δεν θέλω μια σχέση ή παιδιά - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 97
  1. #31
    Τι να ρωτήσω Μαριλου. Εσύ έχεις μπερδευτει δε ξέρω τι διάβασες και που αλλά καλύτερα να ασχοληθείς με τεχνικές κάλτσες και πολύ σου είναι.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Ευλογητός View Post
    Τι να ρωτήσω Μαριλου. Εσύ έχεις μπερδευτει δε ξέρω τι διάβασες και που αλλά καλύτερα να ασχοληθείς με τεχνικές κάλτσες και πολύ σου είναι.
    Ευλογητός το ρητό που λένε όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια το ξέρεις ?

    Αν δεν το ξέρεις μάθε το και κοίτα όταν κάνεις μια συζήτηση να χρησημοποιεις επιχειρήματα και όχι προσβολές .
    Είναι εμφανέστατο στοιχεία αυτό το ποσό ασχετος είσαι στο όλο θέμα .


    Διαβάζω ότι διαβάζουν όλοι και σου απάντησαν και άλλοι .
    Μήπως όταν κάτι το υποστηρίζουν παραπάνω από ένα αλλά εσύ είσαι εκεί κολλημένος αντιλαμβάνεσαι ότι μάλλον κάπου έκανες λάθος ή όχι και αυτό ..


    Κούρασες πραγματικά ..
    Στα παιδιά μου μια φορά τα έλεγα και τα εξηγούσα αυτά τα πράγματα και τα αντιλαμβάνονταν ...
    Τώρα εσύ πως δεν το κάνει ακόμα δεν ξέρω .
    Δούλεψε το πάντως δεν είναι αργά και ούτε έχω σκοπό να σου εξηγήσω το προφανές ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #33
    Πες μας για το τεχνικό σπέρμα θέλω να μάθω

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Ευλογητός View Post
    Πες μας για το τεχνικό σπέρμα θέλω να μάθω
    Είναι μια καινούρια εξέλιξη στον τομέα της βιοχημείας.

    Πιθανολογώ οτι ψάχνουν να βρουν λύσεις για τον ευκολο εποικισμο αλλων πλανητών (πχ Αρης)

  5. #35
    Τζιμνιρου με τις τεχνικές κάλτσες έχει κάποια σχεση;

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Ευλογητός View Post
    Τζιμνιρου με τις τεχνικές κάλτσες έχει κάποια σχεση;
    Αν δεν καταλαβαίνεις τι λέμε είναι διότι έχεις κενά στις γνώσεις σου... Με διάβασμα και ενημέρωση ολα διορθώνονται όμως.

  7. #37
    Άμα γράψετε κάτι σοβαρό ίσως το σχολιάσω περιμένω.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Θλιβερό είναι να σε ενημερώνει ο άλλος ότι υπάρχει κάτι που ίσως δεν το γνωρίζεις,αλλά Παρ όλα αυτά αντί να το παραδεχθεις και να πεις οκ! Δεν το ήξερα συνεχίζεις να είσαι εγωιστής και να γίνεσαι και επιθετικός και στο τέλος να ζητάς και τα ρέστα ...




    Να τα προσέξεις τα νεύρα σου ειλικρινά ρωτά τι δεν καταλαβαίνεις ?
    Δεν μπορείς να διακρίνεις το φυσικό με το τεχνιτο που σου λέω?
    Ξέρεις καταρχήν τι σημαίνει τεχνητό?
    Ότι κάποιος το έφτιαξε ,το δημιούργησε ...
    Δεν το γέννησε ,γιατί ως γνωστό ο άντρας γεννά το φυσικό σπέρμα ..

    Τι σχέση έχει αυτό που λες πάλι?
    Κάποια γυναίκα μπορεί να επιλέξει όχι φυσικό σπέρμα αλλά ΤΕΧΝΗΤΌ ...



    Τότε πως φτάνει η συζήτηση σε τετοιο περιεχόμενο ?
    Δεν μπορεί ένας άνθρωπος να έρχεται στο άσχετο και να σου λέει κάτι τέτοιο ?
    γιατί οι άνθρωποι είναι κουτσομπόλες…και με ρωτάνε συνέχεια τι θα κάνω στη ζωή μου

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by Ευλογητός View Post
    Άμα γράψετε κάτι σοβαρό ίσως το σχολιάσω περιμένω.
    δεν έχω τίποτα εναντίον των ανδρών όπως ανέφερε κάποιος.
    αλλά η σκέψη να γίνω μητέρα δεν ήταν ποτέ η προτεραιότητά μου.
    Έχω επίσης κατάθλιψη και άγχος, OCD, οπότε δεν πιστεύω ότι η σχέση και το παιδί θα είναι καλό.
    κανένα φάρμακο δεν λειτουργεί για την ασθένειά μου και δεν θα ήθελα μια κακή ζωή για έναν σύντροφο ή ένα παιδί, έτσι θα προτιμούσα να είμαι μόνη στη ζωή μου. Χρειάστηκαν αρκετά χρόνια για να το αποδεχτούν οι γονείς μου αλλά τελικά το έκαναν.
    αλλά όταν οι γείτονες και οι συγγενείς μου ρωτούν συνεχώς για το μέλλον μου είναι πολύ ενοχλητικό και με καταθλίβει και με αγχώνει.. ειδικά όταν προέρχεται από άτομα που δεν καταλαβαίνουν και πιστεύουν στην κατάθλιψη..
    πριν από περίπου 5 χρόνια προσπάθησα να πω στη θεία μου ότι έχω κατάθλιψη και μου έκανε πλάκα ότι ήμουν πολύ αδύναμη όπως τα περισσότερα παιδιά της γενιάς μου.. από τότε σταμάτησα να εξηγούμαι σε ανθρώπους που δεν καταλαβαίνουν αυτή την ασθένεια..
    προς το παρόν δουλεύω λίγες μέρες σε ένα κατάστημα.. αυτό είναι το μόνο που μπορεί να χειριστεί το σώμα μου.. οι γιατροί μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν γιατί τα φάρμακα δεν λειτουργούν για μένα ή για άλλους και να ελπίζουμε ότι κάτι θα αλλάξει στο μέλλον.
    Ελπίζω ειλικρινά ότι η ιατρική κοινότητα θα βρει μια ανακούφιση για όλους εμάς που πάσχουμε από αυτή τη φοβερή ασθένεια. εύχομαι ανακούφιση για όλους που υποφέρουν από αυτό.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Koritsi γεια σου εκφραστηκεσ επιτελουσ δεν εχεισ καταθλιψη υπαρχει θεραπεια για σενα ετσι ξεκινησα κι εγω ωσ αδυναμοσ και τελικα εγινα ουκασ ο διαολοσ του ελληνικου στρατου δεν το ηθελα ο στρατηγοσ το ηθελε για να σωσει το κρατοσ γτ ειμασταν ολοι αδυναμοι και δε θα μπορουσαμε να πολεμησουμε τελικα βρεθηκε λυση αυτο ειναι το ενα το αλλο ειναι για να κανεισ οικογενεια χρειαζεται να αντιμετωπισεισ καποιεσ καταστασεισ τον αντρα σου τα πεθερικα σου υπαρχει λυση και γι αυτο αλλα σκαει μετα απο 20 χρονια δηλαδη μαθαινουν την αληθεια τωρα αναλογα τι πιστευεισ για τουσ αντρεσ τον θεο την οικογενεια κλπ 2 τινα υπαρχουν η ζεισ σαν αδυναμη και σου σπανε ολοι τα παπαρια η ζεισ ωσ δυνατη και μετα 20 χρονια μαθαινονται τα παντα κ γινονται ενα καρο μαλακιεσ αυτη ειναι η ζωη στην ελλαδα το λεω για ολεσ δεν εχει κατι αλλο
    Αυτα απο το μετωπο κοριτσια

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by koritsi83 View Post
    Αντιμετωπίζω ήδη κατάθλιψη και το άγχος, οπότε προκαλεί πολύ άγχος όταν οι άνθρωποι με ρωτούν πότε θα παντρευτείτε, πότε θα έχετε παιδιά και ο χρόνος τελειώνει…. πρέπει να βιαστείς κορίτσι μου λένε…
    ακόμη και η φίλη μου από το γυμνάσιο μου είπε να βιάσtω… την γνωρίζω από τότε που ήμουν 11 ετών..
    κουτσομπολιά … δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω… γιατί δεν σέβονται τις επιθυμίες μου?? δεν μπορώ να ασχοληθώ με σχέσεις και δεν θέλω.. γιατί πρέπει να το εξηγήσω και να το αιτιολογήσω;
    πώς το αντιμετωπίζετε οι υπόλοιποι;
    ευχαριστώ που αφιερώσατε χρόνο για να διαβάσετε και να απαντήσετε
    Γεια σου koritsi!
    Καταλαβαίνω πολύ καλά τι λες. Ούσα ανύπαντρη και χωρίς παιδιά ή διάθεση να αποκτήσω παιδιά, μπορώ να καταλάβω ακριβώς αυτό που λες με τους ενοχλητικούς τριγύρω σου που σου δίνουν συνεχώς "συμβουλές" αντί να κοιτάνε την καμπούρα τους. Επίσης ξέρω πως δεν χρειάζεται να δώσεις καμιά αφορμή για τέτοια συζήτηση -αρκεί να παραβρεθείς σε ένα γάμο πχ και θα αρχίσουν όλοι να σε ρωτάνε πότε θα φάνε κουφέτα κι από σένα- σε μια οικογενειακή εκδήλωση, σε μια παρέα γνωστών κυρίως παντρεμένων κτλ κτλ

    Σου χω νέα! Ο κόσμος είναι παντελώς αδιάκριτος, αγενής και γεμάτος κομπλεξικούς ανθρώπους που ναι έτοιμοι ανα πάσα στιγμή να σου πετάξουν την κακία τους γιατί....έτσι. Γιατί κάπως πρέπει να νιώσουν ανώτεροι από σένα επειδή έτυχε και γέννησαν, γιατί τον μαλάκα που πήγαν κ παντρέυτηκαν κ δεν αντέχουν ούτε ζωγραφιστό να τον δουν, είναι ανγκασμένες να τον τρώνε στην μάπα για να τους καλύπτει το κοινωνικό στάτους κ την αξία που ξαφνικά νομίζουν οτι απέκτησαν κάνοντας έναν "πετυχημένο" γάμο. Γιατί ο μικροαστισμός τους δεν τους αφήνει να δουν πέρα απτή μύτη τους. Γιατί θέλουν παρέα στην μιζερια τους και τους χαλας την πιάτσα όταν λες "δεν νιώθω η ίδια αρκετά καλά ώστε να χω να δώσω σε ένα παιδί ή σε ένα σύντροφο".

    Δεν εννοώ φυσικά ότι δεν υπάρχουν όντως πετυχημένοι γάμοι κι οικογένειες κι άνθρωποι που ζουν στιγμές ευτυχίας μέσα σε αυτές....αλλά αναφέρομαι στις άλλες περιπτώσεις γιατί αυτοί οι τελευταίοι δεν θα έρθουν ποτέ να σου πουν "άντε άργησες, πότε θα παντρευτείς να κάνεις παιδι;" Γιατί αυτοί ξέρουν πολύ καλά πως αυτά δεν γίνονται ούτε κατα παραγγελία ούτε με βάση τα χρόνια. Αυτοί που θα ρθουν να σου δώσουν "συμβουλές" είναι συνήθως αυτοί που περίεγραψα παραπάνω.

    Δεν τους οφείλεις καμιά εξήγηση για το τι κάνεις με την ζωή σου, κακώς μπαίνεις σε τέτοιες συζητήσεις. ¨Οταν κάποιος σε επικρίνει ή γίνεται αδιάκριτος από το πουθένα να του το κόβεις με την μία. Να του λες να κοιτάξει την δική του ζωή και να σε αφήσει ήσυχη. Σε πληγώνουν και σε ενοχλούν τόσο γιατί σε έχουν πείσει πως είναι δική σου αδυναμία, όταν μπορέσεις και δεις πως ο, τι λένε, είναι απλά δικό τους κόμπλεξ, τότε θα σταματήσει να σε επηρεάζει κιόλας.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ο γαμοσ ειναι σαν φυλακη ειδικα αμα δουλευεισ και μεγαλωνεισ παιδια κατα τα αλλα οτι λεει η ελισαβετ ισχυει

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by koritsi83 View Post
    Αντιμετωπίζω ήδη κατάθλιψη και το άγχος, οπότε προκαλεί πολύ άγχος όταν οι άνθρωποι με ρωτούν πότε θα παντρευτείτε, πότε θα έχετε παιδιά και ο χρόνος τελειώνει…. πρέπει να βιαστείς κορίτσι μου λένε…
    ακόμη και η φίλη μου από το γυμνάσιο μου είπε να βιάσtω… την γνωρίζω από τότε που ήμουν 11 ετών..
    κουτσομπολιά … δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω… γιατί δεν σέβονται τις επιθυμίες μου?? δεν μπορώ να ασχοληθώ με σχέσεις και δεν θέλω.. γιατί πρέπει να το εξηγήσω και να το αιτιολογήσω;
    πώς το αντιμετωπίζετε οι υπόλοιποι;
    ευχαριστώ που αφιερώσατε χρόνο για να διαβάσετε και να απαντήσετε
    Αρχικά καλησπέρα. Πέραν του γάμου και των παιδιών, συναναστροφές θέλεις; Σεξ σου αρέσει να κάνεις το αποζητάς;

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Γεια σου koritsi!
    Καταλαβαίνω πολύ καλά τι λες. Ούσα ανύπαντρη και χωρίς παιδιά ή διάθεση να αποκτήσω παιδιά, μπορώ να καταλάβω ακριβώς αυτό που λες με τους ενοχλητικούς τριγύρω σου που σου δίνουν συνεχώς "συμβουλές" αντί να κοιτάνε την καμπούρα τους. Επίσης ξέρω πως δεν χρειάζεται να δώσεις καμιά αφορμή για τέτοια συζήτηση -αρκεί να παραβρεθείς σε ένα γάμο πχ και θα αρχίσουν όλοι να σε ρωτάνε πότε θα φάνε κουφέτα κι από σένα- σε μια οικογενειακή εκδήλωση, σε μια παρέα γνωστών κυρίως παντρεμένων κτλ κτλ

    Σου χω νέα! Ο κόσμος είναι παντελώς αδιάκριτος, αγενής και γεμάτος κομπλεξικούς ανθρώπους που ναι έτοιμοι ανα πάσα στιγμή να σου πετάξουν την κακία τους γιατί....έτσι. Γιατί κάπως πρέπει να νιώσουν ανώτεροι από σένα επειδή έτυχε και γέννησαν, γιατί τον μαλάκα που πήγαν κ παντρέυτηκαν κ δεν αντέχουν ούτε ζωγραφιστό να τον δουν, είναι ανγκασμένες να τον τρώνε στην μάπα για να τους καλύπτει το κοινωνικό στάτους κ την αξία που ξαφνικά νομίζουν οτι απέκτησαν κάνοντας έναν "πετυχημένο" γάμο. Γιατί ο μικροαστισμός τους δεν τους αφήνει να δουν πέρα απτή μύτη τους. Γιατί θέλουν παρέα στην μιζερια τους και τους χαλας την πιάτσα όταν λες "δεν νιώθω η ίδια αρκετά καλά ώστε να χω να δώσω σε ένα παιδί ή σε ένα σύντροφο".

    Δεν εννοώ φυσικά ότι δεν υπάρχουν όντως πετυχημένοι γάμοι κι οικογένειες κι άνθρωποι που ζουν στιγμές ευτυχίας μέσα σε αυτές....αλλά αναφέρομαι στις άλλες περιπτώσεις γιατί αυτοί οι τελευταίοι δεν θα έρθουν ποτέ να σου πουν "άντε άργησες, πότε θα παντρευτείς να κάνεις παιδι;" Γιατί αυτοί ξέρουν πολύ καλά πως αυτά δεν γίνονται ούτε κατα παραγγελία ούτε με βάση τα χρόνια. Αυτοί που θα ρθουν να σου δώσουν "συμβουλές" είναι συνήθως αυτοί που περίεγραψα παραπάνω.

    Δεν τους οφείλεις καμιά εξήγηση για το τι κάνεις με την ζωή σου, κακώς μπαίνεις σε τέτοιες συζητήσεις. ¨Οταν κάποιος σε επικρίνει ή γίνεται αδιάκριτος από το πουθένα να του το κόβεις με την μία. Να του λες να κοιτάξει την δική του ζωή και να σε αφήσει ήσυχη. Σε πληγώνουν και σε ενοχλούν τόσο γιατί σε έχουν πείσει πως είναι δική σου αδυναμία, όταν μπορέσεις και δεις πως ο, τι λένε, είναι απλά δικό τους κόμπλεξ, τότε θα σταματήσει να σε επηρεάζει κιόλας.
    αυτο, ξαναπες το....
    εχεις δει ποτε στην ζωη σου, ever, αξιολογο ανθρωπο να σχολιαζει οτι τα παιδια η και ο γαμος δινουν αξια στην υπαρξη μιας γυναικας;;;
    μονο οσοι ειναι αλλα και νοιωθουν παντελως αναξιοι κανουν τετοια σχολια, μηπως και πεισουν κανεναν οτι η αποκτηση παιδιων τους προσεδωσε καποια αξια... και μηπως πεισουν τον εαυτο τους οτι περνανε καλα και δεν ψαχνουν να κερατωσουν τον ανδρα/γυναικα τους με καθε ευκαιρια..

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αυτο, ξαναπες το....
    εχεις δει ποτε στην ζωη σου, ever, αξιολογο ανθρωπο να σχολιαζει οτι τα παιδια η και ο γαμος δινουν αξια στην υπαρξη μιας γυναικας;;;
    μονο οσοι ειναι αλλα και νοιωθουν παντελως αναξιοι κανουν τετοια σχολια, μηπως και πεισουν κανεναν οτι η αποκτηση παιδιων τους προσεδωσε καποια αξια... και μηπως πεισουν τον εαυτο τους οτι περνανε καλα και δεν ψαχνουν να κερατωσουν τον ανδρα/γυναικα τους με καθε ευκαιρια..
    ακριβως ετσι Ρεμ...κανείς αξιόλογος και πραγματικά γεμάτος απτην ζωή του άνθρωπος δεν θα έκανε τέτοια σχόλια. Μόνο οι πραγματικά δυστυχείς...

    Η αξία του κάθε άνθρωπου είναι αυτή που είναι κι έχει να κάνει με το μέσα του, με το πώς φέρεται και το τι πρεσβεύει στην ζωή του. Αν είμαι σκατένιος άνθρωπος ούτε ο γάμος ούτε τα παιδιά θα μου δώσουν αξία απλά θα χω διαιωνίσει την δυστυχία μου μεταφέροντας την στην επόμενη γενιά.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 52
    Last Post: 18-10-2018, 01:05
  2. Παιδιά θέλω την βοήθεια σας....
    By Katerina in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 23-05-2018, 23:03
  3. Replies: 44
    Last Post: 08-10-2012, 22:32
  4. Παιδια θελω την ΒΟΗΘΕΙΑ σας
    By arpp in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 18-08-2012, 20:45
  5. Γονείς και παιδιά. Σχέση ξενιστή και μικροβίου?
    By *entropy* in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 86
    Last Post: 06-08-2009, 13:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •