ομοιοπαθητικη - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 148
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324
    Κανονικα αυτο που εχεις δειχνει πως γινεσαι καλυτερα...Εγω πχ στις αρχες ειχα τρελα νευρα...Μιλαμε μπορουσα να πλακωσω κοσμο..χιχιχιχιχιχιχιιχ...Ο� �α καλα θα πανε....Στο ευχομαι ολοψυχα)

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    ntini μου αυτο με τα νευρα το εχω κι εγω...ασε με τον αρραβωνιαστικο μου και τα παιδια που εχει στη δουλεια του τσακωνομαι καθε μερα....μακαρι να γινει τιποτα...δεν τη παλευω αλλο..εφαγα τοσα χρονια απο τη ζωη μου με τον φοβο για τα παντα....φιλιαααα σε ολους...παντως κοπελα μου χαιρομαι πολυ που πας καλυτερα παιρνω ελπιδες!!!

  3. #33
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    41
    παιδια καλημερα σε ολους. γλυκια μου ανωριμη τι ακριβωσ ενοεις οταν με ρωτας εαν αισθανομαι αποδοχη στην θεραπεια μου΄΄΄΄΄ενοεις με τον γιατρο η με τα φαρμακα...................................

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    τερεζα σου εχω στειλει u2u αν θες απαντησε μου!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Originally posted by tereza5
    παιδια καλημερα σε ολους. γλυκια μου ανωριμη τι ακριβωσ ενοεις οταν με ρωτας εαν αισθανομαι αποδοχη στην θεραπεια μου΄΄΄΄΄ενοεις με τον γιατρο η με τα φαρμακα...................................
    Τερέζα μου
    κάποιοι από εμάς, δεν τα έχουμε καταφέρει και τόσο καλά στο να πιστεύουμε σε εμάς, να έχουμε εμπιστόσύνη σε εμάς΄. Το πρώτο βήμα προς άυτή την κατεύθυνση είναι να αποδεχτούμε τον εαυτό μας καλή μου όπως είναι, με τα δυνατά και τα αδύναμά του σημεία (όλα έχουν διαμορφωθεί έτσι για κάποιους λόγους).
    Πολλές φορές αυτό είναι δύσκολο. Και σε αυτό μπορεί να βοηθήσει η αποδοχή μας από τον ψυχοθεραπευτή. Δηλαδή το να μας μάθει να μη λογοκρινουμε τα συναισθήματά μας, τις σκέψεις μας, τις αδυναμίες μας. Αυτό εννοώ.

    Τερέζα μου, έχεις αποδεχτεί έστω και λιγουλάκι τον εαυτό σου;
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  6. #36
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    41
    OΧΙ. ΤΟΝ ΜΙΣΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΔΥΝΑΜΟς. ΤΟΝ ΜΙΣΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΦΟΒΙΣΜΕΝΟς.ΤΟΝ ΜΙΣΩ ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ. ΤΟΝ ΜΙΣΩ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΑΔΥΝΑΜΟ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΡΙΧΝΕΙ ΓΙΑ ΜΕΡΕΣ. ΤΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΤΩ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄ΕΙΜΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΠΡΟΣΟΠΟΠΗΗΜΕΝΟΙ. ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ . ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΖΗ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ. ΜΑΛΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΗ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΜΕΡΟς ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ....................................

  7. #37
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    41
    ΣΟΦΑΚΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟ Υ2Υ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Originally posted by tereza5
    OΧΙ. ΤΟΝ ΜΙΣΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΔΥΝΑΜΟς. ΤΟΝ ΜΙΣΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΦΟΒΙΣΜΕΝΟς.ΤΟΝ ΜΙΣΩ ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ. ΤΟΝ ΜΙΣΩ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΑΔΥΝΑΜΟ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΡΙΧΝΕΙ ΓΙΑ ΜΕΡΕΣ. ΤΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΤΩ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄ΕΙΜΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΠΡΟΣΟΠΟΠΗΗΜΕΝΟΙ. ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ . ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΖΗ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ. ΜΑΛΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΗ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΜΕΡΟς ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ....................................
    ΅

    αχ!

    τι να πω

    μου θυμιζεις εμενα τουτες τις μερες!

    συμπαρασταση νιωθω

    ευχαριστω τερεζα

    δεν κανω πλακα

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Τερέζα μου
    για να είναι τόσο αδύναμος και φοβισμένος αυτός ο εαυτός μας, κάτι το δημιούργησε αυτό, δε γεννήθηκες αδύναμη, έτσι;

    Εισαι σίγουρη πως ο εαυτός σου έχει τα πάντα και είναι χάλια; Έχει πραγματικά όσα ήθελε-ονειρεύεται- ή τουλάχιστον τα πιο βασικά από αυτά;
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    εγω κοβω τα παλιοφαρμακα απο σεπτεμβριο .τα εχω βαρεθει.αντε μπας και μου ρθει και διαθση για σεξ διοτι δεν εχω πλεον.αυτο το κακο εχου τα φαρμακα.

  11. #41
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    41
    γλυκια μου ανωνιμη ναι δυστυχως εχω ολα οσα θα μπορουσα να εχω ετσι οπως ειμαι τωρα. ισως εαν νωριτερα αρκετα χρονια πριν υπηρχαν γυρω μου καπιες προυποθεσεις ισως να ειχα καταφερη αυτο το κατι που σημερα στιχιωνη την ζωη μου.και παλι ομως δεν νομιζω να ημουν διαφορετικη.το μονο που θα αλαζε ηταν οτι θα ειχα λιγοτερα πραγματα να κατηγορω τον εαυτο μου. περα απο ολα αυτα ομως ,,νομιζω οτι το προβλημα με την καταθλυψη ειναι απροσπελαστο.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    παιδια κι εγω σημερα νιωθω πληρη απογοητευση...ογδοη μερα της θεραπειας με τα ομοιοπαθητικα και νιωθω χαλια...σημερα ηταν να παρουμε με τον αρραβωνιαστικο μου ενα δωρο για την αδερφη μου και το ανηψακι μου και ενιωθα απαισια...περπατουσα στο δρομο και ενιωθα ασταθεια ζαλη ελαφρια,ατονια και ημουν χαμενη....δεν παλευεται αλλο..ποτε δε θα γινω καλα..ουτε τα απλα καθημερινα δε μπορω να κανω...απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου ολα ατα τα συμπτωματα...και ολοι ηταν μια χαρα περπατουσαν,γελουσαν,διαλε γαν ρουχα με την ησυχια τους και εγω παμε και παμε να τελειωνουμε ελεγα...πικραααα

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΣΤΙΑΖΩ ΣΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΕΤΕ ΠΟΤΕ ΚΑΛΑ...ΚΑΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ. ΟΛΑ ΔΥΣΚΟΛΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΑΔΥΝΑΤΑ. ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΒΑΡΟΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ. ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΒΡΙΖΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ, Ή ΕΚΛΑΙΓΑ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΜΟΥ-ΕΤΣΙ ΤΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΑ.
    ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΟΜΩΣ ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ; ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΑΙΔΙΑ, ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ. ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΟΡΟ, ΗΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ...

  14. #44
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    41
    και τωρα πως εισαι καλα΄΄΄΄΄΄τι εκανες΄΄΄΄΄ πραγματικα χαιρομαι για σενα. ειναι σαν να ειμασταν ολοι μαζι σε μια σκοτεινη φυλακη και μεσα στα μαυρα χαλια μαθενης οτι καπιος καταφερε να ξεφυγη...................δεν ειναι φοβερο΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄απο ποτε εισαι καλυτερα///////

  15. #45
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    41
    πανικουλα μην κανεις μονη σου τετιες κυνησεις..ειναι λιγο ριψοκινδινο. εγω παιρνω αντικαταθλιπτικα αρκετα χρονια και ξερω οτι πρεπει να κοπουν σταδιακα κι οχι αποτομα.

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •