Κολυμπάω και γαμ** - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Το τραγουδι ποιός του το γραψε?? (Δεν ξερω μονο υποθετουμε) - και τη μουσική. Δεν νομιζω να ειναι δικο του παντως του παιδιου.

    Να σας πω κατι απο τη μερια μου? Το τραγουδι ειναι αισχος και απο φωνη αστα. Αλλά είχε το θαρρος να βγει δημοσια απο μικρος. Μαλλον το θρασος. Αυτο ειναι μεγαλο προσον τη σημερινη εποχη που ζουμε. Και η μεγαλη πλειοψηφια ψηφισε "λαικ" και λιγοι στατιστικα "ντισλαικ". Εγω στην ηλικια του δεν εβγαινα με τιποτα να το κανω αυτο.(Αν υποθεσουμε οτι υπηρχαν τοτε το ιντερνετ τα ταμπλετ κτλ) Ουτε τωρα δεν το κανω. Εχει γονεις που θα τον "μπασουν" στη ζωή γρηγορα απο μικρο. Επαναλαμβανω θελει θρασος να το κανεις αυτο και αυτο σημερα ειναι ΠΡΟΣΟΝ. Μπραβο του απο μενα λοιπόν και ας ειναι αηδια το τραγουδι.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Ναι θελει πολυ θαρρος να λες οτι το μονο που σου αρεσει σε αυτη την ηλικια ειναι να γ@μ@΅ς.....

    Οταν μεγαλωσεις με τους συγκεκριμενος γονεις θα γινεις ενας πολυ σπουδαιος γ@μι@ας ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Το καλο σεναριο ειναι να γινει ο διαδοχος του πατερα του. (Τραγουδιστης - συνθετης - εραστης - λεφτας). Το κακο να αποκτησει αιδω μεγαλωνοντας και να περιοριστει δραστικα αν και απο μικρο το παιδι που ειναι ντροπαλο φαινεται. Ή να μπλεξει με ναρκωτικα και να καει ή δεν ξερω τί. Αν το παιξει "σωστα" έχει ζωη χαρισαμενη εμπρος του με πολλές υλικες απολαυσεις. Ξερεις τι λεφτα εχει ο καρβελας? ΠΟΛΛΑ. Και εχει αλλαξει ποσες (ωραιες) γκομενες. Στρωμενο δρομο εχει μπροστα του.

    ΥΓ: Και μεις γραφουμε σε φορουμ ψυχολογιας...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Quote Originally Posted by Lord of Light View Post
    Το καλο σεναριο ειναι να γινει ο διαδοχος του πατερα του. (Τραγουδιστης - συνθετης - εραστης - λεφτας). Το κακο να αποκτησει αιδω μεγαλωνοντας και να περιοριστει δραστικα αν και απο μικρο το παιδι που ειναι ντροπαλο φαινεται. Ή να μπλεξει με ναρκωτικα και να καει ή δεν ξερω τί. Αν το παιξει "σωστα" έχει ζωη χαρισαμενη εμπρος του με πολλές υλικες απολαυσεις. Ξερεις τι λεφτα εχει ο καρβελας? ΠΟΛΛΑ. Και εχει αλλαξει ποσες (ωραιες) γκομενες. Στρωμενο δρομο εχει μπροστα του.

    ΥΓ: Και μεις γραφουμε σε φορουμ ψυχολογιας...
    Από πότε αυτά θεωρούνται κριτήρια επιτυχίας ή ολοκλήρωσης; Για κάποιους ναι, για άλλους όχι. Τα λεφτά ίσον ζωή χαρισάμενη με τίποτε δεν παίζει, δεν είναι εχέγγυο, ούτε μας θεωρώ παρακατιανούς γιατί γράφουμε σε φόρουμ ψυχολογίας. Η πιθανότητα να είναι ένα παιχνίδι του πατέρα του που αρέσκεται σε shock value δίχως ουσία είναι πολύ πολύ μεγάλη, προσωπικά το θεωρώ σίγουρο κι εξάλλου πολλά παιδιά μεγαλώνοντας αντί να είναι αβάντα το σταριλίκι των γονιών τους αντίθετα ούτε βοηθήθηκαν και κάποιες φορές ούτε και το άντεξαν. Η κόρη της Whitney Houston είναι ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα. Στα εγχώρια ο γιος της Βουγιουκλάκη και του Παπαμιχαήλ, αυτά τα παιδιά κάηκαν από τις καριέρες των γονιών τους, φυσικά και έπαιξε ρόλο το περιβάλλον και οι προσωπικότητες.
    #UnVioladorEnTuCamino

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Μια χαρά ειναι η δική μου ζωή και με όσα λεφτά έχω και με τους ανθρώπους που έχω ..

    Ούτε για τα διπλά που έχει ο Καρβέλας και ο κάθε βελινεκους Καρβέλα δεν θα ήθελα να έχω τέτοια παιδιά ..

    Τα πάντα στην ζωή δεν είναι το χρήμα και συνήθως οποίος έχει θεό του μόνο αυτό ιδού τα αποτελέσματα .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Το χρημα ειναι το επακολουθο. Το κυριο συστατικο ειναι το θρασος - και η ελλειψη αιδους. Αν αυτα τα χρησιμοποιησεις σωστα θα ρθουνε τα λεφτα και οι γκομενες και παει λεγοντας. Ο Καρβελας και η Πανια που τα εχουν "πετυχαν" - για τα δεδομενα της πραγματικοτητας που ζουμε. Δεν λεω οτι ζουμε στον παραδεισο, λεω αυτη ειναι η πραγματικοτητα και αν δεν προσαρμοστεις σε φαγανε λαχανο.

    Ο Παπαμιχαηλ και η κορη της Χιουστον καηκαν απο πρεζα. Γιαυτο στο προηγουμενο ποστ ειπα αν το παιξει "σωστα". Εχει ολες τις προυποθεσεις να το κανει - αν θα το πετυχει ειναι αλλο θεμα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν θελουν ολοι τα ιδια πραγματα στη ζωη. Εξηγησε το σε αυτους που πανε εθελοντες στο γιατροι χωρις συνορα, οτι μπορουσαν να ανοιξουν ενα ιδιωτικο γραφειο και να πλουτιζουν.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Lord of Light View Post
    Το χρημα ειναι το επακολουθο. Το κυριο συστατικο ειναι το θρασος - και η ελλειψη αιδους. Αν αυτα τα χρησιμοποιησεις σωστα θα ρθουνε τα λεφτα και οι γκομενες και παει λεγοντας. Ο Καρβελας και η Πανια που τα εχουν "πετυχαν" - για τα δεδομενα της πραγματικοτητας που ζουμε. Δεν λεω οτι ζουμε στον παραδεισο, λεω αυτη ειναι η πραγματικοτητα και αν δεν προσαρμοστεις σε φαγανε λαχανο.

    Ο Παπαμιχαηλ και η κορη της Χιουστον καηκαν απο πρεζα. Γιαυτο στο προηγουμενο ποστ ειπα αν το παιξει "σωστα". Εχει ολες τις προυποθεσεις να το κανει - αν θα το πετυχει ειναι αλλο θεμα.
    Τι εννοείς πέτυχαν ?

    Για εμένα αυτή την στιγμή είναι δύο πλήρως αποτυχημένοι γονείς με αυτό που βλέπω στο παιδί τους ..

    Μπορεί να ακούγεται σκληρό αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα .
    Το παιδί στην ηλικία που είναι δεν ευθύνεται για τίποτα .
    Είναι ο καθαρός καθρεπτης της διαπαιδαγωγησεις που του δίνουν συγκεκριμένοι άνθρωποι .

    Μην ξεχνάς ότι ο Καρβέλας έχει ακόμα μια κόρη .
    Αυτή η κόρη έχει κάνει την δική της οικογένεια και είναι επαγγελματικά ανεξάρτητη σε μια άλλη χώρα.

    Αυτή η κόρη όμως είχε μια άλλη μάνα ..
    Αντιλαμβάνεσαι λοιπον πως ο ίδιος πατέρας με τα ίδια ακριβώς λεφτά και επαγγελματική καταξίωση έχει δύο τελείως διαφορετικά παιδιά .

    Τα λεφτά δεν κάνουν ούτε τις αξίες ούτε τον άνθρωπο .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Ναι πες μου οτι η Βισση ηταν "προτυπο μανας". Το τι εχει κανει αυτη η γυναικα δεν περιγραφεται... Η κορη απλα ειχε αλλη ψυχοσυνθεση - μπορει να ειναι ντροπαλη. Αλλιως μεγαλωνει ενα κοριτσι στη τελικη και αλλιως ενα αγορι. Επισης η κορη ειναι καπου 38 χρονων άλλα χρονια οταν ηταν μικρη.

    "πετυχαν" εννοω γιναν διασημοι και βγαλαν λεφτα. Ξερω οτι τα λεφτα δεν ειναι κριτηριο για ολους επιτυχιας αλλα ετσι ειναι η πραγματικοτητα σημερα. Δεν θελω να παρεξηγηθω - δεν τους θαυμαζω. Ουτε επικροτω την αηδια τραγουδι. Ρεαλιστης ειμαι για τα δεδομενα που ζουμε και αυτα λενε οτι το χρημα "μετραει". Εξαλλου ο Καρβελας δεν εχει μονο λεφτα εχει και καριερα. Και η πανια εγινε τηλεπερσονα.

    Οι γιατροι χωρις συνορα ειναι "κοροϊδα" για την κοινωνια που ζουμε.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Lord of Light View Post
    Ναι πες μου οτι η Βισση ηταν "προτυπο μανας". Το τι εχει κανει αυτη η γυναικα δεν περιγραφεται... Η κορη απλα ειχε αλλη ψυχοσυνθεση - μπορει να ειναι ντροπαλη. Αλλιως μεγαλωνει ενα κοριτσι στη τελικη και αλλιως ενα αγορι. Επισης η κορη ειναι καπου 38 χρονων άλλα χρονια οταν ηταν μικρη.

    "πετυχαν" εννοω γιναν διασημοι και βγαλαν λεφτα. Ξερω οτι τα λεφτα δεν ειναι κριτηριο για ολους επιτυχιας αλλα ετσι ειναι η πραγματικοτητα σημερα. Δεν θελω να παρεξηγηθω - δεν τους θαυμαζω. Ουτε επικροτω την αηδια τραγουδι. Ρεαλιστης ειμαι για τα δεδομενα που ζουμε και αυτα λενε οτι το χρημα "μετραει". Εξαλλου ο Καρβελας δεν εχει μονο λεφτα εχει και καριερα. Και η πανια εγινε τηλεπερσονα.

    Οι γιατροι χωρις συνορα ειναι "κοροϊδα" για την κοινωνια που ζουμε.
    Εγω εγραψα αυτο :Δεν θελουν ολοι τα ιδια πραγματα στη ζωη. Εξηγησε το σε αυτους που πανε εθελοντες στο γιατροι χωρις συνορα, οτι μπορουσαν να ανοιξουν ενα ιδιωτικο γραφειο και να πλουτιζουν.

    Δεν θελουν ολοι τα ιδια πραγματα και δεν εχει σημασια τι θεωρει ή τι νομιζεις κανενας οτι θεωρει ενα συνολο κοινωνιας. Και εγω ειμαι κοινωνια και εσυ και εχουμε διαφορετικες αντιληψεις. Το οτι κυκλοφορεις και ξερουν ολοι τη φατσα σου και εχεις χρηματα και τι με αυτο?
    Δεν τους ζηλευω καν, ποσο μαλλον να τους εχω προτυπο επιτυχιας.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Lord of Light View Post
    Ναι πες μου οτι η Βισση ηταν "προτυπο μανας". Το τι εχει κανει αυτη η γυναικα δεν περιγραφεται... Η κορη απλα ειχε αλλη ψυχοσυνθεση - μπορει να ειναι ντροπαλη. Αλλιως μεγαλωνει ενα κοριτσι στη τελικη και αλλιως ενα αγορι. Επισης η κορη ειναι καπου 38 χρονων άλλα χρονια οταν ηταν μικρη.

    "πετυχαν" εννοω γιναν διασημοι και βγαλαν λεφτα. Ξερω οτι τα λεφτα δεν ειναι κριτηριο για ολους επιτυχιας αλλα ετσι ειναι η πραγματικοτητα σημερα. Δεν θελω να παρεξηγηθω - δεν τους θαυμαζω. Ουτε επικροτω την αηδια τραγουδι. Ρεαλιστης ειμαι για τα δεδομενα που ζουμε και αυτα λενε οτι το χρημα "μετραει". Εξαλλου ο Καρβελας δεν εχει μονο λεφτα εχει και καριερα. Και η πανια εγινε τηλεπερσονα.

    Οι γιατροι χωρις συνορα ειναι "κοροϊδα" για την κοινωνια που ζουμε.
    Κάτσε γιατί θα μας τρελάνεις εσύ .

    Ρεαλιστής δεν.εισαι .
    Ονειροπόλος είσαι αν νομίζεις ότι τέτοιου είδους χρήματα και καριέρες είναι οι ιδανικές ...

    Για πια Πάνια μιλάς και ποια καριέρα ρε συ γιατί θα με τρελάνεις .
    Από πότε θεωρείται καριέρα όλο αυτή η ξεφτίλα και η ντροπή του ανθρώπινου είδους που παρουσιάζει ?

    Αυτή η εκπομπή για εμένα έπρεπε να είχε κοπεί από την πρώτη στιγμή .
    ΟΛΟΙ όσοι πάνε εκεί έχουν χοντρά ψυχολογικά θέματα και αυτη τους εκμεταλςυεται ,τους κοροϊδεύει και τους ειρωνεύεται για να βγάζει λεφτά .

    Αυτό εσύ το θεωρείς καριέρα?
    Τι μόρφωση έχει αυτή η γυναίκα και τι επίπεδο ?

    Όσο για τον Καρβέλα καλά που είχε την Βίσση τόσα χρόνια και έγραψε τραγούδια και έκανε παραστάσεις αλλιώς θα ήταν στα αζητητα όπως είναι από τοτε που τον άφησε ...

    Δεν είπα ότι η Βίσση είναι πρότυπο μάνας ,ξέρω πολύ καλά ποια είναι ,τουλάχιστον όμως στο θέμα μανα ούτε έβαλε στο τρυπάκι αυτό ποτέ το παιδί της όσο ήταν μικρό ,ούτε με την τόση δημοσιότητα που είχε επέτρεψε να επηρεάσει την ζωή του παιδιού της .

    Σύγκριση έκανα και ανά μέσα στις δύο για εμένα η Βίσση είναι πολύ καλύτερη .
    Ει άι 38 αλλά το μεγάλο της παιδί κοντεύει να πάει δέκα ...
    Ξέρεις πολλές που έχουν τέτοιους γονεις να μην βγαίνουν και αυτές στην πίστα με οποια φωνή διαθέτουν ,να μην πέφτουν στις καταχωρήσεις ,να γίνονται επαγγελματίες σε κάτι τελειω δικό τους και στην τελική να έχουν οικογένεια ?

    Τα θεωρείς λίγα όλα αυτά?
    Αυτά για εμένα είναι πράγματα που πρέπει να αναγνωρίζεις .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω για να μην παρεξηγηθω για τον Καρβελα δεν εχω να πω τιποτα. Ειναι δημιουργος επιτυχημενος και δεν διαβαζω τα διαφορα κουτσομπολιστικα.
    Για την Πανια την ξερω απο το διασημο σκουπιδοσοου που κοροϊδευε κοσμο. Εγω δεν θα το εκανα.
    Φυσικα δεν ξερω κανεναν προσωπικα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lord of Light View Post
    Το καλο σεναριο ειναι να γινει ο διαδοχος του πατερα του. (Τραγουδιστης - συνθετης - εραστης - λεφτας). Το κακο να αποκτησει αιδω μεγαλωνοντας και να περιοριστει δραστικα αν και απο μικρο το παιδι που ειναι ντροπαλο φαινεται. Ή να μπλεξει με ναρκωτικα και να καει ή δεν ξερω τί. Αν το παιξει "σωστα" έχει ζωη χαρισαμενη εμπρος του με πολλές υλικες απολαυσεις. Ξερεις τι λεφτα εχει ο καρβελας? ΠΟΛΛΑ. Και εχει αλλαξει ποσες (ωραιες) γκομενες. Στρωμενο δρομο εχει μπροστα του.

    ΥΓ: Και μεις γραφουμε σε φορουμ ψυχολογιας...
    τι ωρα ακριβως, σου φανηκε ντροπαλο αυτο το παιδακι;;;;
    εμενα, δεν μου φανηκε καθολου ντροπαλο. μου φανηκε σαν κατι παιδακια που τα τρεχουν οι μαναδες τους σε διαγωνισμους ομορφιας η ταλεντου για μικρα παιδακια και τα σπρωχνουν με το ζορι να κανουν μουτες και ναζια και τα βαφουν σαν αντικειμενα παιδεραστων μπας και αποκτησουν προβολη και φερουν λεφτα στο σπιτι. αυτο ακριβως μου θυμισε. τα παιδακια αυτα, βλεποντας την ενθαρρυνση και την χαρα των γονιων τους, προσαρμοζονται σε αυτον τον ρολο κι οταν αργοτερα παψουν να ειναι χαριτωμενα, αλλα δεν εχουν και κανενα αλλο ενδιαφερον για το κοινο, μαραζωνουν στην καταθλιψη και τα ναρκωτικα.. απειρα παραδειγματα διεθνως, απο παιδια- θαυματα, που μολις περασε η λαμψη τους, εγιναν τραυματα..

    αυτο που σκεφτομαι εγω για παιδια που δεν εχουν δειξει τπτ στην ζωη τους , αλλα τυχαινει να ειναι παιδια καποιων γνωστων, ειναι, αν αυριο χασουν τα χρηματα των γονιων τους, θα μπορεσουν να επιβιωσουν;
    αυτο το παιδι που δεν ξερω ποσο ειναι, εμενα μου φανηκε 8 χρονων, εμαθε καθολου γραμματα πριν μαθει να λεει πραγματα που δεν μπορει καν να κανει;;;
    αν αυριο ο καμμενος πατερας του μπει φυλακη, διοτι εχει βρεθει πολυ κοντα να μπει φυλακη στο παρελθον και χασει τα λεφτα του, θα βρει κατι να κανει;

    υ.γ. για καποιον περιεργο λογο εχεις συνδεσει τα λεφτα με το θρασσος. αυτοι εχουν λεφτα και ειναι θρασεις, δεν εχουν λεφτα ΕΠΕΙΔΗ ειναι θρασεις. τους πλουσιοτερους ανθρωπους στην ελλαδα, δεν τους ξερεις καν, γιατι δεν θελουν να τους ξερεις. και βεβαια δεν εχουν καμια σχεση με αυτα τα παρταλια ουτε σε ηθος, ουτε σε θρασσος...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Κάτσε γιατί θα μας τρελάνεις εσύ .

    Ρεαλιστής δεν.εισαι .
    Ονειροπόλος είσαι αν νομίζεις ότι τέτοιου είδους χρήματα και καριέρες είναι οι ιδανικές ...

    Για πια Πάνια μιλάς και ποια καριέρα ρε συ γιατί θα με τρελάνεις .
    Από πότε θεωρείται καριέρα όλο αυτή η ξεφτίλα και η ντροπή του ανθρώπινου είδους που παρουσιάζει ?

    Αυτή η εκπομπή για εμένα έπρεπε να είχε κοπεί από την πρώτη στιγμή .
    ΟΛΟΙ όσοι πάνε εκεί έχουν χοντρά ψυχολογικά θέματα και αυτη τους εκμεταλςυεται ,τους κοροϊδεύει και τους ειρωνεύεται για να βγάζει λεφτά .

    Αυτό εσύ το θεωρείς καριέρα?
    Τι μόρφωση έχει αυτή η γυναίκα και τι επίπεδο ?

    Όσο για τον Καρβέλα καλά που είχε την Βίσση τόσα χρόνια και έγραψε τραγούδια και έκανε παραστάσεις αλλιώς θα ήταν στα αζητητα όπως είναι από τοτε που τον άφησε ...

    Δεν είπα ότι η Βίσση είναι πρότυπο μάνας ,ξέρω πολύ καλά ποια είναι ,τουλάχιστον όμως στο θέμα μανα ούτε έβαλε στο τρυπάκι αυτό ποτέ το παιδί της όσο ήταν μικρό ,ούτε με την τόση δημοσιότητα που είχε επέτρεψε να επηρεάσει την ζωή του παιδιού της .

    Σύγκριση έκανα και ανά μέσα στις δύο για εμένα η Βίσση είναι πολύ καλύτερη .
    Ει άι 38 αλλά το μεγάλο της παιδί κοντεύει να πάει δέκα ...
    Ξέρεις πολλές που έχουν τέτοιους γονεις να μην βγαίνουν και αυτές στην πίστα με οποια φωνή διαθέτουν ,να μην πέφτουν στις καταχωρήσεις ,να γίνονται επαγγελματίες σε κάτι τελειω δικό τους και στην τελική να έχουν οικογένεια ?

    Τα θεωρείς λίγα όλα αυτά?
    Αυτά για εμένα είναι πράγματα που πρέπει να αναγνωρίζεις .
    Δεν καταλαβες τι λεω. Η "καριερα" της Πανια ειναι οπως την περιγραφεις ακριβως. Σκουπιδια. Όμως για τα Ελληνικα δεδομενα ειναι ιδανική. Εκμεταλευτηκε το θρασος της και την εξυπναδα της για να πλουτισει εις βαρος των αλλων κοροιδων - καμμενων που πανε εκει. Αφου δεν υπαρχει κρατος να της κοψει την εκπομπη ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ.

    Ο Καρβελας ειναι καταξιωμενος δημιουργος αυτος εγραφε της Βισση τα τραγουδια και την ανεδειξε αλλιως δεν θα χε τι να τραγουδησει. Σαν ατομο ειναι αληταρας του κερατα (ειχε βαλει και μπραβους να πλακωσουν τον Φραγκούλη καποια στιγμη αν θυμασαι) Ειναι θρασυς, αψυς και εχει αλλαξει πολλες γκομενες και εχει λεφτα. Πουλησε "σωστα" οτι ειχε να δωσει. Μαγκια του.

    Οσο για την κορη μπορει απλα να μην ηθελε η να μη μπορουσε να κανει το ιδιο με τους γονεις της. Δικαιωμα της. Δεν μειωνω αυτο που εκανε (οικογενεια). Αυτη θα τα κληρονομησει εξαλλου. Παντως η επιτυχια της ειναι μικροτερη απο των γονιων της αν τη μετρησουμε σε χρημα.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι ωρα ακριβως, σου φανηκε ντροπαλο αυτο το παιδακι;;;;
    εμενα, δεν μου φανηκε καθολου ντροπαλο. μου φανηκε σαν κατι παιδακια που τα τρεχουν οι μαναδες τους σε διαγωνισμους ομορφιας η ταλεντου για μικρα παιδακια και τα σπρωχνουν με το ζορι να κανουν μουτες και ναζια και τα βαφουν σαν αντικειμενα παιδεραστων μπας και αποκτησουν προβολη και φερουν λεφτα στο σπιτι. αυτο ακριβως μου θυμισε. τα παιδακια αυτα, βλεποντας την ενθαρρυνση και την χαρα των γονιων τους, προσαρμοζονται σε αυτον τον ρολο κι οταν αργοτερα παψουν να ειναι χαριτωμενα, αλλα δεν εχουν και κανενα αλλο ενδιαφερον για το κοινο, μαραζωνουν στην καταθλιψη και τα ναρκωτικα.. απειρα παραδειγματα διεθνως, απο παιδια- θαυματα, που μολις περασε η λαμψη τους, εγιναν τραυματα..

    αυτο που σκεφτομαι εγω για παιδια που δεν εχουν δειξει τπτ στην ζωη τους , αλλα τυχαινει να ειναι παιδια καποιων γνωστων, ειναι, αν αυριο χασουν τα χρηματα των γονιων τους, θα μπορεσουν να επιβιωσουν;
    αυτο το παιδι που δεν ξερω ποσο ειναι, εμενα μου φανηκε 8 χρονων, εμαθε καθολου γραμματα πριν μαθει να λεει πραγματα που δεν μπορει καν να κανει;;;
    αν αυριο ο καμμενος πατερας του μπει φυλακη, διοτι εχει βρεθει πολυ κοντα να μπει φυλακη στο παρελθον και χασει τα λεφτα του, θα βρει κατι να κανει;

    υ.γ. για καποιον περιεργο λογο εχεις συνδεσει τα λεφτα με το θρασσος. αυτοι εχουν λεφτα και ειναι θρασεις, δεν εχουν λεφτα ΕΠΕΙΔΗ ειναι θρασεις. τους πλουσιοτερους ανθρωπους στην ελλαδα, δεν τους ξερεις καν, γιατι δεν θελουν να τους ξερεις. και βεβαια δεν εχουν καμια σχεση με αυτα τα παρταλια ουτε σε ηθος, ουτε σε θρασσος...
    ΔΕΝ μου φανηκε ντροπαλο καθολου τη δεδομενη χρονικη στιγμη. Απλα καποια παιδια μεγαλωνοντας "ημερευουν" και μαζευονται. Αυτο εννοώ. Ειπα ποιο ειναι το ιδανικο σεναριο για οταν μεγαλωσει. Αν δεν καει απο αλλους λογους σαν πολλους αλλους θα "μακροημερευσει". Εχει καλους δασκαλους για την Ελληνικη πραγματικοτητα. Αν θα το εκμεταλευτει ειναι αλλο θεμα.

    Δεν ειπα οτι ειναι μεγιστανες ο Καρβελας και η Πανια. Απλα ειναι "πολυ καλα" οικονομικα. Το θρασος και η ελλειψη αιδους ειναι καποια βασικα συστατικα επιτυχιας για την Ελλάδα. Δεν σημαινει οτι αν τα εχεις θα "πετυχεις". Πρεπει να εχεις και αλλες ιδιοτητες. π.χ ο Καρβελας εγραφε και τραγουδουσε. Ειχε ολο το "πακετο" και το πουλησε καλα.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •