μπέρδεμα από απόσταση- του αρέσω?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    6

    μπέρδεμα από απόσταση- του αρέσω?

    Πριν από περίπου 1 χρόνο, μία φίλη μου με έφερε σε επαφή από το facebook με ένα γνωστό της παιδί που ζε σε άλλη πόλη, με κλήση στη μουσική προκειμένου να του στείλω κάτι δικούς μου στίχους(πολλές φορες γράφω) μηπως τους μελοποιήσει και τους κάνει τπτ. Αυτός την παρότρυνε να το κάνω και να του στειλω, γιατί έψαχνε . Του χε μιλησει για μένα και είπε να στείλω. Μας έβαλε σε μια ομαδικη συνομιλία, εκείνος μιλησε ευγενικα ειπε να του στειλω γτ ψαχνει και τα συναφη, τον εκανα add, και με το που τον είδα μου άρεσε πάρα πολύ. Δε περίμενα κάτι τέτοιο. Έδειξε όμως ασυνέπεια, οταν του εστειλα αυτο που χα γραψει ενώ έδειχνε διαθεση δεν μου δωσε απάντηση. Όπως επίσης μετά απο καιρό του στειλα να του το υπενθυμίσω,είπε οτι θ ασχοληθει και θα στειλει συντομα και δεν το έκανε ποτε. Μου εγραψε ολοκληρη απολογια σα μλκς, οτι γυρισε απο διακοπες, οτι την αλλη μερα θα πιασει δουλεια (λετε και τον ρωτησα) και ενα σκ θα ασχοληθει. Δεν εγραψε παλι ποτέ... Θεωρησα πως ισως κατι να του ετυχε δε ξερω και τι γινεται στη ζωη του παραυτα με νευριασε .αλλά συνεχιζε να μου αρέσει πολύ και είδα από τη πλευρά του κάποια πράγματα που με βαλανε σε μικρες υποψίες. Οτι ίσως κάπως του αρέσω , αλλά σαν κάτι να τον εμποδίζει να μιλήσει , η απόσταση? και μαλλον ειναι ντροπαλός. Ισως σας φανουν λιγο βλακειες βέβαια αλλα αν συνδιαστούν ολα μαζί...

    Ενω δεν μιλαγε και όπως καταλαβα δεν είχε σκοπό ,με κανει ξαφνικα follow στο ινσταγκραμ(του χα κανει προ πολλου εγω) και απο τοτε αρχιζε να παρακολουθει ολα μου τα στορις ο,τι ανεβαζα. Θα μου πειτε αυτο δεν ειναι ενδειξη. Αλλα μου είπε η φίλη μου, πως σε εκείνη που την ξέρει και καλύτερα δεν το κάνει, ή θα δει πολύ σπάνια κι όχι συνεχώς σαν εμένα.
    Μια φορα, καταλαθος του εστειλα κατι στο ινσταγκραμ ενα link που πηγαινε αλλού, και πριν προλαβω καλα καλα να το σβησω, σε ΚΛΑΣΜΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ ειχε ανοιξει να δει τι του έστειλα, και το χε διαβάσει, δε προλαβα καν να πατησω διαγραφή. Συγνώμμη του λεω, ολα καλα μου λέει.
    Περασαν μήνες, και σταμάτησε να κοιτάζει πλέον στόρις.(ινσταγκραμ) Μια φορά όμως, κάτι ανέβασε εκείνος(μια φωτογραφία το κατοικίδιο του) και πάτησα καρδιά. Από τότε που είδε πως αντέδρασα σε κάτι δικό του, άρχισε να ξανακοιτάζει. Μετά από ένα διάστημα πάλι σταμάτησε και όταν πάλι αντέδρασα με καρδιά σε κάτι δικό του ξανάρχισε!! (λετε και καθε φορα που βλεπει οτι ασχολουμαι ασχολειται κι εκεινος, σαν τα παιδακια).
    Πριν λίγες μέρες που είχε γεννέθλια, του έστειλα μια ευχή γραμμένη πολύ τυπικά, το είδε, μου απάντησε, ενώ σε μια κοπέλα που του έστειλε ευχή της οποίας της έκανε κάποια μαθήματα παλιότερα, δεν μπήκε στον κόπο καν να ανοιξει το μήνυμα της και το κανε σε μενα που δε με ξερει.
    Στο φεις, όπου φαίνεται πάνω πάνω σε ένα ορθογώνιο πλαίσιο τι ιστορία βάζει ο καθένας, δεν κοίταζε ποτέ, και με το που έβλεπε οτι έβαζα φωτογραφία μου με μαγιό στην παραλία, ήδη εγινε δύο φορές, άνοιξε να δει. Ενώ σε ό,τι άλλο βάζω που δεν είμαι εγώ μέσα, όχι.

    Παιδιά ξερω...θα μου πειτε ολα αυτα αν δε μιλαει δεν εχουν νοημα, και οτι ισως φαινονται αηδίες αλλά τι ειναι όλα αυτα μαζι? Τυχαία? Ολα αυτα συμπτώσεις? Υπάρχει κάποιο κρυφό ενδιαφέρον που δεν εκδηλώνει για τους λόγους του ή εμένα μου φάνηκε έτσι? Παντως αν ισχυει ειναι κριμα γιατι κι εμενα μου αρεσει πολύ εμφανισιακά και είναι κρίμα αν είναι αμοιβαίο. Το οτι υπαρχει αποσταση σιγουρα ειναι ενα θεμα αλλα με θεληση ολα γινονται. Παιδια εχω μπερδευτει πολυ και υπο αλλες συνθηκες δε θα ειχα ασχοληθει αλλα μου αρέσει πολύ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γεια σου Λία, με τους στίχους τελικά τι απέγινε? σου στειλε καμμια απάντηση?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Γεια σου Λία, με τους στίχους τελικά τι απέγινε? σου στειλε καμμια απάντηση?
    καλησπερα όχι ποτέ αν και μονος του με παροτρυνε.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Η κοινή σας φίλη που σε εφερε σ επαφή τι σου χει πει?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Η κοινή σας φίλη που σε εφερε σ επαφή τι σου χει πει?
    ότι είναι καλό άτομο σε γενικές γραμμές αλλά ούτε εκείνη καταλαβαίνει τι παίζει τώρα. Δεν τον ξέρει και τα χρόνια ούτε ειναι και κολλητοί, πιο πολύ γνωστοί . Κι εγω προσωπικά δε θα 'χα ασχοληθεί υπό άλλες συνθήκες αλλά έτυχε να μου αρέσει αρκετά και τώρα δεν ξέρω σε κείνον , αν συνδιασω ολα αυτα τα μικροπραγματα νομιζω οτι ΙΣΩΣ δειχνουν κατι

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εγω δε θεωρώ οτι η σταση του δείχνει κάτι.. Μου φαίνεται τελείως αδιαφορος,και απο αυτα που λες ακομα και να του αρέσες δε νομιζω να ηθελε σχέση μαζι σου.Κατι περιστασιακό ίσως
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Kι εγω πιστεύω οτι κατι δείχνουν οτι ενδιαφέρεται, δηλαδη κι εγω οταν δεν μ' αρέσει μια κοπέλα θα ειμαι αδιαφορος. Οσο για την απόσταση για τι απόσταση μιλάμε περίπου?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Kι εγω πιστεύω οτι κατι δείχνουν οτι ενδιαφέρεται, δηλαδη κι εγω οταν δεν μ' αρέσει μια κοπέλα θα ειμαι αδιαφορος. Οσο για την απόσταση για τι απόσταση μιλάμε περίπου?
    εγω μπορει να εκανα και λαθος ισως ολα αυτα να ταν συμπτωσεις οκ, ε μπολικη η αληθεια ειναι . Ειναι Αθηνα ειμαι σε νησι αλλα πηγαινω.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μηπως αυτος δεν ξερει οτι πας Αθήνα, αλλιως πρεπει να χει καποιο λόγο για να έρθει νησί, δεν ξέρω αν εχεις δουλειές εκει, σπουδές, κατι. Ισως αμα αρχίζατε μια κουβέντα στα σοσιαλ να προχωρούσε το πράγμα.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Μηπως αυτος δεν ξερει οτι πας Αθήνα, αλλιως πρεπει να χει καποιο λόγο για να έρθει νησί, δεν ξέρω αν εχεις δουλειές εκει, σπουδές, κατι. Ισως αμα αρχίζατε μια κουβέντα στα σοσιαλ να προχωρούσε το πράγμα.
    δεν το ξέρει γιατί δεν παίρνει την πρωτοβουλία να μου μιλήσει, κάνει μονο αυτά που κάνει...πηγαίνω και για δουλειές και για βόλτα (τελειωσα με τις σπουδές). Το θέμα είναι ότι δεν είμαι σίγουρη για το αν έχω ερμηνεύσει σωστά τα σημάδια ,η εμπειρία μου με τα social media δεν είναι τόσο μεγάλη αλλά σαν πολλά κολπάκια βλέπω δε ξέρω αν εκανα τόσο λαθος και με φιλες μου που το συζητησα, μου λενε οτι κάτι γίνεται σίγουρα τώρα δεν ξέρω... Πάντως και για να απαντήσω και στο πιο πάνω μήνυμα από τη νοσηρη φαντασια , μακριά το πήγες με τη σχέση. Ποιος ειπε οτι θελω ντε και καλα εγω σχεση...πριν γνωρίσω καλά ένα άτομο ούτε γω μπορώ να ξέρω τι θέλω μαζί του, είμαι των σχέσεων αλλά δε σημαίνει πως αν τύχαινε δε θα έκανα ποτέ κάτι πιο περιστασιακό

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Απ' ότι κατάλαβα, έχετε μιλήσει 2 φορές για δουλειά που τελικά δεν έκατσε, πριν καιρό.
    Σου αρέσει εμφανισιακά κοιτάζοντας μόνο φωτογραφίες και θες να τον γνωρίζεις.
    Όλα αυτά με τα social, δεν τα θεωρώ επαφή - αλληλεπίδραση, οποτε δεν τα λαμβάνω καν υπόψη.
    Το ότι μπορεί για σένα ένα λαικ ή μια προβολή να είναι σημαντική, δεν σημαίνει ότι είναι και για τον άλλον.
    Εφόσον δεν τον γνωρίζεις και καθόλου, δεν μπορείς να γνωρίζεις.
    Αντί να αναλύεις πράγματα που δεν έχουν συμβεί, γιατί απλά δεν του στέλνεις ένα μήνυμα.
    να τον ρωτήσεις τι κάνει και αν θελει να πάτε για κανενα καφέ το ΣΚ που θα πας στο νησί.
    Αν δεν θες να προτείνεις εσύ, τουλάχιστον δημιουργησε το έδαφος να στο προτείνει εκείνος.
    Οχι με likes αλλά με μήνυμα - κλήση.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    αυτος να έρθει νησί παίζει? αν ήθελε.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    συμφωνω με αρτ...
    αυτα που λες για ινστα κλπ δεν αξιολογουνται.
    και γυναικα να ηταν, θα την ανοιγε την φωτο με το μαγιω. αυτο δεν ειναι ενδιαφερον, ειναι μια καθημερινη αυτοματη κινηση σε ολους μας.
    που ξερεις ποσα κλικ κανει σε δεκαδες αλλες γυναικες; τι σημαινει; οτι θελει γνωριμια;
    θα κρινεις απο την ανταποκριση του σε αληθινες κινησεις. οχι σε κλικ..

    ξερεις καθολου αν ειναι ελευθερος;

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    28
    Πολύ ανάλυση (επί μήνες όπως καταλαβαίνω) για το ποιός είδε ποιό μήνυμα, τι άνοιξε, τι δεν άνοιξε, τι απάντησε, τι δεν απάντησε, κτλ. Γιατί χάθηκε η άμεση επικοινωνία; Ένα τηλεφώνημα, μια συνομιλία, να δείτε αν θα περάσει σε φλερτ, αν θα υπάρχει ενδιαφέρον; Γιατί τόση υπερανάλυση μέσω των social media και δεν κάνεις μια πραγματική κίνηση να δεις αν υπάρχει ενδιαφέρον ή όχι;

Similar Threads

  1. Του αρέσω ?
    By Georgia01 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 06-10-2015, 23:22
  2. Του αρέσω ή όχι;
    By Hara2014 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 92
    Last Post: 16-10-2014, 18:53
  3. Δε μου αρεσω!!!
    By alfapark2001 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 93
    Last Post: 22-06-2014, 12:53
  4. Δεν αρεσω στις γυναικες
    By purple_88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 04-07-2013, 12:20
  5. μπέρδεμα...μεγάλο μπέρδεμα....
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 22-12-2012, 01:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •