Τι σας κάνει χαρούμενους;; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 57
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,090
    Ευχαριστώ παιδιά

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Δεν περίμενα ότι θα είχε τόση ανταπόκριση το θέμα αυτό που δημιούργησα, χαίρομαι γι'αυτό, γιατί στις δυσκολίες του ο καθένας αφιερώνει έστω λίγα λεπτά να σκεφτεί και να γράψει τι το κάνει να χαίρεται, τώρα μου ήρθε στο μυαλό αυτό το σκεπτικό και με έκανε να χαρώ, να λοιπόν και κάτι άλλο που με κάνει χαρούμενο, να κάνω τους άλλους να σκεφτούν τι τους κάνει χαρούμενους!!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Δεν περίμενα ότι θα είχε τόση ανταπόκριση το θέμα αυτό που δημιούργησα, χαίρομαι γι'αυτό, γιατί στις δυσκολίες του ο καθένας αφιερώνει έστω λίγα λεπτά να σκεφτεί και να γράψει τι το κάνει να χαίρεται, τώρα μου ήρθε στο μυαλό αυτό το σκεπτικό και με έκανε να χαρώ, να λοιπόν και κάτι άλλο που με κάνει χαρούμενο, να κάνω τους άλλους να σκεφτούν τι τους κάνει χαρούμενους!!
    Σήμερα ειχα μια υπεροχη μέρα που με έκανε ευτυχισμένη.Η μέρα είχε θάλασσα και μετα ποτάκι με μια παρέα,γνωρισα και έναν καινούριο ανθρωπο και τωρα ξαπλωσα χαρουμενη για ύπνο
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    24
    Εγω τι να πω που ειμαι διακοπες και ειμαι χαλια. Το μυαλό μου ειναι συνεχεια στο οτι μπορει να παθει κατι καποιο μέλος της οικογένειας μου ή εγω.
    Το σώμα μου δυσφορεί πολυ και δεν χαίρομαι τιποτα.
    Μαλλον θα ξανα πέσω στα φαρμακα.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Σήμερα ειχα μια υπεροχη μέρα που με έκανε ευτυχισμένη.Η μέρα είχε θάλασσα και μετα ποτάκι με μια παρέα,γνωρισα και έναν καινούριο ανθρωπο και τωρα ξαπλωσα χαρουμενη για ύπνο
    Ωραίο ακούγεται!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Ωραίο ακούγεται!
    Περασα καταπληκτικα.Ελπιζω και σήμερα να περασω εξισου ομορφα..Εσυ τι κανεις αγορι;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #37
    hlias1988
    Guest
    Εμενα αυτο που με ευχαριστει ειναι το οτι μετα απο 1 ωρα περπατημα καθομαι και ξεκουραζομαι και νιωθω αλλος ανθρωπος!
    Υγειης αναλαφρος!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Ωραίο ακούγεται!
    Κάποια πράγματα είναι πολύ ωραία όταν δεν συνδιάζονται επικυνδινα !

    Αγωγή και ποτό ΠΟΤΕ..
    Αν θες να είσαι καλά να μην το προσπαθήσεις Αντρέα και μιλάω γενικά .
    Όλα τα άλλα ναι και αν μπορείς να τα κάνεις ,,όχι όμως ποτάκια ,να το έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου .

    Το βλέπω πολλές φορές εδώ μέσα και δυστηχως είναι ότι χειρότερο και καλό είναι να μην γράφετε καν !!!

    Ένα πολυ καλός τρόπος είναι αυτό που έγραψε ο Ηλίας !
    Γυμναστική και εισαι άλλος άνθρωπος .
    Καντω αυτό μπορείς και θα βοηθήσεις τον ευατο σου σε όλο αυτό που επιθυμείς !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #39
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Κάποια πράγματα είναι πολύ ωραία όταν δεν συνδιάζονται επικυνδινα !

    Αγωγή και ποτό ΠΟΤΕ..
    Αν θες να είσαι καλά να μην το προσπαθήσεις Αντρέα και μιλάω γενικά .
    Όλα τα άλλα ναι και αν μπορείς να τα κάνεις ,,όχι όμως ποτάκια ,να το έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου .

    Το βλέπω πολλές φορές εδώ μέσα και δυστηχως είναι ότι χειρότερο και καλό είναι να μην γράφετε καν !!!

    Ένα πολυ καλός τρόπος είναι αυτό που έγραψε ο Ηλίας !
    Γυμναστική και εισαι άλλος άνθρωπος .
    Καντω αυτό μπορείς και θα βοηθήσεις τον ευατο σου σε όλο αυτό που επιθυμείς !
    Ρε συ μαριλου ευχαριστω για τα καλα σου λογια.
    Αλλα ενα ποτηρακι κρασι αντε δυο ποτηρακια κρασι κοιμασε ποιο ωραια!
    Εγω το κανω με την λογικη οτι κανει καλο και στην καρδια.
    Οκ παιρνω αντιψυχωσικη αγωγη, απαγορευεται να πιω κατι? Δηλαδη μονο χαπια και τελος? καμια ευχαριστηση?
    Δεν λεω να το παρακανεις αλλα λιγο να ξεφυγει το κεφαλι σου απο τις ασχημες σκεψεις...
    Εγω με αυτην την λογικη το κανω... Να ξεφυγω...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,090
    Μπράβο για το περπάτημα. Να μην πίνεις κοντά στην ώρα που παίρνεις την αγωγή. Νομίζω αυτό είναι σημαντικό. Φυσικά και η ποσότητα μετράει.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Ρε συ μαριλου ευχαριστω για τα καλα σου λογια.
    Αλλα ενα ποτηρακι κρασι αντε δυο ποτηρακια κρασι κοιμασε ποιο ωραια!
    Εγω το κανω με την λογικη οτι κανει καλο και στην καρδια.
    Οκ παιρνω αντιψυχωσικη αγωγη, απαγορευεται να πιω κατι? Δηλαδη μονο χαπια και τελος? καμια ευχαριστηση?
    Δεν λεω να το παρακανεις αλλα λιγο να ξεφυγει το κεφαλι σου απο τις ασχημες σκεψεις...
    Εγω με αυτην την λογικη το κανω... Να ξεφυγω...
    Δυστηχως Ηλία δεν το λέω εγώ και μακάρι να μην επηρεαζοταν από όλο αυτό .

    Όταν και εγώ ήμουν σε κάποια αγωγή ειλικρινά μου ερχόταν λίγο ζόρι έστω ένα κρασάκι να μην μπορώ να το πιω αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα .

    Αν νομίζεις ότι δεν σε επηρεάζει ή στο επιτρέπει ο γιατρός σου να το κάνεις .
    Στον εαυτό σου δίνεις λογαριασμό όχι σε όλους εμάς .

    Εγώ υποστηρίζω αυτό που μου είχαν επιστήσει την προσοχή οι γιατροί .
    Όχι αλκοόλ όσο ήμουν σε αγωγή .

    Υπάρχουν και ποτάκια χωρίς αλκοόλ μέσα και έχεις την αίσθηση ότι δεν καταπιέζεσαι .
    Όλα στο μυαλό είναι να το ξέρεις !

    Να ξέρει όμως ταυτόχρονη χρήση αντικαταθλιπτικών φαρμάκων και ποτό μπορεί να οδηγήσει σε πολύ άσχημα επεισόδια .
    Μην το ρισκάρεις αν δεν είσαι σίγουρος
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #42
    hlias1988
    Guest
    Ας ξεπερασουμε το θεμα του ποτου..
    Εγω δεν νιωθω φυσιολογικος ανθρωπος περνωντας ψυχοφαρμακα. θα νιωσω φυσιολογικος οταν τα κοψω.
    Το και καλα δεν πειραζει ειμαστε πολιτισμενοι ανθρωποι και ειναι ενα προβλημα υγειας και δεν υπαρχουν ταμπου κτλ...εμενα δεν μου λεει κατι.
    νιωθω αρρωστος μονο και μονο που παιρνω αυτα τα φαρμακα.

    δεν προσπαθω να πεισω καποιον για κατι , απλα πως νιωθω εγω.
    να κανω και μια παρατηρηση οτι οι ψυχιατροι δεν με αντεχουν. Δεν συνεργαζομαι.
    οκ περνω ενα αντιψυχωσικο για να κοιμαμε και με βοηθαει στις αυπνιες. Αλλα να μπω και να εμπιστευτω ψυχιατρο και να ακολουθησω την γραμμη του. Το ξεκαθαριζω "με την καμία" !!!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Περασα καταπληκτικα.Ελπιζω και σήμερα να περασω εξισου ομορφα..Εσυ τι κανεις αγορι;
    Καλά κορίτσι!! Χαχα Να πήγα για καφέ το πρωί το μεσημέρι βίωσα απίστευτο χαλάζι και τώρα είμαι λίγο στεναχωριμενως αλλά κλασικά πράγματα για εμένα δεν είναι κάτι το καινούργιο, μετά θα δω σειρά στο Netflix!!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Κάποια πράγματα είναι πολύ ωραία όταν δεν συνδιάζονται επικυνδινα !

    Αγωγή και ποτό ΠΟΤΕ..
    Αν θες να είσαι καλά να μην το προσπαθήσεις Αντρέα και μιλάω γενικά .
    Όλα τα άλλα ναι και αν μπορείς να τα κάνεις ,,όχι όμως ποτάκια ,να το έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου .

    Το βλέπω πολλές φορές εδώ μέσα και δυστηχως είναι ότι χειρότερο και καλό είναι να μην γράφετε καν !!!

    Ένα πολυ καλός τρόπος είναι αυτό που έγραψε ο Ηλίας !
    Γυμναστική και εισαι άλλος άνθρωπος .
    Καντω αυτό μπορείς και θα βοηθήσεις τον ευατο σου σε όλο αυτό που επιθυμείς !
    Ούτε πέρασε από το μυαλό μου αγωγή και ποτό μαζί αν και έχω πιει παλαιότερα ενώ παίρνω αγωγή ροτόντας πρώτα την ψυχίατρο μου μου είχε πει δύο ώρες μετά την δώση του φαρμάκου η πριν

  15. #45
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Ούτε πέρασε από το μυαλό μου αγωγή και ποτό μαζί αν και έχω πιει παλαιότερα ενώ παίρνω αγωγή ροτόντας πρώτα την ψυχίατρο μου μου είχε πει δύο ώρες μετά την δώση του φαρμάκου η πριν
    Ριχτο εξω αντρεα μου! ενα ποτηρακι κρασι δεν κανει τιποτα! Σκεψου ολους αυτους που γλεντανε αυτην την στιγμη και εμεις ειμαστε με τα ψυχοφαρμακα.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΤΑ ΧΩ ΚΆΝΕΙ ΣΚΑΤΆ
    By HarleyQuinn in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 150
    Last Post: 05-03-2024, 10:18
  2. Τί σας κάνει χαρούμενους;
    By Erudinam in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 08-12-2020, 19:16
  3. τα χω κανει ...
    By catval in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 25
    Last Post: 31-08-2016, 20:47
  4. Replies: 7
    Last Post: 23-03-2012, 04:48
  5. τα εχω κανει ολα σ%$@@%$#τα
    By anaximandros in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 27-01-2010, 00:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •