Κολυμπάω και γαμ**
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169

    Κολυμπάω και γαμ**

    https://www.youtube.com/watch?v=i31h7A2fRzI&t=0s

    Ανδρεας Καρβελας γιος Νικου Καρβελα και Αννιτας Πάνια - καλλιτεχνικη φλεβα. Ακουω σχολια.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Το παιδί είναι για να το λυπάσαι ειλικρινά, σε κάτι τέτοιους γονείς πρέπει να αφαιρείται η επιμέλεια όσο σκληρό και να ακούγεται, απορώ πως έχει τόσα λαικ, αν ήταν δικό μου παιδί θα ήθελα να ανοίξει η γη να με καταπιεί!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    τραγικο μου φανηκε.
    φωνη , εντελως χαλια. τον στιχο δεν τον συζηταω καν.
    πραγματικα, παρατραγουδο. εμοιασε και στους δυο.
    πηρε την ασχημια του πατερα και την ανοησια και των δυο..
    πραγματικα αναπαρηχθησαν, ο καρβελας και η πανια..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν το ειδα ολο, αλλα ενταξει πιτσιρικι δεν μπορεις να κανεις σοβαρη κριτικη. Το σχολειο ειναι μεγαλο μερος της ζωης του και εαν τραγουδουσε το "φεγγαρακι μου λαμπρο" δεν θα ειχε απηχηση.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Δεν το ειδα ολο, αλλα ενταξει πιτσιρικι δεν μπορεις να κανεις σοβαρη κριτικη. Το σχολειο ειναι μεγαλο μερος της ζωης του και εαν τραγουδουσε το "φεγγαρακι μου λαμπρο" δεν θα ειχε απηχηση.
    γιατι; πρεπει οπωσδηποτε κατι να τραγουδησει; αφου δεν εχει φωνη!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Τραγικο απλα !

    Φυσικα δεν μιλαμε για την εμφανιση που δεν εχει καμια σχεση με ολο αυτο που κρινουμε ..
    Ουτε εγω το ειδα ολο γιατι πολυ απλα ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΕ .

    Αλλωστε αυτο που λεμε οτι τα παιδια ειναι ο καθρεπτης μας ,αντικατοπτριζεται πληρως σε αυτη την περιπτωση .

    Keep δεν συμφωνω σε αυτο που λες ..Η οικογενεια ειναι η βαση σου γιατι αν περιμενεις απο το σχολειο ετσι πως εχεις γινει καηκες ...
    Επειδη ακριβως ειναι πιτσιρικι το λεξιλογιο και ο τροπος σκεψης που εχει μπει αυτο το παιδι απο τωρα δυσκολα θα αλλαξουν αργοτερα ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μπορει να το αφησαν να εκφραστει μονο του. Εδω ενηλικες και εχεις την αισθηση οτι οσο περισσοτερη βωμολοχια βαζουν, κερδιζουν κατι. Και οντως κερδιζουν γιατι τους ακουν!!!!!
    Μην ξεχναμε οτι τα πιτσιρικια εχουν κλιση στο "απαγορευμενο" και μαθαινουν στιχους απο τετοια τραγουδια απέξω και ανακατωτα.
    Γενικα δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασματα, κατα τη γνωμη μου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Μπορει να το αφησαν να εκφραστει μονο του. Εδω ενηλικες και εχεις την αισθηση οτι οσο περισσοτερη βωμολοχια βαζουν, κερδιζουν κατι. Και οντως κερδιζουν γιατι τους ακουν!!!!!
    Μην ξεχναμε οτι τα πιτσιρικια εχουν κλιση στο "απαγορευμενο" και μαθαινουν στιχους απο τετοια τραγουδια απέξω και ανακατωτα.
    Γενικα δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασματα, κατα τη γνωμη μου.
    μπορει, να το αφησαν να εκφραστει μονο του, μπορει και να το ενθαρρυναν. παιζει κι αυτο, οσο ναναι...
    ναι, δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασματα για το πως θα εξελιχθει μεγαλωνοντας.
    εγω δεν βγαζω συμπερασματα για το το πως θα εξελιχθει.
    βγαζω συμπερασματα για το πως ειναι αυτο που βλεπω τωρα.
    και ειναι, το λιγοτερο κακοτεχνο, και αισθητικα απωθητικο..
    επειδη ειναι μικρο παιδι, πρεπει να πω, "α τι καλουτσκο"; μια σαχλαμαρα ειναι...
    Last edited by Remedy; 05-07-2021 at 11:57.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι δεν ακουγεται για αυτο και δεν το ακουσα ολο. Εκανε την εισαγωγη του στα social media στο καλλιτεχνικο ειδος. Σιγουρα θα χορτασει κριτικη. Μαθημα ζωης φανταζομαι. Το οτι ειναι γιος διασημου ζευγαριου, ειναι και λογος που αναδυεται απο τα 5 views των φιλων του σε μερικες χιλιαδες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Μπορει να το αφησαν να εκφραστει μονο του. Εδω ενηλικες και εχεις την αισθηση οτι οσο περισσοτερη βωμολοχια βαζουν, κερδιζουν κατι. Και οντως κερδιζουν γιατι τους ακουν!!!!!
    Μην ξεχναμε οτι τα πιτσιρικια εχουν κλιση στο "απαγορευμενο" και μαθαινουν στιχους απο τετοια τραγουδια απέξω και ανακατωτα.
    Γενικα δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασματα, κατα τη γνωμη μου.
    Βγαζεις συμπερασματα γιατι αντιλαμβανεσαι οτι επειδη ακριβως ειναι μικρο δεν μπορει ολο αυτο το λεξιλογιο να ειναι δικο του .
    Καποιος του εγραψε το τραγουδι και για να το εγραψε παει να πει οτι εκφραζεται ετσι και το υποστηριζει ολο αυτο .

    Ξερουμε λοιπον ποιος το εγραψε και τι ειναι ,οποτε νομιζεις οτι δεν θα συνεχιστει ολο αυτο ?

    Υπαρχει τιποτα ποιο χειροτερο απο ενα γονεα που εκθέτει σε τετοιο βαθμο το παιδι του γνωριζοντας οτι θα κριθει και μαλιστα πολυ σκληρα ?
    Αυτο και μονο τα λεει ολα ...

    Μην συγκρινεις την μουσικη που ακουνε τωρα τα παιδια με ολο αυτο .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι και εγω εαν ημουν γονιος, δεν θα το αφηνα στην κριτικη των social. Δεν ξερεις πως θα τον επηρεασει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εχει και age restriction για πανω απο 18. Φανταζομαι αυτο ειναι για την προβολη. Τριχες, μπαινει ενα πιτσιρικι δηλωνει πανω απο 18 και το προβλημα λυθηκε. Για τα ματια του κοσμου και νομοθετικο καθαρα. Και για τα φιλτρα φανταζομαι.
    Τεσπα, εγω δεν θα το αφηνα εν γνωσει μου στα social ακομα και εαν τραγουδουσε κατι σαν το "Φεγγαρακι μου λαμπρο"
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Ολα θελουν μετρο και αυστηρη επιτήρησή οταν μπαινουν τα παιδια σε αυτο το τρυπακι .

    Δεν κανει καλο ουτε η πληρη απαγορευση ουτε η απολυτη ελευθερια σε καμια φαση της ηλικιας του .
    Καλως ή κακως υπολογιστες ,ταμπλετ και κινητα εχουν ολα τα παιδια πλεον απο το δημοτικο ακομα .Ειδικα με αυτη την τηλεκαπιδευση και αυτα που δεν ειχαν γνωσεις πανω σε ολο αυτο απεκτησαν .

    Υπαρχουν ομως και πολλες δικλιδες ασφαλειας που οι γονεις μπορουν να τις χρησημοποιησουν και το παιδι τους να εχει προσβαση μονο στις σελιδες που επιτρεπονται για την ηλικια του και φυσικα τον χρονο που θα ειναι σε αυτο.

    Ολα με μετρο γιατι και η πληρη απαγορευση μπορει να εχει και χειροτερες συνεπειες απο την ελευθερια καμια φορα ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι υπαρχουν φιλτρα και λογης-λογης προγραμματα γονικου ελεγχου. Το θεμα ειναι πως ακομα και εγω δισταζω να βγω ζωντανα στο ιντερνετ, για να κανω πχ stream ενα παιχνιδι που παιζω, λογω του τι κυκλοφορει πολλες φορες σε αυτο και για να μην μου χαλασουν τη ψυχικη ηρεμια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ναι υπαρχουν φιλτρα και λογης-λογης προγραμματα γονικου ελεγχου. Το θεμα ειναι πως ακομα και εγω δισταζω να βγω ζωντανα στο ιντερνετ, για να κανω πχ stream ενα παιχνιδι που παιζω, λογω του τι κυκλοφορει πολλες φορες σε αυτο και για να μην μου χαλασουν τη ψυχικη ηρεμια.
    Εσυ το κανεις καθαρα απο αμυνα ολο αυτο γιατι ξερεις οτι εισαι ευαλωτος και μπορεις να χαλαστεις.
    Ξερεις τα ορια σου και προφυλάσσεσαι .
    Αν ησουν ενα ατομο που δεν επηρεαζοσουν απο ολο αυτο οτι και να συνεβαινε, τοτε σιγουρα θα το ειχες κανει .

    Ακομα και εδω μεσα που συμμετέχουμε ολοι, τα ορια μας δοκιμαζουμε και βαση της προσωπικοτητας μας αντιδρουμε .Ενας που ειναι ευαλωτος μπορει καλλιστα να επηρεαστε απο καποιον που του επιτίθεται φραστικα και αποχωρει ή δεν ξανασυμμετεχει .
    Καποιος ομως που ειναι σιγουρος για τον ευατο του δεν τον πολυ νοιαζει τι θα πει ο καθε τυχαιος απο την στιγμη που δεν εχουν προσωπικες σχεσεις .

    Ολο αυτο ειναι καθαρα θεμα αντοχων , προσωπικοτητας και φυσικα πολυ σημαντικο ρολο παιζει και η ηλικια ενος ανθρωπου .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •