δεν θέλω μια σχέση ή παιδιά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 97
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239

    δεν θέλω μια σχέση ή παιδιά

    Αντιμετωπίζω ήδη κατάθλιψη και το άγχος, οπότε προκαλεί πολύ άγχος όταν οι άνθρωποι με ρωτούν πότε θα παντρευτείτε, πότε θα έχετε παιδιά και ο χρόνος τελειώνει…. πρέπει να βιαστείς κορίτσι μου λένε…
    ακόμη και η φίλη μου από το γυμνάσιο μου είπε να βιάσtω… την γνωρίζω από τότε που ήμουν 11 ετών..
    κουτσομπολιά … δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω… γιατί δεν σέβονται τις επιθυμίες μου?? δεν μπορώ να ασχοληθώ με σχέσεις και δεν θέλω.. γιατί πρέπει να το εξηγήσω και να το αιτιολογήσω;
    πώς το αντιμετωπίζετε οι υπόλοιποι;
    ευχαριστώ που αφιερώσατε χρόνο για να διαβάσετε και να απαντήσετε

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,131
    Κατά πάσα πιθανότητα ούτε εγώ θέλω σχέση (χωρίς να είμαι σίγουρος) και ούτε και παιδιά θέλω, αλλά οι άλλοι με βλέπουν μοναχικό και εσωστρεφή και δεν τους φαίνεται περίεργο. Δεν είναι όλα για όλους. Πιο πολύ με ρωτάνε για τα επαγγελματικά παρά για αυτό, αλλά ακόμα κι όταν κάποιος ρωτήσει για σχέσεις και τέτοια λέω απλά ότι "αυτή την περίοδο είμαι μόνος".

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by koritsi83 View Post
    Αντιμετωπίζω ήδη κατάθλιψη και το άγχος, οπότε προκαλεί πολύ άγχος όταν οι άνθρωποι με ρωτούν πότε θα παντρευτείτε, πότε θα έχετε παιδιά και ο χρόνος τελειώνει…. πρέπει να βιαστείς κορίτσι μου λένε…
    ακόμη και η φίλη μου από το γυμνάσιο μου είπε να βιάσtω… την γνωρίζω από τότε που ήμουν 11 ετών..
    κουτσομπολιά … δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω… γιατί δεν σέβονται τις επιθυμίες μου?? δεν μπορώ να ασχοληθώ με σχέσεις και δεν θέλω.. γιατί πρέπει να το εξηγήσω και να το αιτιολογήσω;
    πώς το αντιμετωπίζετε οι υπόλοιποι;
    ευχαριστώ που αφιερώσατε χρόνο για να διαβάσετε και να απαντήσετε
    Εμένα όταν μου λένε κάτι τέτοια περί σχέσης κ παιδιά απλά γελάω κ τους λέω δεν θέλω τίποτα από αυτά. Αυτά είναι προσωπικά θέματα δεν μπορεί ο άλλος ούτε να σε αναγκάσει να κάνεις σχέση κ παιδιά όπως έγραψε κ ο Eagle guy δεν είναι όλα για όλους κάπιοι ναι θέλουν σχέση θέλουν γάμο κτλ άλλη δεν δεν θέλουν, δεν χρειάζεται να σε προβληματίζει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Μην το εξηγείς και μην το αιτιολογείς, όταν σου λένε τέτοια απάντησε να κάνουν τη δουλειά τους. Θα το ξανασκεφτούν να σε πρήζουν. Αντί να σε βασανίζουν με τα ίδια, ένας ένας να μπαίνουν στη θέση τους.
    #UnVioladorEnTuCamino

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Κατά πάσα πιθανότητα ούτε εγώ θέλω σχέση (χωρίς να είμαι σίγουρος) και ούτε και παιδιά θέλω, αλλά οι άλλοι με βλέπουν μοναχικό και εσωστρεφή και δεν τους φαίνεται περίεργο. Δεν είναι όλα για όλους. Πιο πολύ με ρωτάνε για τα επαγγελματικά παρά για αυτό, αλλά ακόμα κι όταν κάποιος ρωτήσει για σχέσεις και τέτοια λέω απλά ότι "αυτή την περίοδο είμαι μόνος".
    Και εγώ έτσι είμαι γιατί με διάφορα οικογενειακά που τα έχω γράψει σε άλλο θέμα, δε θέλω να ακούω ούτε για γάμους ούτε για παιδιά. Καλύτερα είμαι ελεύθερη και όσο με πιέζουν να τα κάνω αυτά τόσο πεισμώνω και δε θέλω.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Εμένα όταν μου λένε κάτι τέτοια περί σχέσης κ παιδιά απλά γελάω κ τους λέω δεν θέλω τίποτα από αυτά. Αυτά είναι προσωπικά θέματα δεν μπορεί ο άλλος ούτε να σε αναγκάσει να κάνεις σχέση κ παιδιά όπως έγραψε κ ο Eagle guy δεν είναι όλα για όλους κάπιοι ναι θέλουν σχέση θέλουν γάμο κτλ άλλη δεν δεν θέλουν, δεν χρειάζεται να σε προβληματίζει
    Αυτά είναι προσωπικά θέματα.......γιατί ρωτούν;............είναι δυσαρεστημένοι με τη ζωή τους, ίσως γι 'αυτό??

  7. #7
    Quote Originally Posted by koritsi83 View Post
    Αυτά είναι προσωπικά θέματα.......γιατί ρωτούν;............είναι δυσαρεστημένοι με τη ζωή τους, ίσως γι 'αυτό??
    Οι άνθρωποι έτσι είναι δυστυχως
    Αδιακριτοι και επικριτικοι.σκέψου και μερικους από εμας που δεν μπορούν να κάνουν παιδιά πως θα νιώθουν όταν τους ρωτουν.εγώ προσωπικά δεν ασχολούμαι.κάνεις δεν ξέρει τι γολγοθα περνά ο καθένας και δεν θέλει παιδιά. Οπότε δεν θα δίνω εξηγησεις σε τετοιες ερωτησεις.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Γιατί όμως σε επηρεάζει τόσο αυτό Κορίτσι; Σου ζαλίζουν συνεχώς τον έρωτα οι οικείοι σου με αυτό το θέμα ή δίνεις βάση σε μία κουβέντα που θα πει ο οποιοσδήποτε;
    Και σε αυτή τη φίλη σου τι απάντησες;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,353
    Quote Originally Posted by koritsi83 View Post
    Αντιμετωπίζω ήδη κατάθλιψη και το άγχος, οπότε προκαλεί πολύ άγχος όταν οι άνθρωποι με ρωτούν πότε θα παντρευτείτε, πότε θα έχετε παιδιά και ο χρόνος τελειώνει…. πρέπει να βιαστείς κορίτσι μου λένε…
    ακόμη και η φίλη μου από το γυμνάσιο μου είπε να βιάσtω… την γνωρίζω από τότε που ήμουν 11 ετών..
    κουτσομπολιά … δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω… γιατί δεν σέβονται τις επιθυμίες μου?? δεν μπορώ να ασχοληθώ με σχέσεις και δεν θέλω.. γιατί πρέπει να το εξηγήσω και να το αιτιολογήσω;
    πώς το αντιμετωπίζετε οι υπόλοιποι;
    ευχαριστώ που αφιερώσατε χρόνο για να διαβάσετε και να απαντήσετε
    Καλημερα !

    Αυθερετα δεν μας λεει το οτιδηποτε καποιος ,ποσο μαλλον οταν μιλαμε για ανθρωπο που σε γνωριζει πολυ καλα .

    Μηπως εσυ γκρινιαζεις οτι δεν εχεις καποια πραγματα στην ζωη σου ή δεν θα τα προλαβεις ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Το δε θελω παιδια ΤΩΡΑ η δε θελω παιδια γενικως ειναι δυο διαφορετικα πραγματα.

    Αν ομως θες παιδια αλλα οχι τωρα αλλα καπου στα 50 τοτε εισαι ντιπ....ασε καλυτερα να μην
    πω και φαω καραμπινατο ban.

    Θα εισαι οτι ειναι και η αδερφη μου...φτου να παρει παλι δεν μπορω να πω λογω community standards...

    Ok μια επιεική λεξη ειναι ανευθυνη.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Το δε θελω παιδια ΤΩΡΑ η δε θελω παιδια γενικως ειναι δυο διαφορετικα πραγματα.

    Αν ομως θες παιδια αλλα οχι τωρα αλλα καπου στα 50 τοτε εισαι ντιπ....ασε καλυτερα να μην
    πω και φαω καραμπινατο ban.

    Θα εισαι οτι ειναι και η αδερφη μου...φτου να παρει παλι δεν μπορω να πω λογω community standards...

    Ok μια επιεική λεξη ειναι ανευθυνη.
    το θεμα δεν ειναι αν δεν θελει τωρα αλλα θελησει στα 50.
    το θεμα ειναι οτι ειτε θελει, ειτε δεν θελει, ειναι δικαιωμα της και δεν μπορει κανεις να της υποδειξει οτι πρεπει να ΜΗΝ θελει, η οτι πρεπει ΝΑ θελει....
    το ιδιο ισχυει και για τον συντροφο.
    την κοπελα αυτην την ενοχλει το οτι της χωνονται και την ρωτανε αδιακρισιες, δεν ειπε οτι δεν θελει να ξαναδει ανδρα..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το θεμα δεν ειναι αν δεν θελει τωρα αλλα θελησει στα 50.
    το θεμα ειναι οτι ειτε θελει, ειτε δεν θελει, ειναι δικαιωμα της και δεν μπορει κανεις να της υποδειξει οτι πρεπει να ΜΗΝ θελει, η οτι πρεπει ΝΑ θελει....
    το ιδιο ισχυει και για τον συντροφο.
    την κοπελα αυτην την ενοχλει το οτι της χωνονται και την ρωτανε αδιακρισιες, δεν ειπε οτι δεν θελει να ξαναδει ανδρα..
    Κατα ρχην το αν θα κάνει κάποιος παιδι με άντρα η οχι (men are optional) είναι όντως γούστο και καπέλο του.

    Και όντως είναι εκνευριστικό να στα πρήζουν.

    Γενικά δε διαφωνώ μαζί σου.

  13. #13
    Το παιδί για να γίνει JimNirou χρειάζεται άντρας. Χωρίς άντρες παιδιά δε γίνονται. Επίσης όταν μεγαλώνει ένα παιδί μόνο του μια γυναίκα, θα μάθει το παιδι ότι δεν είναι αποτέλεσμα μόνο μιας γυναικας η γέννηση του.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,353
    Quote Originally Posted by Ευλογητός View Post
    Το παιδί για να γίνει JimNirou χρειάζεται άντρας. Χωρίς άντρες παιδιά δε γίνονται. Επίσης όταν μεγαλώνει ένα παιδί μόνο του μια γυναίκα, θα μάθει το παιδι ότι δεν είναι αποτέλεσμα μόνο μιας γυναικας η γέννηση του.
    Σοβαρά τώρα ?
    Πιστεύεις ότι χωρίς άντρα μια γυναίκα δεν μπορεί να κάνει παιδί ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #15
    Καλησπέρα Μαριλου, άλλο να το κάνεις το παιδί μόνη σου άλλο να το μεγαλώσεις μόνη σου μη τα συγχέεται. Για να γίνει ένα παιδί χρειάζεται μια γυναίκα και ένας άντρας. Με τη βοήθεια της επιστήμης μπορεί ένα παιδί να γεννηθεί με δύο γυναίκες και εναν άντρα. Αυτό εννοώ.

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 52
    Last Post: 18-10-2018, 00:05
  2. Παιδιά θέλω την βοήθεια σας....
    By Katerina in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 23-05-2018, 22:03
  3. Replies: 44
    Last Post: 08-10-2012, 21:32
  4. Παιδια θελω την ΒΟΗΘΕΙΑ σας
    By arpp in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 18-08-2012, 19:45
  5. Γονείς και παιδιά. Σχέση ξενιστή και μικροβίου?
    By *entropy* in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 86
    Last Post: 06-08-2009, 12:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •