Φταίω εγώ ή συμβαίνει κάτι άλλο και απομακρύνθηκε;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    23

    Φταίω εγώ ή συμβαίνει κάτι άλλο και απομακρύνθηκε;;

    Αυτό ήθελα να το μοιραστώ γιατί με πονάει πολύ και όσο κι αν προσπαθώ να το βάλω στην άκρη δεν μπορώ... Δεν ξέρω πού έχω φταίξει... Η νονά μου ήταν για μένα φίλη, δεύτερη μητέρα μου, μιλούσαμε για διάφορα θέματα είχαμε πολύ καλές σχέσεις πάντα... Ήταν μακριά αλλά ποτέ δε με ξεχνούσε... Το πρόβλημα είναι πως έχει πολύ παρορμητικό χαρακτήρα όπως κι εγώ και πριν μερικά χρόνια, ψιλομαλώσαμε σε μια εκδρομή και παρεξηγήθηκαμε. Φταίω το ξέρω. Ό,τι κι αν μου είχε πει, έπρεπε να αντιδράσω ήρεμα, αλλά συγχιστηκα και σηκώθηκα πάνω και της μίλησα άσχημα μπροστά σε πολύ κόσμο... Την πόνεσα, αλλά τα ψιλοβρήκαμε και μάλιστα μετά από δύο χρόνια μας είχε καλέσει στον γάμο της κόρης της και μου μιλούσε όμορφα, Με κοιτούσε με αγάπη. Ήμουν κι εγώ σωστή τότε. Προσπάθησα να επανορθώσω για τα παλιά. Βέβαια, ξέρω ότι παρότι με συγχώρησε, δεν ξέχασε ποτέ αυτό που έγινε. Παρόλα αυτά, αν κι εμείς δε μιλούσαμε πολύ πλέον με τη μαμά μου που ήταν φίλες κρατούσαν επαφές. Έναν χρόνο μετά το 17 χάσαμε τα ίχνη τους. Δεν απαντούσαν, της έστειλε κάρτα η μαμά μου για να δει τι συμβαίνει, καμιά απάντηση. Την πήρα τηλέφωνο της έστειλα μηνύματα τα έβλεπε και με έγραφε... Έκλαψα πολύ... Φέτος αποφάσισα να κάνω μια τελευταία προσπάθεια. Ζήτησα τον αριθμό της από την κόρη της. Της έστειλα μήνυμα και πάλι δεν απάντησε. Την κάλεσα, τίποτα... Δικαίωμά της να θέλει να ξεκόψει αλλά θα προτιμούσα να ήξερα τον λόγο. Να μου πει ρε Άννα δε γουστάρω επαφές μαζί σου παράτα με... Δεν ξέρω τι έγινε... Στενοχωρίεμαι και δεν μπορώ να το ξεπεράσω όσο κι αν μου λένε όλοι ξέχνα την. Δεν μπορώ. Νιώθω ότι με απέρριψε ένας άνθρωπος που αγαπώ πολύ χωρίς εξήγηση καμιά. Ρώτησα αν ειναι καλα στην υγεια της και μου ειπαν οτι ειναι καλα. Αν ειναι οντως καλα, τότε τι μπορεί να έχει συμβεί; Ευτυχώς, τη Δευτέρα με το καλό ξεκινάω ψυχοθεραπεία μπας και βαλω σε μια τάξη τη ζωή μου και αυτό το θέμα.... Είναι παράλογο που ζητάω μια εξήγηση. Χίλιες φορές να με έβριζε έστω. Αλλά ας μου απαντούσε.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Γιατί σώνει και καλά πρέπει η απομάκρυνσή της να έχει σχέση με εσένα και κάτι που έκανες ή έφταιξες; Δεν μπορεί να αφορά εκείνη και μόνο; Χίλια δυο πράγματα μπορεί να της συμβαίνουν, μπορεί να μη θέλει να τα μοιραστεί, να περνάει τις κλειστές της, να θέλει το χρόνο της, τόσα άλλα.
    #UnVioladorEnTuCamino

Similar Threads

  1. Γιατί φέρεται έτσι και τι μπορω να κάνω εγώ?
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 26-03-2013, 15:29
  2. Μια έτσι..Μια αλλιώς.. τι να κάνω για να μην μου φέρεται έτσι..???
    By rafailia90 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 18-03-2013, 22:00
  3. Διαλέγοντας πάντα λάθος άτομα να με ελκύουν..Γιατί, τι κάνω λάθος?
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 07-05-2012, 23:35
  4. Ο φίλος μου, μου φέρεται απαίσια...
    By Dark_Queen in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 29-07-2011, 19:25
  5. πως τα έχω κάνει έτσι..
    By marianna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-03-2008, 23:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •