Βιντεοκληση από παλιό φίλο της τα ξημερώματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    11

    Βιντεοκληση από παλιό φίλο της τα ξημερώματα

    Καλησπέρα σας, το Σάββατο που μας πέρασε στις δύο το βράδυ η κοπέλα μου δέχτηκε βιντεοκληση από ένα φίλο που έχει να μιλήσει 3 χρόνια. Είναι κάτι που έχει γι3και άλλες φορές, χωρίς όμως να κάνει κάτι αφού όπως η ίδια λέει την ενοχλεί μια τέτοια συμπεριφορά και σίγουρα δε θα ήθελε και αυτή να είναι στη θέση μου, δηλαδή να με πάρει μια φίλη μου στις δύο το βράδυ βιντεοκληση για να δει τι κάνω.
    Είπε ότι θα του μιλήσει ότι αυτό δεν ήταν σωστό. Παρόλα αυτά και ενώ και τις άλλες φορές που έχει γίνει κάτι τέτοιο ποτέ δεν έκανε τίποτα, ενώ πάντα λέει ότι κάτι θα κάνει. Προσωπικά εμένα τέτοια συμπεριφορά τι θεωρώ απαράδεκτη να το κάνει κάποιος, και φυσικά εγώ θα έβαζα οπ3και έχω κάνει το άτομο που ενοχλεί τέτοια ώρα, να τον βάζω στη θέση του και να θετό τα όρια μου.
    Παρόλα αυτά τόσες μέρες αποφευγει να κάνει το οτιδήποτε, μόνο που τον ρώτησε γραπτά αν ήθελε κάτι, αυτός απάντησε ότι απλά την πεθυμισε και έτσι απλά πήρε. Και ήθελε πολύ να μάθει νέα της. Ατυη του είπε ότι είναι καλά και τον ρώτησε τη κάνει αυτός και η οικογένεια του, απάντησε μετά από μια ώρα ο τύπος όλα καλά σκέτο και τέλος. Παρόλα αυτά ήθελε πολύ να μάθει νέα της.
    Εγώ σήμερα το πρωί έκανα μια κίνηση που μου ήρθε αφθορμητα αλλά δεν άντεξα, και έστειλα στο τύπο με ποιο σκεπτικό πήρε βιντεοκληση στις δύο το πρωί. Μετά από ώρα μου απάντησε ότι δεν έκανε καλά καιξ ζήτησε συγνώμη και ότι δε θα ξανά γίνει. Του έγραψα λοιπόν και εγώ ότι φυσικά και να ξανά γίνει αλλά σε ποιο κατάλληλη ώρα.
    Η κοπέλα μου έκανε τη πάπια ενώ αυτός την πήρε κατευθείαν τηλέφωνο και δε ξέρω τι της είπε. Η ίδια δήλωσε αφού μιλήσαμε αργότερα φανερά εκνευρισμένη ότι ναι την πήρε τηλέφωνο και την ρώτησε αν δημιούργησε κάποιο πρόβλημα, του είπε ότι όλα είναι καλά, αλλά η ώρα ήταν εντελώς ακατάλληλη.
    Με ρώτησε γιατί το έκανα και της απάντησα ότι και άλλες φορές που έχει γίνει κάτι παρόμοιο ενώ λες ότι ναι σε ενοχλεί ποτέ όμως δεν έχεις κάνει κάτι, ίσα ίσα το παίζεις και καλή μη προσβάλεις τους άλλους.
    Και ενώ το έχουμε ξεκαθαρίσει παραμένει τελικά η ίδια κατάσταση.
    Ποια η γνώμη σας παρακαλώ; πέρα από το ότι αυτό που έκανα ήταν υπερβολικό.
    Ευχαριστώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Mike70 View Post
    Καλησπέρα σας, το Σάββατο που μας πέρασε στις δύο το βράδυ η κοπέλα μου δέχτηκε βιντεοκληση από ένα φίλο που έχει να μιλήσει 3 χρόνια. Είναι κάτι που έχει γι3και άλλες φορές, χωρίς όμως να κάνει κάτι αφού όπως η ίδια λέει την ενοχλεί μια τέτοια συμπεριφορά και σίγουρα δε θα ήθελε και αυτή να είναι στη θέση μου, δηλαδή να με πάρει μια φίλη μου στις δύο το βράδυ βιντεοκληση για να δει τι κάνω.
    Είπε ότι θα του μιλήσει ότι αυτό δεν ήταν σωστό. Παρόλα αυτά και ενώ και τις άλλες φορές που έχει γίνει κάτι τέτοιο ποτέ δεν έκανε τίποτα, ενώ πάντα λέει ότι κάτι θα κάνει. Προσωπικά εμένα τέτοια συμπεριφορά τι θεωρώ απαράδεκτη να το κάνει κάποιος, και φυσικά εγώ θα έβαζα οπ3και έχω κάνει το άτομο που ενοχλεί τέτοια ώρα, να τον βάζω στη θέση του και να θετό τα όρια μου.
    Παρόλα αυτά τόσες μέρες αποφευγει να κάνει το οτιδήποτε, μόνο που τον ρώτησε γραπτά αν ήθελε κάτι, αυτός απάντησε ότι απλά την πεθυμισε και έτσι απλά πήρε. Και ήθελε πολύ να μάθει νέα της. Ατυη του είπε ότι είναι καλά και τον ρώτησε τη κάνει αυτός και η οικογένεια του, απάντησε μετά από μια ώρα ο τύπος όλα καλά σκέτο και τέλος. Παρόλα αυτά ήθελε πολύ να μάθει νέα της.
    Εγώ σήμερα το πρωί έκανα μια κίνηση που μου ήρθε αφθορμητα αλλά δεν άντεξα, και έστειλα στο τύπο με ποιο σκεπτικό πήρε βιντεοκληση στις δύο το πρωί. Μετά από ώρα μου απάντησε ότι δεν έκανε καλά καιξ ζήτησε συγνώμη και ότι δε θα ξανά γίνει. Του έγραψα λοιπόν και εγώ ότι φυσικά και να ξανά γίνει αλλά σε ποιο κατάλληλη ώρα.
    Η κοπέλα μου έκανε τη πάπια ενώ αυτός την πήρε κατευθείαν τηλέφωνο και δε ξέρω τι της είπε. Η ίδια δήλωσε αφού μιλήσαμε αργότερα φανερά εκνευρισμένη ότι ναι την πήρε τηλέφωνο και την ρώτησε αν δημιούργησε κάποιο πρόβλημα, του είπε ότι όλα είναι καλά, αλλά η ώρα ήταν εντελώς ακατάλληλη.
    Με ρώτησε γιατί το έκανα και της απάντησα ότι και άλλες φορές που έχει γίνει κάτι παρόμοιο ενώ λες ότι ναι σε ενοχλεί ποτέ όμως δεν έχεις κάνει κάτι, ίσα ίσα το παίζεις και καλή μη προσβάλεις τους άλλους.
    Και ενώ το έχουμε ξεκαθαρίσει παραμένει τελικά η ίδια κατάσταση.
    Ποια η γνώμη σας παρακαλώ; πέρα από το ότι αυτό που έκανα ήταν υπερβολικό.
    Ευχαριστώ
    Ε κοιτα εμένα θα με ενοχλούσε σε ενα πολυ μικρο σημειο αλλα θα το αγνοουσα εφοσον ο φίλος μου δεν εκανε κάτι κακο και ηταν εντάξει.Δεν επρεπε να του στειλεις μηνυμα.Βγαινεις εσυ ο περίεργος της υπόθεσης.Αυτο ειναι ενα κομματι του παιδιου και της κοπέλας.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Quote Originally Posted by Mike70 View Post
    Καλησπέρα σας, το Σάββατο που μας πέρασε στις δύο το βράδυ η κοπέλα μου δέχτηκε βιντεοκληση από ένα φίλο που έχει να μιλήσει 3 χρόνια. Είναι κάτι που έχει γι3και άλλες φορές, χωρίς όμως να κάνει κάτι αφού όπως η ίδια λέει την ενοχλεί μια τέτοια συμπεριφορά και σίγουρα δε θα ήθελε και αυτή να είναι στη θέση μου, δηλαδή να με πάρει μια φίλη μου στις δύο το βράδυ βιντεοκληση για να δει τι κάνω.
    Είπε ότι θα του μιλήσει ότι αυτό δεν ήταν σωστό. Παρόλα αυτά και ενώ και τις άλλες φορές που έχει γίνει κάτι τέτοιο ποτέ δεν έκανε τίποτα, ενώ πάντα λέει ότι κάτι θα κάνει. Προσωπικά εμένα τέτοια συμπεριφορά τι θεωρώ απαράδεκτη να το κάνει κάποιος, και φυσικά εγώ θα έβαζα οπ3και έχω κάνει το άτομο που ενοχλεί τέτοια ώρα, να τον βάζω στη θέση του και να θετό τα όρια μου.
    Παρόλα αυτά τόσες μέρες αποφευγει να κάνει το οτιδήποτε, μόνο που τον ρώτησε γραπτά αν ήθελε κάτι, αυτός απάντησε ότι απλά την πεθυμισε και έτσι απλά πήρε. Και ήθελε πολύ να μάθει νέα της. Ατυη του είπε ότι είναι καλά και τον ρώτησε τη κάνει αυτός και η οικογένεια του, απάντησε μετά από μια ώρα ο τύπος όλα καλά σκέτο και τέλος. Παρόλα αυτά ήθελε πολύ να μάθει νέα της.
    Εγώ σήμερα το πρωί έκανα μια κίνηση που μου ήρθε αφθορμητα αλλά δεν άντεξα, και έστειλα στο τύπο με ποιο σκεπτικό πήρε βιντεοκληση στις δύο το πρωί. Μετά από ώρα μου απάντησε ότι δεν έκανε καλά καιξ ζήτησε συγνώμη και ότι δε θα ξανά γίνει. Του έγραψα λοιπόν και εγώ ότι φυσικά και να ξανά γίνει αλλά σε ποιο κατάλληλη ώρα.
    Η κοπέλα μου έκανε τη πάπια ενώ αυτός την πήρε κατευθείαν τηλέφωνο και δε ξέρω τι της είπε. Η ίδια δήλωσε αφού μιλήσαμε αργότερα φανερά εκνευρισμένη ότι ναι την πήρε τηλέφωνο και την ρώτησε αν δημιούργησε κάποιο πρόβλημα, του είπε ότι όλα είναι καλά, αλλά η ώρα ήταν εντελώς ακατάλληλη.
    Με ρώτησε γιατί το έκανα και της απάντησα ότι και άλλες φορές που έχει γίνει κάτι παρόμοιο ενώ λες ότι ναι σε ενοχλεί ποτέ όμως δεν έχεις κάνει κάτι, ίσα ίσα το παίζεις και καλή μη προσβάλεις τους άλλους.
    Και ενώ το έχουμε ξεκαθαρίσει παραμένει τελικά η ίδια κατάσταση.
    Ποια η γνώμη σας παρακαλώ; πέρα από το ότι αυτό που έκανα ήταν υπερβολικό.
    Ευχαριστώ
    Όταν λες παλιό φίλο τι εννοείς ?
    Φίλοι από πολύ παλιά και απλά λόγο καταστάσεων έχουν χαθεί και επικοινωνούν που και που η φίλο που έχει παιχτεί και φασούλα ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Nα σου πω, αν ειναι οντως φίλοι, εγω δεν θα κολλούσα στην ώρα. Μπορείς να μιλήσεις και αργά με έναν φίλο σου, απο βαρεμάρα, απο διάφορα. Για πες λιγα περισσότερα ομως για τον τύπο αυτον τι γνωρίζεις γιατι εδω κατι δεν μ αρέσει.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    11
    Φίλος που τον είχε γνωρίσει από την προπροηγουμενη σχέση της τρία χρόνια πίσω. Το περίεργο είναι ότι ενώ επέμενε στη βιντεοκληση παρακαλώ όχι απλά κλήση, και ενώ ήταν ενεργός για αρκετή ώρα μετά αοο αυτό, τηα απάντησε ότι του έλειψε πολύ και ήθελε να την ακούσει, στη βιντεοκληση δεν ακούς μόνο βλέπεις κιόλας. Και όταν του είπε με πήρες; ναι λέει σε είδα ενεργή και ηθεμα να σε ακούσω, με τον ρωτάει τι κάνει αυτός τα παιδιά ή γυναίκα του και μετά από μια και ώρα της λέει ένα ξέρω σκέτο, όλα καλά και τέλος. Εμένα όλο αυτό μου κάνει περίεργο και φυσικά ένας παντρεμένος στις δύο το βράδυ δε παίρνει έτσι ξαφνικά μια φίλη που έχει να την ακούσεις τρία χρόνια και δε ξέρει αν είναι σε άλλη σχέση η ελεύθερη η έχει παντρευτεί κλπ. Οι φυσιολογική άνθρωποι παίρνουν τηλέφωνο ή στέλνουν σε ώρες λογικές όχι δύο το βράδυ. Αντε να στείλεις ένα μήνυμα ρωτάς τι κάνεις, όχι ένα ξερό πάρε να έχεις βιντεοκληση.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Mike70 View Post
    Φίλος που τον είχε γνωρίσει από την προπροηγουμενη σχέση της τρία χρόνια πίσω. Το περίεργο είναι ότι ενώ επέμενε στη βιντεοκληση παρακαλώ όχι απλά κλήση, και ενώ ήταν ενεργός για αρκετή ώρα μετά αοο αυτό, τηα απάντησε ότι του έλειψε πολύ και ήθελε να την ακούσει, στη βιντεοκληση δεν ακούς μόνο βλέπεις κιόλας. Και όταν του είπε με πήρες; ναι λέει σε είδα ενεργή και ηθεμα να σε ακούσω, με τον ρωτάει τι κάνει αυτός τα παιδιά ή γυναίκα του και μετά από μια και ώρα της λέει ένα ξέρω σκέτο, όλα καλά και τέλος. Εμένα όλο αυτό μου κάνει περίεργο και φυσικά ένας παντρεμένος στις δύο το βράδυ δε παίρνει έτσι ξαφνικά μια φίλη που έχει να την ακούσεις τρία χρόνια και δε ξέρει αν είναι σε άλλη σχέση η ελεύθερη η έχει παντρευτεί κλπ. Οι φυσιολογική άνθρωποι παίρνουν τηλέφωνο ή στέλνουν σε ώρες λογικές όχι δύο το βράδυ. Αντε να στείλεις ένα μήνυμα ρωτάς τι κάνεις, όχι ένα ξερό πάρε να έχεις βιντεοκληση.
    Α ειναι και παντρεμένος; Δε θα με πείραζε καν...Οχι επειδή οι παντρεμένοι δεν απατουν.Αλλα επειδή ειναι γελοίοι.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Quote Originally Posted by Mike70 View Post
    Φίλος που τον είχε γνωρίσει από την προπροηγουμενη σχέση της τρία χρόνια πίσω. Το περίεργο είναι ότι ενώ επέμενε στη βιντεοκληση παρακαλώ όχι απλά κλήση, και ενώ ήταν ενεργός για αρκετή ώρα μετά αοο αυτό, τηα απάντησε ότι του έλειψε πολύ και ήθελε να την ακούσει, στη βιντεοκληση δεν ακούς μόνο βλέπεις κιόλας. Και όταν του είπε με πήρες; ναι λέει σε είδα ενεργή και ηθεμα να σε ακούσω, με τον ρωτάει τι κάνει αυτός τα παιδιά ή γυναίκα του και μετά από μια και ώρα της λέει ένα ξέρω σκέτο, όλα καλά και τέλος. Εμένα όλο αυτό μου κάνει περίεργο και φυσικά ένας παντρεμένος στις δύο το βράδυ δε παίρνει έτσι ξαφνικά μια φίλη που έχει να την ακούσεις τρία χρόνια και δε ξέρει αν είναι σε άλλη σχέση η ελεύθερη η έχει παντρευτεί κλπ. Οι φυσιολογική άνθρωποι παίρνουν τηλέφωνο ή στέλνουν σε ώρες λογικές όχι δύο το βράδυ. Αντε να στείλεις ένα μήνυμα ρωτάς τι κάνεις, όχι ένα ξερό πάρε να έχεις βιντεοκληση.
    Δεν θέλει και πολύ σκέψη για να μπορείς να καταλάβεις και πολλά .
    Σίγουρα το να παίρνεις ένας άνθρωπος ακόμα και παντρεμένος ένα φίλο ή μια φίλη τηλέφωνο για να πουνε τα νέα τους ή και μ@κ@κιες δεν είναι επιλήψιμο.

    Το να παίρνεις τηλέφωνο όμως τέτοιες ώρες και κάτω από αυτές τις συνθήκες δεν μπορείς να το θεωρείς και τόσο αθώο από τη μερία του .

    Αυτός όμως κάνει ότι θέλει γιατί κάποιος του έχει δώσει το δικαίωμα .
    Αντί λοιπόν να δεις τον άλλον τι είναι και γιατί είναι έτσι ,καλύτερα να επικεντρωθείς στην σύντροφό σου .
    Αυτή του έχει δώσει το δικαίωμα να κάνει τέτοια κίνηση και αυτή φυσικά δεν το λήγει .
    Όταν συντηρείς μια κατάσταση που ΛΕΣ ότι σε ενοχλεί ,αντιλαμβάνεσαι ότι δεν ενοχλεί και τόσο ,αλλιώς το τελειώνεις .

    Άσε λοιπόν το παντρεμένο και το κάθε παντρεμένο και δες την κοπέλα σου .
    Τώρα ει άι αυτός ,αργότερα μπορεί να είναι κάποιος άλλος .
    Αν δεν σέβεται την σχέση σας και εσένα τι εξηγήσεις ψάχνεις να βρεις σε ένα τρίτο .
    Πολύ κακώς μπήκες στην μέση εσύ .
    Το ξεκαθάρισμα θα γίνει ανάμεσα σε εσένα και εκείνη .
    Εκείνη θα κόψει γέφυρες και όχι εσύ ..

    Ορίστε πήρε τηλέφωνο ο άλλος και τις έκανε παράπονα και αντί αυτή να σε υποστηρίξει σου έκανε και σκηνή ?
    Εντάξει το θεωρώ πολύ παρατραβηγμενο ..

    Θα πάρει κάποια τον άντρα μου τηλέφωνο ξημερώματα και αν τύχει δεν θα την βάλω στην θέση της ?
    Υποστήριξη θα έχω από τον άντρα μου αν όντως τον ενοχλεί και όχι να τα βάλει μαζί μου ....

    Πρέπει να καταλάβεις ότι ο άλλος μπορεί να κάνει πολλά γιατί είναι αυτός που είναι γιατί σέβεται τον γάμο του ή όχι και πολλά άλλα .
    Το θέμα ει άι εσύ τι περιθώριο του δίνεις να τα κάνει και κατά πόσο εσύ σέβεσαι την σχέση σου αποδέχοντας όλο αυτό .
    Τον σεβασμό σε μια σχέση την καλλιέργεις δεν την απαιτείς και όταν δεν την έχεις απλά την τελειώνεις .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    συγνωμη, κοροιδευομαστε και μεταξυ μας;
    οι ανθρωποι εδω, ο φιλος και η φιλη του, εχουν καποια ηλικια. με παιδια, σκυλια, διαζυγια, κλπ.δεν ειναι φοιτητες 20 χρονων που παιρνουν τηλεφωνα τα ξημερωματα γιατι τους ηρθε να βγουν βολτα, η να πουν τα εσωψυχα τους.
    2 τη νυχτα, τηλεφωνο δεν παιρνει ουτε ο αδερφος σου , γιατι θα σε ταραξει οτι κατι τρομερο εχει συμβει.
    και παιρνει ο παντρεμενος που ηταν γνωριμια "φιλος- φιλου" πριν 3 χρονια, για να πει "μου ελειψες";;;;
    απο που του ελειψε, που δεν ειχαν 3 χρονια επαφη και παιρνει μεσα στην μαυρη νυχτα; απο τις βιντεοκλησεις;;;
    για μενα ειναι ξεκαθαρο οτι η γνωριμια τους ηταν ερωτικη, ασχετως ποσο ειχε προχωρησει και με αυτην την ανεση πηρε ο τυπος τηλεφωνο με βιντεοκληση τετοια ωρα...
    φυσικα και ηταν κακη υπερβαση να του μιλησεις εσυ, οχι μονο γιατι δενε χεις το δικαιωμα, αλλα και γιατι δεν καταφερνεις τπτ ετσι.
    αν θελει η δικια σου να σε δουλευει, μπορει να παρει αλλη ωρα τηλεφωνο τον τυπο και να του πει να μην ανησυχει..
    στο ειπα και στο αλλο θεμα σου οτι η φιλη σου δειχνει να εχει κρυφη ζωη, με τον τροπο που σε αγνοει και σε τοποθετει οπου και οποτε την βολεψει..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Α ειναι και παντρεμένος; Δε θα με πείραζε καν...Οχι επειδή οι παντρεμένοι δεν απατουν.Αλλα επειδή ειναι γελοίοι.
    γελοιοι μπορει να ειναι. τρελοι ομως δεν ειναι, να παρουν τηλεφωνο στις 2 τα ξημερωματα με βιντεοκληση μετα απο 3 χρονια καποια που δεν τους εχει δωσει ποτε δικαιωμα. η ειχαν κατι ερωτικο, ή θα τον ξεχεζε αυτη με τετοια συμπεριφορα. αυτη δεν κουνησε ουτε φρυδι..
    αν καποιος "γελοιος" παρει μονος του τετοιο θαρρος, και χωρις να εχεις σχεση, το πρωτο που κανεις ειναι να τον ρωτησεις με ποιο δικαιωμα σε ενοχλει τετοιες ωρες. αυτη και σχεση εχει και δεν εκανε τπτ..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γελοιοι μπορει να ειναι. τρελοι ομως δεν ειναι, να παρουν τηλεφωνο στις 2 τα ξημερωματα με βιντεοκληση μετα απο 3 χρονια καποια που δεν τους εχει δωσει ποτε δικαιωμα. η ειχαν κατι ερωτικο, ή θα τον ξεχεζε αυτη με τετοια συμπεριφορα. αυτη δεν κουνησε ουτε φρυδι..
    αν καποιος "γελοιος" παρει μονος του τετοιο θαρρος, και χωρις να εχεις σχεση, το πρωτο που κανεις ειναι να τον ρωτησεις με ποιο δικαιωμα σε ενοχλει τετοιες ωρες. αυτη και σχεση εχει και δεν εκανε τπτ..
    Καλα οτι δεν έχει δωσει ποτε δικαίωμα δε μπορούμε να το ξέρουμε σιγουρα
    Και ορκο μη παιρνεις ότι οντως δεν εχουν μιλήσει 3 χρονια.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Καλα οτι δεν έχει δωσει ποτε δικαίωμα δε μπορούμε να το ξέρουμε σιγουρα
    Και ορκο μη παιρνεις ότι οντως δεν εχουν μιλήσει 3 χρονια.
    μα, αυτο εννοω..
    οτι η αντιδραση της, δειχνει οτι αυτο που ειχαν ηταν ερωτικο, και μπορει και να συνεχιζεται, χωρις να το ξερει ο φιλος..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα, αυτο εννοω..
    οτι η αντιδραση της, δειχνει οτι αυτο που ειχαν ηταν ερωτικο, και μπορει και να συνεχιζεται, χωρις να το ξερει ο φιλος..
    Ερωτικο ερωτικο δε ξέρω αλλα ενα φλερτακι θεωρώ και εγω οτι υπάρχει.Αλλιως η αντίδραση ενος ανθρώπου σε σχέση,δεν ειναι αυτή σίγουρα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    11
    Χθες που βρεθήκαμε άνοιξα κουβέντα για το θέμα. Δεν ήθελε έλεγε ότι είναι κουρασμένη κλπ. Επέμενα και είπα τώρα θα το λήξουμε το θέμα. Όντως όπως γράφει κάποιος παραπάνω δε κούνησε φρύδι. Αυτά που μου έγραψε αυτός σε σχέση με αυτά που μου είπε έπεσαν σε αντιφάσεις. Σταματησε να είναι επιθετική ως ήταν το πρωί που έμαθε ότι του έστειλα. Μου είπε ότι θα έκανε αυτή κίνηση να του μιλήσει. Της είπα ναι είχες πει αλλά έχουν περάσει 4 μέρες για να πεις η να γράψεις κάτι. Με τα πολλά κατάλαβε ότι αν αυτό γινόταν στη κόρη της που έχει δεσμό ναι θα ήταν πονηρό. Επίσης κάτι πολύ σημαντικό που έκανε. Έγραψε την τηλεφωνική επικοινωνία που είχαν την πήρε τηλέφωνο πανικοβλητος ότι του έστειλα και ρωτούσε αν της δημιούργησε πρόβλημα. Μου έβαλε να ακούσω τη συνομιλία τους. Με μια. Μικρή διαφορά. Το τηλεφώνημα είχε διάρκεια 8 λεπτά ενώ η ηχογράφηση 6 μισή. Δεν έδωσα σημασία. Αλλά το γεγονός ότι έγραψε για να μου απόδειξη ότι αυτός μετανιωμένος και μέσα σε πανικό της ζήτησε συγνώμη κλπ, από μόνο του δείχνει ότι όντως κάτι δε πάει καλά. Ότι δε μπορεί να ήταν τόσο αθώο όλο αυτό. Γενικά όπως έχω γράψει και σε άλλο θέμα για την ίδια σχέση μου, υπάρχουν διάφορα κουλά γενικά αλλά ποτέ δεν έχει βγει κάτι. Η αίσθηση ότι κάτι δε πάει καλά υπάρχει συνέχεια. Το θέμα είναι ότι δε μπορώ και να σταματήσω τη σχέση αυτή εύκολα. Ει αι δύο χρόνια πολύ καλά σίγουρα με κάποια προβλήματα. Αλλά σύννεφακια τέτοιου είδους υπάρχουν συχνά. Και όσο και αν πίεσα εχθές πάνω στο θέμα δε μπορώ να καταλάβω αν λέει αλήθεια ή ψέματα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Mike70 View Post
    Χθες που βρεθήκαμε άνοιξα κουβέντα για το θέμα. Δεν ήθελε έλεγε ότι είναι κουρασμένη κλπ. Επέμενα και είπα τώρα θα το λήξουμε το θέμα. Όντως όπως γράφει κάποιος παραπάνω δε κούνησε φρύδι. Αυτά που μου έγραψε αυτός σε σχέση με αυτά που μου είπε έπεσαν σε αντιφάσεις. Σταματησε να είναι επιθετική ως ήταν το πρωί που έμαθε ότι του έστειλα. Μου είπε ότι θα έκανε αυτή κίνηση να του μιλήσει. Της είπα ναι είχες πει αλλά έχουν περάσει 4 μέρες για να πεις η να γράψεις κάτι. Με τα πολλά κατάλαβε ότι αν αυτό γινόταν στη κόρη της που έχει δεσμό ναι θα ήταν πονηρό. Επίσης κάτι πολύ σημαντικό που έκανε. Έγραψε την τηλεφωνική επικοινωνία που είχαν την πήρε τηλέφωνο πανικοβλητος ότι του έστειλα και ρωτούσε αν της δημιούργησε πρόβλημα. Μου έβαλε να ακούσω τη συνομιλία τους. Με μια. Μικρή διαφορά. Το τηλεφώνημα είχε διάρκεια 8 λεπτά ενώ η ηχογράφηση 6 μισή. Δεν έδωσα σημασία. Αλλά το γεγονός ότι έγραψε για να μου απόδειξη ότι αυτός μετανιωμένος και μέσα σε πανικό της ζήτησε συγνώμη κλπ, από μόνο του δείχνει ότι όντως κάτι δε πάει καλά. Ότι δε μπορεί να ήταν τόσο αθώο όλο αυτό. Γενικά όπως έχω γράψει και σε άλλο θέμα για την ίδια σχέση μου, υπάρχουν διάφορα κουλά γενικά αλλά ποτέ δεν έχει βγει κάτι. Η αίσθηση ότι κάτι δε πάει καλά υπάρχει συνέχεια. Το θέμα είναι ότι δε μπορώ και να σταματήσω τη σχέση αυτή εύκολα. Ει αι δύο χρόνια πολύ καλά σίγουρα με κάποια προβλήματα. Αλλά σύννεφακια τέτοιου είδους υπάρχουν συχνά. Και όσο και αν πίεσα εχθές πάνω στο θέμα δε μπορώ να καταλάβω αν λέει αλήθεια ή ψέματα.
    Προφανώς και κάποιο λάκκο εχει η φαβα.Αλλα τα τραβάει ο οργανισμος σου οπως φαίνεται
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    11
    Ενδείξεις αρκετές, αποδείξεις τίποτα. Οπότε κάθε φορά λες μήπως έτυχε μήπως το ένα μήπως το άλλο. Ο κύκλος της γενικά είναι περίεργος και με διάφορες ιστορίες. Έχει κόψει παρέα με αρκετά άτομα ειδικά δύο κολλητές που είχε, έχασε πάσα ιδέα με πράγματα που έγιναν. Γενικά είναι και αθώα έχει εμπιστοσύνη εύκολα και τους βλέπει όλους με καλό μάτι. Το θέμα είναι ότι εγώ είμαι γενικα ανοιχτόματης βλέπω καταστάσεις που θα έρθουν παρατηρώ καλά τους άλλους. Οπότε πέρα από ανυσηχια η διάφορα κουλά δεν έχω κάτι στα χέρια μου. Και ούτε ψάχνω. Απλά λέω τι συμβαίνει.

Similar Threads

  1. Δίλημμα με παλιό έρωτα
    By Lenale in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2019, 19:08
  2. Παλιό απωθημένο
    By rainbow96 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 11-06-2017, 00:17
  3. Παλιο αλλα επικερο
    By WeakbutPowerfull in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 10-01-2011, 21:01
  4. Παλιό φόρουμ - αρχείο
    By NikosD. in forum Νέα, ανακοινώσεις
    Replies: 0
    Last Post: 15-11-2010, 15:09
  5. κομμάτι από παλιό γραπτό..
    By STARAKI_ed in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 1
    Last Post: 06-11-2010, 23:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •