Ο άντρας μου κάνει sexting
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1

    Ο άντρας μου κάνει sexting

    Καλησπέρα
    Θα ήθελα την γνώμη σας για ένα θέμα που με έχει ρήξει πολύ ψυχολογικά και δεν γνωρίζω πως να το διαχειριστώ ακόμα.
    Πριν 2 χρόνια ο άντρας μου έκανε sexting με μια γνωστή μας την οποία την έβλεπα κάθε μέρα εγώ.Το μαθαίνω σχεδόν 8 μήνες αργότερα ,έχασα τον κόσμο μου ,ποτέ δεν περίμενα πως θα μου έκανε κάτι τέτοιο ...τον συγχώρεσα όμως γτ τον αγαπώ πολύ,και γενικά δεν είμαι κοπέλα που το βάζει στα πόδια στην πρώτη δυσκολία .
    Προσπάθησα να το αφήσω πίσω λοιπόν όσο δύσκολο και να ήταν ...σχεδόν τα κατάφερα ..
    Μετά από 2 χρόνια βλέπω πως ξαναέκανε sexting με άλλες κοπέλες .....
    Αυτήν την φορά έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά ...δεν ξέρω τι να κάνω ....
    Αυτός θέλει να κάνουμε οικογένεια ,με λατρεύει λέει , έκλαιγε γτ φοβόταν μην φύγω ,και μου είπε πως δεν θα το ξανά κάνει ...
    Πως θα ανοίξω σπιτικό μαζί του όταν φοβάμαι να τον αφήσω μόνο του ;;
    Θέλω να τον εμπιστευτώ ,το θέλω πολύ ...αλλά δεν ξέρω πως ...
    Εσείς τι θα κάνατε;;;;
    Θα παλεύατε να σώσετε την σχέση σας ή θα φεύγατε ;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Lilyan00 View Post
    Καλησπέρα
    Θα ήθελα την γνώμη σας για ένα θέμα που με έχει ρήξει πολύ ψυχολογικά και δεν γνωρίζω πως να το διαχειριστώ ακόμα.
    Πριν 2 χρόνια ο άντρας μου έκανε sexting με μια γνωστή μας την οποία την έβλεπα κάθε μέρα εγώ.Το μαθαίνω σχεδόν 8 μήνες αργότερα ,έχασα τον κόσμο μου ,ποτέ δεν περίμενα πως θα μου έκανε κάτι τέτοιο ...τον συγχώρεσα όμως γτ τον αγαπώ πολύ,και γενικά δεν είμαι κοπέλα που το βάζει στα πόδια στην πρώτη δυσκολία .
    Προσπάθησα να το αφήσω πίσω λοιπόν όσο δύσκολο και να ήταν ...σχεδόν τα κατάφερα ..
    Μετά από 2 χρόνια βλέπω πως ξαναέκανε sexting με άλλες κοπέλες .....
    Αυτήν την φορά έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά ...δεν ξέρω τι να κάνω ....
    Αυτός θέλει να κάνουμε οικογένεια ,με λατρεύει λέει , έκλαιγε γτ φοβόταν μην φύγω ,και μου είπε πως δεν θα το ξανά κάνει ...
    Πως θα ανοίξω σπιτικό μαζί του όταν φοβάμαι να τον αφήσω μόνο του ;;
    Θέλω να τον εμπιστευτώ ,το θέλω πολύ ...αλλά δεν ξέρω πως ...
    Εσείς τι θα κάνατε;;;;
    Θα παλεύατε να σώσετε την σχέση σας ή θα φεύγατε ;;
    Από πού να το πιάσω και που να το αφήσω.. Λάθος σου που τον συγχωρεσες και εννοειται θα το ξαναέκανε ηταν αναμενόμενο και το γεγονός οτι το έκανε μετα με πολλες έπρεπε να σου πει κατι για το θράσος του.Το γεγονος οτι μπορεί να έχει πάει και με αλλη θα έπρεπε να το σκέφτεσαι σοβαρα και όχι να μας ρωτας εδω.Αν τον συγχωρεσεις ξανα να εισαι σίγουρη οτι θα στο ξανακανει.Αν κανεις οικουενεια μαζι του,τα πραγματα θα ειναι πολυ χειροτερα βέβαια γιατί θα σε εχει δεμενη και φοβάμαι οτι θα ξεφυγει τελειως η κατάσταση.Το ότι το έκανε δε με γνωστή σας που συναντάς και κάθε μέρα θα έπρεπε να σου πει πολλά για το θράσος του.Αντι να φύγεις τρέχοντας να σωθείς καθεσαι και μας ρωτάς εδώ.Αν θες να κανεις την απατημενη σύζυγό μπορεις να του δώσεις και αλλη ευκαιρια,αλλα μη περιμένεις να αλλαξει
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Lilyan00 View Post
    Καλησπέρα
    Θα ήθελα την γνώμη σας για ένα θέμα που με έχει ρήξει πολύ ψυχολογικά και δεν γνωρίζω πως να το διαχειριστώ ακόμα.
    Πριν 2 χρόνια ο άντρας μου έκανε sexting με μια γνωστή μας την οποία την έβλεπα κάθε μέρα εγώ.Το μαθαίνω σχεδόν 8 μήνες αργότερα ,έχασα τον κόσμο μου ,ποτέ δεν περίμενα πως θα μου έκανε κάτι τέτοιο ...τον συγχώρεσα όμως γτ τον αγαπώ πολύ,και γενικά δεν είμαι κοπέλα που το βάζει στα πόδια στην πρώτη δυσκολία .
    Προσπάθησα να το αφήσω πίσω λοιπόν όσο δύσκολο και να ήταν ...σχεδόν τα κατάφερα ..
    Μετά από 2 χρόνια βλέπω πως ξαναέκανε sexting με άλλες κοπέλες .....
    Αυτήν την φορά έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά ...δεν ξέρω τι να κάνω ....
    Αυτός θέλει να κάνουμε οικογένεια ,με λατρεύει λέει , έκλαιγε γτ φοβόταν μην φύγω ,και μου είπε πως δεν θα το ξανά κάνει ...
    Πως θα ανοίξω σπιτικό μαζί του όταν φοβάμαι να τον αφήσω μόνο του ;;
    Θέλω να τον εμπιστευτώ ,το θέλω πολύ ...αλλά δεν ξέρω πως ...
    Εσείς τι θα κάνατε;;;;
    Θα παλεύατε να σώσετε την σχέση σας ή θα φεύγατε ;;
    Καλησπέρα !
    Τον λόγο που προχωράει σε όλο αυτό στον εξήγησε ?

    Ειναι μια ανάγκη του την οποία την καλύπτει εκεί ,γιατί έχετε θέμα στην σχέση σας ή είναι μια παθολογική του κατάσταση ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Κρίμα πραγματικά να διαβάζω απο γυναικα οτι καλύπτει αναγκη,μηπως φταίει και η κοπέλα που κερατωνεται; πόσο αθλια μυαλα έχετε ρε ημαρτον.Αν δε τον καλυπτε ας χωριζε.Ελεινα μυαλα.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Δεν πρόκειται να σταματήσει, είναι εθισμένος σε αυτή την φάση.

  6. #6
    Ελλειπα για κάποιο διάστημα λόγω σπουδών ,εκείνη την περίοδο έκανε ότι έκανε ,έχει ορκιστεί πως δεν έκανε τίποτα άλλο αλλά μόνο μηνύματα,και επειδή δεν είναι άνθρωπος που ορκίζεται το πιστεύω ..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πώς έμαθες οτι έκανε σεξτιν?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Lilyan00 View Post
    Ελλειπα για κάποιο διάστημα λόγω σπουδών ,εκείνη την περίοδο έκανε ότι έκανε ,έχει ορκιστεί πως δεν έκανε τίποτα άλλο αλλά μόνο μηνύματα,και επειδή δεν είναι άνθρωπος που ορκίζεται το πιστεύω ..
    Περίμενες δλδ και με αλλην να ειχε κανει σεξ να στο ελεγε;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #9
    Είχε κάνει screenshot το καινούριο του email
    Και είχε ξεχάσει να διαγράψει την φωτό από την συλλογή του ...μόλις το είδα ...μου το είπε από μόνος του ,εννοείτε βέβαια πως το έψαξα μόνη μου μετά

  10. #10
    Όχι δεν θα μου το έλεγε,αλλά... Μίλαγα συνέχεια στο τηλ μαζί του,ήξερα που ήταν ανά πάσα στιγμή..και επίσης ορκίστηκε,τον ξέρω χρόνια ,δεν ορκίζεται ποτέ,δεν πιστεύω πως το έχει κάνει ...βέβαια μετά από όλα αυτά δεν είμαι 100%σιγουρη ...
    Θα προτιμούσα να μείνω με την ιδέα πως δεν το έκανε ,γτ δεν τολμά ούτε καν να το σκεφτώ το άλλο ενδεχόμενο

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εγώ δεν πιστεύω ότι θα στο έλεγε, και να είσαι σίγουρη ότι αν σε κερατωνε δε θα έπαιρνες χαμπάρι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Αν δεν ήταν εθισμένος στο να κάνει sexting με ξένες, θα έστελνε σε σένα. Μην το ψάχνεις.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Γιατί με το sexting είναι σαν να θέλει να ξυπνάει ερωτικό ενδιαφέρον σε ξένες, αλλά δεν τολμάει να αποκτήσει αυτό κάποια υπόσταση.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Lilyan00 View Post
    Ελλειπα για κάποιο διάστημα λόγω σπουδών ,εκείνη την περίοδο έκανε ότι έκανε ,έχει ορκιστεί πως δεν έκανε τίποτα άλλο αλλά μόνο μηνύματα,και επειδή δεν είναι άνθρωπος που ορκίζεται το πιστεύω ..
    Ωραία του έδωσες μια ευκαιρία και όμως το ξαναέκανε .
    Πριν το οτιδήποτε αποφασίσεις των ρώτησες ΓΙΑΤΙ το κάνει?
    Ειναι υπόθεση εθισμού ή του λείπει κάτι μέσα στην σχέση σας ?

    Αυτά τα πράγματα οποιες αποφάσεις και αν πάρεις τα συζητάς με τον άλλον .
    Ακόμα και όταν έχεις πάρει την απόφαση να χωρίσεις πρέπει να ξέρεις γιατί έχει συμβεί όλο αυτό μέσα σε μια σχέση που έχετε επενδύσει και οι δύο .
    Ειναι κάποιες περιπτώσεις που είναι θέμα εθισμού και εξάρτησης και εκεί αντιλαμβάνεσαι πως δεν έχεις κανένα μερίδιο ευθύνης σε όλο αυτό και ότι ο άνθρωπος σου χρειάζεται άμεσα βοήθεια .
    Όπως λειτουργείς με τον τζόγο ή με το ποτό έτσι λειτουργείς και με αυτό .
    Ει άι καθαρά κλινικές περιπτώσεις .

    Αν όμως μέσα σε μια σχέση που εμείς νομίζουμε ότι είμαστε καλά ,ότι καλύπτουμε τα πάντα συμβαίνει κάτι τέτοιο αλλά ο άλλος αντιλαμβάνεται το ακριβώς αντίθετο δεν πρέπει να το ξέρεις ?
    Η απιστία δεν δικαιολογείται ακόμα και να σε κατηγορήσει ο άλλος ας πούμε .
    Αλλά εσύ σαν άνθρωπος δεν θέλεις να ξέρεις ?

    Σε αυτές τις περιπτώσεις δεν κρίνεις αν κάτι είναι σωστό ή όχι ,όλοι ξέρουμε τι είναι δεν χρειάζεται καθοδήγηση .
    Απλά προσπαθείς να μάθεις που έκανες λάθος ,ΑΝ έκανες ,ώστε στην επόμενη σχέση που εσύ πάνω απ' όλα θα έχεις επενδύση , θα είσαι πιο προσεκτική και σωστή .

    Δεν πετάμε ένα δριμύ κατηγορώ ότι και να έχει γίνει και φεύγουμε αν θέλουμε να εξελισομαστε σαν άνθρωποι μέσα από τις προσωπικές μας σχέσεις .

    Αν πάλι εσύ διαπιστώσεις ότι είναι θέμα εξάρτησης και θέλεις να είσαι δίπλα του σε όλο αυτό ,να τον βοηθήσεις να πάει σε ειδικό να το αντιμετωπίσει ,αν φυσικά μπορεί να το αντιμετωπίσει ,τότε δεν θα σε κρίνει κανένας και μην ακούς τον οποιοδήποτε .

    Αντέχεις να το περάσεις όλο αυτό ?
    Νομίζεις ότι μαζί θα τον βοηθήσεις και θα ξαναειστε καλά?
    Ωραία καντω ,αλλά καντω έχοντας πλήρη επίγνωση ότι όλο αυτό μπορεί και να μην πετύχει και να το ξανακάνει .
    Αν το αντέχεις κανείς δεν θα σε κρίνει ,απλά να είσαι έτοιμη να επομιστεις και τις συνέπειες που πάνω απ' όλα αντέχεις .
    Δεν πάνε να βοηθήσουμε έναν άνθρωπο ,μια κατάσταση και βρεθούμε εμείς μετά με ενοχές και ψυχολογικά μόνο και μόνο επειδή τον αγαπάμε .
    Όσα αντέχουμε κάνουμε και να είσαι σίγουρη ότι καμία φορά με το να φύγεις από κάπου είναι η καλύτερη απόδειξη οτι τον αγαπάς γιατί μπορεί έτσι να συνειδητοποίηση ότι αυτό που έχει κάνει του απαγορεύει να έχει ανθρώπους κοντά του που πραγματικά νοιάζονται για αυτόν.

    Πριν το οτιδήποτε σκέψου τι αντέχεις και τι μπορείς να κάνεις εσύ μαζί του .
    Εσύ θα ζήσεις και θα επομιστεις τις όποιες συνέπειες ή οφέλη σε μια ενδεχόμενη παθολογική κατάσταση η οποία ίσως ξεπεραστεί .
    Όταν κλείνουμε την πόρτα του σπιτιού μας μόνο εμείς με τον σύντροφό μας είμαστε ,κανένας τρίτος, οπότε αντέχεις ?
    Αυτό να ρωτήσεις μόνο τον ίδιο σου τον ευατο και κανέναν άλλον .
    Σκέψου όμως πολύ καλά γιατί έχεις σκοπό να κάνεις και παιδιά μαζί του .
    Με αυτά δεν παίζουν ούτε χωράνε αμφιβολίες .
    Προχωράς μόνο όταν είσαι 1000 % σίγουρη ότι έχεις λύσει ένα θέμα ΑΝ λύνεται φυσικά .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #15
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ωραία του έδωσες μια ευκαιρία και όμως το ξαναέκανε .
    Πριν το οτιδήποτε αποφασίσεις των ρώτησες ΓΙΑΤΙ το κάνει?
    Ειναι υπόθεση εθισμού ή του λείπει κάτι μέσα στην σχέση σας ?

    Αυτά τα πράγματα οποιες αποφάσεις και αν πάρεις τα συζητάς με τον άλλον .
    Ακόμα και όταν έχεις πάρει την απόφαση να χωρίσεις πρέπει να ξέρεις γιατί έχει συμβεί όλο αυτό μέσα σε μια σχέση που έχετε επενδύσει και οι δύο .
    Ειναι κάποιες περιπτώσεις που είναι θέμα εθισμού και εξάρτησης και εκεί αντιλαμβάνεσαι πως δεν έχεις κανένα μερίδιο ευθύνης σε όλο αυτό και ότι ο άνθρωπος σου χρειάζεται άμεσα βοήθεια .
    Όπως λειτουργείς με τον τζόγο ή με το ποτό έτσι λειτουργείς και με αυτό .
    Ει άι καθαρά κλινικές περιπτώσεις .

    Αν όμως μέσα σε μια σχέση που εμείς νομίζουμε ότι είμαστε καλά ,ότι καλύπτουμε τα πάντα συμβαίνει κάτι τέτοιο αλλά ο άλλος αντιλαμβάνεται το ακριβώς αντίθετο δεν πρέπει να το ξέρεις ?
    Η απιστία δεν δικαιολογείται ακόμα και να σε κατηγορήσει ο άλλος ας πούμε .
    Αλλά εσύ σαν άνθρωπος δεν θέλεις να ξέρεις ?

    Σε αυτές τις περιπτώσεις δεν κρίνεις αν κάτι είναι σωστό ή όχι ,όλοι ξέρουμε τι είναι δεν χρειάζεται καθοδήγηση .
    Απλά προσπαθείς να μάθεις που έκανες λάθος ,ΑΝ έκανες ,ώστε στην επόμενη σχέση που εσύ πάνω απ' όλα θα έχεις επενδύση , θα είσαι πιο προσεκτική και σωστή .

    Δεν πετάμε ένα δριμύ κατηγορώ ότι και να έχει γίνει και φεύγουμε αν θέλουμε να εξελισομαστε σαν άνθρωποι μέσα από τις προσωπικές μας σχέσεις .

    Αν πάλι εσύ διαπιστώσεις ότι είναι θέμα εξάρτησης και θέλεις να είσαι δίπλα του σε όλο αυτό ,να τον βοηθήσεις να πάει σε ειδικό να το αντιμετωπίσει ,αν φυσικά μπορεί να το αντιμετωπίσει ,τότε δεν θα σε κρίνει κανένας και μην ακούς τον οποιοδήποτε .

    Αντέχεις να το περάσεις όλο αυτό ?
    Νομίζεις ότι μαζί θα τον βοηθήσεις και θα ξαναειστε καλά?
    Ωραία καντω ,αλλά καντω έχοντας πλήρη επίγνωση ότι όλο αυτό μπορεί και να μην πετύχει και να το ξανακάνει .
    Αν το αντέχεις κανείς δεν θα σε κρίνει ,απλά να είσαι έτοιμη να επομιστεις και τις συνέπειες που πάνω απ' όλα αντέχεις .
    Δεν πάνε να βοηθήσουμε έναν άνθρωπο ,μια κατάσταση και βρεθούμε εμείς μετά με ενοχές και ψυχολογικά μόνο και μόνο επειδή τον αγαπάμε .
    Όσα αντέχουμε κάνουμε και να είσαι σίγουρη ότι καμία φορά με το να φύγεις από κάπου είναι η καλύτερη απόδειξη οτι τον αγαπάς γιατί μπορεί έτσι να συνειδητοποίηση ότι αυτό που έχει κάνει του απαγορεύει να έχει ανθρώπους κοντά του που πραγματικά νοιάζονται για αυτόν.

    Πριν το οτιδήποτε σκέψου τι αντέχεις και τι μπορείς να κάνεις εσύ μαζί του .
    Εσύ θα ζήσεις και θα επομιστεις τις όποιες συνέπειες ή οφέλη σε μια ενδεχόμενη παθολογική κατάσταση η οποία ίσως ξεπεραστεί .
    Όταν κλείνουμε την πόρτα του σπιτιού μας μόνο εμείς με τον σύντροφό μας είμαστε ,κανένας τρίτος, οπότε αντέχεις ?
    Αυτό να ρωτήσεις μόνο τον ίδιο σου τον ευατο και κανέναν άλλον .
    Σκέψου όμως πολύ καλά γιατί έχεις σκοπό να κάνεις και παιδιά μαζί του .
    Με αυτά δεν παίζουν ούτε χωράνε αμφιβολίες .
    Προχωράς μόνο όταν είσαι 1000 % σίγουρη ότι έχεις λύσει ένα θέμα ΑΝ λύνεται φυσικά .




    Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου.
    Έχω μιλήσει πολλές φορές μαζί του είτε με νεύρα είτε ήρεμα ,δεν δικαιολογεί τον εαυτό του σε καμία περίπτωση,είμαι ακριβώς αυτό που θέλει,από κουταμαρα το έκανε ,αλλά δεν άγγιξε καμία , έχουμε συζητήσει και να πάει στον ψυχολόγο και είναι θετικός ,δεν θέλει να με χάσει και θα κάνει τα πάντα γιαυτο.Ξερει πως θα ελέγχεται πλέον και δεν τον νοιάζει.
    Ξέρω πως όλο αυτό είναι τελείως σεξουαλικό και δεν έχει να κάνει ότι δεν με αγαπάει ,αυτό δεν σημαίνει πως δεν με πληγώνει βέβαια,
    Θέλω να το σώσω θέλω να το πολεμήσω,δεν τα παρατάω ,αξίζει να σωθεί όλο αυτό που έχω μαζί του.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ο άντρας μου κάνει sexting και έχει λογαριασμό
    By PennyVas in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 77
    Last Post: 24-07-2021, 00:57
  2. sexting κόλλημα
    By sisy in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 273
    Last Post: 05-12-2018, 13:05
  3. Όταν δε θέλει ο άντρας σου να κάνει σεξ μαζί σου
    By Lunaluna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 74
    Last Post: 01-12-2017, 15:56
  4. Replies: 22
    Last Post: 05-07-2012, 15:25
  5. Replies: 7
    Last Post: 23-03-2012, 04:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •