Ο άντρας μου κάνει sexting - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Δε θεωρω οτι θα αλλαξει.Τον συγχωρεσες ήδη μια φορά και αποτέλεσμα ειχε να το κανει με περισσότερες.Εισαι σε φαση άρνησης και δε βλέπεις την πραγματικότητα.Συγχωροντα� � τον του δινεις το πάτημα να το ξανακάνει αφού ξέρει ότι,ο,τι και να σου κανει θα τον υπομείνεις.Εμενα αυτο, μου βγαζει ανασφάλεια.Αν θεωρείς οτι σου αξιζει καποιος που σε απατα, δικαιωμα σου.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by Lilyan00 View Post
    Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου.
    Έχω μιλήσει πολλές φορές μαζί του είτε με νεύρα είτε ήρεμα ,δεν δικαιολογεί τον εαυτό του σε καμία περίπτωση,είμαι ακριβώς αυτό που θέλει,από κουταμαρα το έκανε ,αλλά δεν άγγιξε καμία , έχουμε συζητήσει και να πάει στον ψυχολόγο και είναι θετικός ,δεν θέλει να με χάσει και θα κάνει τα πάντα γιαυτο.Ξερει πως θα ελέγχεται πλέον και δεν τον νοιάζει.
    Ξέρω πως όλο αυτό είναι τελείως σεξουαλικό και δεν έχει να κάνει ότι δεν με αγαπάει ,αυτό δεν[] σημαίνει πως δεν με πληγώνει βέβαια,[/B]
    Θέλω να το σώσω θέλω να το πολεμήσω,δεν τα παρατάω ,αξίζει να σωθεί όλο αυτό που έχω μαζί του.
    Έχεις αντιληφθεί δηλαδή ότι μιλάμε για μια κλινική κατάσταση η οποία έχει αναγνωριστεί από αυτόν και θέλει να πάει σε ψυχολόγο για να το καταπολεμήσει?

    Αν είσαι σίγουρη ότι αυτή δεν είναι μια απλή δικαιολογία για να σε έχει κοντά του τότε εγώ θα σε ρωτήσω αντέχεις να το περάσεις όλο αυτό ?

    Νομίζεις ότι θα είσαι πιο ήρεμη να του δώσεις άλλη μια ευκαιρία και αν δεν βγει να χωρίσετε ?

    Να έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι και αν ακόμα μιλάμε για θέμα εξάρτησης, παίζει το ενδεχόμενο να έχει και ένα ακόμα πισω γύρισμα στην όλη του προσπάθεια .
    Δεν ξέρω για τι βαθμό μεταμέλειας μιλάς και για το τι άνθρωπο έχεις δίπλα σου ,εγώ απλά σου βάζω όλα τα ενδεχόμενα στο τραπέζι .
    Εσύ τον ξέρεις καλύτερα από όλους μας και θέλω να πιστεύω ότι δεν τον δικαιολογεις απλά μόνο και μόνο για να μην τον χάσεις και ότι αντιλαμβάνεσαι ότι όντως παίζει θεματακι και θέλεις να το ξεπεράσετε μαζί .

    Δεν έχει σημασία αν αγγίζεις κάποιον ή όχι .
    Για εμένα τουλάχιστον ακόμα και στο μυαλό να υπάρχει θα με ενοχλούσε .
    Όλοι μας κάνουμε διάφορες σκέψεις ανά περιόδους στην ζωή μας ,η σκέψη από την πράξη όμως απέχει μιλια μακρυά .
    Πολλές φορές μπορεί να παρασυρομαστε αλλά νομίζω ότι αν το αντιληφθούμε έγκαιρα και το συζητήσουμε με τον σύντροφό μας το θέμα λύνεται ,αν φυσικά υπάρχει θεληση και σεβασμός στο πρόσωπο του .

    Θέλω να μου πεις αν αυτά που κάνει σε όλο αυτό δεν του δίνεται η ευκαιρία να τα κάνει μαζί σου .
    Δεν είναι κακό να φτιάχνονται ερωτικά σκηνικά μέσα σε μια σχέση για να παίρνουμε τις ικανοποιήσεις που θέλουμε μόνο από τον συντροφο μας .
    Αν κάτι το θέλουμε πολύ και δεν μας το δίνει αργά ή γρήγορα θα το αναζητήσει αλλού ,αυτό είναι δεδομένο .
    Δεν μιλάω βέβαια για ακραίες καταστάσεις ,μιλάω για καταστάσεις και σκηνικά που πρώτα σου δημιουργούν αυτό το μαγικό στο μυαλό και μετά επεκτεινεται και στο κρεβάτι .

    Πραγματικά είναι ένα πολύ λεπτό θέμα και μόνο εσείς οι δύο από κοινού θα αποφασίσετε τι θα γίνει και ΑΝ αντέχετε να το περνάτε όλο αυτό .

    Εσύ πιστεύεις ότι έτσι και πάει σε ψυχολόγο και βρει τον λόγο και τον δουλέψει ώστε να μην ξανασυμβεί ,θα μπορέσεις να σβήσεις όλο αυτό από το μυαλό σου ώστε να μην σου δίνεται η παραμικρή αφορμή για σκέψεις που να σε αρρωσταίνουν και ίσως δίνουν πατήματα και για χοντρά σκηνικά ?

    Αντιλαμβάνεσαι ότι παρέα με εκείνων πρέπει και εσύ να κάνεις δουλειά με τον ευατο σου ώστε όλο αυτό να μείνει πίσω και να μην ξαναέρθει ποτέ στο προσκήνιο.

    Μπορείς ,είσαι διατεθημενη?

    Αν είσαι εγώ θα σου πω είμαι εδώ για ότι χρειαστείς να συζητήσεις ,αρκεί να βάλεις πάνω από όλα τον ευατο σου και την αξία σου .
    Όταν πιστεύεις ότι έχεις την δυνατότητα και την αντοχή να δώσεις μια μάχη ,την δίνεις ,παράπλευρες απώλειες θα έχεις όμως να το ξέρεις .
    Τώρα ποιες θα είναι αυτές μόνο δίνοντας την μάχη σου θα τις διαπιστωσεις .
    Το μόνο που σου εύχομαι είναι να μην είναι οδυνηρές πραγματικά .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #18
    Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα λόγια σου πραγματικα....
    Όπως είπες θέλει πολύ δουλειά και από εμένα ,για να το αφήσω πίσω μου...
    Σεξουαλικά ειμαστε παραπάνω από καλά ...είναι και δικά του λόγια αυτά όχι μόνο δικά μου,έχουμε κα εις τα πάντα σε αυτόν τον τομέα,και όσο καιρό έλειπα του έστελνα βίντεο με ότι ήθελε ...
    Τις άλλες απλά θέλει να τις βλέπει γυμνές ...
    Το λέω και με πονάει πολύ να ξέρεις ...
    Δεν είναι καθόλου εύκολο ,και εγώ έχω πέσει πολύ ψυχολογικά,απέκτησα ανασφάλειες με το σώμα μου ....αλλά θα τα καταφέρω ,δεν είναι οι καιροί για χωρισμούς και τέτοια ,γτ οι άνθρωποινες σχέσεις έχουν ξεφτιληστει τελείως ....εγώ θα το προσπαθήσω

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by Lilyan00 View Post
    Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα λόγια σου πραγματικα....
    Όπως είπες θέλει πολύ δουλειά και από εμένα ,για να το αφήσω πίσω μου...
    Σεξουαλικά ειμαστε παραπάνω από καλά ...είναι και δικά του λόγια αυτά όχι μόνο δικά μου,έχουμε κα εις τα πάντα σε αυτόν τον τομέα,και όσο καιρό έλειπα του έστελνα βίντεο με ότι ήθελε ...
    Τις άλλες απλά θέλει να τις βλέπει γυμνές ...
    Το λέω και με πονάει πολύ να ξέρεις ...
    Δεν είναι καθόλου εύκολο ,και εγώ έχω πέσει πολύ ψυχολογικά,απέκτησα ανασφάλειες με το σώμα μου ....αλλά θα τα καταφέρω ,δεν είναι οι καιροί για χωρισμούς και τέτοια ,γτ οι άνθρωποινες σχέσεις έχουν ξεφτιληστει τελείως ....εγώ θα το προσπαθήσω
    Μπορω να το αντιληφθω γιατι εγω ακομα και σημερα δεν μπορω ουτε σαν σκεψη να εχω στο μυαλο μου οτι ο ανθρωπος μου θα κανει κατι τετοιο ..
    Στο λεω ,θα αρρωσταινα γιατι ειμαι εγω ομως και δεν το αντεχω και γιατι αυτο που νιωθω για εκεινων ειναι κατι παραπανω απο ολους και απο ολα οσα χρονια και να περασουν .

    Μπορω να καταλαβω οτι ολο αυτο δεν εχει να κανει ουτε με θεμα ανασφαλειας ,ουτε με θεμα συνηθειας ουτε με τιποτα που να μειωνει εσενα και το κυριοτερο τα συναισθηματα σου .
    Αυτο ομως πρεπει να το αντιληφθει και ο αλλος και να μην το εκμεταλευται .Αυτο να κοιταξεις ...

    Οταν σου ειπα για προσωπικη δουλεια στο ειπα ακριβως γι αυτα που ηδη ανεφερες .
    Δεν πρεπει να μπεις στο τρυπακι της δικης σου εικονας .
    Εισαι αυτη που εισαι και για εκεινων πρεπει να εισαι η γυναικα του ,το κοριτσι του ,οπως οταν σε γνωρισε .Αν αλλαξεις εξωτερικα δεν σημαινει οτι χανεις την ομορφια της ψυχης σου .
    Αντιλαμβανομαι οτι καποιοι αντρες λειτουργουν πολυ με την εικονα ,γι αυτο και σεβομαι περισσοτερο εναν που θα πει με τροπο στην συντροφο του αν αλλαξει κατι επανω της επειδη δεν του αρεσει ,παρα να βρει πατημα σε αυτο για να κανει κατι εκτος σχεσης .

    Καποιο λενε οτι δεν πρεπει να πληγωνεις τον αλλον αν βαλει καποια κιλα ή αρχισει καπως να αλλαζει ..Συμφωνω αλλα πρεπει και ο αλλος να σεβαστει τον συντροφο του και τις επιθυμιες του .Ειναι εγκεφαλικα ζητηματα ολα αυτα και δεν γινεται να αλλαξουμε τις ορμονες μας που δημιουργουνται μεσα απο την εικονα ή την μυρωδια ενος ανθρωπου ...
    Παντρευονται καποιο και παραμελουν τον ευατο τους σαν να νομιζουν οτι η δουλεια που εκαναν τελειωσε εκει ..
    Δεν ειναι ετσι δυστηχως και τα αποτελεσματα τα βλεπουμε ..

    Ολα χρειαζονται και το κυριοτερο το ξαναλεω επικοινωνία .Θελω κατι ?Λαχταρω και εγω σαν ανθρωπος να ακουσω ή να βιωσω ?
    Θα το συζητησω πρωτα με τον ανθρωπο μου .
    Αυτο που θα προκαλεσω σε ενα ξενο γιατι να μην το προκαλεσω σε εκεινων ?

    Αν μπορεις να εξιταρεις εναν αλλον αντρα σιγουρα μπορεις και τον δικο σου .
    Ολα αυτα ομως μεσα απο το να μαθουμε να διεκδηκουμε τα θελω μας μεσα στην σχεση, οσα χρονια και να περασουν και να μην ντρεπομαστε για τιποτα και για κανεναν ..

    Η λεξη που λες " θα τα κατεφερω " θελω να πιστευω πως ειναι για το ψυχολογικο σου κομματι και μετα για το σωμα σου που εγω αντιλαμβανομαι οτι θα εισαι μια κουκλα .
    Ειλικρινα στο λεω .Ανθρωπος που δινει τετοια συναισθηματα δεν το κανει μονο απο ανασφαλεια και οτιδηποτε αλλο χαζο που ακουω.

    Αν δεν σου αρεσει να το συζητας και σε ποναει μην το κανεις .Αν ομως νομιζεις οτι ο πονος φευγει κανοντας μια συζητηση μην το σταματησεις .Βγαζε τα παντα και κοιτα να περνετε δυναμη ο ενας απο τον αλλον .

    Ολα αυτα που σου λεω εδω μπορεις καλλιστα να τα δωσεις να τα διαβασει και εκεινος .Ισχυουν και για εκείνον .
    Και εσυ ανθρωπος με αναγκες και συναισθηματ εισαι ,δεν τα αναζητας αλλου ομως με την πρωτη στραβη ..Εισαι εκει και επιμενεις με πολυ σοβαρο ψυχολογικο κοστος .
    Αυτο πρεπει να σου το αναγνωρισει .
    Μην ειναι στην θεση του θυματος επειδη ειναι εξαρτημενος .
    Υπαρχει και αλλο ενα "θυμα" που το προκαλεσε αυτος ..Η ψυχολογια σου και η αυτοιπεποιηθηση σου .

    Δουλεια ,πολυ δουλεια και απο τους δυο σας και μην κρυβεσται πλεον ..Ολα στο τραπεζι ειτε πονανε ειτε οχι .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Lilyan00 View Post
    Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα λόγια σου πραγματικα....
    Όπως είπες θέλει πολύ δουλειά και από εμένα ,για να το αφήσω πίσω μου...
    Σεξουαλικά ειμαστε παραπάνω από καλά ...είναι και δικά του λόγια αυτά όχι μόνο δικά μου,έχουμε κα εις τα πάντα σε αυτόν τον τομέα,και όσο καιρό έλειπα του έστελνα βίντεο με ότι ήθελε ...
    Τις άλλες απλά θέλει να τις βλέπει γυμνές ...
    Το λέω και με πονάει πολύ να ξέρεις ...
    Δεν είναι καθόλου εύκολο ,και εγώ έχω πέσει πολύ ψυχολογικά,απέκτησα ανασφάλειες με το σώμα μου ....αλλά θα τα καταφέρω ,δεν είναι οι καιροί για χωρισμούς και τέτοια ,γτ οι άνθρωποινες σχέσεις έχουν ξεφτιληστει τελείως ....εγώ θα το προσπαθήσω

    αν θελεις λες, πως το εννοεις εσυ το ''καλα'' ;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    εγω αυτο που βλεπω, ειναι οτι δεν σου ειπε κατι μονος του, παρα το βρηκες εσυ.
    διαφορετικα, δεν θα στο ελεγε.
    το ιδιο συνεβη και την δευτερη φορα.
    που θα ξερεις δηλαδη οτι δεν θα συνεχιζει η κατασταση επ αοριστον, εφοσον συνεχισε μετα την πρωτη φορα, αλλα το κυριοτερο, που ξερεις οτι δεν κανει και κανονικο σεξ με αγνωστες, εφοσον λεει ψεματα μεχρι να τον πιασεις στα πρασα;;;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εγω αυτο που βλεπω, ειναι οτι δεν σου ειπε κατι μονος του, παρα το βρηκες εσυ.
    διαφορετικα, δεν θα στο ελεγε.
    το ιδιο συνεβη και την δευτερη φορα.
    που θα ξερεις δηλαδη οτι δεν θα συνεχιζει η κατασταση επ αοριστον, εφοσον συνεχισε μετα την πρωτη φορα, αλλα το κυριοτερο, που ξερεις οτι δεν κανει και κανονικο σεξ με αγνωστες, εφοσον λεει ψεματα μεχρι να τον πιασεις στα πρασα;;;
    Είναι σίγουρη,και αυτη η σιγουριά θα την φαει
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #23
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    αν θελεις λες, πως το εννοεις εσυ το ''καλα'' ;
    Είμαστε πολύ καλά ερωτικά ,δεν μπορώ να μπω σε άλλες λεπτομέρειες γτ είναι πολύ προσωπικό..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Lilyan00 View Post
    Είμαστε πολύ καλά ερωτικά ,δεν μπορώ να μπω σε άλλες λεπτομέρειες γτ είναι πολύ προσωπικό..
    ναι καταλαβαίνω ,αλλά για τον καθένα το καλά είναι και διαφορετικό, πχ 1 φορά την εβδομάδα σε κάποιον μπορεί να είναι οκ , για αυτό λέω!

    είστε καιρό μαζί?

  10. #25
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    ναι καταλαβαίνω ,αλλά για τον καθένα το καλά είναι και διαφορετικό, πχ 1 φορά την εβδομάδα σε κάποιον μπορεί να είναι οκ , για αυτό λέω!

    είστε καιρό μαζί?



    3 χρόνια είμαστε μαζί...
    Και όχι δεν είναι 1 φορά την εβδομάδα ,ξέρω τι εννοώ όταν λέω "πολύ καλά"

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Lilyan00 View Post
    3 χρόνια είμαστε μαζί...
    Και όχι δεν είναι 1 φορά την εβδομάδα ,ξέρω τι εννοώ όταν λέω "πολύ καλά"
    βρε μήπως στο κάτι επίτηδες για να ζηλεψεις,το έχεις σκεφτεί?

    από την στιγμή που είστε καλά ερωτικά δεν βρίσκω τον λόγο να σε απατάει

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Πριν το οτιδήποτε αποφασίσεις των ρώτησες ΓΙΑΤΙ το κάνει?
    Ειναι υπόθεση εθισμού ή του λείπει κάτι μέσα στην σχέση σας ?
    Πολύ σωστή παρατήρηση.

    Εκτός από τον πιθανό εθισμό ή/προβλήματα με τη σχέση, διακρίνω επίσης έλλειψη εμπιστοσύνης από τη μεριά σου Λιλυαν καθώς ψάχνεις τα προσωπικά του πράγματα. Όλα αυτά είναι θέματα που θα πρέπει να τα συζητήσετε και μεταξύ σας, αλλά και με τη βοήθεια κάποιου ειδικού.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ο άντρας μου κάνει sexting και έχει λογαριασμό
    By PennyVas in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 77
    Last Post: 24-07-2021, 00:57
  2. sexting κόλλημα
    By sisy in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 273
    Last Post: 05-12-2018, 13:05
  3. Όταν δε θέλει ο άντρας σου να κάνει σεξ μαζί σου
    By Lunaluna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 74
    Last Post: 01-12-2017, 15:56
  4. Replies: 22
    Last Post: 05-07-2012, 15:25
  5. Replies: 7
    Last Post: 23-03-2012, 04:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •