Νομίζω μου αρέσει άντρας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    8

    Νομίζω μου αρέσει άντρας

    Καλησπέρα σε όλους. Γράφω εδώ γιατί έχω μεγάλη ανάγκη να συζητήσω κάτι. Είμαι 30 χρονών, έχω σχέση 8 χρόνια με μια κοπέλα. Έχουμε πει και να παντρευτούμε. Όχι συγκεκριμένη ημερομηνία αλλά είναι στα σχέδια μας. Είμαι γιατρός σε ένα νοσοκομείο και ήρθε ένα παιδί 26χρονών για εκπαίδευση ας πουμε. Από την πρώτη στιγμή τον συμπάθησα. Κατά μια έννοια είμαι αυτός που τον εκπαιδεύει. Δεν ξέρω πως έγινε αλλά έχω φτάσει να τον σκέφτομαι συνέχεια. Επιδιώκω να μαι μαζί του. Παίρνω ευχαρίστηση ακόμα και που είναι στο χώρο. Κάποια φάση τον κέρασα και ήθελε να πληρώσει και του είπα ότι τον βλέπω σαν τον μικρό μου αδερφό δεν μπορώ να τον αφήσω να πληρώσω (αυτό το κάνω με όλους που είναι στη φάση του δεν μου είναι κάτι να πάρουμε καφέδες και να πληρώσω εγώ στη δουλειά). Από τότε ξεκίνησε ένα αστειάκι και όταν είμαστε οι 2 μας με λεει αδερφούλη. Τις προάλλες ήρθε στο γυμναστήριο μου και κάναμε κροσφιτ και πιάστηκε παντου. Μέχρι και αντιφλεγμονώδη του έδινα. Πήγα από το σπίτι του (μένει με γονείς) για να τονδω, του έκανα μασαζ να ηρεμίσει και τον πήρε ο ύπνος. Είχα μείνει 10 λεπτά και απλά τον κοίταζα και μετά έφυγα. Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Δεν είχες ποτέ υποθέτω καμία ομοφυλοφιλική σχέση στη ζωή σου; Δεν είχες νιώσει ξανά έλξη για άντρα ωστόσο όλα αυτά τα χρόνια, ή είχες και την καταπίεζες, την έσπρωχνες κάτω απ' το τραπέζι για διάφορους λόγους, (κοινωνικούς, προσωπικούς, οικογενειακούς).
    #UnVioladorEnTuCamino

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Merlot View Post
    Δεν είχες ποτέ υποθέτω καμία ομοφυλοφιλική σχέση στη ζωή σου; Δεν είχες νιώσει ξανά έλξη για άντρα ωστόσο όλα αυτά τα χρόνια, ή είχες και την καταπίεζες, την έσπρωχνες κάτω απ' το τραπέζι για διάφορους λόγους, (κοινωνικούς, προσωπικούς, οικογενειακούς).
    Όχι δεν είχα ποτέ κάποια εμπειρία ούτε είχα νιώσει έλξη. Ευκαιρίες είχα γιατί έχω ασχοληθεί από παιδί με αθλητισμό και έχω δει πολύ κόσμο στα αποδυτήρια. Και γενικά δεν μου πολυάρεσαν τα αποδυτήρια εκνευριζόμουν να είμαστε γυμνοί χωρίς λογο, το θεωρούσα χάσιμο χρόνου. Με αυτόν δεν είναι ακριβώς έλξη, ή δεν είναι μόνο έλξη. Θέλω να τον προσέχω και να τον αγγίζω. Μαρέσει να χω κάπως το πάνω χέρι. Σαν να μαι "υπεύθυνος" για αυτόν.

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by Ilias92 View Post
    Όχι δεν είχα ποτέ κάποια εμπειρία ούτε είχα νιώσει έλξη. Ευκαιρίες είχα γιατί έχω ασχοληθεί από παιδί με αθλητισμό και έχω δει πολύ κόσμο στα αποδυτήρια. Και γενικά δεν μου πολυάρεσαν τα αποδυτήρια εκνευριζόμουν να είμαστε γυμνοί χωρίς λογο, το θεωρούσα χάσιμο χρόνου. Με αυτόν δεν είναι ακριβώς έλξη, ή δεν είναι μόνο έλξη. Θέλω να τον προσέχω και να τον αγγίζω. Μαρέσει να χω κάπως το πάνω χέρι. Σαν να μαι "υπεύθυνος" για αυτόν.
    Θα κερατωνες την φίλη σου?? Άσε το τι φύλο είναι. Σε γεμίζει η κοπέλα σου; Τα πάτε καλά;
    Αυτό που περιγράφεις για μένα δεν είναι έλξη ερωτική σεξουαλική. Είναι ένας άνθρωπος που συμπαθείς παααρα πολύ και υπάρχει χημεία. Δεν είναι κακο. Αν ήταν σεξουαλική θα είχες και τις ανάλογες σκέψεις. Ειδικά αν δεν είχες κάνει ποτέ στη ζωή σου ομόφυλες φαντασιώσεις. Σαν γκέι, δεν έχω γνωρίσει κανέναν που να του ήρθε ουρανοκατέβατο. Όλοι το υποψιάζονταν, είχαν σημάδια από νεαρή ηλικία.
    Υπάρχει αυτό που λένε και στο χωριό μου bromance. Το δυνατο δέσιμο μεταξύ αντρών χωρίς να είναι σεξουαλικό.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Geo88 View Post
    Θα κερατωνες την φίλη σου?? Άσε το τι φύλο είναι. Σε γεμίζει η κοπέλα σου; Τα πάτε καλά;
    Αυτό που περιγράφεις για μένα δεν είναι έλξη ερωτική σεξουαλική. Είναι ένας άνθρωπος που συμπαθείς παααρα πολύ και υπάρχει χημεία. Δεν είναι κακο. Αν ήταν σεξουαλική θα είχες και τις ανάλογες σκέψεις. Ειδικά αν δεν είχες κάνει ποτέ στη ζωή σου ομόφυλες φαντασιώσεις. Σαν γκέι, δεν έχω γνωρίσει κανέναν που να του ήρθε ουρανοκατέβατο. Όλοι το υποψιάζονταν, είχαν σημάδια από νεαρή ηλικία.
    Υπάρχει αυτό που λένε και στο χωριό μου bromance. Το δυνατο δέσιμο μεταξύ αντρών χωρίς να είναι σεξουαλικό.
    σωστα τα λες. ολοι εχουν σημαδια απο μικρη ηλικια, πολλοι ομως εχουν αρνητισμο να τα "δουν" αυτα τα σημαδια γιατι εχουν μεγαλο προβλημα να παραδεχτουν οτι ειναι ομοφυλοφιλοι..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Ilias92 View Post
    Καλησπέρα σε όλους. Γράφω εδώ γιατί έχω μεγάλη ανάγκη να συζητήσω κάτι. Είμαι 30 χρονών, έχω σχέση 8 χρόνια με μια κοπέλα. Έχουμε πει και να παντρευτούμε. Όχι συγκεκριμένη ημερομηνία αλλά είναι στα σχέδια μας. Είμαι γιατρός σε ένα νοσοκομείο και ήρθε ένα παιδί 26χρονών για εκπαίδευση ας πουμε. Από την πρώτη στιγμή τον συμπάθησα. Κατά μια έννοια είμαι αυτός που τον εκπαιδεύει. Δεν ξέρω πως έγινε αλλά έχω φτάσει να τον σκέφτομαι συνέχεια. Επιδιώκω να μαι μαζί του. Παίρνω ευχαρίστηση ακόμα και που είναι στο χώρο. Κάποια φάση τον κέρασα και ήθελε να πληρώσει και του είπα ότι τον βλέπω σαν τον μικρό μου αδερφό δεν μπορώ να τον αφήσω να πληρώσω (αυτό το κάνω με όλους που είναι στη φάση του δεν μου είναι κάτι να πάρουμε καφέδες και να πληρώσω εγώ στη δουλειά). Από τότε ξεκίνησε ένα αστειάκι και όταν είμαστε οι 2 μας με λεει αδερφούλη. Τις προάλλες ήρθε στο γυμναστήριο μου και κάναμε κροσφιτ και πιάστηκε παντου. Μέχρι και αντιφλεγμονώδη του έδινα. Πήγα από το σπίτι του (μένει με γονείς) για να τονδω, του έκανα μασαζ να ηρεμίσει και τον πήρε ο ύπνος. Είχα μείνει 10 λεπτά και απλά τον κοίταζα και μετά έφυγα. Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει.
    Quote Originally Posted by Ilias92 View Post
    Όχι δεν είχα ποτέ κάποια εμπειρία ούτε είχα νιώσει έλξη. Ευκαιρίες είχα γιατί έχω ασχοληθεί από παιδί με αθλητισμό και έχω δει πολύ κόσμο στα αποδυτήρια. Και γενικά δεν μου πολυάρεσαν τα αποδυτήρια εκνευριζόμουν να είμαστε γυμνοί χωρίς λογο, το θεωρούσα χάσιμο χρόνου. Με αυτόν δεν είναι ακριβώς έλξη, ή δεν είναι μόνο έλξη. Θέλω να τον προσέχω και να τον αγγίζω. Μαρέσει να χω κάπως το πάνω χέρι. Σαν να μαι "υπεύθυνος" για αυτόν.
    ειναι πολυ περιεργο.
    πριν λιγο καιρο ειχε ερθει ενας αλλος γιατρος στην ηλικια σου, με σχεση με κοπελα τα ιδια χρονια, με εναν νοσηλευτη στο νοσοκομειο του στην ηλικια του δικου σου, που τον εβλεπε ακριβως οπως εσυ τον δικο σου, που επισης εκανε επισκεψεις στο σπιτι του και του εκανε θεραπειες και μασαζ και τον εβαζε για υπνοκαι αναρωτιοταν μηπως τελικα τον βλεπει σεξουαλικα.
    μονο που εκεινος μας ειπε οτι προχωρησε τελικα μαζι του και ολοκληρωσαν....
    τωρα, αληθεια ελεγε; φαντασιωνοταν οτι ολοκληρωσε; αβυσσος η ψυχη..

    αλλα ειναι τοσο ιδια η ιστορια σας που απορω...
    μηπως εισαι εσυ;
    αν το βρω θα το ανεβασω να το δεις..
    Last edited by Remedy; 30-06-2021 at 12:47.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    για ριξε μια ματια..
    θεμα- καρμπον...

    https://forum.psychology.gr/threads/...26#post1165826

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    8
    Δεν το διάβασα όλο, πράγματι φαίνεται παρόμοια περίπτωση

    αρνητισμό δεν έχω, ούτε έχω πρόβλημα με τους γκει αν και δεν ξέρω κάποιον προσωπικά. Είναι κάτι που δεν με ενοχλεί όμως.

    Ομοφυλοφιλικές τάσεις δεν είχα. Έχω κοιμηθεί και πολλές φορές με άντρες φίλους. Δεν φτιαχνόμουν. το bromace που είπε κάποιος δεν το ξέρω σαν όρο.

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Αν δεν το ξέρεις ψάξε το. Μπορεί απλά να σου φαίνεται περίεργο να υπάρχει ένα τέτοιο δέσιμο μεταξύ ανδρών. Συμβαίνει όμως. Δεν είσαι ούτε γκέι ούτε bi. Και μπορεί να μην είναι και αυτός καν. Η μπορεί να είναι και να προσπαθεί να σε κάνει να τσιμπήσεις. Αν δεν το έχεις φανταστεί σεξουαλικά δεν υπάρχει κανένα θέμα με την σεξουαλικότητα σου.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Geo88 View Post
    Αν δεν το ξέρεις ψάξε το. Μπορεί απλά να σου φαίνεται περίεργο να υπάρχει ένα τέτοιο δέσιμο μεταξύ ανδρών. Συμβαίνει όμως. Δεν είσαι ούτε γκέι ούτε bi. Και μπορεί να μην είναι και αυτός καν. Η μπορεί να είναι και να προσπαθεί να σε κάνει να τσιμπήσεις. Αν δεν το έχεις φανταστεί σεξουαλικά δεν υπάρχει κανένα θέμα με την σεξουαλικότητα σου.
    Ίσως ακουστεί περίεργο, δε σκέφτηκα ποτέ αν είναι γκέι ή όχι. To αδελφορομάντζο δεν το είχα ξανακούσει μου φαίνεται κάπως ιδιαίτερο. Αλλά δεν ξέρω πόσο είναι γκει που δεν κάνουν σεξ ή όντως ένα είδος κολλητού. Το να είσαι τόσο κοντα σε κάποιον δε σε κάνει να μην μπορείς να κάνεις κανονική σχέση;
    Μαρέσει να τον αγγίζω. Όχι με σκοπό να πηδηχτ*** απαραίτητα. Όταν του έκανα μασάζ ήμουν ευτυχισμένος. Εκείνη τη στιγμή δεν υπήρχε τίποτα άλλο στον κόσμο. Ούτε δουλειά, ούτε γονείς, ούτε σχέση, ούτε λεφτά, ούτε άγχη τίποτα. Ήμουν εγώ που τον έτριβα και όλη μου η προσοχή πάνω του. Όταν κοιμήθηκε σταμάτησα γιατί ενώ μαρεσε δεν ήθελα να τον ξυπνήσω. Αν επιδιώξω σεξ μαζί του δεν το ξέρω. Πάντως το αίσθημα είναι διαφορετικό από ότι με την σχέση μου ή με άλλες φορές που έχω κάνει σεξ.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Ilias92 View Post
    Δεν το διάβασα όλο, πράγματι φαίνεται παρόμοια περίπτωση

    αρνητισμό δεν έχω, ούτε έχω πρόβλημα με τους γκει αν και δεν ξέρω κάποιον προσωπικά. Είναι κάτι που δεν με ενοχλεί όμως.

    Ομοφυλοφιλικές τάσεις δεν είχα. Έχω κοιμηθεί και πολλές φορές με άντρες φίλους. Δεν φτιαχνόμουν. το bromace που είπε κάποιος δεν το ξέρω σαν όρο.
    σου προτεινω να το διαβασεις ολο, μηπως διαφωτιστιες, γιατι πραγματικα ΟΛΑ ειναι ιδια, και εννοω οι δικες του σκεψεις γι αυτο που συμβαινει, τα συναισθηματα του οταν τον φροντιζει, η σκεψη οτι νοιωθει "υπευθυνοτητα" γι αυτον, αλλα παρολα αυτα σκεφτεται μηπως τελικα ειναι ερωτικο, και πολλα αλλα...

  12. #12
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Για να σου φύγει η ιδέα γκέι δεν είσαι σίγουρα. Μπορεί απλά να νιώθεις έλξη μόνο και μόνο για αυτόν τον άντρα και όχι για όλους τους άντρες. Αυτό δεν σε κάνει ούτε καν bi. Αν και για μένα απλά ήρθατε πολύ κοντά και επειδή όλο αυτό σου έκανε πολύ γκέι το μεγαλοποιησες. Σαν ένα είδος αγχωδους ψυχαναγκασμού. Το κάνω νιώθω υπέροχα αλλά επειδή φοβάμαι ότι είναι κάτι απαγορευμένο το φοβάμαι αλλά το ευχαριστιεμαι κιόλας.
    Δεν μπορώ να διανοηθω να θες κάποιον και να μην τον επιθυμείς σεξουαλικά. Και κάτι τέτοιο δεν το αναφέρεις. Άρα είτε κάτι μας κρύβεις, είτε απλά περνάς χαρούμενα με έναν άνθρωπο πλατωνικά, φιλικά κτλ και τέλος. Δεν βρίσκω κάτι άλλο. Ελπίζω να βοήθησα.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Geo88 View Post
    Για να σου φύγει η ιδέα γκέι δεν είσαι σίγουρα. Μπορεί απλά να νιώθεις έλξη μόνο και μόνο για αυτόν τον άντρα και όχι για όλους τους άντρες. Αυτό δεν σε κάνει ούτε καν bi. Αν και για μένα απλά ήρθατε πολύ κοντά και επειδή όλο αυτό σου έκανε πολύ γκέι το μεγαλοποιησες. Σαν ένα είδος αγχωδους ψυχαναγκασμού. Το κάνω νιώθω υπέροχα αλλά επειδή φοβάμαι ότι είναι κάτι απαγορευμένο το φοβάμαι αλλά το ευχαριστιεμαι κιόλας.
    Δεν μπορώ να διανοηθω να θες κάποιον και να μην τον επιθυμείς σεξουαλικά. Και κάτι τέτοιο δεν το αναφέρεις. Άρα είτε κάτι μας κρύβεις, είτε απλά περνάς χαρούμενα με έναν άνθρωπο πλατωνικά, φιλικά κτλ και τέλος. Δεν βρίσκω κάτι άλλο. Ελπίζω να βοήθησα.
    Είμαι μπλεγμένος. Σεξ προσπαθώ να μην μπω στην διαδικασία αν θέλω να κάνω μαζί του. Τον έχω γδύσει/ντύσει μια φορά για χειρουργείο (μεταξύ μας μια μικρή βοήθεια χρειάζεται για να ντυθείς/γδυθείς αλλά οκ πρόφαση ήταν). Έχω πολύ έντονη επιθυμία να δαγκώσω τον σβέρκο του (όχι να τον πονέσω καταλαβαίνετε).

    Επιπλέον πάντα είχα την τάση να προσέχω τους άλλους. Έχουμε λίγο λιγότερο από 4 χρόνια διαφορά και νιώθω λές και είμαι ο μπαμπας του (απο πλευράς φροντίδας). Εγώ από μικρός ένιωθα άντρας, ότι είμαι αυτόνομος. Αλλά όλοι οι άλλοι στα μάτια μου είναι παιδάκια ακόμα και 30 χρονών. Ίσως μαζί με όλα τα άλλα υπάρχει και μια ανάγκη να κάνω οικογένεια.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Ό,τι και να κάνεις, κοίτα να μιλήσεις πρώτα στη σύντροφό σου, μην την αφήσεις στο σκοτάδι. Γιατί δεν επέλεξε αυτό που εσύ γίνεσαι. Μπορεί να μείνετε μαζί, αλλά χωρίς ειλικρίνεια, θα είναι πολύ πιο δύσκολο να βρεις/βρείτε μια άκρη. Και ζύγισε τι μετράει για σένα περισσότερο, σπάνια μπορούμε να τα έχουμε όλα και την πίτα σωστή δηλαδή και δίχως απώλειες. Αν θες να δαγκώσεις τον σβέρκο του, αυτό επιθυμία δείχνει. Ανάγκη για μία ερωτική πρωτοβουλία, έχεις ήδη μία φαντασίωση.
    #UnVioladorEnTuCamino

  15. #15
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Καταρχάς μιλάμε για κάτι τόση ώρα που δεν ξέρουμε αν είναι αμοιβαίο. Υπάρχει η πιθανότητα να εκτεθείς και είσαι και στην εργασία σου.
    Εμένα μαρεσουν οι άντρες. Οι γυναίκες μου είναι αδιάφορες οπτικά αλλά ένα άγγιγμα ωραίο με κάνει να νιώθω όμορφα χωρις να θέλω να κάνω σεξ μαζί της. Θέλω να πω ότι η τρυφερότητα και το πατρικό που σου βγαίνει μου φαίνεται λογικό.
    Και στην τελική αν για τον οποιονδήποτε μας έρχεται μια ερωτική σκέψη το κάναμε και πράξη δεν θα έμενε κάνεις πιστός σε καμία σχέση. Νομίζω ότι άλλα πράγματα σου λείπουν. Το γεγονός ότι είσαι 8χρονια και είσαι μόλις 30 δηλαδή από τα 22 σου με μια κοπέλα. Ίσως η σχέση σας δεν σε καλύπτει; Θέλει βελτιώσεις; Δεν είναι ίδια όπως στην αρχή;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Νομιζω οτι ο αντρας μου εχει καταθλιψη
    By Αντζυ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 34
    Last Post: 02-02-2019, 22:19
  2. αντρας με βουλιμια
    By παναγιωτης_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 23
    Last Post: 16-08-2016, 23:37
  3. αντρας και σεξ
    By melinakii in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 05-04-2015, 15:28
  4. νομίζω πως μου αρέσει ο αδερφός του....
    By μπερδεμα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 14-09-2014, 03:23
  5. ΤΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ
    By tweetaki15 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 26
    Last Post: 06-08-2011, 21:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •