναι αδελφοκαταστασεις. Αν δεν τον ποθείς σεξουαλικά, δεν τον φαντασιωνεσαι και οι σκέψεις αυτές δεν σου προκαλούν στύση, τότε δεν μιλάμε για ομοφυλοφιλία αλλά δυνατή φιλία

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εγω θα σταθω στο γεγονος οτι εχεις κοπέλα, και οχι μια σχεση περιστασιακή αλλα σκεφτοσουν και γαμο.Σαν γυναικα λοιπον θα σου πω να μην παντρευτείς γιατί δεν θα είναι κανεις απο τους δυο σας ευτυχισμένος.Βρες τη σεξουαλική σου ταυτότητα και αφησε τη κοπελα ελεύθερη, γιατί κατα τηn άποψη μου την κοροιδευεις με την ολη σταση σου και δε φταιει καπου.
    Δεν είναι λίγο επιπόλαιο να χωρίσω για αυτό; Έστω ότι μου άρεσε μια γυναίκα. Ότι ήμουν πάλι έτοιμος να παντρευτώ και κάποια μαρεσε. Αυτό ήταν; Χωρίζουμε επί τόπου; Η σεξουαλική μου ταυτότητα μπορεί λίγο να άλλαξε, αλλά δεν σταμάτησε να μαρέσει η γυναίκα μου. Όχι ότι είμαι σίγουρος ότι μαρέσει αυτός. Ίσως είναι πιο σωστό ναπω ότι μαρέσει να ασχολούμαι μαζί του.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by Ilias92 View Post
    Δεν είναι λίγο επιπόλαιο να χωρίσω για αυτό; Έστω ότι μου άρεσε μια γυναίκα. Ότι ήμουν πάλι έτοιμος να παντρευτώ και κάποια μαρεσε. Αυτό ήταν; Χωρίζουμε επί τόπου; Η σεξουαλική μου ταυτότητα μπορεί λίγο να άλλαξε, αλλά δεν σταμάτησε να μαρέσει η γυναίκα μου. Όχι ότι είμαι σίγουρος ότι μαρέσει αυτός. Ίσως είναι πιο σωστό ναπω ότι μαρέσει να ασχολούμαι μαζί του.
    Το σοκ που θα πάθει η γυναίκα σου αν το μάθει όλο αυτό το έχεις σκεφτεί ?

    Τα ξαναπάμε αυτά ,όχι μόνο την πάρτη μας και σκεφτόμαστε μόνο με το κάτω κεφάλι ..

    Εσύ έχεις θέμα σεξουαλικής ταυτότητας .
    Την γυναίκα σου γιατί θες να της δημιουργήσεις θέμα αν μάθει ότι ο άντρας της παίζει να θέλει ή ακόμα και να πάει με άντρες ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Μπορεί να είσαι bisexual. Αλλά πώς θα το γνωρίζεις εάν δεν έχεις ποτέ κάνει σχέση ή καν σεξ με άνδρα; Δεν ξέρεις τη φύση του ενδιαφέροντός σου, αλλά θέλεις να τη μάθεις για να το συζητάς εδώ; Εμπιστοσύνη, μοίρασμα με την σύντροφο δεν παίζει; Θα σε χώριζε αν της έλεγες πως αισθάνεσαι, είναι ανοιχτόμυαλη ή συντηρητική και τόσα άλλα μετράνε.
    #UnVioladorEnTuCamino

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Ilias92 View Post
    Δεν είναι λίγο επιπόλαιο να χωρίσω για αυτό; Έστω ότι μου άρεσε μια γυναίκα. Ότι ήμουν πάλι έτοιμος να παντρευτώ και κάποια μαρεσε. Αυτό ήταν; Χωρίζουμε επί τόπου; Η σεξουαλική μου ταυτότητα μπορεί λίγο να άλλαξε, αλλά δεν σταμάτησε να μαρέσει η γυναίκα μου. Όχι ότι είμαι σίγουρος ότι μαρέσει αυτός. Ίσως είναι πιο σωστό ναπω ότι μαρέσει να ασχολούμαι μαζί του.
    Αυτο που περιγραφεις, μου ακούγεται σα να εισαι ερωτευμενος με τον τύπο οπότε οχι,για μενα δεν ειναι επιπόλαιο.Ξεκαθαρισε τι θες μεσα σου και πράξε αναλογα..Τα εχεις ολα αχταρμα στο κεφάλι σου,πραγματικα κριμα για τη κοπέλα.Ειτε ήταν αντρας αυτος που σου αρεσε ειτε γυναίκα δεν αλλαζει κατι.Επιδιωκεις στιγμες μαζι του,θες να τον αγγιζεις και να τον βλέπεις.Δεν ειναι οτι απλά σου αρεσει.Φαντασου να συμπεριφερόταν αναλογα η κοπελα σε κάποιον.Δε ξερω,για μενα ειναι τραγικό ολο αυτο.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #22
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Νιώθω ότι κάτι ντρέπεσαι να μας πεις;
    Αλλιώς δεν μπορώ να εξηγήσω τον τρόπο που κόλλησες ενώ σου εξηγούμε τόσα πράγματα..Συμφωνώ με τον Νικόλα παρολαυτα

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Geo88 View Post
    Νιώθω ότι κάτι ντρέπεσαι να μας πεις;
    Αλλιώς δεν μπορώ να εξηγήσω τον τρόπο που κόλλησες ενώ σου εξηγούμε τόσα πράγματα..Συμφωνώ με τον Νικόλα παρολαυτα
    Δεν θεωρώ ότι ντρέπομαι για κάτι, προβληματισμένος νιώθω.

    Αν είμαι ερωτευμένος δεν ξέρω, απολαμβάνω την παρέα του. Μαρέσει να τον προσέχω.Μου αρέσει που "δέχεται" την φροντίδα μου. Η κοπέλα μου με θεωρεί ψυχρό και μου το έχει πει. Και άλλοι άνθρωποι με έχουν πει ψυχρό δεν θεωρώ ότι ισχύει. Είμαι πολύ δοτικός αλλά ταυτόχρονα και λίγο περίεργος και αν δεν στροφάρεις ίσως να μη βλέπεις κάτω από την επιφάνεια.

    Κάτι άλλο που συνειδητοποίησα σήμερα.. κάθε φορά που έρχεται σπίτι μου μας παίρνει ο ύπνος. Μετά ξυπνάμε τρώμε (όχι κάθε μέρα όταν έρθει) και πάει ο καθένας στη δουλειά του.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Ilias92 View Post
    Δεν θεωρώ ότι ντρέπομαι για κάτι, προβληματισμένος νιώθω.

    Αν είμαι ερωτευμένος δεν ξέρω, απολαμβάνω την παρέα του. Μαρέσει να τον προσέχω.Μου αρέσει που "δέχεται" την φροντίδα μου. Η κοπέλα μου με θεωρεί ψυχρό και μου το έχει πει. Και άλλοι άνθρωποι με έχουν πει ψυχρό δεν θεωρώ ότι ισχύει. Είμαι πολύ δοτικός αλλά ταυτόχρονα και λίγο περίεργος και αν δεν στροφάρεις ίσως να μη βλέπεις κάτω από την επιφάνεια.

    Κάτι άλλο που συνειδητοποίησα σήμερα.. κάθε φορά που έρχεται σπίτι μου μας παίρνει ο ύπνος. Μετά ξυπνάμε τρώμε (όχι κάθε μέρα όταν έρθει) και πάει ο καθένας στη δουλειά του.
    Σαν ερωτευμένο ζευγαράκι..Χωρισε απο την κοπέλα να σωθει.Δεν της αξίζει
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #25
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Σαν ερωτευμένο ζευγαράκι..Χωρισε απο την κοπέλα να σωθει.Δεν της αξίζει
    Ένα ένα μας τα λέει.
    Κοιμαστε μαζί αλλά δεν τον έχεις φανταστεί σεξουαλικά ποτέ;;;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Geo88 View Post
    Ένα ένα μας τα λέει.
    Κοιμαστε μαζί αλλά δεν τον έχεις φανταστεί σεξουαλικά ποτέ;;;
    Ειναι ξεκαθαρο το οτι ο τύπος είναι ερωτευμένος
    κριμα πραγματικά για την κοπελα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Geo88 View Post
    Ένα ένα μας τα λέει.
    Κοιμαστε μαζί αλλά δεν τον έχεις φανταστεί σεξουαλικά ποτέ;;;
    κάπου χαθήκαμε.. στους καναπέδες κοιμόμαστε χωριστά και αυτό επειδή μας παίρνει ο ύπνος κάποιεςφορές που έρχεται σπίτι μου όταν σχολάσουμε

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    6
    γεια σου Ηλία, να σε ρωτήσω κοντινούς φίλους είχες ποτέ ? Έχεις ξανανιώσει με κάποιον άλλον κάτι αντίστοιχο? Γενικά με το θέμα της φιλίας πώς τα πας? Έχεις πχ κολλητούς, μια καλή παρέα κάτι? Μήπως νιώθεις μόνος σου σ αυτό τον τομέα και σου βγαίνει έτσι με το παιδί?
    Αδέρφια έχεις? Μήπως είσαι μοναχοπαίδι και αναζητούσες πάντα κάποιον αδερφό χωρίς να μπορείς να έχεις?

    Σε γενικές γραμμές μήπως κάπου σε κάτι νιώθεις κάποιο κενό...?????

    Προσωπικά αφού αυτό το παιδί δεν σε ελκυει ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ δε νομίζω να σου αρέσει με τον τρόπο που το θέτεις...Εκτός αν όντως κάτι ντρέπεσαι να μας πεις. Αλλιώς κάτι άλλο ειναι.

  14. #29
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by Liaaa View Post
    γεια σου Ηλία, να σε ρωτήσω κοντινούς φίλους είχες ποτέ ? Έχεις ξανανιώσει με κάποιον άλλον κάτι αντίστοιχο? Γενικά με το θέμα της φιλίας πώς τα πας? Έχεις πχ κολλητούς, μια καλή παρέα κάτι? Μήπως νιώθεις μόνος σου σ αυτό τον τομέα και σου βγαίνει έτσι με το παιδί?
    Αδέρφια έχεις? Μήπως είσαι μοναχοπαίδι και αναζητούσες πάντα κάποιον αδερφό χωρίς να μπορείς να έχεις?

    Σε γενικές γραμμές μήπως κάπου σε κάτι νιώθεις κάποιο κενό...?????

    Προσωπικά αφού αυτό το παιδί δεν σε ελκυει ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ δε νομίζω να σου αρέσει με τον τρόπο που το θέτεις...Εκτός αν όντως κάτι ντρέπεσαι να μας πεις. Αλλιώς κάτι άλλο ειναι.
    Του απαντήσαμε και άλλοι πάνω ότι δεν το βρίσκουμε σεξουαλικό αυτό, αλλα συνεχίζει να είναι μπερδεμένος. Θεωρώ. Ότι μας λες ψεμματακια φίλε, ή είσαι τόσο αγχωμενος με αυτό που δεν βλέπεις καθαρά.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Νομιζω οτι ο αντρας μου εχει καταθλιψη
    By Αντζυ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 34
    Last Post: 02-02-2019, 22:19
  2. αντρας με βουλιμια
    By παναγιωτης_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 23
    Last Post: 16-08-2016, 23:37
  3. αντρας και σεξ
    By melinakii in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 05-04-2015, 15:28
  4. νομίζω πως μου αρέσει ο αδερφός του....
    By μπερδεμα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 14-09-2014, 03:23
  5. ΤΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ
    By tweetaki15 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 26
    Last Post: 06-08-2011, 21:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •