ομοιοπαθητικη - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 148
  1. #46
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    41
    ζωζα πριν αρχισεις με την ομοιοπαθητικη τι ειχες κανει,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ειχες παει σε καπιον γιατρο΄΄΄..........επερνες φαρμακα.......εαν ναι γιατι. δεν ειχες βελτιωση με τα φαρμακα.......

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΤΕΡΕΖΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ. ΒΟΗΘΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ (ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΓΧΟΛΥΤΙΚΑ) ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΚΑΝΑ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ. ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ (ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΜΟΥΝ ΛΙΓΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΠΙΔΡΑΣΟΥΝ), ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΠΧ ΝΑ ΒΓΑΙΝΩ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΨΩΝΙΑ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΟΥΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΥΡΝΟΥΣΑ ΠΙΣΩ ΣΕ ΚΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΟΤΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ, ΟΠΟΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
    ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΑΙ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΗΠΙΟΤΕΡΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ, ΚΥΡΙΩΣ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΕΝΤΟΝΟΥ ΑΓΧΟΥΣ. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ. ΕΧΩ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΕΣ ΑΜΥΝΕΣ.
    Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΠΑΝΗΛΘΑ..ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    197
    Η ομοιοπαθητική δεν έχει κανένα αποτέλεσμα, την έχω δοκιμάσει κατα επανάληψην για διάφορα, από αυπνίες μέχρι δερματικά και εγώ και φίλοι μου και συγγενείς και δεν έχουμε δει καμμιά βελτίωση. Δεν πιστεύω στις εναλλακτικές θεραπείες, ρεφλεξολογίες, ομοιοπαθητικές και όλα αυτά τα θεωρώ χάσιμο χρόνου και χρημάτων.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    τερεζα μου αν δεις τα post μου ειμαι 26 και υποφερω εδω και 12 χρονια..αλλα γενικα απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου νιωθω χαλια...μονιμο αγχος..χωρις να εχω περασει ασχημα στη ζωη μου..εκει γυρω στα 19 μου και ενω υπεφερα 4 χρονια απο καθημερινους πονοκεφαλους πηγα σε νευρολογο και πηρα λαντοσ και σεροξατ..μου περασαν οι πονοκεφαλοι..τα αλλα οχι.μετα τα σταματησα και ακομα τωρα σκατα νιωθω...σε ολη μου τη ζωη μου φαινεται ετσι θα ειμαι...εσυ τι εχεις ακριβως?

  5. #50
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    41
    zωζα μου καλησπερα. καπως ετσι ειναι και τα δικα μου. ειμαι 39 ετων παντρεμενη με εναν φοβερο ανθρωπο, και εχουμε δυο παιδακια 10 και 6 ετων. εγω απο μωρο θυμαμαι οτι ημουν μεσα στην θλιψη. οχι οτι δεν υπηρξαν λογοι. υπηρξαν το προβλημα ομως ειναι οτι εγω μεγαλωσα με αυτες τις σκεψεις με αυτην την αυτοκριτικη με αυτην την απαισιοδοξια... τωρα πως μπορω στα 40 μου, να μαθω να σκεφτομαι διαφορετικα΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄ύπ οψην οτι ζω σε επαρχια και δεν εχω την δυνατοτητα του γιατρου. πηγα 3 φορες και δεν μπορω να πω οτι βοηθεισε και πολυ. με τα φαρμακα ισως γιατι τωρα δεν εχω τοσο μεγαλες πτωσεις.................................... ................. και παλι ομως εγω παντα ετςι θα ειμαι/////// περνω καθημερινα μεγαλες δοσεις φαρμακων. χωρις αυτα δεν μπορω να κουνηθω απο το κρεβατι δεν μπορω να κοιμηθω, φαντασου ποσο δυσκολο μου ειναι να δω τα παιδια μου. μετα αρχιζουν και οι τυψεις και παει λεγοντας. ετσι θα ειμαι για παντα,,,,,δεν την αντεχω τοση θλυψη τοση αγωνια.και να σου πω και το χειροτερο. εχεις ακουση οτι η καταθλυπτηκη μανα κανει καταθλιπτηκα παιδια΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄ εαν δεν τα ειχα τοτε ισως......................................... φαντασου μια στενη κατασκοτεινη φυλακη κι εγω να μην εχω την δυναμη να βγω . οχι οτι θα μπορουσα.................................. .................................................. .......

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    τερεζα μου πως καταφερες να κανεις οικογενεια με ολα αυτα?εγω ειμαι 3 χρονια αρραβωνιασμενη κι ετσι χαλια οπως νιωθω δεν αποφασιζω για παιδακι...σημερα παλι ημουν πολυ σκατα...αααα δε γινεται δευτερα θα παρω τηλ τον ομοιοπαθητικο μου...δεκα μερες ξεκινησα τα χαπια και ειμαι κομματια..εσυ τι χαπια παιρνεις?απο σωματικα συμπτωματα τι εχεις?

  7. #52
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    41
    ζωζα μου καλησπερα.ο μονος ανθρωπος που με στηριζει σε ολο αυτο ειναι ο αντρας μου. ετσι αποφασισα για τα παιδια. οχι οτι βοηθαει στο σπιτι η στα παιδια...........................ειναι ολα επανω μου. τα συμπτωματα μου αρχιζουν με μια ακαθοριστη αγωνια που σιγα σιγα γινεται αφοριτη θλυψη. απο την επομενη το πρωι δεν μπορω να συκωθω απο το κρεβατι ουτε για τουαλετα. το μονο που θελω να κανω ειναι να κοιμαμαι και να κλαιω ,ωρες ατελιωτες.τωρα περνω 2 εφεχορ και 2 βελπουτριν. νομιζω οτι το δευτερο φαρμακο με βοηθησε γιατι οι πτωσεις μου τωρα δεν ειναι τοσο δυνατες. πολυ καλα κανεις που δεν αποφασιχεις για παιδακι. τωρα κοιτα την ζωζα αγαπα την ,και φροντιζε την, οσο μπορεις. τωρα αυτη σε εχει αναγκη. εαν δεν το κανεις εσυ πιος θα το κανει............................ εισαι πολυ μικρη ακομη μην ανχωνεσαι ολα θα γινουν.. τωρα κοιτα την ζωζα. πες μου τι γινεται με την ομοιοπαθητικη΄΄΄.................. .................................................. ...........σου ζητησε να κοψεις ολα τα αλλα φαρμακα.................................

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    δεν επαιρνα αυτο το καιρο καθολου φαρμακα..αλλα αν παιρνει καποιος του ζητα να κοψει κορτιζονουχα ορμονουχα και καποα ηρεμιστηκα..πιστευω οχι ολα..εμενα πχ.παυσιπονο μου ειπε να περνω αν με ποναει κατι...εγω τερεζα εχω πολλα ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ψυχικΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ...ΘΑ ΔΟΥΜΕ .....

  9. #54
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    41
    σωματικα συμπτωματα τι ακριβως ενοεις. ψυχικα................

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Originally posted by tereza5
    γλυκια μου ανωνιμη ναι δυστυχως εχω ολα οσα θα μπορουσα να εχω ετσι οπως ειμαι τωρα. ισως εαν νωριτερα αρκετα χρονια πριν υπηρχαν γυρω μου καπιες προυποθεσεις ισως να ειχα καταφερη αυτο το κατι που σημερα στιχιωνη την ζωη μου.και παλι ομως δεν νομιζω να ημουν διαφορετικη.το μονο που θα αλαζε ηταν οτι θα ειχα λιγοτερα πραγματα να κατηγορω τον εαυτο μου. περα απο ολα αυτα ομως ,,νομιζω οτι το προβλημα με την καταθλυψη ειναι απροσπελαστο.
    Γράφεις, έχεις όλα όσα θα μπορούσες να έχεις. Αυτό είναι πολύ καλό.
    Όμως καλή μου, για να υποφέρεις από κατάθλιψη, σημαίνει ότι κάτι σου λείπει από αυτά που έχεις. Κάτι πολύ βασικό. Έχεις βρει τι μπορεί να είναι αυτό; Αυτό το κάτι που λες που στοιχειώνει τη ζωή σου τώρα είναι αυτό που σου λείπει;
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    λεω οτι νιωθω χαλια στο σωμα δηλαδη ατονια ασταθεια κλπ...ενω ψυχικα δεν νιωθω πολυ καταθλιπτικα...και νομιζω οτι αν μου περνουσαν τα σωματικα θα πετουσα.τα παντα θα εκανα..τωρα με αυτη τη μ.....εχω κλειστει πολυ

  12. #57
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2
    kalhspera se olous paidia...na pw kai egw pws edw kai tria xronia upefera apo auth thn diataraxh...ton prwto xrono phra seroxat ta opoia me bohthisan para polu hmoun teleia...meta omws upotropiasa kai apo tote eimai mia kala mia xalia...apo ta xrisougenna paw se mia pyxiatro h opoia me bohthise na mathw polla gia ton eayto mou alla akoma fobamai na bgw eksw otan bgainw den mporw na anapneysw...exei mia bdomada pou ekopsa th farmakeutikh agwgh k xthes epatha mia usterikh krish eutuxws thn kseperasa monh...thelw loipon na rwthsw k na proteinw kati...oi endiafereste to mail mou einai [email protected] loipon proerxomai apo ena oxi k toso uposthritkito peribballon pou htan kai o logos pou epatha thn diataraxh se synduasmo me ta ek geneths xarakthristika mou...loipon den exoume oloi thn tuxh na exoume ena perivallon na mas sthrizei...tha hthela na dhmiourghsoume mia oikogeneia...ta peraiterw an mazeytoume telika tha ta poume en kairw

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Καλησπέρα Αλεξάνδρα καλως ήρθες. Μπορεις να μας εξηγησεις τι εννοεις δεν εχεις ενα περιβαλλον να σε στηριζει?? Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενη? Ακομα τι ακριβως εχεις?

  14. #59
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    41
    γλυκια μου ανωνυμη πιστευεις δηλαδη οτι καταθλιψη σημαινει οτι μου λυπει κατι.......................................... .........................αυτο και μονο που λες συμαινει οτι δεν το εχεις ζησει ποτε..αυτο το κατι που λεω οτι ακομα και τωρα με στοιχιωνη ειναι οτι δεν μπορουσα να κυνηγησω αυτο που αγαπουσα. ημουν πολυ πετυχημενη σε αυτο που διαλεξα ομως δεν ειχα τις δυνατοτητες να το κυνηγηςω. παρολα ναυτα ομως δεν νομιζω οτι ειναι αυτο που μου λυπη.. ειναι κατι αλλο πιο βαθυ πιο μεγαλο. μακαρι να ηταν ετσι.

  15. #60
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    41
    αλεξανδρα καλησπερα.

Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •